E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Výstava První české muzeum: misionáři sběratelé

Srdečně vás zveme na výstavu První české muzeum: misionáři sběratelé, kterou připravila Geografická knihovna a Mapová sbírka PřF UK. Výstava navazuje na předchozí výstavy Čeští jezuité, cestovatelé a objevitelé (PřF UK 2006) a Matematické muzeum (NK ČR 2023) a můžete ji zhlédnout do 31.12. 2024 na Albertově.

Publikováno 9.7.2024

Prestižní ocenění Primus míří na naši fakultu

S radostí oznamujeme, že hned šest "Primusů" míří v tomto roce na naši fakultu! V 9. kole soutěže tak uspěli RNDr. Simona Baluchová, Ph.D. z katedry analytické chemie, Mgr. Adam Emmer, Ph.D. z katedry fyzické geografie a geoekologie, Mgr. Michael Mikát, Ph.D. z katedry zoologie, Mgr. Ondřej Mottl, Ph.D. z katedry botaniky, Mgr. Hana Rozhoňová, Ph.D. a Mgr. Matouš Vobořil, Ph.D. z katedry buněčné biologie. Gratulujeme!

Publikováno 2.7.2024

2. ročník konference Rosteme s chemií

Druhý ročník konference Rosteme s chemií, pořádaný Asociací mladých chemiků pod záštitou České společnosti chemické, úspěšně proběhl tentokrát na naší fakultě.

Publikováno 2.7.2024

Worskshop Základy analýzy bioobrazů

Datum konání 29.7.2024 - 2.8.2024

Vinicna Microscopy Core Facility (VMCF) srdečně zve všechny zájemce na pětidenní workshop Základy analýzy bioobrazů, ten se koná od 29. července do 2. srpna 2024. Představí možnosti nástrojů pro zpracování a vyhodnocování obrazů, naučí vás efektivně vizualizovat, analyzovat a interpretovat vlastní data. Registrace nutná.

Publikováno 3.1.2024

8. doktorandská imunologická konference

Datum konání 23.9.2024 - 24.9.2024

8. ročník setkání studentů doktorského studijního programu Imunologie na Univerzitě Karlově v Praze se bude konat v Karolinu, historickém sídle Univerzity Karlovy v Praze. Letos máme to potěšení potvrdit účast dvou výjimečných hlavních řečníků - Clarissy Campbellové a Jorise van der Veekena. Můžete se těšit na zajímavé studentské přednášky, posterovou sekci a networkingový večer. Link na přihlášku naleznete po rozkliknutí aktuality.

Publikováno 12.6.2024

Francouzské velvyslanectví ocenilo vědecké talenty

Každý rok oceňuje Francouzské velvyslanectví v Praze nejlepší mladé vědce z českých univerzit a výzkumných institucí za kvalitu jejich výzkumných prací, a to v rámci hned několika kategorií dle oborů. Nejinak tomu bylo i letos a jedním z laureátů prestižního ocenění z rukou nobelisty J.M. Lehna se stal Mgr. David Dunlop z katedry anorganické chemie naší fakulty. Gratulujeme!

Publikováno 2.7.2024

ČTĚTE: Doplňovací volby do Senátů

Datum konání 1.10.2024 - 2.10.2024

Doplňovací volby do Zaměstnanecké komory Akademického senátu PřF UK a do Studentské komory Akademického senátu UK proběhnou ve dnech 1. a 2. října 2024. Podrobnosti k oběma volbám najdete v této aktulitě.

Publikováno 11.7.2024

Kurz: 4EU+ Urban Regulations and Political Memory: Towards Understanding Spatio-Temporal Aspects of Urban Development

Zveme všechny zájemce na online kurz 4EU+ course: Urban Regulations and Political Memory: Towards Understanding Spatio-Temporal Aspects of Urban Development (UNREAD). Kurz bude zahájen v říjnu a bude probíhat během akademického roku 2024/2024. Jeho hlavními tématy jsou hybné síly městských změn, rozvoj chytrých měst a interdisciplinární metodologie městských studií. Uzávěrka přihlášek je 16. září 2024.

Publikováno 10.7.2024

Na Českých akademických hrách bodovala i naše fakulta

Na 22. ročníku Českých akademických her (ČAH) hostila Technická univerzita v Liberci více než 1600 sportovců z 38 vysokých a vyšších škol. Studenti se utkali ve 21 sportech a 120 disciplinách a celkově nejúspěšnější byla Univerzita Karlova. Medaile vybojovali i studenti naší fakulty. Všem sportovcům gratulujeme!

Publikováno 9.7.2024

Univerzita Karlova bude letos obhajovat certifikát HR Award

Je to již pět let, co Univerzita Karlova získala od Evropské komise prestižní ocenění HR Excellence in Research (tzv. HR Award). Toto ocenění získávají vysoké školy a instituce, kterým se daří implementovat evropskou strategii Human Resources Strategy For Researchers (HRS4R), která vychází z Evropské charty pro výzkumné pracovníky a Kodexu chování pro přijímání výzkumných pracovníků. Zároveň s udělením certifikátu se UK zavázala ke kontinuálnímu zlepšování pracovních podmínek pro své vědce a vědkyně a k udržení vysokých standardů v oblasti lidských zdrojů. Ocenění přináší i možnost bonifikace nebo výhodnějších podmínek v rámci podávání grantových žádostí.

Publikováno 9.7.2024

Akce dokumentů