E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Stanovisko České společnosti pro ekologii k rozhodnutí povolit plošné trávení hrabošů

Česká společnost pro ekologii, prostřednictvím svého předsedy profesora Davida Storcha z PřF UK, vyjadřila zásadní znepokojení nad rozhodnutím Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského povolit plošné hubení hrabošů s využitím jedu Stutox II na bázi fosfidu zinečnatého. Toto nečekaně rychlé, v řádu dní přijaté rozhodnutí je v přímém rozporu se stanoviskem Ministerstva životního prostředí a nebylo konzultováno s odborníky v ekologických vědách, ani s lidmi činnými v ochraně životního prostředí.

Publikováno 9.8.2019

23. kartografická konference

Datum konání 18.9.2019 - 20.9.2019

Česká kartografická společnost ve spolupráci s katedrou aplikované geoinformatiky a kartografie PřF UK a katedrou geomatiky ČVUT zvou na 23. kartografickou konferenci, která proběhne ve dnech 18. - 20. září 2019 v Kutné Hoře.

Publikováno 25.3.2019

Bronzové medaile z geografické olympiády v Hongkongu

Na 16. Mezinárodní geografické olympiádě v Hongkongu, za účasti 43 národních týmů, získali dvě bronzové medaile v individuální soutěži i naši reprezentanti Daniel Justiz a Vojtěch Nováček. České barvy hájil také Lukáš Pulec a Martin Procházka.

Publikováno 12.8.2019

Rektor Univerzity Karlovy u pramenů Amazonky

Rektor Univerzity Karlovy, Prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., doprovázený profesorem naší fakulty, Bohumírem Janským, je v těchto dnech na pracovní cestě v Peru. Během ní podepíše memoranda o spolupráci s předními peruánskými univerzitami, Pontificia Universidad Católica, Universidad Mayor de San Marcos a Universidad de Lima.

Publikováno 7.8.2019

Stav krajiny a způsob jejího obhospodařování mají jasné souvislosti se změnou klimatu

Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy upozornilo na zveřejnění nové zprávy Mezinárodního panelu pro změnu klimatu, zaměřené na půdu, krajinu a zemědělství. Zpráva potvrzuje velmi nepříznivé trendy vývoje klimatu naší planety v důsledku lidských aktivit a poprvé zdůrazňuje jasné souvislosti mezi změnou klimatu, stavem krajiny a způsobem, jak je obhospodařována.

Publikováno 9.8.2019

Pozvánka na přednášku Davida A. Hanny

Datum konání 23.7.2019

Pozvánka na přednášku katedry biochemie v úterý 23. července 2019 od 12.00 v CH2 “Characterization and Use of Genetically Encoded Fluorescent Heme Sensors to Interrogate Heme Trafficking, Dynamics, and Signaling”, kterou přednese David A. Hanna (School of Chemistry and Biochemistry, Georgia Institute of Technology, USA)

Publikováno 15.7.2019

Genom a určení pohlaví varanů

Odborníci z Přírodovědecké fakulty UK a ZOO Praha byli členy mezinárodního týmu, který publikoval přečtení a analýzu genomu největšího ještěra světa, varana komodského. Článek právě vyšel v časopise Nature Ecology & Evolution.

Publikováno 31.7.2019

Pokračování doby stříbrné pro mladé české biology

30. ročník Mezinárodní biologické olympiády se konal v maďarském Szegedu. Výprava České republiky dosáhla skvělého výsledku, kdy tři soutěžící získali stříbrné medaile a jeden medaili bronzovou. Nejlepší členka týmu Anna Hýsková dokonce skončila kousek pod zlatou medailí. Stabilním ziskem medailí pro všechny členy týmu se Česká republika řadí mezi nejlepší evropské země, letos dokonce porazila mladé Němce a vyrovnala výsledek Ruska.

Publikováno 24.7.2019

Akce dokumentů