E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Noc vědců na Albertově

I pro letošní ročník Noci vědců si Přírodovědecká fakulta UK připravila bohatý program. Kromě tematických přednášek o čase budete moci navštívit naše muzea a zapojit se do workshopů. Akce proběhne 24. září od 17 do 23h.

Publikováno 15.9.2021

Diskuze akademické obce PřF UK s kandidáty na funkci rektora UK

Datum konání 4.10.2021

Akademický senát PřF UK zve všechny členy akademické obce PřF UK na diskuzi s kandidáty na funkci rektora Univerzity Karlovy. Diskuze se uskuteční v pondělí 4. října 2021 od 15.00 v učebně Velká geologická, Albertov 6, Praha 2.

Publikováno 22.9.2021

Příprava unikátního polyaromatického systému na povrchu zlata

Publikace v časopise JACS (Journal of the American Chemical Society, IF 15.419) zabývající se přeměnou helikální aromatické sloučeniny na neobvyklou planární aromatickou sloučeninu obsahující čtyř až osmičlenné kruhy, je výsledkem spolupráce skupin prof. Martina Kotory z katedry organické chemie PřF UK, doc. Pavla Jelínka z Fyzikálního ústavu AV ČR a dalších spolupracovníků z ÚOCHB a ÚFCH JR AV.

Publikováno 21.9.2021

Nabídka Interdisciplinárních volitelných předmětů - inovace, systémové myšlení, projektové semináře aj.

Hledáte volitelné předměty, které Vám otevřou nové obzory? Podívejte se na nabídku Centra pro přenos poznatků a technologií UK, které pro Vás připravilo sadu interdisciplinárních předmětů vhodných pro všechny studenty UK napříč obory a fakultami. Kurzy vyučují odborníci z praxe a důraz je kladen na praktickou využitelnost poznatků.

Publikováno 23.9.2021

Open Science Podcast

Centrum pro podporu open science vytvořilo nový projekt, který byl spuštěn v červnu tohoto roku: OPEN SCIENCE PODCAST. Prostřednictvím rozhovorů se zkušenými i začínajícími vědci, ale i knihovníky a vydavateli, kteří uvádějí principy a myšlenky otevřené vědy do praxe, podcast prezentuje názory a odpovědi na otázky týkající se různých aspektů open science. Podcast je určen doktorandům, vědcům, studentům, akademikům, ale i široké veřejnosti. Koordinátorka otevřené vědy z Přírodovědecké fakulty se na podcastu podílí jako jedna z moderátorů.

Publikováno 21.9.2021

Diskuze: Innovation Heroes Vol.I - Jak se inovuje v IKEM?

Srdečně Vás zveme na diskusní setkání Innovation Heroes Vol. I - Jak se inovuje v IKEM?, které se uskuteční v úterý 5. 10. 2021 od 9:30 do 11:00 hod. v Kampusu Hybernská v čítárně za kavárnou Hlína. Jak se inovuje v IKEM, největším superspecializovaném klinickém a vědeckovýzkumném pracovišti v ČR a největším transplantačním centru v Evropě? Na otázky nejnovějších technologických inovací v medicíně a jak k nim v IKEM přispívají, bude odpovídat ředitel IKEM Ing. Michal Stiborek, MBA a Chief information officer IKEM Ing. Petr Raška, MHA. Vstup je zdarma, rezervace je nutná.

Publikováno 23.9.2021

Vědecká rada po letní pauze ocenila deset významných osobností UK. Oceněn byl i profesor Bohuslav Gaš

Ve čtvrtek 23. září se po letní pauze konalo další zasedání Vědecké rady UK. Jak je již dobrým zvykem, na začátku setkání bylo oceněno deset významných osobností Univerzity Karlovy, jejichž profesní život je spojen s univerzitou. Pamětní medaile předal rektor UK Tomáš Zima. Jedním z oceněných byl i bývalý děkan naší fakulty, fyzikální chemik profesor Bohuslav Gaš.

Publikováno 24.9.2021

Zahajte s námi akademický rok v Kampusu Hybernská

Začátek akademického roku se blíží a s ním i zahajovací akce v Kampusu Hybernská. V pátek 1. října otevře své dveře široké veřejnosti Kampus hybernská, tepající a živoucí organismus v centru Prahy. Čeká vás bohatý program, prezentace aktivit spolupořadatelů akce (Kampus Hybernská, z.ú. a univerzitní projekt Hyb4City) a pivo zdarma pro první příchozí. Rovněž vstupné na všechny akce je zdarma.

Publikováno 24.9.2021

Exploze v Tall el Hammam: předobraz zkázy Sodomy?

Lokalita Tall el Hammam v dnešním Jordánsku byla v době střední doby bronzové kvetoucím civilizačním centrem, které svou velikostí a počtem obyvatel až 4x převyšovala např. známější nedaleké Jericho či dokonce Jeruzalém. Podobně jako další sídla v okolí Jordánu jej však čekal nemilý osud - okolo roku 1600 př. n. l. se po civilizaci na dlouhých 600 let slehla zem. Co přivodilo na dlouhá staletí zkázu této oblasti? A mohla být tato apokalypsa předobrazem zkázy biblické Sodomy? Odpovědi hledal mezinárodní tým archeologů, geologů a dalších odborníků, jehož členem byl i doc. Günther Kletetschka z Přírodovědecké fakulty UK.

Publikováno 21.9.2021

Akce dokumentů