E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Konference ke 150. výročí narození prof. Bohumila Němce

Datum konání 8.6.2023 - 9.6.2023

Srdečně zveme všechny zájemce na dvoudenní konferenci ke 150. výročí narození prof. Bohumila Němce, která se pod záštitou rektorky UK prof. Mileny Králíčkové koná 8. a 9. června 2023 ve Viničné 7. Cílem dvoudenní konference je nahlédnout osobnost prof. Němce jednak v kontextu jeho doby, předchůdců i současníků, a tehdejších ideových proudů – tedy jako veřejného činitele a myslitele. Současně však také jako iniciátora a hybatele vědeckého programu experimentálního studia rostlin, který pokračuje a úspěšně se rozvíjí na našich univerzitách a ústavech Akademie věd ČR.

Publikováno 9.5.2023

Viničná Microscopy Core Facility pořádá prestižní workshop na Darmouth College

Datum konání 6.6.2023 - 7.6.2023

V červnu tohoto roku organizují a povedou pracovníci Viničná Microscopy Core Facility (VMCF), Mgr. Zuzana Burdíková, Ph.D., Ing. Martin Schätz, Ph.D. a Mgr. Jakub Soukup workshop BioImage Analysis and Superresolution Microscopy na Darmouth College. Tato prestižní příležitost je výsledkem její dlouholeté vzájemné spolupráce s VMCF.

Publikováno 19.5.2023

57. konference European Society for Clinical Investigation

Datum konání 7.6.2023 - 9.6.2023

Přijďte začít excelentní vědu v oblasti biomedicíny. Srdečně zveme všechny zájemce na 57. konferenci European Society for Clinical Investigation (ESCI), která se tentokrát koná v Praze od 7. do 9. června. Jako jeden z hlavních řečníků zde vystoupí laureát Nobelovy ceny za lékařství profesor Gregg Semenza z John Hopkins University, USA.

Publikováno 24.4.2023

Vyšla publikace "Vltava - proměny historické krajiny"

"Vltava - proměny historické krajiny" mapuje vývoj historické krajiny podél Vltavy, od pramene až po soutok s Berounkou. Publikace je výstupem projektu NAKI, na kterém se podíleli i geografové z naší fakulty. Kniha byla pokřtěna za přítomnosti pana děkana prof. Jiřího Zimy na břehu Vltavy vltavskou vodou a za kmotry jí byli z naší fakulty doc. Ivan Bičík a prof. Bohumír Janský, za spolek Vltavan Davle jeho předseda Ing. Josef Bílek.

Publikováno 1.6.2023

Výstava Udržitelnost a civilizace na pražské Kampě

Zveme všechny zájemce na třetí z cyklu autorských výstav prof. Miroslava Bárty, Udržitelnost a civilizace, kterou můžete zhlédnout ve dnech 12.5. - 28. 6. 2023 na pražské Kampě. Její hlavní myšlenkou je, že naše civilizace jako doposud první nedokáže většinu toho, co vyrobí, vrátit zpět do přírody nebo recyklovat. Výstava vznikla pod záštitou rektorky UK a Ministerstva průmyslu a obchodu. Na přípravě se podíleli geografové prof. RNDr. Bohumír Janský, CSc., doc. RNDr. Eva Janská, Ph.D., doc. RNDr. Martin Ouředníček, Ph.D. a RNDr. Luděk Šefrna, CSc. z naší fakulty.

Publikováno 15.5.2023

Memorandum o porozumění mezi PřF UK a Central Mindanao University

Za přítomnosti děkana prof. Jiřího Zimy, proděkana biologické sekce prof. Petra Horáka a entomologů dr. Petra Šípka (katedra zoologie PřF UK) a dr. Dominika Vondráčka (Národní muzeum) bylo ve čtvrtek 18. května 2023 podepsáno "memorandum o porozumění" mezi Přírodovědeckou fakultou UK a Central Mindanao University (CMU), kterou reprezentovala tříčlenná delegace. Dohoda se týká vědecké spolupráce i výměny studentů/pracovníků, a to především v oblasti studia biodiverzity na Filipínách (aktuálně bezobratlých/hmyzu).

Publikováno 19.5.2023

Letní škola geoinformatiky a DPZ

Tým EO4Landscape Katedry aplikované geoinformatiky a kartografie, PřF UK Vás srdečně zve na mezinárodní letní školu EO4Educators 2023 zaměřenou na dálkový průzkum Země (DPZ), která se bude konat v Praze ve dnech 17. až 21. července 2023.

Publikováno 2.6.2023

Hackathon "Kam s obnovitelnými zdroji"

Datum konání 14.6.2023

Zajímá vás problematika obnovitelných zdrojů? Chtěli byste svými znalostmi či nápady přispět k vylepšení řešení problematiky? Zveme vás na hackaton, který proběhne ve středu 14. června 2023 od 8:30 do 17:30 v sídle firmy Microsoft. Akci zahájí ministr životního prostředí Petr Hladík, za naši fakultu se akce zúčastní geolog Jakub Trubač a geograf Dušan Romportl. Vstup na akci je zdarma!

Publikováno 1.6.2023

Úspěch "naší SOČkařky" na mezinárodním fóru

Vojtěch Čermák z Katedry experimentální biologie rostlin vedl SOČ Adély Uhrové z Gymnázia Botičská s názvem „Analýza genových interakcí mezi transkripčním faktorem SPT6L a geny regulujícími kvetení Arabidopsis thaliana“. S touto prací byla Adéla Uhrová  nominována na mezinárodní soutěž Regeneron ISEF (Regeneron International Science and Engineering Fair), která proběhla tento květen v Texasu. Tam se umístila na krásném 2. místě v oboru Plant Sciences (mimo to loni s uvedenou prací Adéla skončila na 2. místě v soutěži České hlavičky v kategorii GENUS „Člověk a svět kolem něj“). Gratulujeme!

Publikováno 29.5.2023

Benefiční koncert na podporu Nadačního fondu Univerzity Karlovy

Datum konání 29.5.2023

Univerzita Karlova ve spolupráci s C. Bechstein vás srdečně zve na Benefiční koncert na podporu Nadačního fondu Univerzity Karlovy, který se koná v pondělí 29. května 2023 od 18.00 ve Velké aule Karolina. Po skončení programu následuje číše vína. Vstup na koncert je zdarma, rezervace místa je nutná.

Publikováno 26.5.2023

Akce dokumentů