E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Dny geografie 2021

Datum konání 15.11.2021 - 19.11.2021

Co nás čeká v rámci Dnů geografie v Praze? Nabitý program od pondělí až do pátku 👌 Startuje se 15.11.2021

Publikováno 10.11.2021

Univerzita Karlova boduje v mezinárodním žebříčku. Nejlépe z celé UK se umístila geografie

Mezinárodní žebříček vysokých škol QS World University Rankings je spolu s žebříčkem Times Higher Education (THE) a Šanghajským žebříčkem považován za nejprestižnější mezinárodní hodnocení. Nově vydaný oborový žebříček za rok 2021 hodnotí světové univerzity za uplynulý rok celkem v jedenapadesáti disciplínách. České vysoké školy bodovaly zejména v oborech, jako je lingvistika, politologie, zemědělství, geografie nebo umění. V rámci Univerzity Karlovy se nejlépe umístila geografie. Gratulujeme!

Publikováno 13.4.2021

Velká geologická posluchárna v novém!

První přednášku v nově rekonstruované Velké geologické posluchárně vedl v první den zimního semestru Dr. Vít Jančák. Odpoledne patřila učebna kandidátům na rektora univerzity.

Publikováno 14.10.2021

Pozvánka na diskuzi: Volby jako zrcadlo společnosti: jak a proč volíme?

Jsou výsledky aktuálních parlamentních voleb překvapením, nebo odráží dlouhodobé trendy české společnosti? Lze výsledky exaktně předvídat, nebo je to věštění z křišťálové koule? Jak si vysvětlit geografické rozdíly ve výsledcích? Je česká společnost opravdu rozdělená? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte na moderované diskuzi s akademiky a odborníky na téma parlamentních voleb, která se koná, v rámci cyklu Geografické pondělky, 18. října 2021 od 17.00 do 18:30 v Levé rýsovně na Albertově 6.

Publikováno 12.10.2021

Chataření a chalupaření zažívá kvůli pandemii novou éru, říká sociální geografka

Chataření a chalupaření je v Česku fenomén, jehož obliba přichází ve vlnách: velký boom byl například v dobách socialismu, útlum přišel s touhou cestovat do zahraničí, obliba se vrátila při hospodářské krizi v roce 2008 a nově nyní během pandemie, vysvětluje v rozhovoru pro Aktuálně.cz sociální geografka z Přírodovědecké fakulty UK Dana Fialová.

Publikováno 1.8.2021

Akce dokumentů