E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Studentka geografie zabodovala v soutěži agentury CzechTourism o nejlepší studentskou práci

V sídle agentury CzechTourism ve středu 21. června proběhlo finále šestého ročníku soutěže o nejlepší studentskou práci v cestovním ruchu. Podobně jako v minulých letech ocenila odborná porota autory nejlepších bakalářských a diplomových prací. Druhé místo v kategorii diplomových prací si odnesla Katarína Krajňáková z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje.

Publikováno 22.6.2017

Vydejte svou diplomovou práci v Nakladatelství Academia - Studentská soutěž

Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., divize Nakladatelství Academia, vyhlašuje 6. ročník Studentské soutěže určené studentům a absolventům českých vysokých škol se sídlem v České republice. Záměrem je dát možnost mladým, ještě neobjeveným autorům vydat svou magisterskou práci pod hlavičkou předního českého nakladatelství a pro čtenáře objevit nový talent české vědy. Uzávěrka soutěže je 31.10. 2017

Publikováno 8.6.2017

Nové elektronické hodnocení výuky

Konec papírovým anketám? Uvidíme! Spouštíme novou aplikaci na hodnocení předmětů studenty (anketa). Vyzkoušejte ji i Vy na hodnoceni.natur.cuni.cz. Budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu. Hodnocení probíhá od 18. 5. do 30. 6.

Publikováno 18.5.2017

Naši fakultu navštívil vzácný absolvent

Ministr zemědělství a životního prostředí Kapverdské republiky Gilberto Silva příjemně překvapí každého Čecha, který se s ním setká, bezchybnou češtinou. Naší jazykem si s ním můžete pohovořit nejen o politice, ale také například o mikrobiologii či krajinné ekologii. Gilberto Silva je totiž absolventem biologických studií na naší fakultě. Při příležitosti jeho vzácné návštěvy na fakultě 26.5. vznikl následující rozhovor.

Publikováno 12.6.2017

Místo činu: Praha 2017 proběhne i na naší fakultě

Kriminalistická akce proběhne v sobotu 24. června prostorách pražského Muzea policie ČR a jeho okolí a také na Přírodovědecké fakultě, která nabídne odpolední doprovodný program. Můžete se těšit na workshop Po stopách zločinu, v rámci kterého si budete moci izolovat svou DNA, také nahlédnete do řemesla antropologů (sběratelů kostí) a demografů při mapování zločinnosti ve městech. Akce se koná od 9:00 do 16:00 v Muzeu policie ČR a od 12:30 do 18:00 v budově Přírodovědecké fakulty Albertov 6.

Publikováno 20.6.2017

Nositel Nobelovy ceny za chemii předal ceny úspěšným studentům UK

Francouzské velvyslanectví v České republice pořádá každoročně ve spolupráci s partnerskými společnostmi soutěž o vědecké ceny, jejímž smyslem je vyzdvihnout nejlepší výzkumné práce studentů a mladých vědců z vybraných oborů. Letos převzalo v Buquoyském paláci z rukou profesora Jean-Marie Lehna, držitele Nobelovy ceny za chemii za rok 1987 a iniciátora akce, sedm studentů či čerstvých absolventů Univerzity Karlovy. Nositelem Ceny Jean-Marie Lehna za chemii se stal Miroslav Položij z katedry fyzikální a makromolekulární chemie.

Publikováno 20.6.2017

"Jak to vidíš" - soutěž ve vizuální tvorbě pro mladé vědce

Technologická agentura ČR (TA ČR) vyhlašuje celorepublikovou výtvarnou soutěž s názvem „Jak to vidíš? - Perspektiva #ČeskýNápad“ pro mladou generaci bez omezení věku. Cílem soutěže je vytvořit obraz naší perspektivy ovlivňované stále více novými technologiemi a materiály. Uzávěrka soutěže je 31. 7. 2017.

Publikováno 16.6.2017

Akce dokumentů