E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Biologické čtvrtky: Jan Frouz - Neznámá země

Datum konání 27.2.2020

Nenechte si ujít první Biologický čtvrtek letního semestru 2020! Těšit se můžete na Jana Frouze z Ústavu pro životní prostředí Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Ústavu půdní biologie při Biologickém centru Akademie věd. V přednášce na téma „Neznámá země: Jak půda pracuje s 90% rostlinné produkce?“ se dotkneme jednoho z nejméně probádaných polí moderní ekologie – co se opravdu děje v půdě?

Publikováno 22.2.2020

Vznikla nová univerzitní společnost LAM-X a.s.

Univerzita Karlova a Akademie věd ČR spojily své síly prostřednictvím společností Charles University Innovations Prague s.r.o. a i&i Prague s.r.o. a dnešním dnem zakládají akademický technologický spin-off LAM-X a.s. Ten se zaměří na vývoj nanomateriálů, které mohou být využity například pro výrobu obvazů budoucnosti. Cílem společnosti je přenos výsledků výzkumu do praxe, výše investice do projektu je plánována na 12 milionů korun.

Publikováno 20.2.2020

Chemické úterky: Praktická toxikologie pohledem analytického chemika

Srdečně zveme všechny zájemce na přednášku docenta Radomíra Čabaly Praktická toxikologie pohledem analytického chemika, která se koná 3.března 2020 v posluchárně CH1, Hlavova 8, Praha 2. Přednáška probíhá v rámci cyklu Chemických úterků, vědecko-popularizačního projektu vzniklého pod záštitou Chemické sekce PřF UK. Cílem jednotlivých vystoupení je popularizace současných chemických témat.

Publikováno 6.2.2020

FameLab 2020 - přihlášky do konce února

Soutěž FameLab se snaží objevit nové vědce, kteří dokáží ostatní lidi přimět k tomu, aby vnímali svět z jiné perspektivy... a to během pouhých tří minut. Pokud se domníváte, že dokážete vysvětlit matematické, přírodovědné nebo technické téma během tří minut pouze s pomůckami, které si budete schopni sami přinést, FameLab je pro vás ta pravá soutěž. Uzávěrka přihlášek je 28. února 2020.

Publikováno 7.2.2020

Unikátní videomapping na budově Karolina

Datum konání 29.2.2020

V sobotu 29. 2. 2020 od 18:30 hod do 22:30 hod proběhne na fasádě budovy Karolina videomaping, který připomene 100. výročí navrácení názvu Univerzita Karlova a také 100. výročí přijetí první československé ústavy. Návštěvníci akce budou mít zároveň výjimečnou příležitost zároveň navštívit zdarma expozici Dějiny Univerzity Karlovy v podzemních prostorách Karolina, která pro ně bude tento večer mimořádně zpřístupněna a otevřena.

Publikováno 24.2.2020

Ukrajina čte profesora Komárka

Knihou roku 2019 se v kategorii Sofija (Filosofie, antropologie, psychologie) stala na Ukrajině kniha Muž jako evoluční inovace?, jejímž autorem je profesor Stanislav Komárek z katedry filosofie a dějin přírodních věd PřF UK. Gratulujeme!

Publikováno 25.2.2020

Program biologických čtvrtků - letní semestr 2020

Biologické čtvrtky ve Viničné jsou určeny všem zájemcům o evoluci, obecnější biologickou problematiku a o méně tradiční přístupy k této problematice. Přednášky začínají v 17:15 v posluchárně „Fotochemie“ v přízemí Viničné 7. Součástí každé přednášky je diskuse a posléze společné posezení v hospodě.

Publikováno 22.2.2020

Zemřela profesorka Marie Stiborová

Zemřela paní profesorka Marie Stiborová, vědkyně, pedagožka, žena, která na naší fakultě obnovila obor xenobiochemie a značně jej rozšířila. Byla řadu let vedoucí katedry biochemie, publikovala více než tři stovky vědeckých prací v odborných mezinárodních časopisech a intenzivně spolupracovala s řadou zahraničních výzkumných týmů.

Publikováno 20.2.2020

Komentovaná prohlídka výstavy "Svět kolem nás"

Datum konání 18.2.2020

Pohled na svět okolo z perspektivy člověka s Downovým syndromem. To je hlavní téma výstavy fotografií, která probíhá v knihovně chemie. Komentovaná prohlídka výstavy proběhne v knihovně chemie v úterý 18.2. ve 16.00. Všichni zájemci jsou vítáni!

Publikováno 13.2.2020

Akce dokumentů