E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Bioinformatika - nový obor se představuje

I z té nejrutinnější práce organismálních biologů si v posledních letech stále větší díl ukrajuje práce nejen v laboratoři, ale také za klávesnicí počítače. O cestě biologů k programování a především o významu tohoto oboru pro současnou biologii, jsme si povídali s biology Pavlem Stopkou a Marianem Novotným, kteří jsou za naši fakultu hlavními hybateli nově akreditovaného oboru Bioinformatika.

Publikováno 27.4.2015

Na naší škole se připravovali čeští chemičtí reprezentanti

Letošní finalisté kategorie A chemické olympiády, tedy ti nejstarší a nejvyspělejší, se těsně před vysláním na mezinárodní kolbiště připravovali na půdě naší fakulty. Z osmi účastníků byla nakonec vybrána čtveřice, která bude letos reprezentovat Českou republiku v ázerbajdžánském Baku.

Publikováno 27.4.2015

Popularizační projekt Přírodovědci.cz získal Cenu Miloslava Petruska a 1. cenu Akademie věd ČR

Projekt Přírodovědci.cz, jehož prostřednictvím naše fakulta propaguje a popularizuje svou činnost, byl hned několikrát oceněn prestižními cenami. K výročí založení univerzity, které připadá na 7. dubna, získal celouniverzitní Cenu Miloslava Petruska. Ve středu 1. dubna získal časopis Přírodovědci.cz cenu SCIAP, udělovanou Akademií věd České republiky cenu za 1. místo v kategorii “Periodikum”.

Publikováno 7.4.2015

Prší i ve vaší studni? Lidové noviny, 25.4.2015

Když se podíváte do studny na nádvoří Broumovského kláštera, všimnete si, že se hladina čeří dopadajícími kapičkami – a to i ve dnech, kdy nad sebou máte modrou oblohu. Přesto ve dvacet metrů hluboké studni skoro bez přestávky prší. Prozkoumat tento jev se rozhodli vědci z PřF UK, Ústavu chemických procesů AV ČR a Clarkson University v Potsdami v americkém státě New York.

Publikováno 27.4.2015

Den fascinace rostlinami v Botanické zahradě PřF UK - 16.5.2015

Datum konání 16.5.2015

Ke Dni fascinace rostlinami se připojujeme také my. Milovníky přírody a vědy, děti i dospělé proto zveme na akci Skryté příběhy rostlin. Ta se uskuteční v sobotu 16. května 2015 od 10:00 do 18:00 h v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK.

Publikováno 27.4.2015

Přednáška z Univerzity Karlovy: Rakovina, 8.4.2015

Přednášky z Univerzity Karlovy jsou cyklem veřejných přednášek přenášených živě na webu ČT24. Pravidelně v nich vystupují přední vědecké osobnosti ze všech fakult UK. V přednášce Rakovina se doc. Jan Černý z Katedry buněčné biologie PřF UK zaměřil na vlastnosti nádorových buněk, příčiny vzniku rakovinného bujení i možnosti léčby.

Publikováno 24.4.2015

Akce dokumentů