E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Workshop: Jak spolupracovat s firmami? od Sharon Finch

Datum konání 19.6.2019

Workshop je určen zejména vědeckým pracovníkům, Ph.D. studentům a končícím magisterským studentům v oblastech life-science (biologie, chemie), farmakologie a lékařský výzkum. Proběhne 19.6.2019 od 9 do 17 hodin v knihovně chemické sekce. Prosím registrujte se na e-mailu uis@ruk.cuni.cz. Workshop bude v angličtině. Účast je pro studenty a zaměstnance Univerzity Karlovy zdarma.

Publikováno 10.6.2019

Křest knihy o Banátu "Přenesená krajina"

Datum konání 18.6.2019

Území jižního Rumunska, kde tvoří hranici se Srbskem veletok Dunaj, se dostalo do povědomí veřejnosti pod označením Banát. Jeho osídlení proběhlo v 19. století z velká části z českých zemí a dodnes tvoří unikátní prostor jako po etnologické, tak po biologické stránce. Křest knihy o Banátu, jejímž editorem byl znalec Banátu prof. Pavel Kovář z katedry botaniky, proběhne v Literární kavárně Academia v úterý 18. června v 17.00. Všichni zájemci jsou vítáni.

Publikováno 3.6.2019

Kniha prof. Petra Pavlínka byla oceněna

Monografie prof. Petra Pavlínka Dependent Growth: Foreign Investment and the Development of the Automotive Industry in East-Central Europe (Springer International Publishing, 2017) uspěla v letošním ročníku Soutěže vysoce kvalitních monografií na UK a získala finanční ocenění jako jedna ze dvou publikací z Přírodovědecké fakulty UK.

Publikováno 10.6.2019

Sdílená profesura ÚOCHB a PřF UK

Dva významné akademické subjekty na poli přírodních věd v České republice – Přírodovědecká fakulta UK a Ústav organické chemie a biochemie AV ČR se dohodly na vytvoření společné profesorské pozice v oboru vývoje a testování nových léčiv. ÚOCHB bude novou pozici finančně podporovat v řádu milionů korun, což umožní přilákat do Česka špičkového zahraničního vědce a dovolí mu založit si zde vlastní skupinu, která se bude soustředit na vyhledávání a výzkum nových antiparazitik.

Publikováno 6.6.2019

Sportovní stipendia za rok 2018 byla udělena

Sportovní stipendia uděluje děkan PřF UK na doporučení Katedry tělesné výchovy sportovcům, kteří v předchozím roce dosáhli úspěchů v akademickém, případně vrcholovém, sportu.

Publikováno 10.6.2019

Orientační týden pro studenty prvních ročníků

Orientační týden 2019 proběhne od 16. do 20. září v Praze. Během tohoto týdne získají čerství studenti mnoho praktických informací ke studiu na UK. Zjistí, jak účinně využívat univerzitní knihovny a informační zdroje, mluvit se bude o financích i možnostech studia v zahraničí, přednášející provedou všemi nástrahami univerzitního informačního systému SIS a stranou zájmu nezůstane ani studentská zájmová činnost a studentské spolky.

Publikováno 12.6.2019

Vychází poslední 5. číslo 28. ročníku Geografických rozhledů

Číslo otevírá unikátní vhled do ekologických a environmentálních problémů v Indonésii. Odborníci, kteří ve čtvrté nejlidnatější zemi světa působí, primatolog a ekolog Stanislav Lhota a mořská bioložka Hana Svobodová společně s fotografem a hydrobiologem Petrem Janem Juračkou vysvětlují aktuální situaci i hrozby, které plynou ze zakládání plantáží palmy olejné, přibližují, co se děje v moři omývajícím tisíce indonéských ostrovů.

Publikováno 6.6.2019

Akce dokumentů