E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Výzva panelistů 3. diskusního fóra Přírodovědecké fakulty UK

S vědomím, že základním posláním univerzit je předávání vědeckých poznatků široké veřejnosti, jsme uspořádali v úterý 13.10.2020 k problematice viru SARS-CoV-2 a onemocnění COVID-19 online veřejné diskusní fórum. Současnou situaci u nás vyhodnocujeme jako extrémně závažnou.

Publikováno 15.10.2020

Adenohypofýza jako embryonální skládačka starého a nového

Robert Černý z katedry zoologie PřF UK se stal “duchovním otcem” a také spoluautorem článku v posledním vydání jednoho z nejprestižnějších vědeckých časopisů světa, Science. Studie, jejíž experimentální část provedl se svými americkým kolegy Peter Fabian, ukazuje významný příspěvek “staré” části k formování “nové hlavy” obratlovců.

Publikováno 21.10.2020

Biologické čtvrtky ve Viničné v zimním semestru 2020

Srdečně zveme všechny zájemce o evoluci, obecnější biologickou problematiku a o méně tradiční přístupy k této problematice na přednášky v rámci Biologických čtvrtků. Přednášky budou probíhat online prostřednictvím platformy Zoom. První z nich proběhne již tento čtvrtek 8.10.2020.

Publikováno 7.10.2020

Otvíráme další ročník soutěže Věda je krásná

Po roční přestávce je tu zpět oblíbená soutěž Věda je krásná, která za pár dní vstoupí do svého již 11. ročníku. Vámi pořízené fotografie z mikroskopů, laboratoří a terénu, ale třeba i vědecké ilustrace, to všechno můžete přihlásit od 10. října od 12.00 do půlnoci 31. října na stránkách soutěže. Na vítěze již tradičně čeká finanční odměna. Těšíme se na vaše příspěvky!

Publikováno 5.10.2020

Soutěž 4EU+Urban Health Case Chalenge 2020

Chcete pracovat v multidisciplinárním týmu a nabídnout vlastní návrh řešení v souvislosti s výzvami, kterým čelí naše města v důsledku globální pandemie COVID-19? Pak se zúčastněte soutěžního klání společně se 70 studenty z osmi různých univerzit v celé Evropě. Přihlaste se do soutěže 4EU+ Urban Health Case Challenge 2020 a reprezentujte Univerzitu Karlovu a město Prahu.UHCC se bude konat ve dnech 23. – 27. listopadu 2020. Přihlášky zasílejte do 30.10.2020.

Publikováno 15.10.2020

Nástroje pro elektronickou výuku

Pro elektronické zajišťování výuky jsou pro uživatele fakulty dostupné e-learningové nástroje Moodle, Google Meet, Google Classroom, Microsoft Teams a další. Do všech platforem je nutné hlásit se fakultním mailem a fakultním loginem!

Publikováno 10.3.2020

Zemřel prof. RNDr. Zdeněk Pertold, CSc.

Dne 25.10.2020 zemřel po krátké nemoci prof. RNDr. Zdeněk Pertold, CSc., emeritní profesor Ústavu geochemie, mineralogie a nerostných zdrojů Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Prof. Z. Pertold byl uznávaným odborníkem v oblasti geneze rudních ložisek, aplikované strukturní geologie, či rudní mineralogie. Čest jeho památce.

Publikováno 27.10.2020

COVID-19: výklad z demografické perspektivy

Informovanost o vývoji a šíření pandemie viru SAR-CoV-2 a jím vyvolaného onemocnění COVID-19 v Česku a v mezinárodním kontextu považujeme za zásadní. Jsme v době, kdy v Česku vrcholí druhá vlna pandemie a v mezinárodních porovnáních se v přepočtu počtu potvrzených případů onemocnění na obyvatele dostáváme mezi prvních deset nejvíce zasažených zemí světa.

Publikováno 26.10.2020

Pomáháte při studiu? Dejte nám o tom vědět!

Studentky a studenti z Přírodovědecké fakulty UK vždy patřili a patří k těm aktivnějším. Mnoho z nich je zapojeno do různých spolků a organizací. Patříte mezi ně? Pomáháte seniorům, pravidelně “uklízíte” přírodu nebo jezdíte učit děti do Afriky? Jste zkrátka “dobrovolníci”, kteří nezištně pomáhají okolí? Dejte nám o sobě vědět, vaše příběhy mohou být inspirativní nejen pro vaše kolegy, studenty, ale i pedagogy. Vaše aktivity mohou být inspirací i pro ostatní! Link na formulář naleznete po rozkliknutí aktuality.

Publikováno 20.10.2020

UNIVERZITA KARLOVA OBHÁJILA POSTAVENÍ V ŽEBŘÍČKU BEST GLOBAL UNIVERSITIES

Univerzita Karlova obhájila své mezinárodní postavení mezi nejlepšími světovými výzkumně orientovanými vysokými školami, když se v žebříčku Best Global Universities, jehož výsledky byly dnes zveřejněny, mezi patnácti sty vysokými školami z více než osmdesáti zemí umístila těsně za hranicí nejlepší dvoustovky.

Publikováno 20.10.2020

Veřejná diskuze s kandidátem na funkci děkana prof. Jiřím Zimou

Zveme všechny zájemce na veřejnou diskuzi s kandidátem na funkci děkana profesorem Jiřím Zimou, která proběhne ve čtvrtek 22. října 2020. Kandidáta na funkci děkana bude volit Akademický senát PřF UK ve čtvrtek dne 5. listopadu. Do diskuze se můžete zapojit prostřednictvím Google Meet.

Publikováno 20.10.2020

Akce dokumentů