E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty UK 2016

Datum konání 4.3.2016 - 5.3.2016

Srdečně vás zveme na Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty UK, který se bude konat v pátek 4. března 2016 od 20:00 v Kongresovém centru Praha. Vstupenky je možné zakoupit na Oddělení vnějších vztahů, Albertov 6, dv. č. 130.

Publikováno 8.2.2016

Absolvent katedry organické chemie získal Cenu Wernera von Siemense pro nejlepší dizertační práci

Ing. Pavel Kielkowski, PhD. (1985), absolvent PhD studia na PřF UK v roce 2014, získal prestižní Cenu Wernera von Siemense za nejlepší disertační práci. Dr. Kielkowski vypracoval disertaci pod vedením Prof. Hocka ve Společné laboratoři bioorganické a medicinální chemie nukleových kyselin ÚOCHB AVČR a PřF UK. Laureátovi prestižního ocenění upřímně blahopřejeme!

Publikováno 8.2.2016

Jak “vyhnat” z těla parazity? Pozor na alternativní metody!

Alternativní metody léčby mohou sice mnohdy pacientům přinést subjektivně pociťovanou úlevu, v řadě případů jsou však z objektivního hlediska prakticky neúčinné či dokonce zdraví škodlivé. K boji se zakořeněnými předsudky se přidali i členové České parazitologické společnosti (ČPS) a katedry parazitologie PřF UK, kteří prostřednictvím několika experimentů ukázali na klamnost marketingu některých alternativních metod propagovaných v boji s parazity a vydali k tomuto tématu i oficiální prohlášení.

Publikováno 5.2.2016

Knihovna geologie v novém hávu

Na studenty geologie, kteří během zkouškového období (a samozřejmě i po něm) zavítají do své oborové knihovny na Albertově 6, čeká příjemné překvapení. Knihovna prošla hned několikanásobnou modernizací. Na návštěvníky čeká nové vybavení i zcela nově otevřený sál knihovny s volným výběrem dokumentů.

Publikováno 3.2.2016

Mapy obležení v maltské Valletě

V pátek 29. 1. 2016 byla v Národním archeologickém muzeu ve Valletě otevřena za spoluúčasti Mapové sbírky Přírodovědecké fakulty UK v Praze výstava Siege maps (Obležené mapy). Výstava představuje čtyři mapy velkého obležení Malty v roce 1565 od Giovanni Francesca Camocia, známého nakladatele map a knih, jehož prominentní kontakty zahrnovaly dokonce i Tiziana.

Publikováno 3.2.2016

Anlupa – nová aplikace pro sledování grantových výzev

Pro výzkumníky Univerzity Karlovy je nově přístupná webová aplikace Anlupa (www.anlupa.cz), která umožňuje automatické vyhledávání a sledování výzev k podávání projektů výzkumu, experimentálního vývoje a inovací vyhlašovaných národními a zahraničními poskytovateli grantů. V Anlupě si například můžete definovat Strážce výzev, který vám e-mailem zašle upozornění, pokud se otevře výzva splňující vámi zadaná kritéria.

Publikováno 18.1.2016

Ocenění PhD studentů chemické sekce naší fakulty

Soutěž mladých spektroskopiků pořádané Spektroskopickou společností Jana Marka Marci vstoupila v loňském roce do svého již 11. ročníku. Mezi oceněnými studenty byli doktorandi chemické sekce naší fakulty Peter Urbanovský a Veronika Sutrová. Oceněným mladým vědcům ze srdce blahopřejeme!

Publikováno 17.1.2016

Výprodej zboží ve fakultním eshopu

V pondělí 11. ledna začíná výprodej vybraného zboží ve fakultním eshopu. Vybrat si můžete z více než padesáti produktů, které nyní nabízíme ve slevě od 10% do 50% z naší nabídky, které máme často ve slevě v posledních kusech. Vybírat můžete jak z textilu s logem PřF UK, tak z nabídky literatury pro děti i dospělé, doplňků či psacích potřeb. Výprodej potrvá do 14. února 2016 nebo do vyprodání zásob. K objednávce nad 1000,- Kč přidáváme dárek zdarma - karty Vědecká esa.

Publikováno 11.1.2016

Podpora pro nadané doktorandy STARS vstupuje do nového ročníku

STARS je programem Přírodovědecké fakulty UK, určeným pro podporu Ph.D. studentů, zejména studentů ze zahraničí. Jeho cílem je poskytnout těm nejtalentovanějším jak excelentní vzdělání, tak adekvátní finanční podporu. V letošním roce bylo vypsáno 32 výzev ve všech sekcích naší fakulty. Nejzazší termín pro podání přihlášky je 29. únor 2016.

Publikováno 4.1.2016

Akce dokumentů