E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Naše fakulta hostila Ústřední kolo jubilejního 50. ročníku biologické olympiády. Děkujeme všem jejím organizátorům!

Jubilení 50. celostátní kolo Biologické olympiády kategorie A má naše fakulta úspěšně za sebou. Zúčasnili se jej nejen samotní soutěžící, ale také řada zaměstnanců naší fakulty v roli organizátorů. Na slavnostním vyhlášení ve skleníku Botanické zahrady byli přítomni jak vysocí zástupci akademické obce, tak zástupci politického života.

Publikováno 2.5.2016

Divadlo Hamba zahraje premiéru hry "O drakovi z Hromové hory"

Po dvou letech přichází divadlo Hamba s další premiérou (a po 4 letech opět světovou). Tentokrát se můžete těšit na pohádku "O drakovi z Hromové hory". Představení proběhne na tradičním místě - v posluchárně Ch1 v budově chemických ústavů Hlavova 8. A kdo nestihne představení 2.5., může 5.5. zhlédnout reprízu. Obě představení začínají v 18.30.

Publikováno 14.4.2016

Děkanský sportovní den proběhl za velkého zájmu studentů. Zde jsou výsledky soutěží

Necelý tisíc studentů a zaměstnanců Přírodovědecké fakulty se zúčastnilo děkanského sportovního dne, který se konal 21. dubna. V nabídce bylo 25 sportovních aktivit, kromě tradičních sportů byl letos nově zařazen např. letní biatlon. Z herních turnajů byl největší zájem o volejbal (9 šestek a 14 deblů), fotbal a florbal (po osmi týmech) a beachvolejbal (sedm dvojic). Na některých turnajích navíc nemohli hrát z kapacitních důvodů všichni zájemci.

Publikováno 28.4.2016

Proběhlo finále Zeměpisné olympiády a vítězové letí do Číny a do Japonska

Na počátku tohoto týdne si své 18. celostátní kolo prožila na naší fakultě Zeměpisná olympiáda. V kategoriích C a D se finálového klání zúčastnilo celkově 51 soutěžících. Vítězové, kteří splňují věkový limit, se podívají na Mezinárodní olympiádu věd o Zemi IESO v Mie v Japonsku.

Publikováno 22.4.2016

Na nový geografický obor “Krajina a společnost” je možno podávat přihlášky až do 15. května

Navazující magisterský studijní obor “Krajina a společnost”, který reaguje na prudký nárůst zájmu vědců, odborné i laické veřejnosti o krajinu, její vývoj a využívání společností v posledním čtvrtstoletí, bude na naší fakultě otevřen letos úplně poprvé. Zájemci o studium mohou podávat přihlášky do 15. května 2016. Přijímací zkouška se bude konat ve čtvrtek 23. 6. 2016.

Publikováno 17.3.2016

Finále soutěže Famelab proběhne v Divadle Ypsilon

Datum konání 8.5.2016

Soutěž Famelab dává mladým vědcům příležitost vyzkoušet si popularizaci svého výzkumu zábavnou formou blízkou krátkému divadelnímu představení. Zástupci naší fakulty v této soutěži tradičně bodují. Pokud chcete podpořit naše letošní želízko v ohni, Julii Novákovou, zastavte se v Ypsilonce v neděli 8.5. v 17.00. Vstup volný, pro vstup je však třeba rezervace.

Publikováno 2.5.2016

Přírodověda populárně hledá nové redaktory

Znáte rubriku "Přírodověda populárně", kterou najdete v okénku na pravé straně stránek našeho fakultního webu? Jde o aktivitu studentů, kteří s výsledky výzkumů rádi seznamují širší veřejnost. Pokud máte rádi vědu, baví vás čtivě a srozumitelně psát a nevadí vám investovat něco ze svého volného času, pak hledá hledá popularizační okénko právě vás! Hlásit se můžete do 20. května.

Publikováno 26.4.2016

Seminář Latinská Amerika: krajan Vladimír Kozák

Datum konání 27.4.2016

O našem významném krajanovi Vladimíru Kozákovi bude v rámci semináře Latinská Amerika hovořit Kamila Šimková-Broulová. Přednáška se koná na tradičním místě v tradičním čase: ve středu od 14.50 v posluchárně Věž na Albertově 6. Všichni zájemci jsou srdečně vítáni!

Publikováno 26.4.2016

Přednáška: Dr. Michaely Müller-McNicoll - From RNA to protein - what we can learn from new sequencing technologies

Datum konání 26.4.2016

Michaela Müller-McNicoll z univerzity ve Frankfurtu na Mohanem přednese v Praze dvě přednášky na téma moderních sekvenovacích technologií a jejich vztahu k problematice transkripce a translace. První z nich, nazvaná "Nuclear architecture, transcription and splicing regulation", bude proslovena na naší fakultě v posluchárně Fotochemie 26.4. v 15. 00. Druhá část, nazvaná 3'end processing, mRNA export, translation and decay, proběhne v Jágrově posluchárně Ústavu molekulární genetiky ve čtvrtek 28.4. od 13.30.

Publikováno 25.4.2016

Akce dokumentů