E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Dva z pěti čerstvě udělených mezinárodních projektů GA ČR míří na naši fakultu

Grantová agentura ČR podpoří pět nových mezinárodních projektů. Ty je možné řešit díky spolupráci GA ČR s partnerskými zahraničními agenturami podporujícími základní výzkum. Hned dva z nich povedou vědci z naší fakulty: RNDr. Ondřej Vaněk, Ph.D. z katedry biochemie a Martin Zoltner, Ph.D. z katedry parazitologie. Gratulujeme!

Publikováno 22.9.2023

Prestižní stipendium Azrieli International postdoctoral fellowship

Právě končíte Ph.D. studium a nebo od získání Vašeho diplomu ještě neuplynuly tři roky? Tak pak si nenechte ujít prestižní Azrieli International postdoctoral fellowship. Toto stipendium vám umožní zapojit se po dobu dvou let do výzkumu na jedné z osmi špičkových akademických institucí v Izraeli. Zahájení stipendijního pobytu je v říjnu 2024, uzávěrka přihlášek 15. listopadu 2023.

Publikováno 26.9.2023

Úterní matematicko-biologické semináře ve Viničné

Srdečně zveme všechny zájemce na cyklus matematicko-biologických seminářů, které se budou konat od zimního semestru vždy v úterý ve Viničné 7. Úvodní seminář proběhne 10. října 2023.

Publikováno 18.9.2023

Evropská rybí konference v Praze

Minulý týden proběhl v Praze XVII Evropský ichtyologický kongres. Hlavní spoluorganizátorkou byla i Zuzana Musilová z Katedry zoologie Přírodovědecké fakulty UK, která konferenci organizovala spolu s kolegy z České zemědělské univerzity a Ústavu živočišné fyziologie a genetiky Akademie věd ČR.

Publikováno 12.9.2023

Workshop: Advanced Methods of Scanning Electron Microscopy

Datum konání 25.9.2023 - 27.9.2023

Tento kurz je zaměřen na teoretický a praktický úvod do skenovací elektronové mikroskopie a jejích biologických aplikací. Kurz je omezen na 15 účastníků, včetně začínajících i středně pokročilých uživatelů SEM.

Publikováno 31.8.2023

Výstava Cesta české vědy - doprovodné akce

Výstava Cesty české vědy bude do 27. listopadu k vidění v Regionálním muzeu v Mikulově. Vypráví příběh z dějin geografie, botaniky, geologie, astronomie, genetiky či naturfilosofie, zasazené do míst, kde se odehrávaly. V rámci doprovodného programu můžete zhlédnout komentovanou prohlídku kurátorky výstavy Ing. Michaely Nohejlové Zemková, Ph.D. z katedry filosofie a dějin přírodních věd PřF UK či si poslechnout přednášku Mgr. Lenky Ovčáčkové, Ph.D z katedry filosofie a dějin přírodních věd PřF UK, a to 27. a 29.9. na zámku Mikulov.

Publikováno 22.9.2023

19. ročník Mezinárodní geografické olympiády (iGeo) přinesl medailovou úrodu

Letošní ročník iGeo se uskutečnil v indonéském Bandungu, největším městě provincie Západní Jáva. Tento rok byl po dlouhé covidové pauze první, kdy byla mezinárodní olympiáda uskutečněna prezenčně. Indonésie se hostitelství soutěže ujala ve velkém a zorganizovala tak nezapomenutelnou akci pro soutěžící a team leadery ze 46 zemí světa. Soutěže se zúčastnilo 177 soutěžících a český tým zaznamenal opravdu vynikající výsledek – jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

Publikováno 14.8.2023

Tři projekty z naší fakulty získaly podporu ERC CZ

I letos rozdělovalo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR finanční prostředky mezi žadatele o ERC granty, kteří sice měli v této grantové soutěži špičkové hodnocení, ale podporu nakonec nezískali z důvodu nedostatku peněz. Podpořenými vědci jsou botanik a evoluční biolog Levi Yant, geolog Gianvito Scaringi a imunolog Jan Dobeš.

Publikováno 10.7.2023

Akce dokumentů