E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Konzultační hodiny ZS 2018

Konzultační hodiny zaměstnanců katedry aplikované geoinformatiky a kartografie v zimním semestru 2018.

Publikováno 10.10.2018

Úspěch našeho studenta v soutěži

V soutěži o nejlepší studentskou vědeckou práci v oboru geografie, SVP 2018, pořádané tradičně Českou geografickou společností, získal Bc. Juraj Považan, student oboru Geografie a kartografie, druhé místo. Blahopřejeme!

Publikováno 30.9.2018

Terénní cvičení z kartografie

Katedra aplikované geoinformatiky a kartografie uspořádala počátkem září tradiční týdenní výuku předmětu Terénní cvičení z kartografie, letos již potřetí v Nečtinách u Plzně.

Publikováno 21.9.2018

Exkurze v rámci předmětu Dějiny kartografie

V rámci výuky předmětu Dějiny kartografie se uskutečnily dvě exkurze do specializovaných mapových sbírek. Tou první byla Mapová sbírka PřF UK a druhou Ústřední archiv zeměměřictví a katastru.

Publikováno 3.5.2018

Globální navigační satelitní systémy v Evropě

Většina lidí dnes využívá satelitní navigaci. Nejedná se však pouze o americký systém GPS. Mezi světové hráče na poli navigace se zařadilo Rusko se systémem GLONASS, Evropa s Galileem a Čína s BeiDou. O Globálních navigačních satelitních systémech, které jsou využitelné nad Evropou pojednává článek Ing. Miroslava Čábelky z katedry aplikované geoinformatiky a kartografie v časopise Geografické rozhledy č. 4, ročník 27.

Publikováno 19.4.2018

Výběrové řízení k obsazení místa doktoranda

Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, sekce geografie, www.zaniklekrajiny.cz vyhlašuje výběrové řízení k obsazení místa DOKTORANDA participujícího na rešení projektu NAKI Ministerstva kultury ČR „Dědictví zaniklých krajin: identifikace, rekonstrukce a zpřístupnění“.

Publikováno 30.3.2018

Akce dokumentů