E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníNabídka pracovních míst

Pro absolventy Přírodovědecké fakulty UK připravujeme nabídku pracovních míst ve spolupracujících externích společnostech. Aktuálně si můžete vybrat z následující nabídky:

Švýcarská bioinformatická společnost Nebion AG rozšiřuje svůj pražský tým na pozících "Single-cell Data Scientist" a "Single-cell data curator-Imunnology" na plný úvazek s nástupem od března 2022. 

Biotechnologický ústav AV ČR, v. v. i. v Biotechnologickém a biomedicínském centru Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci (Centrum BIOCEV) hledá zaměstnance pro své servisní pracoviště – Centrum molekulární struktury na pozici: Vedoucí produkce proteinů. Termín nástupu po dohodě během roku 2022,  hlavní pracovní poměr. Uzávěrka přihlášek do 31.1.2022.

The Institute of Physics of the Czech Academy of Sciences is looking for a new colleague to work on integration of DFT/DFTB methods with classical force fields into QM/MM package as a part of project “Computer Aided Design of Templated Assembling, Replication and Synthesis on Ionic Substrates”.

Laboratoř strukturních proteinů Biotechnologického ústavu AV ČR, v. v. i. hledá zaměstnance na pozici laborant / lab manager. Nástup možný ihned. 

Společnost EnviTrail hledá posily do svého týmu, a to juniorní pracovníky pro zpracovávání ESG reportingu pro své klienty.  Životopis a motivační dopis zašlete do 15.1.2022. 

Společnost ALS, provozovatel moderních analytických laboratoří, hledá posily do svého týmu na pozici laboranta/laborantky a analytického chemika/chemičky. 

Společnost Johnson & Johnson. divize Biosense Webster, která se zabývá řešením poruch srdečního rytmu, hledá do svého týmu posily - konzultanty pro západní a východní část ČR, konkrétně absolventa/absolventku přírodovědného oboru, ideálně s technických zaměřením. 

Státní úřad pro jadernou bezpečnost hledá zájemce/zájemkyni o administrativní práci v oddělení radonového programu (vhodné i pro studenty magisterského studia). Lze i na zkrácený úvazek dle dohody na dobu určitou. 

Biotechnologický ústav AV ČRm v.v.i. hledá do svého týmu zkušeného  laboratorního pracovníka/technika na plný úvazek pro servisní laboratoř GeneCore - Kvantitativní a digitální FCR v Centru BIOCEV ve Vestci. Datum nástupu do zaměstnání dle dohody v průběhu podzimu 2021 a začátku roku 2022. 

Laboratory of Tumour Resistance of the Institute of Biotechnology of the Czech Academy of Sciences announces a selection procedure for a Ph.D. student for the research project Molecular Mechanisms of Cancer Resistance: The Role of Lipid Metabolism and Ferroptosis".

Spolek MAS Stolové hory hledá studenty/studentky primárně oborů zaměřených na regionální rozvoj a veřejnou správu,  na stáž kdykoliv v průběhu roku. 

Vzdělávací centrum EduCorn  z.s. hledá pro skupinu dětí, co se vzdělávají doma, odborné lektory, kteří chtějí předávat své zkušenosti i záliby. Jedná se hlavně o dopolední bloky od 10.00 do 12.00.

Společnost SpaceKnow, startup ze Silicon Valley, zabývající se analýzou komerčních satelitních snímků, hledá nového kolegu či kolegyni na pozici Analytika/čky dat. Práce na krátký úvazek formou home-office, nadprůměrný plat, práce s opravdovými experty, možnost získat jedinečné zkušenosti. 

Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany v.v.i.,  laboratoř biologického monitorování a ochrany Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany hledá novou spolupracovnici/spolupracovníka na pozici Mikrobiolog. Práce v malém týmu výzkumných a vývojových pracovníků, zaměřeném na vývoj a aplikace metod detekce a identifikace biologických agens, možnost zapojení do mezinárodních projektů.

BIOCEV - Laboratoř klinické proteomiky 1. LF UK  nabízí PhD pozici s plným úvazkem.

Společnost HPST, s.r.o., jeden z největších distributorů laboratorního vybavení působící na českém trhu, přijme Aplikačního specialistu/ku pro oblast LC a LCMS s působností po celé České republice.

Společnost SPF Group, s.r.o., která operuje již cca 20 let na českém (i zahraničním) trhu v oblasti plánování regionálního a místního rozvoje a v dalších souvisejících oborech hledá na pozici junior konzultanta absolventa/absolventku optimálně regionální nebo sociální geografie

Biotechnologický ústav AV ČR, v. v. i. hledá  laborant / lab manager/ laborantku  do Laboratoře strukturních proteinů.

Stáž s možností přivýdělku - Glopolis, o.p.s., hledá dva šikovné lidi pro analytickou, informační a koordinační výpomoc, start ihned, 1-3 dny v týdnu, po dobu 6-12 měsíců.  Mladý přátelský, motivovaný a podporující tým. Odměna za vypracované výstupy dle dohody. 


We are looking for multiple experienced data scientists to expand our biocuration team in Prague (Czech Republic).

I. Single-cell Data Scientist

Position Type: Full-time

Position start: March 2022 or upon agreement

Role responsibilities

• Curation of single-cell data sets from a prioritized backlog

• Author and maintain technical and project documentation

• Keep up to date with current developments in the field

• Contributing to internal and customer-oriented data analyses

• Providing technical know-how to the business development team

• Possibility to contribute to bioinformatics pipeline development

• Possibility to contribute to Nebion/Immunai publications

Our offer

• Extensive initial training

• Inspiring international environment

• Access to state-of-the-art infrastructure

• Flexible working hours

• 5 weeks holidays

• Pension insurance contribution, meal contribution

REQUIREMENTS

Qualifications

●     Master’s degree (Ph.D. is a plus) in molecular and cell biology with a strong background in bioinformatics or computational biology, or

●     Master’s degree (Ph.D. is a plus) in computational biology, bioinformatics plus a strong background in molecular and cell biology

●     Knowledge of immunology is a strong advantage.

●     Strong interest in single-cell omics. Experience in applied NGS data analysis such as transcriptomics (RNA-seq, scRNA-seq), additional experience with other omics methods is a plus

●     Demonstrable experience in programming languages required for data analysis (R and/or Python)

●     Proficiency with Linux/Unix; bash scripts

●     Experience in building and maintaining bioinformatics tools/pipelines is a plus

●     Proficiency in English both written and spoken

●     Attention to details

Desired Personal traits

●    Open, honest, and transparent communication

●    Ability to collaborate effectively with people of diverse backgrounds and cultures

●    Having a growth mindset

Další informace zde: 

II. Single-cell data curator-Imunnology

Position Type: Full-time

Position start: March 2022 or upon agreement

Role responsibilities

Curation of immuno-oncology and autoimmune diseases single-cell data sets from a prioritized backlog.

Author and maintain technical and project documentation

Keep up to date with current developments in the field

Contributing to internal and customer-oriented data analyses

Providing scientific know-how to the business development team

Possibility to contribute to Nebion/Immunai publications

Our offer

Extensive initial training

Inspiring international environment

Access to state-of-the-art infrastructure

Flexible working hours

5 weeks holidays

Pension insurance contribution, meal contribution

REQUIREMENTS

Qualifications

Master’s degree in immunology (Ph.D. is a strong plus) - MUST

Strong interest in single-cell omics. Experience in applied NGS data analysis such as transcriptomics (RNA-seq, scRNA-seq).

Additional experience with other omics methods is a plus

Experience in programming languages required for data analysis (R and/or Python) is a strong plus

Proficiency with Linux/Unix; bash scripts is a plus

Proficiency in English both written and spoken

Attention to details

Desired Personal traits

Open, honest, and transparent communication

Ability to collaborate effectively with people of diverse backgrounds and cultures

Having a growth mindset

Další informace zde


 

Vedoucí produkce proteinů

Biotechnologický ústav AV ČR, v. v. i. v Biotechnologickém a biomedicínském centru Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci (Centrum BIOCEV) hledá odborníka na rekombinantní produkci proteinů do pozice vedoucího produkce proteinů servisního pracoviště Centrum molekulární struktury, které je součásti národní infrastruktury CIISB a evropské infrastruktury Instruct-ERIC.

Nabízíme atraktivní práci spočívající v návrhu a řízení projektů využívajících služeb klonování, exprese a purifikace rekombinantních proteinů pro uživatelské laboratoře, vývoj metod a poskytování expertízy vědecké komunitě.

Hlavní odpovědnost spočívá v návrhu projektů a komunikaci s uživateli, uplatnění odborných znalostí v oblasti produkce rekombinantních proteinů, dohled nad projektovými pracemi a předávání výstupů uživatelům. Očekává se aktivní účast na provozu laboratoře a odpovědnost za rozvoj facility v kontextu národní a evropské výzkumné infrastruktury.

Centrum molekulární struktury, jako součást České infrastruktury pro integrativní strukturní biologii, (https://www.ciisb.org/) a evropské infrastruktury Instruct-ERIC (https://instruct-eric.eu/), je zaměřeno na poskytování otevřeného přístupu k technikám strukturní biologie v celé Evropě se silným důrazem na individuální přístup k potřebám uživatelů.

Podrobnosti o roli, struktuře, vybavení a službách poskytovaných Centrem molekulární struktury naleznete na webových stránkách https://www.ibt.cas.cz/cs/core-facilities/centre-of-molecular-structure/.
Požadavky:

 • Prokazatelné zkušenosti s technikami DNA klonování, exprese rekombinantních proteinů a jejich purifikace
 • Vysokoškolské vzdělání s titulem PhD v molekulární biologii nebo biochemii nebo strukturní biologii nebo v příbuzných oborech
 • Vynikající komunikační schopnosti a týmová práce
 • Znalost anglického jazyka - psaný a mluvený projev
 • Publikační činnost v oboru výhodou
 • Připravenost na vysokou pracovní zátěž
 • Bezúhonnost

Termín nástupu: po dohodě během roku 2022

Je nabízena pozice na plný úvazek.

Místo pracoviště: Vestec u Prahy

Písemné přihlášky včetně motivačního dopisu a profesního životopisu v tištěné podobě zasílejte na adresu: Biotechnologický ústav AV ČR, v. v. i., Průmyslová 595, 252 50 Vestec, Česká republika, nebo v elektronické podobě na emailovou adresu: dohnalek@ibt.cas.cz.

Uzávěrka přihlášek: 31. 1. 2022

Bližší informace ohledně zpracování osobních údajů naleznete zde. 


The Institute of Physics of the Czech Academy of Sciences is looking for a new colleague to work on integration of DFT/DFTB methods with classical force fields into QM/MM package as a part of project “Computer Aided Design of Templated Assembling, Replication and Synthesis on Ionic Substrates”. The project aims to computationally develop an universal molecular architecture for assembling molecular components into larger functional systems (e.g. computer circuits) on ionic substrates.

Job description

 • integration of DFT/DFTB methods with classical force fields into QM/MM package
 • testing of various approximations and fitting empirical parameters
 • development of high-throughput screening workflow to find optimal molecular designs
 • data analysis of computational results
 • co-supervising 2 PhD students running most of QM/MM calculations

Your profile

 • PhD in computational solid state physics or chemistry
 • C/C++, Python (numpy), Fortran and/or GPU programming (OpenCL/CUDA) 
 • experience with development of molecular simulations (either quantum or classical)
 • good spoken and written English
 • keen to learn new simulation methods, ability to solve problems independently

We offer

 • opportunity to achieve a major breakthrough in nanofabrication
 • contract may be prolonged up to 4 years (till 2026)
 • work in an international and creative environment
 • active participation at international workshops and conferences
 • training and development opportunities (soft skills, language courses)
 • flexible working hours with home office possibility
 • 5 weeks of vacation + 6 sick days a year
 • plenty of opportunities for cultural and other activities in the Prague region
 • more information is available at: Why FZU?

How to apply

Send your application to kariera@fzu.cz by January 31, 2022 and include:

 • cover letter explaining your motivation and interests
 • CV with your research experience and a list of publications
 • proof of programming skills (a piece of code, a link to a repository or similar)
 • names and e-mail addresses of two established scientists who could be asked for reference

The starting date is flexible during Summer 2022.

Contact Prokop Hapala (hapala@fzu.cz) for details about the research project. General employment questions should be addressed to Lucie Beránková (berankova@fzu.cz).

Laboratoř strukturních proteinů Biotechnologického ústavu AV ČR, v. v. i. hledá zaměstnance na pozici laborant / lab manager.

               Náplň práce:

 • podílení se na chodu laboratoře
 • podílení se na řešení výzkumných projektů
 • příprava kultivačních médií, roztoků a mikroskopických skel
 • práce s buněčnými kulturami
 • vedení záznamů a dokumentace 

  Požadujeme: 
 • minimálně středoškolské vzdělání v biologickém, zdravotnickém nebo obdobném oboru
 • zájem učit se nové metody a techniky práce
 • komunikativnost, samostatnost, pečlivost, spolehlivost
 • praxe práce v laboratoři
 • schopnost komunikace v angličtině

               Nabízíme:

 • práci v mladém mezinárodním kolektivu
 • pracovní zkušenosti v oblasti výzkumu a vývoje ve špičkovém vědeckém centru
 • příležitost k dalšímu profesnímu rozvoji
 • více informací o laboratoři a Biotechnologickém ústavu na www.ibt.cas.cz

Nástup možný ihned.

Písemné přihlášky zahrnující strukturovaný profesní životopis jsou přijímány na adrese: zdenek.lansky@ibt.cas.cz

Bližší informace ohledně zpracování osobních údajů naleznete na webové stránce.


Společnost Envi trail s.r.o. hledá pro ESG reporting – Juniorního pracovníka/pravovnici: 

Náplň práce

 • Zpracování podkladů pro nefinanční reporting (ESG)
 • Shromažďování údajů o uhlíkové stopě
 • Dohledávání emisních koeficientů
 • Sestavování a kompletace reportů
 • Konzultace klientů s běžnými záležitostmi ohledně reportů

Nabízíme

 • Naší hodnotou je dosahovat skutečného přínosu pro přírodu, společnost a zákazníky, s greenwashingem se u nás nesetkáte
 • Budete pracovat pod vedením zkušených mentorů z oblasti vědy (Lukáš Ferkl)
  a businessu (Daniel Šenkýř, Radek Špicar)
 • Naučíte se pracovat s nejnovějšími metodikami pro environmentální reporting, ale poznáte i konkrétní technická opatření, která vedou k ochraně přírody
 • Nejsme typický consulting, máme velký přesah do technologií a do průmyslu
 • Předpokládáme převážně práci z domova

Požadujeme

 • Alespoň základní orientaci v reportingu uhlíkové stopy nebo ESG reportingu
 • VŠ vzdělání (Bc.) v technickém nebo ekonomickém oboru výhodou, VŠ vzdělání v oblasti LCA velkou výhodou
 • Práci s nástroji MS Office, zejména Excel
 • Schopnost vyhledávat ve zdrojích (veřejně dostupné zdroje, normy, vědecké články)
 • Časovou flexibilitu – práce budou zadávány termínově, časová flexibilita se netýká denního rozvrhu, ale schopnosti např. na poloviční úvazek dva týdny pracovat a dva týdny ne

Forma spolupráce

 • Dlouhodobá stáž (min. 6 měsíců)
 • Zaměstnanecký poměr (částečný úvazek)
 • DPP
 • IČO
 • Vhodné i při rodičovské dovolené

Svůj životopis a motivační dopis zašlete nejpozději do 15.1.2022 na emailovou adresu siskosova@envitrail.com.


Společnost ALS , provozovatel moderních analytických laboratoří, hledá: 

 • LABORANTA/LABORANTKU:

jste nebo chcete být Laborant/ka? Připojte se k nám! Studoval/a jste střední školu chemického, farmaceutického, potravinářského nebo příbuzného směru? Chcete pracovat pro stabilní nadnárodní společnost, která svou činností pomáhá k ochraně životního prostředí, podílí se na kontrole léčiv a pomáhá hlídat kvalitu potravin? Pak je pro Vás práce v ALS Czech Republic ta správná volba!

Co Vás u nás čeká:

• Samostatná příprava vzorků k analýze
• Samostatné provádění některých analýz a zpracovávání jejich výsledků
• Spolupráce na zabezpečení systému kontroly kvality
• Možnost spolupráce na projektech (optimalizace metod)
• Úzká spolupráce s kolegy na pracovišti
• Práce v jednosměnném nebo i ve dvousměnném provozu

Co byste měli umět a znát:
• Dokončené SŠ vzdělání chemického, potravinářského nebo farmaceutického směru
• Praxe v analytické laboratoři - velkou výhodou
• Znalost a zručnost v základních laboratorních technikách - velkou výhodou
• Pečlivost, spolehlivost, samostatnost, flexibilita, ochota a radost učit se novému
• Týmový hráč
• Práce na PC – základní orientace Co Vám můžeme nabídnout:
• Zázemí silné mezinárodní společnosti
• Zajímavou práci v dobře vybavených laboratořích
• Platové podmínky odpovídající dané pozici
• Možnost kariérního růstu
• Přátelský kolektiv
• 5 týdnů dovolené • Stravenkový paušál
• Penzijní připojištění
• MultiSport karta
• Zvýhodněný telefonní tarif
• Osobní ohodnocení
• Rozvoj na pracovišti i mimo něj (kurzy, školení, e-learning)
• Snadná dostupnost na pracoviště - linka metra B (Vysočanská)
• Práce na hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou

Pozice je vhodná i pro absolventy, kteří právě ukončili studia.

V případě zájmu, prosím zašlete profesní životopis na HR oddělení HR tým: euprg.hrcz@alsglobal.com.

 • ANALYTICKÉHO CHEMIKA/CHEMIČKU:

Studoval/a jste střední nebo vysokou školu chemického, potravinářského, farmaceutického nebo příbuzného směru? Chcete pracovat pro stabilní nadnárodní společnost, která svou činností pomáhá k ochraně životního prostředí, podílí se na kontrole léčiv a pomáhá hlídat kvalitu potravin? Pak je pro Vás práce v ALS Czech Republic ta správná volba!

Chcete se stát aktivní součástí ENVIRO, FOOD nebo PHARMA laboratoře?

Jaké portfolio instrumentů je Vám bližší? Dejte nám vědět!

• UPLC-MS/MS, HPLC-FLD, HPLC-UV/VIS/PDA, HPLC-RI, IC a CE-UV
• GC-FID a GC-ECD
• GC-MS, GC-MS/MS a HS-GC - FID/MS
• AFS, ICP-MS, ICP-OES

Jaká bude Vaše hlavní pracovní náplň?
• Měření, vyhodnocování a hodnocení výsledků analýz vzorků
• Servis a běžná údržba instrumentů
• Administrativní činnost spojená s měřením a vyhodnocováním vzorků, reporty výsledků
• Spolupráce s validačními specialisty při zavádění nových metod
• Spolupráce se supervizorem sekce a celým týmem v dalších oblastech činnosti sekce
• Práce v jednosměnném nebo i ve dvousměnném provozu
• Spolupráce na zabezpečení systému kontroly kvality a na zaškolování nových kolegů

Co byste měli mít a umět?
• Dokončené SŠ/VŠ vzdělání chemického, potravinářského, farmaceutického nebo podobného směru
• Dobrá znalost pracovní instrumentace- výhodou
• Zkušenost z akreditované laboratoře - výhodou
• Flexibilita, ochota učit se novému - radost z každodenní práce v laboratoři
• Pečlivost, spolehlivost, samostatnost a týmovost (umíte pracovat nejen samostatně, ale i v týmu)
• Znalost AJ písmem aktivně
• Práce s PC pro Vás není překážkou
• Umíte nést za svá rozhodnutí zodpovědnost

V případě zájmu, prosím, zašlete profesní životopis na HR oddělení HR tým: euprg.hrcz@alsglobal.com


Společnost Johnson & Johnson. divize Biosense Webster  - JUNIOR KEY ACCOUNT EXECUTIVE, EASTERN PART OF CZECHIA
Location: Eastern part of Czechia
Responsible for promoting new technologies and clinical workflow optimization in collaboration with BW distributor at established and new hospital accounts. Developing and maintaining strong business relationships with customers focusing to deliver case support and clinical consulting that drives sales results and market share gain respecting profitability and conducting ethical business behavior on daily basis.

The responsibilities & the impact YOU will have:
• Execute clinical consulting on CARTO technology to drive optimized workflow and improved patient care
• Provide clinical case support
• Manage hardware, software and service deals directly with customers including pricing, tenders and negotiation with top administrative stakeholders
• Deliver immediate hardware and software troubleshooting
• Promote and introduce new products in target hospitals, execute state-of-the-art product launches’ process
• Drive lab optimization / procedure efficiency incentives
• Ensure close collaboration with distributor with regards to new technology penetration and adoption
• Develop and execute customer engagement plans
• Collect and report field intelligence regularly
• Contribute to forecasting activities for disposable and capital equipment
• Participate in industry symposia, medical meetings, and monitor the industry’s business
• Fulfills other task/duties set by line manager

We would love to hear from YOU, if you have:
• University degree level or equivalent experience – biomedical engineer graduation preferred
• Medical background, preferably in the field of cardiology preferred
• Good negotiation and communication skills
• Driving license
• Business English on negotiation level
• User level knowledge in Microsoft Software
• Project management skills
• Ability to manage changing environment
• Analytic thinking: systematic gathering, organizing and synthesizing of relevant information
• Basic clinical and product understanding to convey information to different audience (field organization, customers)
• Customer and marketplace: desire and ability to anticipate and address the needs of customers (internal and external) through timely program/project implementation
• Presentation skills: ability to effectively explain describe and convey information in a variety of formal and informal presentation settings
• Teamwork/Collaboration: intention an ability to work with others toward shared goals

This is what awaits YOU at J&J:
• An opportunity to be part of a global market leader
.• A dynamic and inspiring working environment.
• Many opportunities to work on challenging projects and assignments.
• Possibilities for further personal as well as professional development.
• Many employee benefits.

Contact person: Mgr. Nina Součková, nsouckov@its.jnj.com, +420 725 397 187


Státní úřad pro jadernou bezpečnost hledá zájemce/zájemkyni o administrativní práci v oddělení radonového programu (vhodné i pro studenty magisterského studia). Lze i na zkrácený úvazek dle dohody na dobu určitou. Požadavek: minimálně bakalářské vzdělání. Kontakt: Mgr. Marcela Berčíková, tel: 734 372 351, marcela.bercikova@sujb.cz.


Biotechnologický ústav AV ČR v.v.i. hledá do svého týmu zkušeného laboratorního pracovníka/technika na plný úvazek pro servisní laboratoř GeneCore - Kvantitativní a digitální FCR Biotechnologického ústavu AV ČR, v. v. i v Centru BIOCEV ve Vestci, .která je předním evropským pracovištěm nabízející qPCR a NGS služby.  Datum nástupu do zaměstnání dle dohody v průběhu podzimu 2021 a začátku roku 2022. 

Náplň práce:

Laboratorní pracovník/technik bude pracovat na projektech klienta, které zahrnují především metody odvozené z PCR, kontrolu kvality nukleových kyselin, a přípravu knihoven pro RNA-seq. Práce zahrnuje všechny oblasti pracovních postupů v molekulární analýze, od odběru vzorků, extrakci, kontrolu kvality, qPCR analýzu až po vyhodnocení dat.

Požadavky:

 • Středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání příslušného směru
 • Vhodné i pro absolventy (praxe výhodou)
 • Zájem o technologie a metody pro molekulární analýzy
 • Schopnost pracovat jak samostatně tak i ve skupině
 • Spolehlivost a flexibilita
 • Chuť do práce a odhodlání učit se novým věcem
 • Znalost anglického jazyka slovem i písmem

Nabízíme:

 • Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení (možné i na zkrácený úvazek)
 • Odpovídající platové ohodnocení
 • Atraktivní pracovní prostředí moderního vědeckého centra
 • Přátelský mezinárodní kolektiv
 • Pět týdnů dovolené
 • Stravenkový paušál

V případě zájmu zašlete, prosím, životopis e-mailem na adresu: lucie.langerova@ibt.cas.cz

Datum nástupu do zaměstnání: dle dohody v průběhu podzimu 2021/začátek roku 2022

Pracoviště: Vestec, Česká republika

Více informací naleznete na:  https://www.biocev.eu/cs/sluzby/gene-core-kvantitativni-a-digitalni-pcr.7 a https://www.ibt.cas.cz/cs/servisni-pracoviste/gene-core-kvantitativni-a-digitalni-pcr/


Laboratory of Tumour Resistance of the Institute of Biotechnology of the Czech Academy of Sciences announces a selection procedure in accordance with the Act No. 283/1992 Coll. on the Czech Academy of Sciences, and the Statutes of the Czech Academy of Sciences for a Ph.D. student for the research project Molecular Mechanisms of Cancer Resistance: The Role of Mitochondria".

The project will address the role of mitochondrial function and metabolism and its impact on cancer resistance. It is clear that these organelles are vital in the process of carcinogenesis, but is becoming evident that they could also participate in the resistance to treatment.

The main aim of this project is to delineate the role of metabolic alterations coupled with mitochondria and their participation in the development or maintenance of cancer resistance. The role of experimental targets, which affect mitochondrial function and metabolism, will be tested by gain of function (overexpression) and loss of function (knockout, CRISPR/Cas system) studies. Genetically modified cell lines will be tested by live cell imaging using Etaluma720, enabling simultateous determination of viable and dead cells in real time. We will then assess the impact of such modifications on resistance of these cell lines to cell death induction. We also plan to investigate the role of post-translational regulatory sites of the prospective targets governing the mitochondrial metabolism, this will be assesed by site-directed mutagenesis, that would either result in loss of function or lead to a constitutively active or inactive mutants.

The experimental model that will primarily be explored is a model of tamoxifen resistant breast cancer cells, due to its high clinical relevance and our previous characterization of its particular metabolic phenotype (DOI:10.1016/j.freeradbiomed.2019.09.004).

Requirements:

 • Finished Master degree in Biochemistry or Molecular/ Developmental/ Cellular Biology
 • Good communication skills in spoken and written English
 • Motivation to actively participate in this project
 • Ability to work in a team

What we offer:

 • Position of a Ph.D., grant support, interesting topic
 • Participation in international conferences
 • Laboratory with modern equipment, in the newly built BIOCEV center in Vestec

Small but enthusiastic team.

For more information about the Laboratory members and PI, see the web page of the Laboratory of Tumour Resistance: 
https://www.ibt.cas.cz/en/research/laboratory-of-tumour-resistance or Research Gate profile https://www.researchgate.net/profile/Jaroslav-Truksa

In case you are interested, please send your application with a structured CV to jaroslav.truksa@ibt.cas.cz.

Deadline for applications: 30. 11. 2021


Spolek MAS Stolové hory, která se zaměřuje na podporu a rozvoj regionů Hronovska, Policka a města Náchod v Královehradeckém kraji, hledá studenty na stáž kdykoliv v průběhu roku. Stáž je nabízena primárně studentům v oborech zaměřených na regionální rozvoj nebo veřejnou správu. Jelikož půjde o stáž přímo v kanceláři společnosti ve Velkém Poříčí, okres Náchod, bylo by vhodné, aby se případní zájemci alespoň část týdne pohybovali v dojezdové vzdálenosti.  Více informací na www.mas-stolovehory.cz nebo u Pavla Rejchrta, e-mail: rejchrt@mas-stolovehory.cz, +420 775 044 622.


Vzdělávací centrum EduCorn z.s. hledá odborné lektory pro děti mladšího školního věku, co se vzdělávají doma. Jedná se hlavně o dopolední bloky od 10.00 do 12.00 - pondělí-středa-čtvrtek. Odměna je 200 Kč/hod na DPP. Skupina funguje sebeřízeně. Kontaktní osoba: Denisa Písaříková, denisa@educorn.cz. 


Společnost SpaceKnow, startup ze Silicon Valley, zabývající se analýzou komerčních satelitních snímků, hledá nového kolegu či kolegyni na pozici Analytika/čky dat. 

Co požadujeme?

 • schopnost pracovat efektivně a s přesností při práci s repetitivními úkoly,
 • analytické myšlení, schopnost vyhledávání informací a jejich zpracování,
 • zkušenost s nástroji na zpracování obrázků jako je GIMP (výhodou),
 • základní znalost Unix/Linux (výhodou, ale není nutností).

Co Tě čeká?

 • budeš anotovat, třídit a analyzovat obrovské množství dat (především satelitní snímky) pro machine learning algoritmy,
 • budeš úzce spolupracovat s výzkumníky a dávat jim pravidelnou zpětnou vazbu na zlepšení nástrojů a procesů.

Co nabízíme?

 • práci na zkrácený úvazek formou home-office,
 • nadprůměrný plat (160 Kč/hod),
 • práci s opravdovými experty,
 • možnost získat jedinečné zkušenosti,
 • šanci stát se členem opravdu unikátního projektu.

Zaujala Tě naše nabídka? Dej nám vědět! Budeme se na Tebe těšit!

Svoje CV posílejte prosím na galik@spaceknow.com


Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany v.v.i.,  laboratoř biologického monitorování a ochrany Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany hledá novou spolupracovnici/spolupracovníka spolupracovnici na pozici Mikrobiolog.

Požadujeme:
Dokončené VŠ vzdělání přírodovědného směru - zaměření mikrobiologie, virologie, molekulární biologie apod.
Alespoň základní znalost metod kultivace a izolace virů a jejich detekce a identifikace (PCR, sekvenování, ...)
Znalost práce na PC (min. MS Office)
Znalost anglického jazyka – komunikace slovem i písmem
Pečlivost a schopnost samostatné práce
Ochotu učit se novým věcem
Komunikativnost a flexibilitu

Výhodou:
Praxe v laboratoři v oboru mikrobiologie / virologie
Schopnost pracovat s rizikovými biologickými agens (laboratoře BSL3)

Nabízíme:

Práci v malém týmu výzkumných a vývojových pracovníků, zaměřeném na vývoj a aplikace metod detekce a identifikace biologických agens
Možnost zapojení do mezinárodních projektů
6 týdnů dovolené
Příspěvek na stravování - stravenky
Příspěvek z FKSP na rekreaci
Příplatek za práci v rizikovém prostředí
Smlouvu na dobu určitou (1 rok) s následným prodloužením na dobu neurčitou
Možnost zkráceného úvazku
Důraz na WLB (work / life balance)
... a v neposlední řadě TLC (tender loving care) :-)

Kontakt:

RNDr. Michal Dřevínek, Ph.D.
Laboratoř biologického monitorování a ochrany
SÚJCHBO v.v.i.
Kamenná 71, 26231 Milín
drevinek@sujchbo.cz
tel: 318600247


Společnost HPST, s.r.o., jeden z největších distributorů laboratorního vybavení působící na českém trhu, přijme Aplikačního specialistu/ku pro oblast LC a LCMS s působností po celé České republice.
 

Co byste u nás dělali?

 • Aplikační podporu související s vývojem a optimalizací analytických metod podle potřeb zákazníka
 • Školení, konzultační a poradenskou činnost
 • Odborné prezentace na nejrůznějších vědeckých seminářích a konferencích

Co bychom pro Vás měli?

 • Rozmanitou práci, která Vás nebude nudit
 • Krásné pracovní prostředí v nově zrekonstruované vile
 • Špičkově vybavenou laboratoř GCMS a LCMS technikou
 • Příjemnou atmosféru v kamarádském kolektivu
 • Výborné platové ohodnocení (fixní plat a k tomu bonusový program)
 • 5 týdnů dovolené
 • Notebook, mobilní telefon, služební auto, multisport kartičku, stravenky
 • VÍCE INFORMACÍ A KONTAKTNÍ OSOBA ZDE

BIOCEV - Laboratoř klinické proteomiky 1. LF UK  nabízí PhD pozici s plným úvazkem. Hledáme posilu pro náš mladý tým.

Laboratoř klinické proteomiky 1. LF UK v centru BIOCEV se zaměřuje na objasňování molekulárních mechanismů závažných onemocnění s pomocí (nejen) proteomické analýzy. Věnujeme se rovněž hledání nových biomarkerů a nových molekulárních cílů pro budoucí terapie. Více na: http://faustus-technologies.webnode.cz

V současnosti řešíme tyto projekty:

 • Studium proteomu vzácných neuroendokrinních nádorů, identifikace biomarkerů a nových zásahových míst pro budoucí terapie, tzv. „drug targets“
 • Popis molekulárních mechanismů chronického srdečního selhání

Hledáme kandidáty se zájmem o studium bílkovin podílejících se na patogenezi závažných lidských onemocnění. Využíváme především moderní proteomickou analýzu založenou na hmotnostní spektrometrii a hledáme proto zájemce s vřelým vztahem k bílkovinám, kteří by se chtěli (nejen) s těmito moderními postupy seznámit a využívat je. 

Nabízíme práci v instrumentálně, finančně i personálně zajištěné laboratoři. Poskytujeme úvazek ke stipendiu, prostor a stimulaci  k odbornému růstu, možnost osvojení si nejmodernějších metod a pestrou práci v přátelském prostředí malé pohodové skupiny (školitel, 1x PGS, 3 x PhD), v moderním špičkově vybaveném vědeckém centru BIOCEV ve Vestci těsně za hranicí Prahy. Nepracujeme v noci ani o víkendech, nejsme otrokáři!

Pracoviště: 1. lékařská fakulta UK - BIOCEV, Průmyslová 595, 252 50 Vestec  (www.biocev.eu)

Kontakt:
V případě zájmu nás kontaktujte na emailu jpetr@lf1.cuni.cz


Společnost SPF Group, s.r.o. operuje již cca 20 let na českém (i zahraničním) trhu v oblasti plánování regionálního a místního rozvoje a v dalších souvisejících oborech – více na www.spfgroup.org.

Aktuálně sháníme na pozici junior konzultanta čerstvého absolventa, nebo absolventa s krátkou praxí. Mělo by jít optimálně o absolventa regionální nebo sociální geografie, který je schopen zpracovat např. regionální analýzu, má povědomí o aktuálním dění, geografický rozhled a nadhled, rozumnou kvalitu ústního a písemného jazykového projevu.

V případě zájmu mně, prosím, zašlete své CV na email vojtek@spfgroup.org.


Tým Research & Consulting poskytuje analytickou podporu a poradenství jak interním oddělením, tak i externím klientům. Naši odborníci mapují vývoj na realitním trhu, shromažďují a analyzují relevantní data, připravují pravidelné a ad hoc reporty, nedílnou součástí této práce je i úzká spolupráce a podpora ostatních týmů. Veškeré informace k nabízené pozici najdete zde.


The Clinical Studies Specialist will be the leader for all clinical research activities in Germany, Czech Republic and Slovakia. The studies range from RCTs to real-world evidence studies. The ideal candidates will be creative researchers that can roll up their sleeves to advance our clinical research.

 • Developing clinical development plan and clinical research strategy
 • Planning and executing clinical studies from scientific point of view (research, design, protocols) and organizational point of view (documents for ethical committees, designing patient recruitment process, oversight over the ongoing studies)
 • Cooperation with research partners (universities, hospitals)
 • Creating scientific deliverables (posters, publications) and strategic deliverables (clinical inputs into economic analysis)

Your profile

 • Experience with clinical research and publication activities
 • Strong project management skills and ability to connect clinical research to other strategic work streams
 • Data-driven and creative attitude
 • Energetic and autonomous person with a growth mindset
 • Interest in internal medicine is a plus
 • Strong oral / written English, German is a plus

You’ll fit in our culture if you

 • Are patient-centric and make decisions with the patient's wellbeing in mind.
 • Have action-oriented attitude: the only possible path to success is to start with an action and iteratively improve.
 • Are humble, open and willing to accept that failure is part of the process.
 • Thrive in an entrepreneurial and fast-paced environment.
 • Have higher tolerance for chaos and strive to make the complex simple.
 • Are not afraid of tackling challenges that are deemed impossible by others.

Benefits we offer:

 • Opportunity to shape one of the fastest-growing industries
 • Personal development with a growing company
 • Flexible working hours and balance between home/office
 • Friendly and informal startup culture
 • Multisport (access to sports and wellness venues)
 • Nice and quiet offices in Vinohrady with 3 terraces
 • Team events, grill parties and knowledge sharing
 • Refreshments are on us :)

Join us if you are looking for an exciting adventure and a place to grow personally and professionally!

Kontakt:  Michaela Stabrynová, E-mail: michaela.stabrynova@vitad.io, Tel: +420 773 880 159


Biotechnologický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1999 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a se Stanovami AV ČR výběrové řízení na místo laborant / lab manager/ laborantku do Laboratoře strukturních proteinů.

               Náplň práce:

 • podílení se na chodu laboratoře
 • podílení se na řešení výzkumných projektů
 • příprava kultivačních médií, roztoků a mikroskopických skel
 • práce s buněčnými kulturami
 • vedení záznamů a dokumentace 

  Požadujeme: 
 • minimálně středoškolské vzdělání v biologickém, zdravotnickém nebo obdobném oboru
 • zájem učit se nové metody a techniky práce
 • komunikativnost, samostatnost, pečlivost, spolehlivost
 • praxe práce v laboratoři
 • schopnost komunikace v angličtině

               Nabízíme:

 • práci v mladém mezinárodním kolektivu
 • pracovní zkušenosti v oblasti výzkumu a vývoje ve špičkovém vědeckém centru
 • příležitost k dalšímu profesnímu rozvoji
 • více informací o laboratoři a Biotechnologickém ústavu na www.ibt.cas.cz

Písemné přihlášky zahrnující strukturovaný profesní životopis adresujte Zdeňkovi Lánskému (zdenek.lansky@ibt.cas.cz) a v kopii Veronice Váňové (veronika.vanova@ibt.cas.cz).


Glopolis, o.p.s., nezávislé centrum pro analýzy a síťování mezi nevládními organizacemi, státem a byznysem pro podporu odolné občanské společnosti, udržitelné ekonomiky a odpovědné demokracie, hledá dva šikovné lidi pro analytickou, informační a koordinační výpomoc. Start ihned, 1-3 dny v týdnu, po dobu 6-12 měsíců. 

Co to obnáší: 
- pomoc s organizací pracovních schůzek a kulatých stolů
- analýza evropských a vládních strategií a nařízení, rešerše zahraničních a českých zdrojů informací
- příprava podkladů pro newsletter, web, sociální sítě, komunikační materiály, překlady z/do Aj
- průběžný monitoring výsledků práce
Můžete si vybrat ze dvou programů: 
- NeoN: spolupráce nevládních organizací pro podporu demokracie, právního státu, občanské společnosti a udržitelného rozvoje
- Sustainable Finance: spolupráce nevládních organizací, finančních a dalších firem na zvyšování udržitelnosti české ekonomiky

Co nabízíme: 
- malý, přátelský, motivovaný a podporující tým
- smysluplná témata a profesní propojení s inspirativními lidmi z různých oborů
- příležitost podílet se na společenské inovaci a poznávat nové metody a přístupy
- odměnu za vypracované výstupy podle dohody
- reference a potvrzení o praxi, při oboustranné spokojenosti
- perspektiva trvalého zaměstanání

Jak se přihlásit: 
Pošlete nám své CV (max. 2 strany) a motivační dopis (cca 500 slov) shrnující Vaše dosavadní zkušenosti relevantní pro stáž a Vaši motivaci posílit náš tým, a to buď přes jobs.cz nebo mailem. Kontakt: Jana Horáková, horakova@glopolis.cz


 

 

 

 

Akce dokumentů