E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Blíží se volby rektora Univerzity Karlovy

Do podzimní volby rektora naší univerzity opět vstupuje profesor Tomáš Zima, nově pak biolog Jan Černý, profesor Přírodovědecké fakulty UK. Další kandidáti zatím známi nejsou a lhůta pro podávání návrhů na kandidáta končí ve čtvrtek 21. 9. 2017 v 18:00.

Publikováno 8.9.2017

Otevíráme nový ročník mentoringového programu

Začátek zimního semestru přináší již tradičně příležitost pro studenty PřF UK zapojit se do mentoringového programu, který nabízí individuální spolupráci studentů a odborníků z různých institucí. Přihlášky lze podávat do 30. 9. 2017

Publikováno 5.9.2017

Vědci našli na Chebsku nový pramen s radonem

Viktor Goliáš z Ústavu geochemie, mineralogie a nerostných zdrojů naší fakulty je známým "lovcem" radioaktivních pramenů. Ten, který objevili na Chebsku, by se mohl stát základem pro nové radonové lázně. Reportáž přinesla Česká televize.

Publikováno 19.9.2017

Vyhlášení jubilejního 20. ročníku Zeměpisné olympiády

Organizační tým Zeměpisné olympiády vyhlašuje pro školní rok 2017/18 jubilejní 20. ročník. Zeměpisná olympiáda je soutěž pro žáky 6. až 9. tříd základních a středních škol. Prostřednictvím školního kola se může zapojit každý žák nebo student v Česku, kterého ve škole zajímá zeměpis, má znalosti o přírodě i lidské společnosti a baví ho sledovat dění ve světě i kolem sebe.

Publikováno 6.9.2017

Nový ročník Expedice Neuron zahájen!

Expedice Neuron je příležitostí pro odvážné vědce, kteří ke svému výzkumu potřebují data z terénu. Šanci na úspěch mají smělé projekty s jasným vědeckým cílem a přínosem, přičemž ale není žádné omezení na obor, kterého se expedice týká. Přihlaste svůj projekt a získejte podporu až 1 milion korun. Letos je možné se přihlásit do 30. září 2017.

Publikováno 24.8.2017

O místo rektora Univerzity Karlovy se uchází biolog Jan Černý

Do podzimní volby rektora naší univerzity vstupuje profesor Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, biolog Jan Černý. Kandidovat bude proti stávajícímu rektorovi Univerzity Karlovy profesoru Tomáši Zimovi, který se po čtyřech letech ve funkci chystá znovu obhájit svůj mandát. Další kandidáti zatím známi nejsou a lhůta na jejich navržení končí 21. září. Profesor Černý je po roce 1990 prvním kandidátem na funkci rektora s přímou afiliací k PřF UK.

Publikováno 5.9.2017

Vychází nová kniha o Janu Felklovi a jeho továrně

U příležitosti 200. výročí narození zakladatele roztocké manufaktury na glóby právě vychází nová kniha o Janu Felklovi a jeho továrně. Brožovaná česko-anglická monografie obsahuje textovou část a obrazové a tabulkové přílohy na celkem 184 stranách.

Publikováno 6.9.2017

Soutěž Erasmus Label 2017

Dům zahraniční spolupráce jako koordinátor Programu Erasmus+, jehož součástí je i program Erasmus, vyhlašuje dne 17. 5. 2017 devátý ročník soutěže Erasmus Label, tentokrát na téma: „Erasmus včera a dnes“. Své přihlášky a příspěvky zasílejte nejpozději do 30. 9. 2017

Publikováno 11.8.2017

Rektor Univerzity Karlovy vyhlásil 24. ročník soutěže o Bolzanovu cenu

Bolzanova cena je prestižní cenou Univerzity Karlovy udělovanou studentům za mimořádně objevné práce s vynikajícím tvůrčím obsahem a zpravidla s interdisciplinárním tématickým přesahem zpracované uchazečem v průběhu studia. Jde o mimořádné ocenění jednotlivců z řad studentů Univerzity Karlovy. Přihlášky je možné podat nejpozději do 31. 10. 2017

Publikováno 10.8.2017

V anglickém Coventry pršel mladým českým biologům zlatý déšť!

V uplynulém deštivém týdnu hostilo anglické město Coventry (Warwick University) 245 nejlepších středoškolských biologů ze 70 zemí, kteří zde na mistrovství světa v biologii – Mezinárodní biologické olympiádě, soutěžili o co nejlepší umístění.

Publikováno 31.7.2017

Pozvánka na KTT workshop s Alanem Kennedym - již tento pátek!

Datum konání 15.9.2017

Již tento pátek 15. září proběhne na naší fakultě odborný workshop zaměřený na praktické otázky spojené s transferem technologií a uplatnění vědeckých výstupů v praxi. Jde o akci specificky zacílenou na výzkumníky z oblasti life sciences. Zveme tedy především vědecké pracovníky naší fakulty, ale i zainteresované doktorandy.

Publikováno 12.9.2017

TERIBEAR hýbe fakultou

Letošní akce TERIBEAR se blíží! Od čtvrtka 7. 9. v 17:00 můžete začít běhat/chodit/ploužit se po okruhu na vrchu Vítkově. Cílem je užít si zábavu, rozpohybovat tělo ztuhlé pipetováním, provětrat mozkové buňky a zároveň pomoct dětem se smutným osudem. Každý, kdo se zúčastní, je vítěz!

Publikováno 5.9.2017

Akce dokumentů