E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



Aktuality


100 let geografie na Přírodovědecké fakultě

V roce 2020 slaví Přírodovědecká fakulta 100 let od svého založení a při této příležitosti vydala Geografická sekce speciální brožuru, která dokumentuje nejvýznamnější osobnosti, publikace a události Albertovské geografie za uplynulé století.

Publikováno 17.11.2020

6. DISKUSNÍ PANEL PřF UK: Rok s covid-19

Datum konání 8.2.2021

V lednu 2020 vyhlásila Světová zdravotnická organizace (WHO ) stav globální zdravotní nouze v souvislosti s onemocněním covid-19. O té doby urazil virus dlouhou cestu nejen po Zemi, ale po vědeckém světě. Jak dnes vypadá stav poznání jeho nejrůznějších aspektů a jaké jsou vyhlídky do budoucna? Diskutovat bude řada odborníků z Přírodovědecké fakulty UK, včetně demografek prof. Dzúrové a dr. Hulíkové. Moderuje prof. Jan Černý.

Publikováno 19.1.2021

Dny geografie 2020

Datum konání 23.11.2020 - 27.11.2020

Na geografické sekci v pondělí 23. listopadu startují tradiční Dny geografie v netradiční formě.

Publikováno 22.11.2020

Ocenění doc. RNDr. Ivana Bičíka, CSc.

Dne 17. listopadu 2020 převzal z rukou JM rektora UK prof. MUDr. Tomáše Zimy, DrSc., MBA. cenu Arnošta z Pardubic v kategorii za vynikající počin ve vzdělávací činnosti na UK doc. RNDr. Ivan Bičík, CSc. z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje geografické sekce PřF UK.

Publikováno 18.11.2020

Česká republika má nové profesory. Dva z nich jsou z geografické sekce!

Ve Velké aule pražského Karolina byly 2. července ministrem školství, mládeže a tělovýchovy slavnostně předány dekrety celkem osmdesáti novým profesorkám a profesorům, dvacet osm z nich patří Univerzitě Karlově. Nejvyšší akademický titul za naší fakultu obdrželi také profesoři Jiří Blažek a Petr Pavlínek z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje. Gratulujeme!

Publikováno 2.7.2020

Laureáti pamětních medailí Přírodovědecké fakulty

Přírodovědecká fakulta slaví 100 let od svého založení. U této příležitosti udělil děkan PřF UK prof. RNDr. Jiří Zima, CSc. na Slavnostním zasedání Vědecké rady PřF UK v Karolinu pamětní medaile významným osobnostem naší fakulty – pět těchto osobností je spjato s geografickou sekcí.

Publikováno 25.6.2020

Migračně-zemědělská exkurze ve firmě Ekofrukt Slaný: osvěžující sběr třešní a diskuse nejen o nedostatku pracovníků

Jakým problémům čelí čeští ovocnáři a výrobci potravin? Jak velká a červená má být třešeň? Jak to voní ve výrobně müsli tyčinek? Jaké nasazení a láska k práci v sadě je potřeba k tomu, abychom si v supermarketu mohli koupit kvalitní české ovoce? A kdo všechnu tu práci dělá? To a mnohem více jsme se dozvěděli během půldne stráveného ve firmě Ekofrukt Slaný, kam jsme se vydali na exkurzi týmu Geomigrace ve skupince osmi studentů bakalářských a doktorských geografických programů PřF UK v úterý 16. června 2020.

Publikováno 24.6.2020

Akce dokumentů