E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Od čtvrtka 1.4.2021 je opět možná výpůjčka knih!

Od příštího týdne je opět zahájen omezený provoz výpůjčních služeb Knihovny geografie. Výpůjčky bude možné si vyzvednout každý čtvrtek od 9 do 11 hodin po předchozí rezervaci pomocí on-line formuláře (odkaz níže) a potvrzení e-mailem ze strany knihovny.

Publikováno 24.3.2021

Jak na plagiátorství: příručky pro studenty a akademické pracovníky

V roce 2020 se devět českých a moravských univerzit spojilo v projektu Posílení prevence plagiátorství ve studentských pracích, jehož cílem je zahájení intenzivní debaty a praktické spolupráce v oblasti podpory akademické etiky a prevence podvodných praktik v akademickém psaní. Výsledkem jsou dvě volně přístupné příručky (pro studenty a akademické pracovníky), které za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR vydalo nakladatelství Karolinum (odkaz níže).

Publikováno 25.3.2021

Další omezení služeb knihovny geografie

Vzhledem k zhoršující se epidemiologické situaci nařídil proděkan Geografické sekce zaměstnancům práci z domova a zcela omezit jakékoliv kontakty na pracovišti, tedy včetně Knihovny geografie. Z toho důvodu budou předem domluvené výpůjčky a vracení knih realizovány POUZE VE STŘEDU od 9 do 11 hod. Platí nadále, že výpůjčky probíhají bezkontaktně před vchodem do knihovny (u biblioboxu).

Publikováno 22.2.2021

Prodlužování výpůjček (15.2.2021)

Kvůli přetrvávající epidemiologické situaci a prodloužení nouzového stavu prodlužujeme našim čtenářům výpůjčky do 1.3.2021. Zároveň žádáme uživatele knihovny, kterým nefunguje prodlužování knih prostřednictvím vlastního čtenářského konta v katalogu OPAC, aby si prověřili svou registraci a aktualizovali svůj e-souhlas s používáním služeb knihoven UK.

Publikováno 15.2.2021

Pozvánka na Kartografický den Olomouc

S ohledem na trvající protipandemická opatření proběhne Kartografický den online. Tradiční setkání kartografů, tematiků (odborníků na řešená témata) a ostatních zájemců o novinky v oblasti kartografické tvorby a praxe se uskuteční stejně jako v minulých letech poslední únorový pátek, tedy 26. února 2021.

Publikováno 12.2.2021

Digitální knihovny zůstanou přístupné do konce června 2021

Ministr kultury Lubomír Zaorálek se dnes dohodl s předsedou Svazu knihkupců a nakladatelů (SČKN) Martinem Vopěnkou na uzavření licenční smlouvy, která by do konce června 2021 umožnila úplné zpřístupnění digitalizovaných dokumentů dostupných na trhu prostřednictvím digitálních knihoven provozovaných Národní knihovnou ČR, Univerzitou Karlovou v Praze, Moravskou zemskou knihovnou v Brně, Knihovnou Akademie věd ČR, Národní technickou knihovnou a Městskou knihovnou v Praze. Studenti, pedagogové a vědečtí pracovníci tak budou mít dalších 5 měsíců zajištěn přístup ke všem dílům chráněným autorským zákonem včetně nejnovější literatury tak, jak tomu bylo dosud.

Publikováno 11.2.2021

Pramení Amazonka v Karolinu?

Výstava připravená k životnímu jubileu prof. Bohumíra Janského bilancuje úspěchy českých vědců při cestě za objevením pramenů „královny řek“ na přelomu tisíciletí. Výstava v pražském Karolinu bude k vidění po několik prvních měsíců roku 2021 - jak to podmínky v souvislosti s pandemií koronaviru dovolí.

Publikováno 29.1.2021

Akce dokumentů