E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Prof. Jiřímu Barkovi se dostalo významné mezinárodní pocty

Na 46. Světovém chemickém kongresu IUPAC v brazilském Sao Paulo byl s účinností od 1. ledna 2018 jmenován přidruženým členem řídícího výboru Divize analytické chemie Mezinárodní unie pro čistou a užitou chemii člen katedry analytické chemie prof. RNDr. Jiří Barek, CSc., vedoucí UNESCO Laboratoře elektrochemie životního prostředí při katedře analytické chemie PřF UK. Gratulujeme, pane profesore!

Publikováno 21.7.2017

Sleva na vybrané zboží ve fakultním e-shopu potrvá celé prázdniny

Chtěli byste si pořídit na léto nové tričko z našeho fakultního eshopu? Tak neváhejte a pořiďte si ho právě teď! Připravili jsme pro Vás slevu na pánská trika. A aby dámy nepřišly zkrátka, tak slevujeme také všechny šperky. Akce potrvá do 27.8.

Publikováno 19.7.2017

BIOCEV: Kurz mikroskopování a manipulace s jednotlivými molekulami

Datum konání 30.10.2017 - 3.11.2017

Kvantitativní bio-imaging je skupinou metod, které posunují současnou molekulární biologii mílovými kroky kupředu. Máte-li zájem zlepšit své schopnosti v oblasti mikroskopie a manipulace na úrovni jednotlivých molekul, můžete se přihlásit do kurzu, který vypisuje BIOCEV. Termín pro podání přihlášky je 30. srpna.

Publikováno 14.7.2017

Výstava "J. Felkl & syn, továrna na glóby" v předsálí Mapové sbírky

Datum konání 5.5.2017 - 30.11.2017

Geografická sekce PřF UK a Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy pořádají výstavu u příležitosti 200. výročí narození a 130. výročí úmrtí Jana Felkla, zakladatele a majitele továrny na glóby v Roztokách u Prahy. Výstava probíhá v Mapové sbírce PřF UK od 5.5. 2017.

Publikováno 2.5.2017

Na pomoc středoškolským učitelům biologie

Přenášet aktuální oborové poznatky do hodin biologie nebývá pro učitele na středních školách vždy snadné. Hlavním problémem je obvykle nedostatek dobře dostupných, dostatečně spolehlivých a pokud možno informačně ucelených a vzájemně provázaných materiálů v češtině, o které by se mohli při přípravě i v hodinách opřít. To se rozhodli změnit naši biologové podílející se významným způsobem na seriálu didaktických článků vycházejících v časopise Živa, který si spolupráci s učiteli klade jako jeden z hlavních současných úkolů.

Publikováno 3.7.2017

Studentka geografie zabodovala v soutěži agentury CzechTourism o nejlepší studentskou práci

V sídle agentury CzechTourism ve středu 21. června proběhlo finále šestého ročníku soutěže o nejlepší studentskou práci v cestovním ruchu. Podobně jako v minulých letech ocenila odborná porota autory nejlepších bakalářských a diplomových prací. Druhé místo v kategorii diplomových prací si odnesla Katarína Krajňáková z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje.

Publikováno 22.6.2017

Akce dokumentů