E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Pozvánka na přednášku Davida A. Hanny

Datum konání 23.7.2019

Pozvánka na přednášku katedry biochemie v úterý 23. července 2019 od 12.00 v CH2 “Characterization and Use of Genetically Encoded Fluorescent Heme Sensors to Interrogate Heme Trafficking, Dynamics, and Signaling”, kterou přednese David A. Hanna (School of Chemistry and Biochemistry, Georgia Institute of Technology, USA)

Publikováno 15.7.2019

6. ročník Ceny Crytur zná své vítěze

Soutěž o nejlepší diplomovou práci v oblasti materiálových věd je určena studentkám a studentům v posledních ročnících studia českých a slovenských vysokých škol. Práce vznikly na 7 vysokých školách a témata letos byla spíše fyzikálně-chemicky zaměřena. Na stupních vítězů se umístil i Ondřej Veselý z naší fakulty.

Publikováno 1.7.2019

Stipendia Nadace Experientia udělena studentům chemie

Mladá vědkyně Eva Bednářová a její kolega Rafael Navrátil, oba z Přírodovědecké fakulty UK, se stávají letošními stipendisty Nadace Experientia. Rozšíří tak řadu celkem již 13 excelentních mladých vědců a vědkyň do 35 let z oboru organické, bioorganické a medicinální chemie, kteří díky nadační podpoře dostali šanci vycestovat na roční stáž na špičkové zahraniční vědecké pracoviště.

Publikováno 20.6.2019

Polymerní chemik David Šorm získal druhé místo v Ceně Contipro 2019

Biotechnologická firma Contipro se sídlem v Dolní Dobrouči na Orlickoústecku vypsala první ročník soutěže Cena Contipro pro nejlepší diplomové práce. V kategorii “Polymery” získal druhé místo Mgr. David Šorm z katedry fyzikální a makromolekulární chemie. Gratulujeme!

Publikováno 12.7.2019

Plnou parou vpřed! Aliance 4EU+ vybrána jako pilotní projekt Evropské univerzity

Aliance 4EU+ patří mezi konsorcia vybraná pro financování v první pilotní výzvě k předkládání návrhů projektu Evropské univerzity, která byla vyhlášena v roce 2019 v rámci programu Erasmus+. Generální ředitelství Evropské komise pro vzdělávání a kulturu vybralo z 54 návrhů předložených v reakci na výzvu celkem sedmnáct evropských univerzitních aliancí, které získají finanční prostředky na své projekty, jejichž cílem je vytvořit „evropské univerzity“ budoucnosti.

Publikováno 26.6.2019

Žebříček QS World University Rankings: Univerzita Karlova mezi třemi sty nejlepšími školami

Univerzita Karlova vylepšila své umístění mezi nejlepšími světovými univerzitami v žebříčku QS World University Rankings. Letos se nachází na 291. místě, v meziročním srovnání si tak polepšila o téměř tři desítky míst, a to zejména díky zlepšené reputaci jak mezi učiteli a vědci z jiných vysokých škol, tak i mezi zaměstnavateli absolventů.

Publikováno 20.6.2019

Sharon Finch: Workshop

Ve dnech 18. a 19. 6. 2019 navštívila CPPT paní Sharon Finch, zakladatelka a ředitelka konzultační společnosti Medius Associates Ltd, která má víc než 35 let zkušeností v oblasti rozvoje obchodu a licencování a často se zaměřuje na přenos nápadů a vynálezů z akademického prostředí do praktického obchodního využití.

Publikováno 1.7.2019

Společný workshop: Creative Cities - Knowledge of Nature and Networks of Science

Katedra filosofie a dějin přírodních věd v tomto akademickém roce završuje partnerskou spolupráci s Oxford Centre for the History of Science, Medicine and Technology uspořádáním první společné doktorandské konference. Spolupráce se zaměřuje na historické interakce mezi oběma univerzitními centry a bude pokračovat také dalšími studentskými workshopy v Praze a Oxfordu.

Publikováno 25.6.2019

Čtrnáct profesorských dekretů pro Univerzitu Karlovu, jeden z nich pro katedru zoologie

Velká aula Karolina se ve čtvrtek 20.6. stala svědkem slavnostního jmenování vysokoškolských profesorů. Nejvyšší vědecko-pedagogické ocenění převzalo celkem 63 profesorů a profesorek, 14 z nich navrhla Vědecká rada Univerzity Karlovy. Nově jmenovaným profesorem za naši fakultu se stal prof. RNDr. Daniel Frynta, Ph.D. z katedry zoologie. Gratulujeme!

Publikováno 21.6.2019

Akce dokumentů