E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Koronavirus - otázky a odpovědi

Ztrácíte se v protiepidemických opatřeních na naší fakultě? Hledáte, co aktuálně platí a nenacházíte? Na této stránce najdete pravidelně aktualizovaný seznam otázek a odpovědí, který usnadní orientaci v džungli nařízení.

Publikováno 5.1.2021

Ukrajinská odysea Stanislava Komárka

Zvítězit v soutěži “Kniha roku” v jedné z největších evropských zemí je jistě velký úspěch nejen autora, ale i celé české kultury. Stane-li se ale stejná věc podruhé, znamená to, že dotyčná země je dotyčným autorem v jistém smyslu posedlá. A právě toto se nyní děje mezi svérázným přírodovědcem, esejistou a spisovatelem Stanislavem Komárkem a Ukrajinou. Po knize “Muž jako evoluční inovace?” se knihou roku v kategorii Sofija (Filosofie, antropologie, psychologie) stala kniha “Evropa na rozcestí”. Dobrý důvod, proč si s autorem pohovořit osobně. Tedy tak osobně, jak jen dnešní doba dovoluje.

Publikováno 3.3.2021

Zentiva ocenila mladé vědce z The Parc

Centrum aplikovaného farmaceutického výzkumu (The Parc), založené z iniciativy společnosti Zentiva ve spolupráci se třemi akademickými partnery: Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze, Přírodovědeckou fakultou UK a Ústavem organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky. opět slaví řadu úspěchů, výsledky dosažené v roce 2020 byly oceněny na již třetím udílení cen The Parc Awards.

Publikováno 5.3.2021

Program podpory talentovaných doktorandů STARS 2021 je spuštěn

STARS je programem Přírodovědecké fakulty UK, určeným pro podporu Ph.D. studentů z tuzemska i ze zahraničí. I v letošním roce byly vypsány výzkumné projekty v rámci všech sekcí naší fakulty, a to v celkovém počtu 49. Nejzazší termín pro podání přihlášky je 13. březen 2021.

Publikováno 11.1.2021

Biologické čtvrtky ve Viničné 7

Zveme všechny zájemce o evoluci, obecnější biologickou problematiku a o méně tradiční přístup k této problematice na Biologické čtvrtky ve Viničné 7. Přednášky v letním semestru začínají mimořádně v 17:30 a budou probíhat online na platformě ZOOM. Na první přednášku se můžete těšit již 25.února.

Publikováno 22.2.2021

8. ročník soutěže Crytur byl zahájen

Již osmý ročník soutěže o nejlepší diplomovou práce v materiálových vědách Crytur 2021 byl spuštěn. Soutěže se mohou zúčastnit studenti magisterského studia se zaměřením na materiálové vědy, diplomová práce musí být podána k obhajobě v příslušném akademickém roce s předpokládaným termínem obhajoby v období od 1. října 2020 do 30. září 2021.

Publikováno 3.3.2021

Slavnostní vyhlášení Cen Wernera von Siemense

Srdečně vás zveme na společné sledování Slavnostního vyhlášení laureátů Ceny Wernera von Siemense za rok 2020. Tentokrát to nebude v prostorách Betlémské kaple, ale prostřednictvím streamu, který proběhne 11.3.2021 od 20:00 na kanálu Youtube.

Publikováno 3.3.2021

Prohlášení PřF UK k informacím v médiích týkajících se biologa Emanuela Žďárského

V médiích se v současné době objevují informace, že "biolog z Přírodovědecké fakulty UK prof. Emanuel Žďárský přišel na metodu, která by mohla zásadně pomoci návratu k normálnějšímu životu." Na Přírodovědecké fakultě UK však žádný prof. Emanuel Žďárský ani RNDr. Emanuel Žďárský, CSc. nepracuje, ani s touto fakultou nikdo tohoto jména nespolupracuje. Osoba tohoto jména, která vystupuje v médiích, nemá aktuálně s Přírodovědeckou fakultou UK - a ani se samotnou UK - nic společného. Práce Emanuela Žďárského by v žádném případě neměla být zaštítěna odborným kreditem, jehož garantem je Přírodovědecká fakulta UK.

Publikováno 2.3.2021

Pamětní medaile Přírodovědecké fakulty pro prof. Karla Procházku

Prof. RNDr. Karel Procházka, DrSc. je absolventem naší fakulty v oboru fyzikální chemie. Po postgraduálním studiu v Ústavu teoretických základů chemické techniky ČSAV se vrátil na PřF UK, kde se vědecké a pedagogické činnosti věnuje dodnes. Zde získal titul DrSc. v oboru makromolekulární chemie a zde byl poté jmenován profesorem fyzikální chemie. Pamětní medaili Přírodovědecké fakulty převzal z rukou jejího děkana prof. Jiřího Zimy.

Publikováno 25.2.2021

Akce dokumentů