E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Naši absolventi převzali významná univerzitní ocenění

Cena prof. RNDr. Jaroslava Heyrovského a Cena prof. PhDr. Václava Příhody. Těmito oceněními jsou z rukou rektora Univerzity Karlovy honorování nejlepší absolventi přírodovědných oborů a nejlepší absolventi učitelského studia. V podvečer 18.3. byli oceněni hned čtyři zástupci naší fakulty.

Publikováno 25.3.2015

Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů

Datum konání 11.4.2015

Pro své absolventy i všechny zájemce o celoživotní vzdělávání pořádá Univerzita Karlova v sobotu 11. dubna Festival absolventů a Den celoživotního vzdělávání. Mezi 10 a 17 h se v historických prostorách Karolina mohou zájemci seznámit se zástupci jednotlivých fakult a informovat se o tom, co širší veřejnosti nabízejí. Organizátoři akce myslí také na děti, pro které bude v Karolinu připraven dětský koutek.

Publikováno 26.3.2015

Přednáška Historie jedů aneb příroda versus chemie

Datum konání 1.4.2015

Knihovna chemie si dovoluje pozvat všechny zájemce z řad odborného i laického publika na přednášku RNDr. Karla Nesměráka, Ph.D. s názvem "Historie jedů aneb příroda versus chemie aneb toxický paradox". Přednáška se koná v knihovně chemie v budově Hlavova 8.

Publikováno 22.3.2015

Smrt krásných neuronů, Lidové noviny, 18.3.2015

Neurony jsou vysoce specializované buňky a jsou základní funkční a anatomickou jednotkou nervového systému. Člověk má 15-25 miliard neuronů s 300 miliardami kontaktních ploch. Jak se ale jejich počet mění během našeho života? Dozvíte se ve sloupku prof. Františka Vyskočila z Katedry fyziologie PřF UK pro Lidové noviny.

Publikováno 18.3.2015

Proč při velké žízni bolí hlava? lidovky.cz, 13.3.2015

Když nedostatečně pijeme, má to několik negativních důsledků na naše tělesné a psychické zdraví. Všechny souvisejí s určitým „zhoustnutím“ krve, přesněji zvýšením její osmolality. Na otázku odpovídal profesor František Vyskočil z Katedry fyziologie Přírodovědecké fakulty UK.

Publikováno 17.3.2015

Akce dokumentů