E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Kniha "Vodopády světa" vyšla v Ottově nakladatelství. Fotografie textem doplnil prof. Bohumír Janský

V letošním roce vydalo Ottovo nakladatelství monografii "Vodopády světa". Snímky nejkrásnějších vodopádů světa od významného českého fotografa Oldřicha Karáska jsou naplněny romantikou, ale také pokorou před nezkrotnými silami přírody, které vytvořily něco tak fascinujícího a monumentálního. Textem jedinečné snímky doplnil geograf prof. Bohumír Janský.

Publikováno 1.12.2016

Quo Vadis Chemie: Prof. Russell E. Morris - nanoporézní materiály- od fundamentální syntézy po aplikace v medicíně

Datum konání 5.12.2016

Další přednášku z cyklu "Quo Vadis Chemie" přednese prof. Russell E. Morris. Prof. Morris je uznávaným odborníkem v materiálových vědách a nedávno byl jmenován Royal Society Fellow. Nedávno též přijal pozici "Klíčového zahraničního vědeckého pracovníka" v nedávno uděleném projektu OP VVV "Centrum pro cílenou syntézu a aplikace perspektivních materiálů". Přednáška proběhne v poslechárně Ch-2 v pondělí 5.12. v 15.00.

Publikováno 1.12.2016

KINOLAB: Pod vlivem hormonální antikoncepce

Datum konání 7.12.2016

Jaký vliv na výběr životního partnera a spokojenost ve vztahu může mít umělá dávka estrogenu a progesteronu – antikoncepční pilulka? Přijďte na promítání filmu "Pod vlivem hormonální antikoncepce" a na následnou diskusi. Vedle Jana Havlíčka a Kateřiny Klapilové se jí zúčastní i britský etolog Craig Roberts. Promítání proběhne 7.12. v 19.00 ve Velké geologické posluchárně.

Publikováno 1.12.2016

Dny geografie 2016 zaujaly média

Dny geografie, které probíhaly mezi 21. - 25. 11. i na naší fakultě, zaujaly řadu médií včetně České televize. Organizátoři akce hovořili v médiích nejen o akci samotné, ale o geografických tématech obecně.

Publikováno 25.11.2016

Fotoatlas semenáčků

Martiny Horáčková z katedry botaniky vytvořila v Česku dlouho chybějící dílo. Poslední publikace tohoto typu je stará zhruba 50 let a je prakticky nesehnatelná. V zahraničí je takových atlasů také málo, navíc nejsou plně použitelné pro naše druhy.

Publikováno 27.11.2016

Profesor Petr Pyšek získal Cenu Františka Běhounka (MŠMT)

Cena Františka Běhounka za propagaci a popularizaci české vědy a šíření dobrého jména České republiky v Evropském výzkumném prostoru (ERA) byla letos udělena již popáté. Letošním laureátem tohoto ocenění, udělovaného společně s dalšími cenami MŠMT, se stal profesor naší katedry ekologie Petr Pyšek. Gratulujeme, pane profesore!

Publikováno 2.12.2016

Akce dokumentů