E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Úterní matematicko-biologické semináře ve Viničné

Srdečně zveme všechny zájemce na cyklus matematicko-biologických seminářů, které se budou konat od zimního semestru vždy v úterý ve Viničné 7. Úvodní seminář proběhne 10. října 2023.

Publikováno 18.9.2023

26. ročník Ceny Wernera von Siemense byl zahájen

Šestadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense pro studenty technických a přírodovědných oborů a mladé vědce byl vyhlášen. V celkem osmi kategoriích se rozdělí jeden milion korun, v kategorii nejlepší diplomová a disertační práce spolu se studenty získají ocenění a finanční odměnu i vedoucí prací. Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím internetových stránek soutěže až do 30. listopadu 2023.

Publikováno 6.9.2023

Noc vědců 2023 již brzy!

Datum konání 6.10.2023

Další ročník oblíbené Noci vědců se blíží. Ta se letos koná v pátek 6. října od 17:00 do 23:00 a jejím tématem je Tajemství. I tentokrát se této významné celoevropské akce účastní i všechny fakulty Univerzity Karlovy. V budovách Albertov 6 a Hlavova 8 budou probíhat přednášky, workshopy, prohlídky jednotlivých budov a další pestrý program pro všechny věkové kategorie. Vstup je zdarma.

Publikováno 25.9.2023

Evropská rybí konference v Praze

Minulý týden proběhl v Praze XVII Evropský ichtyologický kongres. Hlavní spoluorganizátorkou byla i Zuzana Musilová z Katedry zoologie Přírodovědecké fakulty UK, která konferenci organizovala spolu s kolegy z České zemědělské univerzity a Ústavu živočišné fyziologie a genetiky Akademie věd ČR.

Publikováno 12.9.2023

Workshop: Advanced Methods of Scanning Electron Microscopy

Datum konání 25.9.2023 - 27.9.2023

Tento kurz je zaměřen na teoretický a praktický úvod do skenovací elektronové mikroskopie a jejích biologických aplikací. Kurz je omezen na 15 účastníků, včetně začínajících i středně pokročilých uživatelů SEM.

Publikováno 31.8.2023

Postup do národního finále soutěže FameLab Česká republika

Do národního finále soutěže FameLab Česká republika, ve kterém 9 soutěžících napříč obory představí formou stand-upu svůj výzkum nebo projekt, postupují i tři zástupkyně naší fakulty: Zuzana Osifová, Marie Pangrácová a Lucie Schreiberová. Finále se uskuteční v úterý 26. září 2023 od 17hod na Fakultě humanitních studií UK. Jste srdečně zváni! Registrace nutná.

Publikováno 7.9.2023

19. ročník Mezinárodní geografické olympiády (iGeo) přinesl medailovou úrodu

Letošní ročník iGeo se uskutečnil v indonéském Bandungu, největším městě provincie Západní Jáva. Tento rok byl po dlouhé covidové pauze první, kdy byla mezinárodní olympiáda uskutečněna prezenčně. Indonésie se hostitelství soutěže ujala ve velkém a zorganizovala tak nezapomenutelnou akci pro soutěžící a team leadery ze 46 zemí světa. Soutěže se zúčastnilo 177 soutěžících a český tým zaznamenal opravdu vynikající výsledek – jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

Publikováno 14.8.2023

Tři projekty z naší fakulty získaly podporu ERC CZ

I letos rozdělovalo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR finanční prostředky mezi žadatele o ERC granty, kteří sice měli v této grantové soutěži špičkové hodnocení, ale podporu nakonec nezískali z důvodu nedostatku peněz. Podpořenými vědci jsou botanik a evoluční biolog Levi Yant, geolog Gianvito Scaringi a imunolog Jan Dobeš.

Publikováno 10.7.2023

Výstava Cesta české vědy - doprovodné akce

Výstava Cesty české vědy bude do 27. listopadu k vidění v Regionálním muzeu v Mikulově. Vypráví příběh z dějin geografie, botaniky, geologie, astronomie, genetiky či naturfilosofie, zasazené do míst, kde se odehrávaly. V rámci doprovodného programu můžete zhlédnout komentovanou prohlídku kurátorky výstavy Ing. Michaely Nohejlové Zemková, Ph.D. z katedry filosofie a dějin přírodních věd PřF UK či si poslechnout přednášku Mgr. Lenky Ovčáčkové, Ph.D z katedry filosofie a dějin přírodních věd PřF UK, a to 27. a 29.9. na zámku Mikulov.

Publikováno 22.9.2023

"Bioacoustic AI": Nový způsob, jak porozumět zvířatům

Strojové učení, často nazývané "umělá inteligence" může pomoci s analýzou zvířecích zvuků, čímž umožní poodhalit tajemný svět zvířecí komunikace. Na to se zaměřuje nový projekt s názvem Bioacoustic AI, který dále využije tyto informace k výzkumu a ochraně volně žijících zvířat. Za naši fakultu se na projektu podílí Tereza Petrusková z katedry ekologie.

Publikováno 1.9.2023

Akce dokumentů