E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



Výzkumné týmy

Seznam výzkumných týmů působících na Přírodovědecké fakultě

Biologická sekce

Chemická sekce

Geografická sekce

Geologická sekce

Celofakultní pracoviště 


Vybrané týmy mají zpracované prezentační listy (v angličtině).
Terénní výzkum v zahraničí je zobrazen na mapě.


Biologická sekce


Katedra antropologie a genetiky člověka

 


Katedra botaniky


Katedra buněčné biologie


Katedra ekologie

  • Astakologie - Adam Petrusek
  • Bioakustika - Tereza Petrusková
  • Ekologie kryosféry (externí web) - Marek Stibal
  • Ekologie řas extrémních prostředí; prezentační list - Linda Nedbalová
  • Gecko Team - Reprodukční biologie plazů (externí web) - Lukáš Kratochvíl
  • Makroekologie a tropická ekologie ptáků - David Hořák


Katedra experimentální biologie rostlin

  • Laboratoř buněčné biologie a biotechnologie rostlin (externí web) - Kateřina Schwarzerová, Lukáš Fischer
  • Laboratoř buněčné morfogeneze (externí web) - Viktor Žárský, Fatima Cvrčková
  • Laboratoř ekofyziologické anatomie (externí web) - Jana Albrechtová
  • Laboratoř fyziologické anatomie (externí web) - Aleš Soukup
  • Laboratoř studia regulačních faktorů morfogeneze rostlin (externí web) - Helena Lipavská


Katedra fyziologie


Katedra genetiky a mikrobiologie


Katedra parazitologie

  • Helmintologická laboratoř (externí web) - Petr Horák
  • Laboratoř biologie hmyzích vektorů (externí web) - Petr Volf
  • Laboratoř evoluční protistologie (externí web) - Vladimír Hampl
  • Laboratoř molekulární biologie a biochemie parazitických prvoků (externí web) - Jan Tachezy
  • Laboratoř příjmu a intracelulárního metabolismu kovů (externí web) - Róbert Šuťák
  • Laboratoř transportu proteinů a biogeneze organel (externí web) - Pavel Doležal
  • Ptačí parazité (externí web) - Milena Svobodová


Katedra zoologie

  • Antipredační mechanismy kořisti a chování predátorů - Alice Exnerová, Pavel Štys
  • Biologie pavoukovců - František Šťáhlavský, Jaroslav Smrž
  • Etologie a sociobiologie (externí web) - Daniel Frynta
  • Etologie člověka (externí web) - Jan Havlíček
  • Evoluce hmyzu (externí web) - Jakub Prokop
  • Evoluční biogeografie savců - Ivan Horáček
  • Evoluční ekologie ptáků (externí web) - Tomáš Albrecht, Veronika Javůrková
  • Integrativní evoluční biologie obratlovců (externí web) - Pavel Hulva
  • Klasická vertebratologie - Vladimír Vohralík, Miroslav Švátora
  • Laboratoř diverzity a evoluce anaerobních protist - Ivan Čepička
  • Laboratoř evoluční a ekologické imunologie (externí web); prezentační list - Michal Vinkler
  • Laboratoř genetiky chování (externí web) - Pavel Stopka
  • Laboratoř smyslové a evoluční neurobiologie - Pavel Němec
  • Laborka přes držky (externí web) - Robert Černý
  • Malakologie - Lucie Juřičková
  • Neuroetologie - Tereza Nekovářová
  • Populační a evoluční genetika (externí web) - Pavel Munclinger, Radka Reifová

 


Chemická sekce


Katedra analytické chemie


Katedra anorganické chemie


Katedra biochemie


Katedra fyzikální a makromolekulární chemie


Katedra organické chemie


Katedra učitelství a didaktiky chemie

  • Chemické vzdělávání - obsah a metody výuky - Hana Čtrnáctová
  • Chemické vzdělávání - experimenty ve výuce - Petr Šmejkal


Servisní centrum chemické sekce

 


Geografická sekce

Katedra aplikované geoinformatiky a kartografie


Katedra demografie a geodemografie

  • Centrum populačního prognózování a aplikované demografie - Boris Burcin
  • Centrum pro studium faktorů přežívání a analýzu dat - Jitka Rychtaříková
  • Centrum pro výzkum reprodukčního chování - Jiřina Kocourková
  • Centrum rozvojové demografie - Tomáš Kučera


Katedra fyzické geografie a geoekologie


Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje

 


Geologická sekce


Ústav geologie a paleontologie

  • Výzkumný tým kontinentální tektoniky (externí web); prezentační list - Jiří Žák
  • Výzkumný tým paleontologie - Martin Košťák
  • Výzkumný tým sedimentární geologie - Stanislav Opluštil


Ústav geochemie, mineralogie a nerostných zdrojů

  • Skupina endogenní geochemie - Emil Jelínek
  • Skupina environmentální geochemie (externí web); prezentační list - Martin Mihaljevič
  • Skupina exobiologie - Jan Jehlička
  • Skupina ložiskové geologie - Richard Přikryl
  • Skupina mineralogie - Roman Skála
  • Skupina radiometrických metod - Viktor Goliáš


Ústav hydrogeologie, inženýrské geologie a užité geofyziky

  • Environmentální hydrogeologie - Jiří Mls
  • Inženýrská geologie - Jan Boháč
  • Mimozemská geofyzika a geologie (externí web) - Gunther Kletetschka
  • Užitá geofyzika (externí web) - Vratislav Blecha


Ústav petrologie a strukturní geologie

 


Celofakultní pracoviště


Ústav pro životní prostředí


Jste-li členem týmu, u kterého jsou uvedeny chybné údaje nebo který v seznamu chybí, vyplňte tento formulář nebo kontaktujte správce webu.

Akce dokumentů