E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Koronavirus - otázky a odpovědi

Ztrácíte se v protiepidemických opatřeních na naší fakultě? Hledáte, co aktuálně platí a nenacházíte? Na této stránce najdete pravidelně aktualizovaný seznam otázek a odpovědí, který usnadní orientaci v džungli nařízení.

Publikováno 5.1.2021

Elektronické hodnocení výuky 2020/2021

Také v aktuálním neobvyklém semestru probíhá hodnocení výuky (anketa) pouze elektronickou formou v aplikaci hodnoceni.natur.cuni.cz – nezapomeňte hodnotit až do 30. 9. 2021. Vaše zpětná vazba je důležitá!

Publikováno 18.6.2021

Prevence sexuálního obtěžování

Univerzita Karlova klade velký důraz na prevenci a bezpečné prostředí pro všechny. Neakceptuje žádné formy sexuálního a genderově podmíněného obtěžování a násilí a očekává, že se všichni jednotlivci z univerzitní komunity, její návštěvníci/návštěvnice i smluvní partneři budou k sobě chovat ve vzájemném respektu, ohleduplně a s úctou.

Publikováno 14.6.2021

Živa ocenila popularizátory

Rozmanitost přírody v kostce, vegetace na třech kontinentech, druhohorní mořští mlži a současní suchozemští plži či zdomácnělá zvířata. To jsou téma článků, které v roce 2019 vyšly na stránkách biologického popularizačního časopisu Živa. Mezi autory, kteří 14. června 2021 převzali ceny na slavnostním ceremoniálu v pražské vile Lanna, jsou i zástupci naší fakulty. Gratulujeme!

Publikováno 17.6.2021

Brigáda na Albertovských stráních 2021

I letos proběhla již tradiční brigáda na Albertovských stráních. Akci, která každoročně pomáhá zkrášlit okolí naší fakulty, uspořádala ve středu 16.6.2021 Studentská komora Akademického senátu fakulty. Všem zúčastněným děkujeme!

Publikováno 16.6.2021

Nabídka šablony webů pro výzkumné skupiny

Pro výzkumné týmy působící na Přirodovědecké fakultě Univerzity Karlovy nově nabízíme možnost vytvořit si jednoduchou, atraktivní a zároveň responzivní webovou prezentaci své výzkumné činnosti. Pro zájemce o novou webovou prezentaci jsme připravili WordPressovou „šablonu“. Samotná šablona obsahuje kromě vytvořené WP šablony i předpřipravené stránky, pluginy a základní nastavení.

Publikováno 18.5.2021

Seminář: Urban Lab as an Innovative Tool for Urban and Metropolitan Cooperation - Practices and Challenges in the V4+ countries

Datum konání 21.6.2021

Seminář představí zkušenosti a postupy Urban Labs v zemích V4+. Jeho cílem je podnítit a podpořit spolupráci mezi partnery, sdílet zkušenosti, diskutovat o praktikách městské participace, přístupech a iniciativách, podporovat spolupráci na úrovni metropolí a čtvrtí. Seminář proběhne online v anglickém jazyce v pondělí 21. června 2021 od 9.00. Účast na semináři je zdarma.

Publikováno 18.6.2021

Nová kniha - Aretinova mapa Českého království

V novém pokračování edice Monumenta Cartographica Bohemiae aktuálně vychází kolektivní monografie, věnovaná životu a dílu Pavla Aretina z Ehrenfeldu, jehož mapa Českého království poprvé vyšla v roce 1619.

Publikováno 9.6.2021

Univerzita Karlova má devatenáct nových profesorů, dva z nich jsou z naší fakulty

Na návrhy vědeckých a uměleckých rad vysokých škol jmenoval prezident republiky Miloš Zeman dne 8. května 2021 jedenaosmdesát nových profesorů vysokých škol. O měsíc později – 5. června – převzali noví profesoři dekrety z rukou Roberta Plagy, ministra školství, mládeže a tělovýchovy. Mezi nově jmenovanýmu jsou i prof. Vojtěch Janoušek u Ústavu petrologie a strukturní geologie a prof. Vlastimil Vyskočil z katedry analytické chemie. Gratulujeme!

Publikováno 7.6.2021

Akce dokumentů