E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníNabídka pracovních míst

Pro absolventy Přírodovědecké fakulty UK připravujeme nabídku pracovních míst ve spolupracujících externích společnostech. Aktuálně si můžete vybrat z následující nabídky:

Společnost SpaceKnow, startup ze Silicon Valley, zabývající se analýzou komerčních satelitních snímků, hledá nového kolegu či kolegyni na pozici Analytika/čky dat. Práce na krátký úvazek formou home-office, nadprůměrný plat, práce s opravdovými experty, možnost získat jedinečné zkušenosti. 

Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje výběrové řízení na pozice: Referent/ka v odboru ekonomiky životního prostředí (oddělení projektů a controlingu) , předpokládaný den nástupu je 1. 11. 2021, pracovní poměr na dobu určitou, nejpozději do 1. 11. 2023 a Referent/ka v odboru energetiky a ochrany klimatu (oddělení obchodování s emisemi), nástup 1.11. 2021, pracovní poměr na dobu určitou do 30.6.2021. 

Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany v.v.i.,  laboratoř biologického monitorování a ochrany Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany hledá novou spolupracovnici/spolupracovníka na pozici Mikrobiolog. Práce v malém týmu výzkumných a vývojových pracovníků, zaměřeném na vývoj a aplikace metod detekce a identifikace biologických agens, možnost zapojení do mezinárodních projektů.

Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor životního prostředí, nabízí pozici úřednice/úředníka pro úsek ochrany přírody a krajiny.  Uzávěrka přihlášek nejpozději do 14.9.2021 do 12.00.

Nezisková organizace OBRAZ-Obránci zvířat hledá zájemce hned na několik pozic - Koordinátor/ka kampaně, Project Manager/ka Rostlinně, PR specialista a copywriter, Právní koordinátor/ka, Volavka nebo Volavák a Office manager. 

Povodí Ohře, s.p. hledá hydrobiologa do vodohospodářských laboratořích v Teplicích.  Zajímavá práce ve stabilním podniku, široká nabídka zaměstaneckých benefitů, motivující finanční ohodnocení. Nástup 1.1.2022, pro absolventy již k 1.10. 2021. Přihlášky do 15. 9. 2021. 

Charles University Innovations Prague s.r.o. , dceřiná společnost Univerzity Karlovy , hledá zájemce/zájemkyně na pozici Analytika/analytičky na plný i zkrácený pracovní úvazek na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. 

BIOCEV - Laboratoř klinické proteomiky 1. LF UK  nabízí PhD pozici s plným úvazkem.

Společnost HPST, s.r.o., jeden z největších distributorů laboratorního vybavení působící na českém trhu, přijme Aplikačního specialistu/ku pro oblast LC a LCMS s působností po celé České republice.

Společnost SPF Group, s.r.o., která operuje již cca 20 let na českém (i zahraničním) trhu v oblasti plánování regionálního a místního rozvoje a v dalších souvisejících oborech hledá na pozici junior konzultanta absolventa/absolventku optimálně regionální nebo sociální geografie

Společnost CBRE s.r.o. hledá zájemce/zájemkyni na pozici Researcher, vhodné pro absolventy oboru  geografie.  Práce na plný úvazek na dobu neurčitou.  Odpovídající finanční ohodonocení a řada benefitů. 

Biotechnologický ústav AV ČR, v. v. i. hledá  laborant / lab manager/ laborantku  do Laboratoře strukturních proteinů.

Stáž s možností přivýdělku - Glopolis, o.p.s., hledá dva šikovné lidi pro analytickou, informační a koordinační výpomoc, start ihned, 1-3 dny v týdnu, po dobu 6-12 měsíců.  Mladý přátelský, motivovaný a podporující tým. Odměna za vypracované výstupy dle dohody. 

Gymnázium F.X. Šaldy Liberec hledá vyučující/ho chemie a/nebo biologie. 

Menší soukromá ZŠ Edisona v Praze 4- Modřanech hledá do svého týmu zapáleného kluka/chlapa nejlépe na 3 dny v týdnu (od 8:30 do 14:30), odměna DPP 1500 Kč/den. Náplní je práce s dětmi,  nejlépe 1-2 dny mimo učebnu - v přírodě a zajímavý by byl kolega, který by o rostlinách a zvířátkách uměl poutavě vyprávět.

Nezisková ogranizace OBRAZ - obránci zvířat hledá posily, a to Koordinátora/ koordinátorku kampaně, Koordinátora/koordinátorku sociálních sítí, Koordinátora/ koordinátorku proveganské kampaně a Volavku.

The Institute of Physics of the Czech Academy of Sciences , Department of Dielectrics, invites applications for the position of the Postdoctoral researcher in physical chemistry. Starting in 2021 (preferably from April/May/June), guaranteed until the end of 2021. Possible extension for two more years. Review of applications will start March 20th and it will continue until the position is filled

Spolek Vědomý dotek z.s. působíme v Čimickém háji na Praze 8 hledá lektor(k)y na přednášky pro děti mateřských a základních škol I. stupně. Přednášky se konají vždy v období března-červen a září-listopad.

Český hydrometeorologický ústav hledá nového spolupracovníka do malého týmu výzkumných a vývojových pracovníků na mírně odlehlé pracoviště v okrese Pelhřimov, na Observatoř Košetice. Smlouva na dobu určitou, min. do roku 2022  (po dobu trvání projektu ACTRIS-CZ), s možností prodloužení na dobu neurčitou. Nástup možný ihned!

ÚJV Řež, a.s., hledá zájemce/zájemkyni na pozici radiochemika/radiochemičky. Zapojení do projektů v oblasti vývoje nových radiofarmak, 6 týdnů dovolené, šiorá škála benefitů, flexibilní pracovní doba.

The Institute of Physics of the Czech Academy of Sciences, Laboratory of electron crystallography Prague, Czech Republic invites applications for the position of the Researcher in electron crystallography and Researcher in electron crystallography methods. 

Společnost HPST s.r.o. hledá produktového specialistu pro oblast buněčné biologie a mikroskopie

ÚJV v Řeži hledá RADIOTECHNIKA. Flexibilní pracovní doba, dotované stravování. Zapojení do projektů v oblasti vývoje nových radiofarmak. Široká škála benefitů. 

Společnost Cray Valley Czech s.r.o. hledá pracovníka/pracovnici na pozici Výzkumný specialista/specialistka.  Příjemné pracovní prostředí, pružná pracovmí doba, motivující odhodnocení, sociální výhody. 

Společnost Synlab hledá nové členy svého týmu! Vyberte si z nabídky volných pracovních pozic a v případě zájmu pošlene žádost prostřednictvím online dotazníku a přiložte životopis. 

Společnost PRAHA VACCINES a.s. hledá nové zaměstnance  do oddělení fermentace pro výrobu vakcíny proti covid-19. 

Skvlělá příležitost pro absolventy! Společnost Praha Vaccines a.s., člen americké skupiny Novavax, Inc., hledá pro nově rozbíhající se výrobu vakcín proti covid-19 nové zaměstnance. Nadstandardní mzdové ohodnocení, zvýhodněné firemní stravování, příspěvek na dopravu nebo možnost využití svozového busu z Prahy, 5 týdnů dovolené, sick-days a další. 


Společnost SpaceKnow, startup ze Silicon Valley, zabývající se analýzou komerčních satelitních snímků, hledá nového kolegu či kolegyni na pozici Analytika/čky dat. 

Co požadujeme?

 • schopnost pracovat efektivně a s přesností při práci s repetitivními úkoly,
 • analytické myšlení, schopnost vyhledávání informací a jejich zpracování,
 • zkušenost s nástroji na zpracování obrázků jako je GIMP (výhodou),
 • základní znalost Unix/Linux (výhodou, ale není nutností).

Co Tě čeká?

 • budeš anotovat, třídit a analyzovat obrovské množství dat (především satelitní snímky) pro machine learning algoritmy,
 • budeš úzce spolupracovat s výzkumníky a dávat jim pravidelnou zpětnou vazbu na zlepšení nástrojů a procesů.

Co nabízíme?

 • práci na zkrácený úvazek formou home-office,
 • nadprůměrný plat (160 Kč/hod),
 • práci s opravdovými experty,
 • možnost získat jedinečné zkušenosti,
 • šanci stát se členem opravdu unikátního projektu.

Zaujala Tě naše nabídka? Dej nám vědět! Budeme se na Tebe těšit!

Svoje CV posílejte prosím na galik@spaceknow.com


 

Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje výběrové řízení na pozice:

 • Referent/ka v odboru ekonomiky životního prostředí (oddělení projektů a controlingu) předpokládaný den nástupu je 1. 11. 2021, pracovní poměr na dobu určitou, nejpozději do 1. 11. 2023. Veškeré informace zde.
 • Referent/ka v odboru energetiky a ochrany klimatu (oddělení obchodování s emisemi), nástup 1.11. 2021, pracovní poměr na dobu určitou do 30.6.2021. Veškeré informace zde.

Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany v.v.i.,  laboratoř biologického monitorování a ochrany Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany hledá novou spolupracovnici/spolupracovníka spolupracovnici na pozici Mikrobiolog.

Požadujeme:
Dokončené VŠ vzdělání přírodovědného směru - zaměření mikrobiologie, virologie, molekulární biologie apod.
Alespoň základní znalost metod kultivace a izolace virů a jejich detekce a identifikace (PCR, sekvenování, ...)
Znalost práce na PC (min. MS Office)
Znalost anglického jazyka – komunikace slovem i písmem
Pečlivost a schopnost samostatné práce
Ochotu učit se novým věcem
Komunikativnost a flexibilitu

Výhodou:
Praxe v laboratoři v oboru mikrobiologie / virologie
Schopnost pracovat s rizikovými biologickými agens (laboratoře BSL3)

Nabízíme:

Práci v malém týmu výzkumných a vývojových pracovníků, zaměřeném na vývoj a aplikace metod detekce a identifikace biologických agens
Možnost zapojení do mezinárodních projektů
6 týdnů dovolené
Příspěvek na stravování - stravenky
Příspěvek z FKSP na rekreaci
Příplatek za práci v rizikovém prostředí
Smlouvu na dobu určitou (1 rok) s následným prodloužením na dobu neurčitou
Možnost zkráceného úvazku
Důraz na WLB (work / life balance)
... a v neposlední řadě TLC (tender loving care) :-)

Kontakt:

RNDr. Michal Dřevínek, Ph.D.
Laboratoř biologického monitorování a ochrany
SÚJCHBO v.v.i.
Kamenná 71, 26231 Milín
drevinek@sujchbo.cz
tel: 318600247


Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor životního prostředí, nabízí pozici úřednice/úředníka pro úsek ochrany přírody a krajiny.  Uzávěrka přihlášek nejpozději do 14.9.2021 do 12.00, a to prostřednictvím e-podatelny: posta@kr-vysocina.cz nebo poštou: Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, kontakt: Ing. Eva Plachá, tel: 564 602 106, email: placha.e@kr-vysocina.cz.  Podrobné informace zde.


Nezisková organizace OBRAZ-Obránci zvířat hledá studenty na pozici: 

Koordinátor/ka kampaně 
- Project manager Rostlinně 
PR specialista a copywriter
- Právní koordinátorka 
- Volavka/Volavák 
- Office manager/ka


Povodí Ohře hledá hydrobiologa, absolventa VŠ obor hydrobilogie, ideálně se zaměřením na makrozoobentos, se skutečným zájmem o problematiku a schopností samostatné práce. Zajímavá práce ve stabilním podniku, široká nabídka benefitů, motivující finanční ohodnocení, získání nových zkušeností a odborný růst. Podorobné informace včetně kontaktní osoby a registračního formuláře pro uchazeče najdete zde.


Charles University Innovations Prague s.r.o. , dceřiná společnost Univerzity Karlovy , hledá zájemce/zájemkyně na pozici Analytika/analytičky. 

V roli analytika:
Budeš tvořit most mezi vědci, jejichž technologie budeš připravovat k uvedení do praxe, a zástupci komerční sféry. V rámci schůzek s akademiky budeš sbírat detaily a klíčové informace ohledně zajímavých výzkumných projektů. Tato data využiješ k analýze trhu a vyhledání vhodných komerčních partnerů. Jelikož projekty pocházejí z různých oblastí, budeš se v nich muset umět rychle zorientovat. Nasbírané informace využiješ k přípravě marketingových materiálů, které budou následně základem pro navázání kontaktu a jednání se zástupci soukromé sféry, jichž se budeš také účastnit. Budeš součástí týmu, který pomáhá dostávat nové technologie na světlo světa!

Tady je to, co od tebe potřebujeme:
Vyžadujeme vysokoškolské vzdělání, ideálně v oblasti blízké informačním technologiím, znalost práce s daty a odbornou literaturou a kladný vztah k rešeršní činnosti. Výhodou je předchozí zkušenost z působení v akademické sféře. Velmi důležité je pro nás, abys byl schopný komunikovat a nebál se kontaktu s lidmi. Vyžadujeme znalost mluvené i psané angličtiny na vysoké úrovni včetně odborné slovní zásoby. Práce u nás není pro každého, máme tu vysoké tempo a nadšení pro práci, na oplátku jsme skvělá parta za kterou jsou vidět výsledky.

Co nabízíme:
Stabilní práci v oblasti nejnovějších technologií v kombinaci se 700 let starou institucí. Skvělé a přátelské pracovní prostředí s naprosto nadšeným týmem. Máme hezké a útulné kanceláře v centru Prahy. Nabízíme nový pracovní iPhone SE s tarifem, daty a MacBook. Pět týdnů dovolené. Smlouva na hlavní pracovní poměr, řada benefitů a hlavně - smysluplná práce.

VŠECHNY DALŠÍ INFORMACE NAJDETE ZDE.


Společnost HPST, s.r.o., jeden z největších distributorů laboratorního vybavení působící na českém trhu, přijme Aplikačního specialistu/ku pro oblast LC a LCMS s působností po celé České republice.
 

Co byste u nás dělali?

 • Aplikační podporu související s vývojem a optimalizací analytických metod podle potřeb zákazníka
 • Školení, konzultační a poradenskou činnost
 • Odborné prezentace na nejrůznějších vědeckých seminářích a konferencích

Co bychom pro Vás měli?

 • Rozmanitou práci, která Vás nebude nudit
 • Krásné pracovní prostředí v nově zrekonstruované vile
 • Špičkově vybavenou laboratoř GCMS a LCMS technikou
 • Příjemnou atmosféru v kamarádském kolektivu
 • Výborné platové ohodnocení (fixní plat a k tomu bonusový program)
 • 5 týdnů dovolené
 • Notebook, mobilní telefon, služební auto, multisport kartičku, stravenky
 • VÍCE INFORMACÍ A KONTAKTNÍ OSOBA ZDE

BIOCEV - Laboratoř klinické proteomiky 1. LF UK  nabízí PhD pozici s plným úvazkem. Hledáme posilu pro náš mladý tým.

Laboratoř klinické proteomiky 1. LF UK v centru BIOCEV se zaměřuje na objasňování molekulárních mechanismů závažných onemocnění s pomocí (nejen) proteomické analýzy. Věnujeme se rovněž hledání nových biomarkerů a nových molekulárních cílů pro budoucí terapie. Více na: http://faustus-technologies.webnode.cz

V současnosti řešíme tyto projekty:

 • Studium proteomu vzácných neuroendokrinních nádorů, identifikace biomarkerů a nových zásahových míst pro budoucí terapie, tzv. „drug targets“
 • Popis molekulárních mechanismů chronického srdečního selhání

Hledáme kandidáty se zájmem o studium bílkovin podílejících se na patogenezi závažných lidských onemocnění. Využíváme především moderní proteomickou analýzu založenou na hmotnostní spektrometrii a hledáme proto zájemce s vřelým vztahem k bílkovinám, kteří by se chtěli (nejen) s těmito moderními postupy seznámit a využívat je. 

Nabízíme práci v instrumentálně, finančně i personálně zajištěné laboratoři. Poskytujeme úvazek ke stipendiu, prostor a stimulaci  k odbornému růstu, možnost osvojení si nejmodernějších metod a pestrou práci v přátelském prostředí malé pohodové skupiny (školitel, 1x PGS, 3 x PhD), v moderním špičkově vybaveném vědeckém centru BIOCEV ve Vestci těsně za hranicí Prahy. Nepracujeme v noci ani o víkendech, nejsme otrokáři!

Pracoviště: 1. lékařská fakulta UK - BIOCEV, Průmyslová 595, 252 50 Vestec  (www.biocev.eu)

Kontakt:
V případě zájmu nás kontaktujte na emailu jpetr@lf1.cuni.cz


Entomolog – kurátor entomologických sbírek

Kvalifikační a osobnostní předpoklady:

 • Vysokoškolské vzdělání magisterského nebo doktorského stupně se zaměřením na entomologii či na příbuzné obory. Výjimečně lze akceptovat bakalářské vzdělání s podmínkou následného doplnění vzdělání.
 • Pedagogické minimum či jiná forma pedagogického vzdělání nebo pedagogická praxe významnou výhodou.
 • Kvalitní orientace v taxonomii a regionální faunistice hmyzu.
 • Schopnost samostatné odborné práce v oboru.
 • Schopnost týmové spolupráce na vědeckých i výstavních a edukačních projektech.
 • Praktická znalost terénních entomologických metod.
 • Schopnost myšlení v interdisciplinárních rovinách.
 • Průběžné zvyšování kvalifikace.
 • Aktivní znalost anglického jazyka na úrovni pro komunikaci v oboru.
 • Lidská, odborná a publikační loajalita vůči instituci.
 • Praxe v oboru výhodou.

Náplň práce

 • Samostatná kurátorská správa a rozvoj entomologického sbírkového fondu MVČ.
 • Vědecká badatelská činnost a vědecká i popularizační publikační činnost.
 • Aktivní grantová činnost vědeckého i rozvojového typu.
 • Autorský podíl na individuálních či kolektivních výstavních a edukačních projektech MVČ vč. digitálních výstav.
 • Aktivní spolupráce se zahraničními institucemi.
 • Konferenční činnost a sdílení výsledků práce v oboru.
 • Spolupráce s jednotlivými odděleními muzea včetně případného možného podílu na pedagogické práci MVČ.

Nabízíme

 • Atraktivní prostředí jednoho z největších a nejstarších českých muzeí.
 • Renomé registrované vědecko-výzkumné organizace nadregionálního významu.
 • Stabilitu veřejné instituce zřízené Královéhradeckým krajem.
 • Přátelský pracovní kolektiv tvořený odborníky v různých vědních odvětvích.
 • Protože pracoviště prochází stěhováním, lze nejen převzít jednu z největších entomologických sbírek ve střední Evropě, ale současně i zcela jedinečnou možnost aktivně ovlivnit její nový život v nových prostorách. Taková situace se opakuje jednou za desítky let.
 • Institucionální podporu grantové činnosti na obdobné úrovni jako v akademické sféře, vč. interního grantového systému organizace.
 • Možnost zahraničních výjezdů a stáží Erasmus.
 • Výkonostní ekonomickou podporu vědecké publikační činnosti, avšak bez drakonického tlaku obvyklého na vysokých školách.
 • Možnost dalšího odborného růstu.
 • 25 dní dovolené + 3 dny indispozičního volna + možnost home office dle vnitřních pravidel organizace.
 • Pružná pracovní doba.
 • Stravenkový paušál ve výši 100,- Kč/den.
 • Angličtina na pracovišti.
 • Volné vstupy do objektů muzeí a galerií v ČR i ve světě (AMG, ICOM).

Rozsah úvazku

 • Pracovní poměr  na dobu určitou s možností trvalého pracovního poměru.
 • Cca do 31. 12. 2021 – 0,5 úvazku.
 • Cca od 1. 1. 2022 - úvazek 1,0.
 • Nástup možný dle dohody.

Výběrové řízení

Uchazeči na uvedenou adresu zašlou:

 • přihlášku/motivační dopis;
 • strukturovaný životopis s přehledem odborné a případné dosavadní publikační a grantové činnosti;
 • čestné prohlášení o trestní bezúhonnosti (v případě uzavření pracovního poměru bude prokázáno výpisem z rejstříku trestů);
 • kopii dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání (ověřené kopie by byly dodány až s uzavřením pracovního poměru);

Uchazeči se mohou hlásit na adrese muzeum@muzeumhk.cz do 29. července 2021. 

Výběrové řízení proběhne v závislosti na epidemických podmínkách kontaktně v Hradci Králové v některém z objektů MVČ, bude upřesněno.

Bližší informace – organizační: Bc. Hana Hembalová, asistentka ředitele, muzeum@muzeumhk.cz, 734203273, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové.

Bližší informace odborné – RNDr. Věra Samková, Ph.D., vedoucí přírodovědeckého oddělení, v.samkova@muzeumhk.cz, 604 717 412.


Společnost SPF Group, s.r.o. operuje již cca 20 let na českém (i zahraničním) trhu v oblasti plánování regionálního a místního rozvoje a v dalších souvisejících oborech – více na www.spfgroup.org.

Aktuálně sháníme na pozici junior konzultanta čerstvého absolventa, nebo absolventa s krátkou praxí. Mělo by jít optimálně o absolventa regionální nebo sociální geografie, který je schopen zpracovat např. regionální analýzu, má povědomí o aktuálním dění, geografický rozhled a nadhled, rozumnou kvalitu ústního a písemného jazykového projevu.

V případě zájmu mně, prosím, zašlete své CV na email vojtek@spfgroup.org.


Tým Research & Consulting poskytuje analytickou podporu a poradenství jak interním oddělením, tak i externím klientům. Naši odborníci mapují vývoj na realitním trhu, shromažďují a analyzují relevantní data, připravují pravidelné a ad hoc reporty, nedílnou součástí této práce je i úzká spolupráce a podpora ostatních týmů. Veškeré informace k nabízené pozici najdete zde.


The Clinical Studies Specialist will be the leader for all clinical research activities in Germany, Czech Republic and Slovakia. The studies range from RCTs to real-world evidence studies. The ideal candidates will be creative researchers that can roll up their sleeves to advance our clinical research.

 • Developing clinical development plan and clinical research strategy
 • Planning and executing clinical studies from scientific point of view (research, design, protocols) and organizational point of view (documents for ethical committees, designing patient recruitment process, oversight over the ongoing studies)
 • Cooperation with research partners (universities, hospitals)
 • Creating scientific deliverables (posters, publications) and strategic deliverables (clinical inputs into economic analysis)

Your profile

 • Experience with clinical research and publication activities
 • Strong project management skills and ability to connect clinical research to other strategic work streams
 • Data-driven and creative attitude
 • Energetic and autonomous person with a growth mindset
 • Interest in internal medicine is a plus
 • Strong oral / written English, German is a plus

You’ll fit in our culture if you

 • Are patient-centric and make decisions with the patient's wellbeing in mind.
 • Have action-oriented attitude: the only possible path to success is to start with an action and iteratively improve.
 • Are humble, open and willing to accept that failure is part of the process.
 • Thrive in an entrepreneurial and fast-paced environment.
 • Have higher tolerance for chaos and strive to make the complex simple.
 • Are not afraid of tackling challenges that are deemed impossible by others.

Benefits we offer:

 • Opportunity to shape one of the fastest-growing industries
 • Personal development with a growing company
 • Flexible working hours and balance between home/office
 • Friendly and informal startup culture
 • Multisport (access to sports and wellness venues)
 • Nice and quiet offices in Vinohrady with 3 terraces
 • Team events, grill parties and knowledge sharing
 • Refreshments are on us :)

Join us if you are looking for an exciting adventure and a place to grow personally and professionally!

Kontakt:  Michaela Stabrynová, E-mail: michaela.stabrynova@vitad.io, Tel: +420 773 880 159


Biotechnologický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1999 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a se Stanovami AV ČR výběrové řízení na místo laborant / lab manager/ laborantku do Laboratoře strukturních proteinů.

               Náplň práce:

 • podílení se na chodu laboratoře
 • podílení se na řešení výzkumných projektů
 • příprava kultivačních médií, roztoků a mikroskopických skel
 • práce s buněčnými kulturami
 • vedení záznamů a dokumentace 

  Požadujeme: 
 • minimálně středoškolské vzdělání v biologickém, zdravotnickém nebo obdobném oboru
 • zájem učit se nové metody a techniky práce
 • komunikativnost, samostatnost, pečlivost, spolehlivost
 • praxe práce v laboratoři
 • schopnost komunikace v angličtině

               Nabízíme:

 • práci v mladém mezinárodním kolektivu
 • pracovní zkušenosti v oblasti výzkumu a vývoje ve špičkovém vědeckém centru
 • příležitost k dalšímu profesnímu rozvoji
 • více informací o laboratoři a Biotechnologickém ústavu na www.ibt.cas.cz

Písemné přihlášky zahrnující strukturovaný profesní životopis adresujte Zdeňkovi Lánskému (zdenek.lansky@ibt.cas.cz) a v kopii Veronice Váňové (veronika.vanova@ibt.cas.cz).


Glopolis, o.p.s., nezávislé centrum pro analýzy a síťování mezi nevládními organizacemi, státem a byznysem pro podporu odolné občanské společnosti, udržitelné ekonomiky a odpovědné demokracie, hledá dva šikovné lidi pro analytickou, informační a koordinační výpomoc. Start ihned, 1-3 dny v týdnu, po dobu 6-12 měsíců. 

Co to obnáší: 
- pomoc s organizací pracovních schůzek a kulatých stolů
- analýza evropských a vládních strategií a nařízení, rešerše zahraničních a českých zdrojů informací
- příprava podkladů pro newsletter, web, sociální sítě, komunikační materiály, překlady z/do Aj
- průběžný monitoring výsledků práce
Můžete si vybrat ze dvou programů: 
- NeoN: spolupráce nevládních organizací pro podporu demokracie, právního státu, občanské společnosti a udržitelného rozvoje
- Sustainable Finance: spolupráce nevládních organizací, finančních a dalších firem na zvyšování udržitelnosti české ekonomiky

Co nabízíme: 
- malý, přátelský, motivovaný a podporující tým
- smysluplná témata a profesní propojení s inspirativními lidmi z různých oborů
- příležitost podílet se na společenské inovaci a poznávat nové metody a přístupy
- odměnu za vypracované výstupy podle dohody
- reference a potvrzení o praxi, při oboustranné spokojenosti
- perspektiva trvalého zaměstanání

Jak se přihlásit: 
Pošlete nám své CV (max. 2 strany) a motivační dopis (cca 500 slov) shrnující Vaše dosavadní zkušenosti relevantní pro stáž a Vaši motivaci posílit náš tým, a to buď přes jobs.cz nebo mailem. Kontakt: Jana Horáková, horakova@glopolis.cz


 

Gymnázium F.X. Šaldy Liberec hledá vyučující/ho chemie a/nebo biologie.  Zájemci se mohou informovat na sekretariat@gfxs.cz nebo tel. 482 429 841.


Menší soukromá ZŠ Edisona v Praze 4- Modřanech hledá do svého týmu zapáleného kluka/chlapa nejlépe na 3 dny v týdnu (od 8:30 do 14:30), odměna DPP 1500 Kč/den. Náplní je práce s dětmi,  nejlépe 1-2 dny mimo učebnu - v přírodě a zajímavý by byl kolega, který by o rostlinách a zvířátkách uměl poutavě vyprávět. Program ve škole tvoříme sami, nedržíme se prehistorických učebnic, ale mluvíme a myslíme v souvislostech a aktuálně k potřebám dnešního světa. Máte-li zájem, kontaktujte: Pavlu Sadilovou, tel: 602462617, nebo Báru Bažilovou: 603 534 245​


Nezisková organizace OBRAZ - obránci zvířat měla před 2 lety jen 3 zaměstnance na částečný úvazek, teď mají 7 zaměstnanců na plný úvazek a dalších 8 na částečný. Před 2 lety čelila kožešinovým farmám s 20 tisíci zvířat, teď bojuje za více než 4 miliony slepic. A kromě toho má teď ještě pár dalších projektů, zejména projekt Rostlinně! To si zaslouží nějakou posilu a tu teď OBRAZ hledá. Podrobné informace pro všechny zájemce zde https://www.obrancizvirat.cz/proc-porad-nekoho-hledame/.


The Institute of Physics of the Czech Academy of Sciences , Department of Dielectrics invites applications for the position of the :

Postdoctoral researcher in physical chemistry

Post-doc position for researchers within 6 years from Ph.D. degree (maternity/paternity leave excluded). The successful candidate will become a part of a research team led by Dr. Jiri Hlinka. The candidate will perform in-silico modelling of electrochemical processes in water-dielectric-semiconductor heterostructures within an international project targeting novel strategies for photoelectrochemical hydrogen evolution.

Key responsibilities

 • Designing representative atomic configurations of the system
 • Testing interatomic potentials
 • Analyzing small subsystems by DFT calculations
 • Performing molecular dynamics simulations
 • Analyzing MD simulated trajectories
 • Preparing presentations and scientific publications

Your profile

 • PhD in physics, chemistry, material science or mineralogy
 • Experience in physical chemistry, or related fields
 • Practical knowledge of molecular dynamics techniques
 • Experience with catalysis, light-induced phenomena or spectroscopy welcomed
 • Basic programming skills (Fortran/C/C++/Python)
 • Advanced English, written and spoken

Our Offer

 • Starting in 2021 (preferably from April/May/June), guaranteed until the end of 2021. Possible extension for two more years.
 • Working in an international and creative environment
 • Training and development opportunities (soft skills, language courses)
 • Further information is available at Why FZU? | FZU

How to apply

Send your application to kariera@fzu.cz and include

 • brief motivation letter
 • curriculum vitae with a description of your experience and skills and contribution to your major publications.

Review of applications will start March 20th and it will continue until the position is filled

General employment questions should be addressed to Lucie Beránková (berankova@fzu.cz), research-related enquiries to Jiří Hlinka (hlinka@fzu.cz)

Information on the processing of personal data can be found on the FZU website, at: Processing of personal data | FZU.

About the Institute

The Institute of Physics of the Czech Academy of Sciences (FZU) is a public research institution specializing in fundamental and applied research in physics, especially elementary particle physics, condensed matter physics, solid state physics, optics, plasma physics and laser physics. The FZU is the largest institute of the Czech Academy of Sciences with more than 1300 employees, including a considerable number of international workers. As a public research institution, the FZU contributes to increasing the level of knowledge, the quality of education, and the use of research findings in practice.

On April 2019, the FZU has become a holder of the certificate HR Excellence in Research Award, which is awarded by the European Commission. The FZU has thus ranked among the group of prestigious European institutions having the right to use this certificate.


Spolek Vědomý dotek z.s. působíme v Čimickém háji na Praze 8 hledá lektor(k)y na přednášky pro děti mateřských a základních škol I. stupně. 


Náplň práce:

 • Přednášky pro děti MŠ a ZŠ v délce 45 až 60 minut
 • Přednášky budou probíhat od 03-06 a 09-11/2021 (v případě oboustranné spokojenosti možnost dlouhodobé spolupráce), každé téma 5 přednášek se stejnou náplní.
 • Atraktivní formou připravit přednášku pro děti.
 • Hledáme lektory pro témata:
  • LESNÍ ZVĚŘ
  • STROMY
  • ODPAD
  • BYLINY a KOŘENÍ
  • STROMY
  • PTÁCI
  • HMYZ
  • RYBY
 • Ke každému tématu dostanete volné pole působnosti, jakým způsobem dané téma zpracovat.
 • Místo přednášek je ČIMICKÁ ZAHRADA, Spádná 882 /9, Praha 8

Nabízíme 300 Kč/ přednáška + Příprava

V případě zájmu či Vašich dotazů neváhejte kontaktovat: kasparkova@na-dotek.cz

Přednášky pro děti jsou pod vedením spolku Vědomý dotek z.s.


 Český hydrometeorologický ústav - Výzkumný a vývojový pracovní-pro projekt ACTRIS-CZ

Hledáme nového spolupracovníka do malého týmu výzkumných a vývojových pracovníků na mírně odlehlé pracoviště v okrese Pelhřimov, na Observatoř Košetice Českého hydrometeorologického ústavu.

Požadujeme:
Dokončené VŠ vzdělání přírodovědného nebo technického směru
Pokročilá znalost práce na PC (min. MS Office, programování)
Znalost anglického jazyka – komunikace slovem i písmem
Pečlivost a schopnost samostatné práce
Komunikativnost a flexibilitu

Výhodou:
Praxe ve zpracování dat
Praxe v oboru životního prostředí
Schopnost pracovat se specializovanými počítačovými programy
Znalost optických vlastností aerosolových částic v atmosféře

Náplň práce:
Obsluha přístroje pro vertikální měření vlastností atmosféry - LIDAR
Zpracování a hodnocení dat vertikálních měření (LIDAR, Ceilometr) pomocí vlastních skriptů či naprogramovaných příkazů
Hodnocení stavu znečištění atmosféry ve vztahu k výšce mezní vrstvy atmosféry a oblačnosti

Spolupráce se zahraničními partnery v projektu ACTRIS se zaměření na vertikální měření atmosféry

Provádění exkurzí, spolupráce na stážích

Nabízíme:

Práci ve stabilní a důvěryhodné instituci
Možnost zapojení do mezinárodních aktivit Observatoře Košetice (specializované workshopy, semináře, konference, školení)
Zaškolení formou několikatýdenní stáže v zahraničí (Německo)
Zaměstnanecké výhody (závodní stravování, pružná pracovní doba, 5 týdnů dovolené, příspěvek z FKSP (např. na rekreaci, kulturu, sport, vzdělávání, …)
Smlouvu na dobu určitou (po dobu trvání projektu ACTRIS-CZ, min. do roku 2022), s možností prodloužení na dobu neurčitou
Plat a odměna podle NV ČR č. 341/2017 Sb. v platném znění

Možnost nástupu ihned!

V případě Vašeho zájmu pošlete svůj životopis na email: adela.holubova@chmi.cz

Kontakt:  Adéla Holubová Šmejkalová
Observatoř Košetice
Email: adela.holubova@chmi.cz
Telefon: 565301054


ÚJV Řež, a.s., hledá zájemce/zájemkyni na pozici radiochemika/radiochemičky. 
V Řeži u Prahy provozujeme vývojové a výzkumné centrum pozitronové emisní tomografie. Kromě komerční výroby již zavedených radiofarmak se zde věnujeme i vývoji nových preparátů. V oblasti radiofarmak patříme k nejmodernějším pracovištím ve střední Evropě.

Co tato pozice obnáší?
• Odpovědnost za výrobu radiofarmak na pracovišti
• Podíl na vývoji nových postupů pro výrobu přípravků pro PET diagnostiku
• Spolupráce při validaci výrobních metod použitých při přípravě PET radiofarmak
• Odpovědnost za dodržování Správné výrobní praxe při výrobě léčiv
• Monitoring prostředí výroby radiofarmak napracovišti
• Zajištění logistiky vyrobených radiofarmak Co by měl vhodný kandidát splňovat?
• VŠ (chemického či jaderně-chemického směru)
• Praxe v oblasti práce se zdroji ionizujícího záření a otevřenými radioaktivními zářiči výhodou
• Znalost systémů kvality a Správné výrobní praxe výhodou
• Komunikativní znalost AJ (RJ výhodou)
• Schopnost týmové spolupráce, odpovědnost, komunikativnost
• Nevadí Vám práce v noci 

Chcete vědět víc? Zeptejte se nebo rovnou zašlete CV: nabor@ujv.cz
O našich technologiích: www.ujv.cz/cs/produkty-a-sluzby/radiofarmaka
Tuto i další pracovní nabídky máme na webu: ujv.jobs.cz


I. Laboratory of electron crystallography Prague, Czech Republic : Researcher in electron crystallography:
The successful candidate (m/f) will become a part of an internationally recognized research team. He/she will participate in the development and application of electron crystallography methods.
What you will do
● Perform crystallographic structure analysis using electron diffraction methods
● Prepare and handle air-sensitive crystalline samples
● Perform diffraction experiments in a transmission electron microscope
● Process of electron diffraction data
● Solve and refine crystal structures
● Prepare scientific publications
● Present your research at international scientific conferences What we do
● Focus on structure determination using methods of electron crystallography, in particular the 3DED method
● Develop new approaches in structure analysis of micro- and nanocrystals
● Customize and optimize data collection strategies of 3DED data in transmission electron microscope
● Develop widely used crystallographic software Superflip. Jana2006/Jana2020, PETS2
● Apply the methods to diverse range of scientific problems of chemistry and materials science
● Maintain many international collaborations
● Present the results on the international meetings and conferences

Required qualifications
● PhD in physics, chemistry, material science or mineralogy
● Practical knowledge of crystallographic methods (x-ray, neutron and/or electron)
● At least basic knowledge of programming (Fortran/C/C++/Python)
● Advanced English, written and spoken Beneficial qualifications
● Experience with electron microscopy and electron diffraction, both experimental and theoretical (physics of electron-matter interaction)
● Familiarity with the operating system MS Windows
● Systematic approach to problem solving
● Ability to write a scientific text
● Presentation skills Benefits
● Working in an international and creative environment
● Unique research facilities
● Training and development possibilities (seminars, workshops, conferences, high-quality language courses, soft skills training
) ● Support of your work-life balance – flexible work hours, work from home, extended vacations
● In-house tennis / volleyball court, table tennis
● And more benefits such as Multisport card, meal allowance, kindergarten operated by the ASCR Terms of employment
Start of employment as soon as possible, depending on the availability of the applicant.
1- 2-year contract with possible extension up to five years, full-time (part-time negotiable)

Application procedure Please send your CV (1-2 pages PDF), motivation letter (1-page A4 PDF) and any publication record to the email address below.
Mgr. Monika Svobodová, Cukrovarnická 10/112 | 162 00 Praha 6| Czech Republic
Email: monika.svobodova@fzu.cz
Information regarding the personal data processing and access to the personal data at the Institute of Physics of the Czech Academy of Sciences:
https://www.fzu.cz/en/about-fzu/official-noticeboard/processing-of-personal-data

II. Laboratory of electron crystallography Prague, Czech Republic : Researcher in electron crystallography methods:


The successful candidate (m/f) will become a part of an internationally recognized research team. He/she will participate in the development and application of electron crystallography methods.
What you will do
● Develop and implement structure refinement methods for electron crystallography
● Test new algorithms on experimental data
● Perform diffraction experiments in a transmission electron microscope
● Process electron diffraction data
● Solve and refine crystal structures
● Prepare scientific publications
● Present your research at international scientific conferences
What we do
● Focus on structure determination using methods of electron crystallography, in particular the 3DED method
● Develop new approaches in structure analysis of micro- and nanocrystals
● Customize and optimize data collection strategies of 3DED data in transmission electron microscope
● Develop widely used crystallographic software Superflip. Jana2006/Jana2020, PETS2
● Apply the methods to diverse range of scientific problems of chemistry and materials science
● Maintain many international collaborations
● Present the results on the international meetings and conferences
Required qualifications
● PhD in physics, chemistry, material science or mineralogy
● Practical knowledge of crystallographic methods (x-ray, neutron and/or electron)
● At least basic knowledge of programming (Fortran/C/C++/Python)
● Advanced English, written and spoken
Beneficial qualifications
● Experience with electron microscopy and electron diffraction, both experimental and theoretical (physics of electron-matter interaction)
● Familiarity with the operating system MS Windows
● Systematic approach to problem solving
● Ability to write a scientific text ● Presentation skills
Benefits
● Working in an international and creative environment
● Unique research facilities
● Training and development possibilities (seminars, workshops, conferences, high-quality language courses, soft skills training) ● Support of your work-life balance – flexible work hours, work from home, extended vacations ● In-house tennis / volleyball court, table tennis ● And more benefits such as Multisport card, meal allowance, kindergarten operated by the ASCR
Terms of employment
Start of employment as soon as possible, depending on the availability of the applicant.
1- 2-year contract with possible extension up to five years, full-time (part-time negotiable)

Application procedure
Please send your CV (1-2 pages PDF), motivation letter (1-page A4 PDF) and any publication record to the email address below.
Mgr. Monika Svobodová, Cukrovarnická 10/112 | 162 00 Praha 6| Czech Republic
Email: monika.svobodova@fzu.cz

Information regarding the personal data processing and access to the personal data at the Institute of Physics of the Czech Academy of Sciences:
https://www.fzu.cz/en/about-fzu/official-noticeboard/processing-of-personal-data


ÚJV V ŘEŽI HLADÁ RATIOTECHNIKA. 

V Řeži u Prahy provozujeme vývojové a výzkumné centrum pozitronové emisní tomografie. Kromě komerční výroby již zavedených radiofarmak se zde věnujeme i vývoji nových preparátů. V oblasti radiofarmak patříme k nejmodernějším pracovištím ve střední Evropě.

Co tato pozice obnáší?
•Odpovědnost za výrobu radiofarmak na pracovišti
• Podíl na vývoji nových postupů pro výrobu přípravků pro PET diagnostiku
• Spolupráce při validaci výrobních metod použitých při přípravě PET radiofarmak
• Odpovědnost za dodržování Správné výrobní praxe při výrobě léčiv
• Monitoring prostředí výroby radiofarmak na pracovišti
• Zajištění logistiky vyrobených radiofarmak

Co by měl vhodný kandidát splňovat?
• VŠ (chemického či jaderně-chemického směru)
• Praxe v oblasti práce se zdroji ionizujícího záření a otevřenými radioaktivními zářiči výhodou
• Znalost systémů kvality a Správné výrobní praxe výhodou • Komunikativní znalost AJ (RJ výhodou)
• Schopnost týmové spolupráce, odpovědnost, komunikativnost
• Nevadí Vám práce v noci

Chcete vědět víc? Zeptejte se nebo rovnou zašlete CV: nabor@ujv.cz

O našich technologiích: www.ujv.cz/cs/produkty-a-sluzby/radiofarmaka

Tuto i další pracovní nabídky máme na webu: ujv.jobs.cz


Společnost Cray Valley Czech, s. r. o. provozující výrobní jednotku kapalných kaučuků v areálu chemických výrob v Kralupech nad Vltavou hledá do svého týmu vhodného pracovníka/pracovnici na pozíici: Výzkumný specialista/ka: 

Náplň práce:

 • Výzkumná a vývojová činnost v týmu laboratoře polymerních syntéz
 • Vývoj speciálních polymerů (syntéza polymerů na bázi butadienu, styrenu aj.; aniontové a radikálové polymerace, modifikace polymerů, syntéza organokovových iniciátorů)
 • Spolupráce s výrobou při zavádění nových produktů do průmyslového měřítka
 • Spolupráce s interními a externími specialisty v rámci vývojových projektů

Požadujeme:

 • Vysokoškolské vzdělání chemického směru (polymerní chemie je preferována)
 • Znalost obecné a organické chemie a syntézy
 • Orientaci v běžných analytických metodách (HPLC, GPC, GC, FTIR, atd.)
 • Samostatnost, schopnost týmové spolupráce
 • Znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni

Nabízíme:

 • Příjemné pracovní prostředí, pružná pracovní doba 7,5 hod/denně
 • Pracovní smlouvu na 1 rok s perspektivou prodloužení.
 • V případě prodloužení smlouvy možnost práce v zahraničí
 • Motivující ohodnocení
 • Sociální výhody (2x ročně odměny, penzijní připojištění, stravenky, jazykové kurzy, příspěvky na dětskou rekreaci, týden dovolené navíc aj.)

Kontaktní osoba:

RNDr. Jindřich Pytela, CSc. - jindrich.pytela@total.com


 

Synlab hledá nové členy týmu hned na několik pracovních pozic. Podrobnosti najdete zde


 

Praha Vaccines a.s. hledá zaměstnance na pracovní pozice - specialista kvality, technik fermentace a purifikace, jištění jakosti ,práce v laboratořích

 


Společnost PRAHA VACCINES a.s. hledá technika fermentace (farmaceutická výroba). Více na www.prahavaccines.cz/kariera

 

Akce dokumentů