E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Hokejová bitva aneb sportovní souboj univerzit na ledě i mimo něj

Datum konání 27.10.2016

Čtyři největší pražské univerzity budou mít opět možnost poměřit své síly na ledové ploše i mimo ní. Hlasivky studentů a studentek se opět rozezní ve čtvrtek 27.10.2016 hokejovým chrámem Tipsport arény v pražských Holešovicích a to již pošesté. Atraktivní hokej, souboje univerzitních kotlů, divácké soutěže, to vše a mnohem víc na Vás čeká na letošní Hokejové bitvě. Univerzita Karlova opět představí výběr nejlepších a nejzkušenějších hráčů, kteří budou bojovat o neuvěřitelný pátý titul mistra Hokejové bitvy.

Publikováno 21.10.2016

Informační den UK proběhne v albertovském areálu. Poslouží mu i prostory naší fakulty.

Datum konání 12.11.2016

Jako již tradičně, i letos se návštěvníkům prostřednictvím zajímavých prezentací představí všech 17 univerzitních fakult. Pro budoucí studenty budou připraveny nejen kompletní informace o studijní nabídce a podrobnosti týkající se přijímacího řízení pro akademický rok 2017/2018, ale i bohatý doprovodný program.

Publikováno 19.10.2016

Doc. Jiří Reif získal Cenu Marcina Antzaka pro nejpodnětnější ornitologickou studii publikovanou v roce 2015

Cena Marcina Antzaka je určená autorovi nejpodnětnějšího článku v oblasti ornitologie, jejíž autor pochází z Polska, České republiky či Slovenska, případně odjinud, ale jeho výzkum se v těchto zemích odehrával, a je mladší 37 let. Doc. Jiří Reif z Ústavu pro životní prostředí PřF UK se stal v pořadí druhým nositelem tohoto ocenění. Spoluautory oceněné studie byli i vědci z našich kateder ekologie a zoologie. Za celou fakultu srdečně gratulujeme!

Publikováno 10.10.2016

13. Historickogeografická konference: Periferie - krajina (bez)naděje?

Datum konání 25.1.2016

Výzkumné centrum historické geografie zve všechny zájemce na tradiční, v pořadí již třináctou oborovou konferenci s názvem "Periferie: krajina (bez)naděje?" Setkání proběhne 25. ledna 2017 ve Velké geologické posluchárně na Albertově 6.

Publikováno 27.10.2016

Cena Neuron Prima Zoom pro nejlepší vědecké video právě odstartovala!

Soutěž Neuron Prima Zoom dává mladým vědcům jedinečnou šanci ukázat, že jejich obor není jen úmornou laboratorní rutinou, ale v první řadě dobrodružstvím poznání. Pokud mezi vědecké dobrodruhy patříte i vy a navíc si víte rady s natáčecí technikou, můžete podat přihlášku - uzávěrka je až 15.1. 2017. Šance jsou rozhodně nemalé: dva z již proběhlých ročníků vyhráli zástupci naší fakulty: Petr Jan Juračka a Halina Šimková.

Publikováno 26.10.2016

Divadelní spolek Hamba slaví 10 let. Zahraje pohádku O drakovi z Hromové hory

Datum konání 16.11.2016

Divadelní spolek Hamba působí na fakultní půdě již 10 let (a samotní herci tomu nechtějí věřit). U příležitosti tohoto význameného jubilea soubor zahraje 16. listopadu od 19.30 v posluchárně Ch1 svou nejnovější hru, pohádku O drakovi z Hromové hory. Představením však oslavy končit nebudou, večer se můžete těšit i na Umisťovací výstavu vysloužilých rekvizit a kostýmů, spojenou s dražbou, občerstvením a tombolou. Zavzpomínejte se souborem na předchozí hry a třeba si vedle kulturního zážitku domů odneste malý či větší suvenýr.

Publikováno 24.10.2016

Rektor Tomáš Zima vysadil na albertovských stráních vinnou révu a růže. Akce byla součástí "karlovských" oslav

Albertovské stráně se 17.10. dopoledne staly dějištěm další události z cyklu "karlovských" oslav naší univerzity. Za asistence její excelence velvyslankyně Lucemburského velkovévodství Michèle Pranchère-Tomassini, radního Prahy 2 Jana Wolfa a zastupujícího děkana PřF UK doc. Petra Folka, vysadil rektor UK prof. Tomáš Zima několik sazenic odrůdy Pinot Noir a růže "Císař Karel IV." Akce byla připomínkou zásluh Karla IV. o rozvoj vinařství v českých zemích.

Publikováno 17.10.2016

Akce dokumentů