E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Letní škola migrace a rozvoje na naší fakultě

Datum konání 14.8.2022 - 20.8.2022

Osmdesát studentů z více než čtyřiceti zemí se na Přírodovědecké fakultě UK účastní od neděle 14. srpna (do soboty 20. srpna) týdenní Letní školy migrace a rozvoje. Program organizuje tým Geomigrace z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje s podporou evropské mezinárodní sítě pro výzkum migrace a integrace IMISCOE. Letní škola probíhá v budově Albertov 6.

Publikováno 17.8.2022

Studentka naší fakulty byla přijata do nejprestižnějšího mezinárodního doktorandského programu EMBL

Mezinárodní doktorandský program EMBL (EIPP) je nejprestižnějším postgraduálním programem v Evropě. Jeho cílem je podporovat excelenci v oblasti molekulárních věd o živé přírodě a vzdělávat mladé talentované vědce a vědkyně. Jednou z nich bude od října tohoto roku studentka naší fakulty Pavlína Marková z výzkumné skupiny Soft Matter na katedře fyzikální a makromolekulární chemie. Gratulujeme k přijetí!

Publikováno 8.8.2022

Botanická zahrada hospodaří s dešťovou vodou

Že lze hospodařit s vodou ještě efektivněji a úsporněji dokazuje i naše Botanická zahrada. Ta od letošního roku využívá nový systém zachytávání dešťové vody. Investorem projektu s názvem "Hospodaření se srážkovými vodami v Botanické zahradě PřF UK", spolufinancovaným Operačním programem Životní prostředí, je Přírodovědecká fakulta UK.

Publikováno 22.7.2022

Letní cestovatelská soutěž s fakultním e-shopem

Jste hrdý Přírodovědec a chystáte se v létě vyrazit na cesty? Máte nějaký kousek z naší fakultní kolekce, jako je mikina, tričko nebo třeba batoh? Tak se s námi podělte o své zážitky! Pošlete nám fotku ze svých poutí a zapojte se do letní cestovatelské soutěže, ta probíhá od 14.6. 2022 - 31.8. 2022.

Publikováno 4.7.2022

Kde se vzaly elity? Naši vědci zkoumají jejich kořeny a vliv v zemích bývalé habsburské monarchie

Na jakých základech vyrůstaly moderní evropské společnosti? Kdo byli lidé, kteří vývoj těchto společností zásadním způsobem směrovali a ovlivňovali? A jak se proměňovalo postavení elit v různých režimech? Nejen na tyto otázky odpovídá společný projekt historiků a demografů, na němž se podílí týmy z Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR. Zapojte se do něj i Vy! Můžete se tak přímo stát objektem výzkumu a navíc se o vlastní rodině dozvědět mnohem více, než jste možná dosud tušili. Projekt bude probíhat až do konce roku 2024.

Publikováno 22.7.2022

Naši studenti bodovali na Evropských univerzitních hrách!

Po vynucené přestávce způsobené pandemií se vrátily Evropské univerzitní hry (EUH). Jejich 10. ročník proběhl v polské Lodži a se svými 4459 účastníky ze 422 univerzit z 38 zemí světa se stal letošní největší multi-sportovní událostí v evropském univerzitním sportu. Je nám velkou ctí, že bronz z basketbalového klání získalo právě naše Univerzitní basketbalové družstvo žen. Jednou z týmu je i studentka naší fakulty Viktória Mesíková z katedry analytické chemie. Krásné 4. místo v taekwondu vybojoval Matěj Kaman, student 1. ročníku Biologie se zaměřením na vzdělávání - chemie se zaměřením na vzdělávání. Gratulujeme!

Publikováno 3.8.2022

Seminář: Pražská předměstí včera a dnes

Datum konání 27.9.2022

Srdečně vás zveme na seminář: Pražská předměstí včera a dnes, který je dalším z výstupů projektu Pražská předměstí: Dynamika sociálního prostředí rostoucí metropole. Seminář proběhne 27. září 2022 v prostorách PřF UK na Albertově a představí jak samotný projekt, tak i příspěvky hostů nahlížející tematiku rozvoje Prahy a jejich předměstí z různých perspektiv.

Publikováno 11.8.2022

Evropská svalová konference tentokrát v Praze

Datum konání 22.9.2022 - 26.9.2022

Po dvouleté vynucené přestávce se letos opět uskuteční Evropská svalová konference (European Muscle Conference, EMC). Její již 49. ročník se koná od 22. do 26. září 2022 v Praze a pod záštitou děkana naší fakulty ho spolu se svými kolegy z ESMR (European Society for Muscle Research) organizuje doc. Jitka Žurmanová z katedry fyziologie PřF UK.

Publikováno 2.8.2022

Akce dokumentů