E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Středoevropská konference historických geografů proběhne v Praze mezi 31.8. a 2.9.

Datum konání 31.8.2016 - 2.9.2016

Výzkumné centrum historické geografie, Historický ústav AV ČR, Přírodovědecká fakulta UK, Sekce historické geografie a environmentálních dějin České geografické společnosti a místní organizační výbor si dovoluje pozvat všechny zájemce na Středoevropskou konferenci historických geografů, která proběhne v Praze na Albertově mezi 31. srpnem a 2. září 2016. Konference je zaměřena především na aktuální výzkum a výzvy v oblasti historické geografie středoevropského prostoru.

Publikováno 14.7.2016

Excelentní výzkum prof. Petra Pavlínka byl nominován na Cenu předsedy GA ČR. Referovala o něm i média.

Ekonomický geograf profesor Petr Pavlínek z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje se věnuje problematice automobilového průmyslu již více než 20 let. Jeho výzkum přinesl nové poznatky o důsledcích zahraničních investic do automobilového průmyslu na celou ekonomiku. Vyplynulo z něj, že z dlouhodobého hlediska mohou být krátkodobé pozitivní dopady převáženy dopady negativními.

Publikováno 23.8.2016

Letní škola Environmentálních dějin ESEH proběhne na naší fakultě

Datum konání 28.8.2016 - 31.8.2016

Středoevropské konferenci historických geografů bude na naší fakultě předcházet ještě prestižní Letní škola ESEH, jíž se zúčastní řada studentů a mentorů z řad akademických pracovníků. Její součástí bude i veřejná přednáška historika Duncana McLeana na téma "Politics and Ebola Crisis" v Goethe-Institutu Praha.

Publikováno 17.8.2016

MAPOVÁ SBÍRKA PřF UK otevřela výstavu “Mapy obležení jako záchrana paměti”

Datum konání 30.6.2016 - 31.8.2016

Unikátní renesanční mapa, objevená v Mapové sbírce PřF UK, doplňuje čtveřici map Velkého obležení Malty Turky v roce 1565. Celý cyklus, zahrnující i mapy z kolekce National museum of Fine Arts na Maltě, bude vystaven v Mapové sbírce PřF UK. Pro veřejnost bude výstava přístupná až do konce srpna.

Publikováno 16.6.2016

Veletrh Absolvent proběhne v Karolinu. Je určen absolventům hledajícím uplatnění.

Datum konání 3.10.2016 - 7.10.2016

Univerzita Karlova se snaží studenty co nejlépe připravit nejen v otázce teoretických znalostí, ale také představit svým studentům praktickou stránku - jak a kde nabytých znalostí využít. Veletrh Absolvent nabízí mezi 3. - 7. 10. školení a semináře s tématikou uplatnění na trhu práce. Program bude kulminovat ve středu 5.10., kdy se v prostorách Karolina představí řada společností, které poptávají čerstvé univerzitní absolventy.

Publikováno 15.8.2016

Na Expedici Neuron se letos můžete vydat již potřetí. Tentokrát již za celý 1 000 000 Kč!

Nadační fond Neuron na podporu vědy vypisuje letos již potřetí grant na podporu vědecké expedice. Naše fakulta má v získávání podpory již tradici: oba předcházející laureáti byli našimi absolventy. Oproti předcházejícím rokům se se však letos příspěvek na expedici navýšil čtyřnásobně! Své štěstí můžete letos zkusit i vy. Uzávěrky přihlášek jsou 30. září.

Publikováno 18.7.2016

Dejvického Festivalu vědy se zúčastní i naše fakulta

Datum konání 7.9.2016

Festival vědy proběhne na dejvickém Vítězném náměstí ve středu 7. září. Příjemnou a vstřícnou formou se na něm představí zástupci řady českých vysokých škol i vědeckých institucí. Chybět nebude ani naše fakulta, představí se také projekt genomiky kvasinkových kolonií, který je podpořen z Norských fondů.

Publikováno 25.8.2016

Univerzita Karlova zabodovala v šanghajském žebříčku nejlepších světových univerzit

Univerzita Karlova dosáhla dalšího významného úspěchu v mezinárodním srovnání. V dnes zveřejněných výsledcích Academic Ranking of World Universities (ARWU – tzv. Šanghajský žebříček) se poprvé v historii umístila těsně za hranicí 200 nejlepších světových univerzit. Šanghajský žebříček je považován spolu s QS World University Rankings a Times Higher Education World University Rankings mezi nejsledovanější a nejprestižnější mezinárodní srovnání vysokých škol.

Publikováno 15.8.2016

Tábory PřF UK na Běstvině táhnou. Informoval o nich i univerzitní portál iForum

Jak se pozná, že se dětem letní tábor líbil? Jezdí na něj opakovaně… Tábor, který už pátým rokem připravují zaměstnanci a studenti Přírodovědecké fakulty UK, tento parametr splňuje. Více než polovina účastníků se na letní přírodovědné bádání v Běstvině přihlásila minimálně podruhé. O našich táborech informoval univerzitní internetový portál iForum.

Publikováno 15.8.2016

Akce dokumentů