E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality

Jsou zobrazeny pouze položky, které jsou přístupné veřejně.
Pro zobrazení všech se prosím přihlašte.

Seeking Assistant Professor in Plant Ecology

Datum konání 2.3.2023 - 31.3.2023

Department of Botany, Charles University, Prague, Czech Republic is seeking an experienced independent researcher to join the academic staff of the Plant Ecology unit. The successful candidate will become a member of a group addressing a broad range of research questions in the fields of plant functional and vegetation ecology.

Publikováno 1.3.2023

P. Bobek & J. Hruška: Dynamika požárů v NP České Švýcarsko

Datum konání 27.3.2023

Lesní požár v NP České Švýcarsko vyvolal řadu otázek. V přednášce, která proběhne v rámci přednáškového cyklu ČBS a Katedry botaniky PřF UK, se mu budou věnovat Jakub Hruška a Přemysl Bobek. Všichni zájemci z řad členů Společnosti, studentů i široké veřejnosti jsou vítáni.

Publikováno 25.3.2023

Seminář k jubileu doc. Jarmily Kubíkové

Datum konání 20.3.2023

Čestná členka České botanické společnosti doc. Jarmila Kubíková letos oslavila své devadesáté narozeniny. V pondělí 20. března k jejímu jubileu pořádá ČBS a Katedra botaniky PřF UK seminář. Všichni zájemci z řad členů, studentů i široké veřejnosti jsou vítáni.

Publikováno 15.3.2023

Exkurze za mechy, lišejníky a cévnatými rostlinami údolím Bubovického potoka

Datum konání 18.3.2023

Dny se dlouží a pomalu ale jistě začínají botanické exkurze. První z těch, které pořádá Česká botanická společnost ve spolupráci s Katedrou botaniky PřF UK, bude směřovat za bezcévnými i cévnatými rostlinami Českého krasu. Členové ČBS, studenti i všichni zájemci z řad široké veřejnosti jsou vítáni.

Publikováno 13.3.2023

Semináře na podporu přírody a krajiny

Hnutí Brontosaurus již podruhé nabízí všem aktivním občanům a organizátorům dobrovolnických akcí na pomoc přírodě a krajině sérii seminářů, které pomohou uvádět dobrovolnické projekty do praxe. Termín přihlášení do některých ze seminářů již v polovině března 2023. Zaujala vás tato nabídka? Pak více informací najdete v této aktualitě.

Publikováno 10.3.2023

V. Žárský & J. Žárský: Ledová kolébka suchozemských rostlin

Datum konání 13.3.2023

S přednáškovým cyklem ČBS a Katedry botaniky PřF UK zavítáme v pondělí 13. 3. do dávné historie. A sice do doby, kdy rostliny osidlovaly prvně souš, provedou nás Viktor a Jakub Žárští. Všichni zájemci z řad členů ČBS, studentů i široké veřejnosti jsou vítáni.

Publikováno 7.3.2023

E. Ekrtová a kol.: Červená kniha květeny Vysočiny

Datum konání 6.3.2023

Další přednáška z přednáškového cyklu České botanické společnosti a Katedry botaniky PřF UK bude na téma "Červená kniha květeny Vysočiny, aneb Co zajímavého roste a rostlo na pomezí Čech a Moravy". Všichni zájemci z řad členů ČBS, studentů i široké veřejnosti jsou vítáni.

Publikováno 2.3.2023

Proti hlavnímu proudu současné systematiky hub

Vývoj v současné systematice hub směřuje z velké části k dělení existujících druhů na menší, úzce definované druhy. Jak ale demonstrovali vědci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Mikrobiologického ústavu AV ČR na modelu rodu Aspergillus (kropidlák), není takové dělení často opodstatněné a pouze komplikuje nebo znemožňuje správnou identifikaci druhů. Výsledky byly publikovány v sérii tří publikací v prestižním časopisu Studies in Mycology

Publikováno 26.2.2023

Akce dokumentů