E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Přírodovědecká fakulta hledá motiv svého nového znaku

V rámci prvního kola výběru nového fakultního znaku bylo zveřejněno více než 40 návrhů na motiv budoucího fakultního znaku. Postupující do druhého kola určí hodnotící komise, která přihlédne k hlasování akademické obce, které se uskuteční na začátku října 2015.

Publikováno 25.6.2015

Docent Jakub Langhammer o vodě a povodních

Geografickou vědou nepolíbený člověk by mohl tápat v tom, jak vlastně vypadá takový všední vědecký den geografa. Se svou prací proto seznámil univerzitní i širokou veřejnost hydrolog a proděkan pro geografickou sekci Jakub Langhammer.

Publikováno 1.7.2015

Slavíme 95. narozeniny!

24. 6. 2015 bylo naší fakultě na chlup 95 let! V tento den vstoupil v platnost dekret vlády, který rozdělil tehdejší Filosofické fakulty pražské Karlo-Ferdinandovy univerzity na dvě: fakultu filosofickou a fakultu přírodovědeckou.

Publikováno 24.6.2015

“Stipendium Jiřího Kroutila”, darované naším absolventem, bylo uděleno

Stipendium, pojmenované po absolventovi, pedagogovi a bývalém pracovníkovi katedry organické chemie Jiřím Kroutilovi, bylo vyplaceno z daru, který věnoval své mateřské fakultě její absolvent Michal Štorek. Tento chemik a blízký přítel tragicky zesnulého Jiřího Kroutila působí v současné době ve Spojených státech, a významnou finanční částkou podpořil cestovatelské plány dvou doktorských studentů chemické sekce.

Publikováno 21.6.2015

Čiperné myší babičky, Lidové noviny, 3.6.2015

Bohužel být starým je jediný způsob jak žít dlouho, řekl klasik. Stárnutím a smrtí se lidstvo zabývá od nepaměti. Ať už tím, jak smrt oddálit nebo jak stáří zvládnout v co nejlepší fyzické a psychické kondici. Ve sloupku prof. Františka Vyskočila pro Lidové noviny se na tento proces podíváme očima vědce.

Publikováno 19.6.2015

Akce dokumentů