E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Mariya Shamzhy získala cenu Učené společnosti ČR, získala i grant ERC-CZ

V úterý 11. května 2021 během 27. Valného shromáždění Učené společnosti České republiky byly ve Velké aule Karolina uděleny ceny Učené společnosti České republiky 2021. V kategorii "mladý vědecký pracovník" se laureátkou stala Mgr. Mariya Shamzy, Ph.D. z katedry fyzikální a makromolekulární chemie (centrum CUCAM). V týž den, kdy převzala cenu Učené společnosti, získala též grant ERC-CZ, který uděluje Ministerstvo školství vědcům, kteří se svými projekty získali výborné hodnocení v prestižní soutěži o granty Evropské výzkumné rady (ERC), ale nebyli podpořeni pro nedostatek financí. Gratulujeme!

Publikováno 7.5.2021

Výstava "Amazonka" v Karolinu: unikátní výstava otevřena pro veřejnost

Srdečně zveme všechny zájemce na výstavu Amazonka, která je přístupná široké veřejnosti již od 6. května do 21. června 2021 v pražském Karolinu a to každý den mezi 10. - 18. hodinou. Výstava vznikla u příležitosti 20. výročí českých expedic k Amazonce a životního jubilea jejího autora a kurátora, profesora Bohumíra Janského, geografa a hydrologa působícího na PřF UK.

Publikováno 6.5.2021

Vazba kvalifikačních prací

Knihovna chemie PřF UK nabízí novou službu - vazbu kvalifikačních prací. Desky vám připravíme v předstihu, samotná vazba tedy může proběhnout na počkání, a to i těsně před odevzdáním práce. Ušetříte tak svůj čas i klid.

Publikováno 5.5.2021

Příspěvek na cestu studentky nebo studenta do zahraničí na zkušenou

Chystáte se na zahraniční cestu a chtěli byste dát dohromady příslušné peníze, které to bude stát? Příspěvek 30 tisíc korun z Nadačního fondu Přírodovědecké fakulty by vám mohl pomoci! Nadační fond i letos vyhlašuje výzvu pro podávání žádostí o tento příspěvek. Konečný termín pro podání žádostí je 14. 5. 2021.

Publikováno 14.4.2021

Volba rektora Univerzity Karlovy

Akademický senát Univerzity Karlovy AS UK vyhlásil na svém zasedání 30. 4. 2021 termíny a lhůty pro volbu kandidáta na funkci rektora UK. Více informací naleznete po rozkliknutí této aktuality.

Publikováno 4.5.2021

Cena Contipro o nejlepší diplomovou práci

Zabýváte se základním nebo aplikovaným výzkumem v oblasti biomateriálů, tkáňového inženýrství a regenerativní medicíny? Připravujete diplomovou práci a nebo jste ji právě obhájili? Pak se můžete přihlásit do 3. ročníku soutěže o nejlepší diplomovou práci Cena Contipro, a to do 31. května 2021. Nejlepší řešitelé diplomových prací obdrží finanční odměny v celkové výši 160 000 Kč.

Publikováno 10.5.2021

Zeměpisná olympiáda zná své letošní vítěze

Z důvodu epidemických opatření proběhla všechna letošní kola Zeměpisné olympiády online. Na začátku května byly vyhlášeny výsledky celostátního kola, jehož vítězové se začínají připravovat na reprezentaci Česka na mezinárodních soutěžích, které proběhnou také v online podobě.

Publikováno 10.5.2021

Zoologové z BIOCEV zmapovali šíření hlodavců z Asie do Evropy. Pomohly jim genetické stopy z doby ledové.

Mezinárodní tým vedený doc. Pavlem Stopkou z PřF UK v centru BIOCEV objevil a popsal šíření drobných savců z Asie na přilehlé ostrovy a také do Evropy. K odhalení evoluční historie pomohla genová sekvenace stovek vzorků z myšice temnopásé (Apodemus agrarius). Studie, která nyní vyšla ve vědeckém časopise Genes, může pomoci s předpovědí migrace dalších hlodavců v souvislosti s odlesňováním Evropy.

Publikováno 4.5.2021

Akce dokumentů