E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníNabídka pracovních míst

Pro absolventy Přírodovědecké fakulty UK připravujeme nabídku pracovních míst ve spolupracujících externích společnostech. Aktuálně si můžete vybrat z následující nabídky:

Český hydrometeorologický ústav hledá pracovníka kvality ovzduší s VŠ přírodovědného nebo technického směru, plný úvazek, pružná pracovní doba, zaměstnanecké výhody, nástup 3.2.2020. 


1. LF UK, Ústav biologie a lékařské genetiky, Laboratoř Biologie a patologie oka přijme laboranta/ku biologické laboratoře, nástup březen 2020.

Základní škola Hovorčovice hledá učitele přírodopisu jeden den v týdnu. ​Jednalo by se o úvazek 0,1125 (4,5 hodiny týdně).

Základní škola Lány, okres Kladno, hledá učitele/učitelku biologie v kombinaci s předměty matematika, chemie nebo fyzika na zástup za MD na celý úvazek s nástupem od února 2020. 

Výzkumná a experimentální laboratoř v Praze 4 hledá do svého kolektivu kolegyni/kolegu v oboru biologie nebo biochemie. Zajímavá práce v příjemném kolektivu, odpovídající finanční ohodnocení, 5 týdnů dovolené a 3 dny zdravotního volna. Nástup možný od ledna 2020, možnost nastoupit i na zkrácený úvazek. 

Gymnázium Thomase Manna hledá učitele/ku zeměpisu a přírodopisu na plný či částečný úvazek. Znalost německého jazyka výhodou. Nástup - leden, únor.

BRIGÁDNÍK hledá VŠ studenty se zájmem o transfer technologií, inovace a trendy zejména v oblasti Dopravy, Energetiky a ICT a chtějí se seznámit se start-upovým prostředím i za hranicemi ČR. 

Nově vznikající Středisko enviromentální výchovy Oparenskký mlýn v Ústeckém kraji nabízí možnost zapojit se do realizace projektu Asociace TOM "Ad Fontes" a rozvoje ekocentra a pozice Asistenta lektora a samostatného lektora. Forma proplácení odměn formou Dohody o provedení práce. 

BBT- Materials Processing s.r.o. (1991) - malá vědecko-výzkumná společnost působící v oblasti kosmických a jiných technologií ve Zdibech-Přemýšlení (12 minut busem od metra Kobylisy) hledá kolegyni/kolegu do týmu pro vývoj, výzkum a výrobu světově unikátních krystalů pro kosmické i pozemní aplikace v optice, akusto-optice a laserových technologiích - vhodné pro absolventy. 

Geologický ústav ČR, v.v.i. hledá laboranta/laborantku v čisté laboratoři v Lysolajích. Pracovní úvazek 0,8 - 1,0 po dobu rodičovské dovolené s možností prodloužení.  Datum nástupu v rozmezí říjen 2019 až leden 2020. 

Centrum BIOCEV hledá PhD studenty pro výzkumný projekt Transkripční regulační sítě v neurosensorickém vývoji - částečný pvazek a možnost získání osobního ohodnocení nad rámec stipendia

CPPT UK - pozice Life Science Analyst. Vhodné i pro studenty Mgr. a PhD. a čerstvé absolventy. Nástup: co nejdřve.

Společnost Contipro hledá kandidáta na pozici Výzkumného pracovníka- chemická modifikace- s ukončeným VŠ vzděláním zaměřeným na organickou syntézu nebo polymerní chemii. 


Český hydrometeorologický ústav, pracoviště Na Šabatce 2050/17, Praha 4, hledá pracovníka kontroly ovzduší , s VŠ vzděláním přírodovědného nebo technického směru, VÝHODOU je zaměření na ochranu ŽP,  nástup 3.2. 2020, plný úvazek

Popis činnosti:

 • Zpracování a vyhodnocování dat, včetně jejich kontroly
 • Odborná a technická spolupráce na projektech a ročenkách
 • Editorská činnost, příprava finálních textů
 • Plnění reportingových povinností
 • Podpora technického chodu oddělení, evidence majetku 

Požadujeme:

 • Vzdělání VŠ přírodovědného nebo technického směru (výhodou zaměření na ochranu ŽP)
 • Znalost práce s výpočetní technikou (min. MS Office)
 • Znalost anglického jazyka
 • Výhodou zkušenost se statistickou analýzou dat a s hromadným zpracováním dat

Ostatní předpoklady:

 • Organizační a komunikační schopnosti
 • Flexibilita, pečlivost a schopnost samostatné práce

Nabízíme:

 • Zajímavou práci na plný úvazek (s možností zkráceného)
 • Plat a odměna podle zák. č. 262/2006 Sb. a NV ČR č. 341/2017 Sb. v platném znění
 • Možnost zapojení do projektových aktivit úseku
 • Pružnou pracovní dobu
 • Zaměstnanecké výhody (dovolená 5 týdnů, příspěvek FKSP, 5 dnů zdravotního volna)

Písemné nabídky, doplněné životopisem a přehledem praxe zasílejte na e-mailovou adresu: vaclav.novak@chmi.cz

Vybraní kandidáti budou pozvání k pohovoru.
Odesláním dokladů poskytuje uchazeč, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů v platném znění, souhlas se zpracováním osobních údajů obsažených v těchto dokladech.

Kontakt:

            Ing. Václav Novák, vedoucí oddělení ISKO / 244032402, Email: vaclav.novak@chmi.cz


 

1. LF UK, Ústav biologie a lékařské genetiky, Laboratoř Biologie a patologie oka přijme laboranta/ku biologické laboratoře, nástup březen 2020.
 

Náplň práce:
Jedná se o práci v laboratoři biomedicínského výzkumu navázanou na transplantující pracoviště 

 • Zajišťovat běžný provoz laboratoře – průběžné doplňování spotřebního materiálu, jeho objednávání, práce s databází vzorků, příprava roztoků, alikvotů, mražení vzorků
 • Příprava histologických vzorků pro imunocytochemii
 • Imunofluorescenční značení a mikroskopie
 • Práce s buněčnými kulturami
 • Příprava tkání a buněk v čistých prostorách
 • Komunikovat s klinikami, přijímat jejich požadavky na materiál pro transplantaci a zajišťovat jeho dodání, vedení jeho dokumentace a archivace

Požadujeme:

 • SZŠ, VOŠ - obor laborant, zdravotní laborant, biologie, příp. VŠ (Bc., Mgr.)  
 • Samostatnost, pečlivost, spolehlivost, vysoké pracovní nasazení
 • Základní znalost práce na PC (Word, Excel, práce s databázemi)
 • Základní znalost anglického jazyka

Nabízíme:

 • Zajímavou a rozmanitou práci na zajímavé tematice ve špičkově vybavené laboratoři
 • Příjemné pracovní prostředí
 • Nadstandardní platové ohodnocení

Nástup: březen 2020

Kontakt: Doc. Mgr. K. Jirsová, PhD. Laboratoř biologie a patologie oka, ÚBLG 1. LF UK, Albertov 4, 128 08, Praha 2, tel.: 224 96 80 06. Nabídky včetně životopisu zasílejte e-mailem: katerina.jirsova@lf1.cuni.cz

Základní škola Hovorčovice hledá učitele přírodopisu jeden den v týdnu.
pondělí 3 hodiny PŘÍ (6. – 7. třída), šlo by o 1. a 2. hodinu PŘÍ v 6. třídě a 4. hodinu PŘÍ v 7. třídě. Jednalo by se o úvazek 0,1125 (4,5 hodiny týdně). Kdyby měl někdo zájem, může dát vědět rovnou paní ředitelce: Mgr. Jana Hirková, reditel@skolahovorcovice.cz


Základní škola Lány, okres Kladno hledá učitele/ku biologie
v kombinaci s předměty matematika, chemie nebo fyzika na zástup za MD na celý úvazek s nástupem od února 2020. Nabízíme platové ohodnocení dle platné legislativy s možností osobního ohodnocení, příspěvek na stravování, prostor pro kreativitu a osobní potenciál, příjemné pracovní prostředí. Výborná dostupnost z Prahy. Nabídky zasílejte na skola@zs.lany.cz  nebo na tel.: 736752293.

Výzkumná a experimentální laboratoř v Praze 4 hledá do svého kolektivu kolegyni/kolegu v oboru biologie nebo biochemie. Zajímavá práce v příjemném kolektivu, odpovídající finanční ohodnocení, 5 týdnů dovolené a 3 dny zdravotního volna. Nástup možný od ledna 2020, možnost nastoupit i na zkrácený úvazek. 

Náplň práce - jaký typ člověka se k nám nejvíce hodí: 
práce s laboratorními zvířaty a biologickým materiálem. Technická asistence v laboratoři představující běžné biochemické a molekulárně biologické metody.

Požadujeme – co byste měli zvládat:
ukončené VŠ vzdělání alespoň na pozici Bc v oboru biologie, molekulární biologie, biochemie nebo fyziologie. Základní znalost angličtiny, znalost práce na počítači, samostatnost, spolehlivost, schopnost týmové práce a ochota učit se nové techniky.

 Co vám můžeme nabídnout:
zajímavou práci v příjemném kolektivu, odpovídající finanční ohodnocení, 5 týdnů dovolené a 3 dny zdravotního volna.

Kontakt: stručný životopis zasílejte na e-mail hana.malinska@gmail.com


Gymnázium Thomase Manna hledá učitele/ku zeměpisu a přírodopisu na plný či částečný úvazek. Znalost německého jazyka výhodou. Nástup - leden, únor. Pěkné finanční ohodnocení, kolegové s moderními metodami vyučování, podpora mezipředmětového vyučování, další benefity. Kontakt: paní ředitelka Mgr. Zuzana Svobodová, Ph.D. - svobodova@gtmskola.cz


BRIGÁDNÍK hledá studenty, kteří mají čas alespoň 2,5 dne v týdnu strávit v kanceláři. Obor v dané oblasti není nutností, jsme otevřeni každému. Svůj motivační dopis pošlete na: contactme@powerhub.cz.
 

 

Oparenský mlýn hledá lektory/lektorky programů ekologické výchovy. 

 


 

BBT- Materials Processing s.r.o. (1991) - malá vědecko-výzkumná společnost působící v oblasti kosmických a jiných technologií ve Zdibech-Přemýšlení (12 minut busem od metra Kobylisy) hledá kolegyni/kolegu do týmu pro vývoj, výzkum a výrobu světově unikátních krystalů pro kosmické i pozemní aplikace v optice, akusto-optice a laserových technologiích - vhodné pro absolventy. 

O nás: 
- úzce spolupracující tým specialistů z oblasti chemie, fyziky, elektroniky a kosmických aplikací.
- růst a zpracování unikátních krystalických materiálů
- výzkum, vývoj a výroba v oblasti krystalové optiky pro infračervenou oblast - polarizační optika, akusto-optika, laserové technologie - zejména kosmické, ale i pozemní aplikace
- výzkum, vývoj a výroba přístrojů a technologií pro použití v kosmu.
- dlouhodobá spolupráce s ESA (Evropská kosmická agentura), mezinárodní spolupráce.

Hlavní náplň nabízené práce a odpovědnosti: 
- vývoj a laboratorní výroba (kusová) jemných optických komponent
- obsluha zařízení a přístrojů pro opracování a testování krystalových výbrusů (řezání, broušení, leštění, interferometr, mikroskop, spektometr, lasery...)
- koordinace a plánování výrobního procesu
- spolupráce na přípravě, řešení a vedení výzkumných a komerčních projektů
- běžné laboratorní práce
- publikační činnost, prezentace na konferencích v zahraničí

Požadavky: 
- VŠ technického nebo přírodovědného směru, technické myšlení
- základní zkušenosti s prací v chemické či optické laboratoři vítány, jinak zaučíme
- manuální zručnost, pečlivost (citlivá manipulace s jemnou optikou)
- ochota učit se novým věcem, postupům a technologiím
- samostanost, zodpovědnost, flexibilní a iniciativní přístup k pracovním úkolům 
- schopnost týmové spolupráce, logického a analytického myšlení, kreativita
- práce s PC - MS Office uživatelsky
-  aktivní znalost Aj (komunikace písemně, telefonicky, osobně)

Nabízíme: 
- zajímavou a perspektivní práci s možností dalšího profesního rozvoje
- zázemí dlouholeté tradice společnosti, mallý tým s neformální přátelskou atmosférou
- možnost podílet se na světově unikátním výrobním programu společnosti (jsme světově jediným výrobcem a dodavatelem tohoto krystalového materiálu)
- mezinárodní spolupráce na prestižních projektech
- odpovídající finančních ohodnocení podle výsledků
- příspěvek na stravování, mobilní tarif, sick-days, po 1.roce 5 týdnů dovolené, aj.
 

V případě zájmu zašlete emailem strukturovaný životopis s fotografií a průvodním dopisem.
Kontakt: info@calomel.cz, hasal@calomel.cz, 284 890 447, 734 278 635


Geologický ústav ČR, v.v.i. hledá laboranta/laborantku v čisté laboratoři v Praze 6, Lysolajích, sloužící k chemické přípravě geologických vzorků pro následnou analýzu pomocí hmotností spektrometrie. Pracovní náplň bude zahrnovat chemickou přípravu různých typů vzorků, tj. chemický rozklad a následnou separaci vybraných prvků (např. Sr, Nd, Pb a Os) pomocí iontové chromatografie pro jejich následnou analýzu pomocí hmotnostních spektrometrů TIMS/MC-ICP-MS/SF-ICP-MS.

Pracovní úvazek 0,8 - 1,0 po dobu rodičovské dovolené s možností prodloužení.  Datum nástupu v rozmezí říjen 2019 až leden 2020. 

Požadavky: absolvent VŠ chemického anebo přírodovědeckého zaměření (Mgr., Ing.), příp. PhD., samostatnost, pečlivost, iniciativní přístup, min. pasivní znalost anglického jazyka, zkušenosti v chemické laboratoři výhodou, zaškolení na provoz čisté laboratoře zajistíme.

Nabízíme: příjemné pracovní prostředí a mladý kolektiv, moderní a zajímavá vědecká témata, pět týdnů dovolené, stravenky

Datum nástupu: v rozmezí říjen 2019 až leden 2020

Mzda: tarifní mzda 20 – 28 tis. Kč /měsíčně podle dosaženého vzdělání a kvalifikace, navíc s možností navýšení mzdy z vědeckých projektů a zakázek

Žádosti o přijetí včetně dokladů o dosaženém vzdělání, životopisu a přehledu o absolvované praxi, zasílejte prosím na adresu:  svojtka@gli.cas.cz


Laboratoř molekulární patogenetiky, Biotechnologický ústav AV ČR, v.v.i., Centrum Biocev hledá Phd studenty pro projekt Transkripční regulační sítě v neurosensorickém vývoji. 

Popis projektu: Kritickým krokem v pochopení patofyziologie ztráty sluchu je identifikace genů, které jsou nezbytné pro diferenciaci a specifikaci jednotlivých druhů neurosenzorických buněk během embryonálního vývoje vnitřního ucha.
Pomocí transgenních myších modelů a Cre-loxP strategie, Crispr/Cas9, konfokální mikroskopie, a RNA sekvenovaní budou provedeny analýzy molekulárních mechanismů ovlivňujících morfogenezi a tkáňovou specifikaci během vývoje a jejich korelace k funkčním změnám.
Navrhovaný výzkum rozšíří naše znalosti regulace vývoje a možnosti regenerace neuronů a senzorických buněk v možných terapeutických aplikacích.

Požadavky: 

 • vzdělání v oboru molekulární/vývojová/buněčná biologie nebo biochemie (Mgr./Ing.)
 • schopnost spolupráce v týmu s ostatními členy laboratoře
 • dobrá znalost angličtiny pro komunikaci v laboratoři a orientaci v odborném textu
 • odhodlání a zapálení pro výzkum

Nabízíme: 

 • práce v moderně vybavené laboratoři v nově vybudovaném vědecko-výzkumném centru BIOCEV
 • částečný úvazek a možnost získání osobního ohodnocení nad rámec stipendia
 • výzkum prováděný na transgenních myších modelech
 • mladý přátelský kolektiv, ochotný kdykoliv pomoci i poradit
 • zázemí a podpora uznávené vědecké instituce

Vaše CV a několik informací o sobě zašlete prosím na email: gpavlinkova@ibt.cas.cz

Pro další informace o nás a našem výzkumu klikněte zde


CPPT hledá kolegu/kolegyni na pozici Life Science Analyst. Vhodné i pro studenty Mgr. a PhD. a čerstvé absolventy. Nástup: co nejdřve.

Centre for Knowledge and Technology Transfer (CPPT UK) is an independent part of Charles University that provides services and information in support of knowledge and technology transfer and cooperation between University and private and public sector.

Main tasks:

 • Preparation of market research analyses for life science projects based on public sources and patent, publications and market-research databases
 • Evaluation of the commercial potential of research results
 • Support of the innovation scouting and knowledge and technology transfer at Charles University – arranging the cooperation of research teams with commercial partners from the Czech Republic and from abroad

Requirements:

 • Bachelor´s degree (Life Science or other related fields) or higher, also suitable for graduates without experience or Master students
 • Good knowledge of English
 • Analytical thinking
 • Knowledge of academic environment would be an advantage
 • Team player and proactive attitude, self-reliant

Benefits:

 • very prestigious institution
 • 5 weeks of holidays
 • flexible working hours
 • meal vouchers
 • further education and other interesting University benefits

Other information

Start: as soon as possible
Location: Prague 1, Petrská 3 – office, with possible travel to different university locations as well as occasionally abroad
Workload: 20 - 40 hours per week
Contract: fixed term till 31st December 2019 with a potential of an extension


If you are interested in this position, please send your professional CV together with a brief cover letter, both in English - osobni@ruk.cuni.cz

Selected candidates will be invited to a personal interview.


Společnost Contipro hledá kandidáta na pozici Výzkumného pracovníka- chemická modifikace- s ukončeným VŠ vzděláním zaměřeným na organickou syntézu nebo polymerní chemii.  Podrobné informace zde.


 

 

 

Akce dokumentů