E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Přírodovědecká fakulta hledá motiv svého nového znaku

V rámci prvního kola výběru nového fakultního znaku bylo zveřejněno více než 40 návrhů na motiv budoucího fakultního znaku. Postupující do druhého kola určí hodnotící komise, která přihlédne k hlasování akademické obce, které se uskuteční na začátku října 2015. Vzhledem k množství materiálu, který může inspirovat i další autory k vytvoření nových konceptů, byl stanoven termín pro odevzdání dodatečně vzniklých návrhů, a to na 31. srpna 2015.

Publikováno 25.6.2015

Výstava Novodobá historie Prahy pohledem geografa

Datum konání 31.7.2015 - 30.9.2015

Výstava představuje soubor tematicky zaměřených map Prahy, které hodnotí novodobý historický vývoj sociálně prostorové struktury pražských čtvrtí od počátku 20. století až do současnosti. Ke shlédnutí je od pátku 31. 7. v předsálí Mapové sbírky v budově Albertov 6.

Publikováno 29.7.2015

Přednáška o výzkumech rypošů ve Viničné 7

Datum konání 30.7.2015

Afričtí hlodavci rypoši jsou dnes v oblasti výzkumu savců skutečným zlatým dolem. Pokud se chcete o této nesmírně zajímavé skupině dozvědět více, můžete navštívit přednášku prof. Nigela C. Bennetta z univerzity v jihoafrické Pretorii. Ve čtvrtek 30. 7., 14. 00, Viničná 7, Oranžová posluchárna.

Publikováno 27.7.2015

Staré mapy v novém kabátku

Dne 21. 7. byla spuštěna nová verze světového portálu OldMapsOnline.org, který slouží k prostorovému vyhledávání v digitalizovaných mapách a plánech. Zároveň byla představena mobilní aplikace, která umožní na přístrojích vybavených GPS zobrazit aktuální polohu na podkladě staré mapy. Na projektu se spolupodílí i naše Mapová sbírka.

Publikováno 22.7.2015

Fenomén "druhého bydlení" nabývá v létě na aktuálnosti

Podrobnému zkoumání jevu "druhého bydlení", tedy chataření a chalupaření, jemuž se v naší zemi tak daří, se již řadu let věnuje dr. Dana Fialová z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje. Jakožto odbornici na toto výsostně "letní" téma si ji do Českého rozhlasu Plus, studia Leonardo, pozval redaktor Petr Burda.

Publikováno 22.7.2015

Univerzitní časopis Forum věnoval významnou pozornost naší geografii

Představení naší Mapové sbírky, výzkumu jezer v Kyrgyzstánu, výzkumů proměn městského prostoru či postojů Čechů k uprchlíkům. To je záběr, v němž nové číslo univerzitního časopisu Forum prezentuje vědecká témata naší geografické sekce. A důvod? Umístění geografie na naší fakultě v žebříčku Quacquarelli Symonds (QS) mezi první stovkou nejlepších geografických pracovišť světa.

Publikováno 17.7.2015

Akce dokumentů