E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Vědecko-výzkumné centrum BIOCEV zahájilo provoz. Součástí otevření je i dvoudenní vědecká konference.

Čtvrtek 16.6. 2016 znamenal pro Univerzitu Karlovu a Akademii věd České republiky významný den. Po půl roce zkušebního provozu byl za účasti představitelů Vlády České republiky, nejvyšších představitelů UK a AV ČR a dalších významných hostů slavnostně přestřižena páska před vchodem do tohoto nově vzniklého vědeckého centra. Na úvod probíhá i dvoudenní vědecká konference.

Publikováno 17.6.2016

MAPOVÁ SBÍRKA PřF UK chystá výstavu “Mapy obležení jako záchrana paměti”

Datum konání 30.6.2016 - 31.8.2016

Unikátní renesanční mapa, objevená v Mapové sbírce PřF UK, doplňuje čtveřici map Velkého obležení Malty Turky v roce 1565. Celý cyklus, zahrnující i mapy z kolekce National museum of Fine Arts na Maltě, bude vystaven v Mapové sbírce PřF UK. Vernisáž jedinečné výstavy, která se přesunula z maltské Valetty do Prahy, proběhne 30.6. 2016 ve 14.00 v předsálí Mapové sbírky. Pro veřejnost bude výstava přístupná až do konce srpna.

Publikováno 16.6.2016

Ozvěny Pražské muzejní noci

Letošní ročník Pražské muzejní noci byl již třináctý v pořadí. Zájem veřejnosti byl letos i díky příjemnému počasí enormní, ve švech praskala nejen naše fakulta, ale i další vědecké instituce, které sídlí v „naší“ části Nového Města Pražského. Některými místy fakulty prošlo i několik tisíc lidí! Velký zájem byl také o všechny body doprovodného programu.

Publikováno 16.6.2016

Kampus Albertov: ukončení II. kola architektonické soutěže

Dne 21.7. ve 14:00 bylo ukončeno II. kolo architektonické soutěže na dostavbu kampusu Albertov. Všech 6 soutěžících týmů, které postoupily z prvního kola, odevzdalo své dopracované návrhy. Architektonické ateliéry ve druhém kole odevzdávaly zároveň i fyzické modely navrhovaných univerzitních budov.

Publikováno 21.6.2016

Akce dokumentů