E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníPřípravné kurzy k přijímacím zkouškám 2021

Semestrální kurzy probíhající v období před přijímacími zkouškami na vysoké školy. Cílem kurzů je připravit účastníky na přijímací zkoušky z předmětů, které jsou součástí přijímacích pohovorů na Přírodovědecké fakultě UK. Jde zejména o zopakování a procvičení středoškolské látky v rozsahu, která odpovídá požadavkům přijímacího řízení. Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám výrazně zvýšují šance uchazečů o bakalářské studium na přijetí ke studiu.

Kontakty pro dotazy jsou vždy uvedeny v informacích k jednotlivým kurzům.

 

Přípravný kurz k přijímacím zkouškám z CHEMIE do bakalářského studia 2021

Kurz vás připraví na přijímací zkoušku z chemie a bude probíhat od 9. ledna do 24. dubna 2021 ONLINE. Cena kurzu je 3000,- Kč a přihlásit se můžete elektronicky pomocí elektronického formuláře. Zároveň je možné se přihlásit pouze na přijímačkový test nanečisto.

Více informací

Přípravný kurz k přijímacím zkouškám z geografických oborů, kartografie, geoinformatiky a demografie 2021

Kurz vás připraví na zkoušku z geografie a ze základní orientace v problematice obyvatelstva (obor demografie), úspěšným řešitelům bude přijímací zkouška rovnou prominuta. Kurz se koná každý pátek odpoledne (14.00‒16.00 nebo 14.00‒18.00) od 22. 1. 2021 ONLINE. Cena kurzu se pohybuje od 900,- do 3600,- podle zvoleného modulu a přihlásit se můžete na první lekci nebo elektronicky zde.

Více informací zde.

Pokroky v biologii 2020

Kurz není klasickým přípravným kurzem, ale přesto vám může zkoušku z biologie usnadnit. Jedná se o cyklus přednášek ze všech oblastí biologie sjednocený určitým tématem. Letošním tématem je "Mládí". Přednášky probíhají blokově každou druhou sobotu (10.00‒17.00) od 1. 2. do 11. 4. 2020 v budově děkanátu PřF UK (Albertov 6, Praha 2, Velká geologická posluchárna, 1. mezipatro). Kurz je bezplatný, je však třeba se včas přihlásit na stránkách kurzu.

Více informací

Přijímačky z biologie nanečisto

Zkouška je generálkou na přijímací zkoušku z biologie, která proběhne v červnu, a je určena uchazečům u všechny obory, které vyžadují složení zkoušky z biologie. Zažijete zkoušku včetně registrování, vyslechnutí úvodních instrukcí, řešení otázek modelového testu a vyplňování skórovacího listu. Kromě svých znalostí biologie si tak vyzkoušíte i zvládání stresu a práci s omezeným časem i orientaci v prostředí fakulty. Zkouška proběhne v sobotu 25. 4. 2020 v budově biologické sekce PřF UK (Viničná 7, Praha 2, posluchárna Fotochemie). Poplatek 350,- Kč se platí na místě v hotovosti, je však potřeba se včas přihlásit (nejpozději do 12. 4. 2020 na webu).

Více informací

Matematika rozšiřující

Matematika je klíčovým předmětem pro většinu oborů, studovaných na Přírodovědecké fakultě UK. Nepovinná maturitní zkouška z matematiky rozšiřující není fakultou vyžadovaná a její výsledky se nijak neodrazí v průběhu přijímacího řízení. Zkouška je však doporučená pro všechny, kdo by chtěli před podáním přihlášky otestovat své znalosti.

Bližší informace o této zkoušce naleznete zde:  https://maturita.cermat.cz/menu/matematika-rozsirujici

 

K přípravě na přijímací zkoušky do bakalářského studia jsou k dispozici modelové otázky.

Akce dokumentů