E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníInformace pro zaměstnance

Jsou zobrazeny pouze položky, které jsou přístupné veřejně.
Pro zobrazení všech se prosím přihlašte.

Pozvánka na diskuzi: Volby jako zrcadlo společnosti: jak a proč volíme?

Jsou výsledky aktuálních parlamentních voleb překvapením, nebo odráží dlouhodobé trendy české společnosti? Lze výsledky exaktně předvídat, nebo je to věštění z křišťálové koule? Jak si vysvětlit geografické rozdíly ve výsledcích? Je česká společnost opravdu rozdělená? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte na moderované diskuzi s akademiky a odborníky na téma parlamentních voleb, která se koná, v rámci cyklu Geografické pondělky, 18. října 2021 od 17.00 do 18:30 v Levé rýsovně na Albertově 6.

Publikováno 12.10.2021

Nový kurz Conservation Ecology and Management

Zajímá vás ochrana přírody? V průběhu příštího semestru bude vyučovat předmět Conservation Ecology and Management hostující profesor Erik Meijaard. Kurz je určen magisterským studentům a doktorandům a dá se zapsat v SIS pod kódem MB162P43A za 3 kredity. Kapacita je 30 míst, neváhejte!

Publikováno 15.9.2021

Nabídka šablony webů pro výzkumné skupiny

Pro výzkumné týmy působící na Přirodovědecké fakultě Univerzity Karlovy nově nabízíme možnost vytvořit si jednoduchou, atraktivní a zároveň responzivní webovou prezentaci své výzkumné činnosti. Pro zájemce o novou webovou prezentaci jsme připravili WordPressovou „šablonu“. Samotná šablona obsahuje kromě vytvořené WP šablony i předpřipravené stránky, pluginy a základní nastavení.

Publikováno 19.5.2021

Mezinárodní vědecká a vzdělávací soutěž Quarry Life Award

Letos proběhne již 5. ročník soutěže Quarry Life Award, zaměřené na lomy a pískovny, které jsou v současné kulturní krajině místy s unikátními stanovišti pro rozmanité rostlinné a živočišné druhy. Máte tak nyní možnost uplatnit své představy a nápady a navrhnout projekt, jak by mohla být posílena hodnota lomů a pískoven a jejich propojení s místní komunitou a širokou veřejností. Uzávěrka přihlášek je 18. listopadu 2021.

Publikováno 15.10.2021

Pozvánka na Inovační snídani

Srdečně zveme všechny zájemce na Inovační snídani, kterou pro vás připravila Inovační laboratoř UK v úterý 12.10.2021 od 9.00 do 12.00 v Kampusu Hybernská. Tématem setkání bude, jak plánovat akce udržitelně. Akce je určená pro všechny zájemce z akademické obce i mimo ni. Čeká vás spoustu motivujících příkladů dobré praxe. Registrace nutná.

Publikováno 11.10.2021

Interdisciplinární kurz s odborníky z praxe nazvaný Systém managementu a jakosti ve výrobě biomateriálů

Zajímá Vás téma certifikace zdravotnických prostředků? Chcete zjistit více o jejím legislativním kontextu? Chcete se poučit o odborných otázkách biokompatibility různých typů materiálů? Centrum pro přenos poznatků a technologií UK Vám nabízí jedinečnou příležitost zapsat si interdisciplinární kurz s odborníky z praxe nazvaný Systém managementu a jakosti ve výrobě biomateriálů. Zápis do kurzu je možný i po začátku semestru. Přednášky jsou nahrávány.

Publikováno 9.10.2021

9. ročník Laboratoře Nadace Vodafone

Startuje 9.ročník Laboratoř Nadace Vodafone. Tento unikátní akcelerační program pomáhá nastartovat či rozvíjet společenské inovace s využitím informačních a komunikačních technologií. Cílem programu je vznik nebo úspěšný start projektu pro desítky tisíc uživatelů. Do Laboratoře se se svými projekty mohou hlásit i univerzitní týmy, a to do 17. října 2021.

Publikováno 8.10.2021

Quo Vadis Chemie: TRAP Radiopharmaceuticals: How Coordination Chemistry from Prague made its way into clinics worlwide

We cordially invite you to the lecture "TRAP Radiopharmaceuticals: How Coordination Chemistry from Prague made its way into clinics worlwide" which will be delivered by Prof. Johannes Notni, Clinic for Nuclear Medicine, University Hospital Essen, Germany. The lecture takes place on 18th of October at 3:40 p.m. at the Lecture Hall CH2, the School of Chemistry Building, FoS CU, Hlavova 8, Prague 2.

Publikováno 7.10.2021

Informace k novému období Erasmus+ 2021-27

Nové programové období Erasmus+ 2021-27 s sebou přináší některé změny a novinky. Informace pro koordinátory, garanty a školitele, stejně jako dostupné prezentace můžete sledovat na fakultních webových stránkách.

Publikováno 6.10.2021

Biologické čtvrtky ve Viničné

Srdečně zveme všechny zájemce o evoluci a obecnější biologická témata na pokračování oblíbených Biologických čtvrtků ve Viničné 7. Přednášky v zimním semestru začínají v 17.15. První z nich bude přednáška Václava Bělohradského "Přežije demokracie návrat k zemi? Antropocén jako politický problém", a to 7.10.2021. Součástí každé přednášky je diskuze a poté posezení v hospodě. Přednášky budou streamované na facebookovou stránku Biologické čtvrtky ve Viničné.

Publikováno 5.10.2021

Zahajovací akce Univerzity Karlovy v Kampusu Hybernská

Srdečně vás zveme na zahájení činnosti projektu Hyb4City Univerzity Karlovy dopolednem věnovaným tématu násilí v blízkých vztazích, a to ve čtvrtek 7. října 2021 od 9.00 do 13.00 v Kampusu Hybernská. Těšíme se na Vás a přejeme si, aby připravený program pro Vás byl příjemný, užitečný a lidsky obohacující.

Publikováno 1.10.2021

Zahajte s námi akademický rok v Kampusu Hybernská

Začátek akademického roku se blíží a s ním i zahajovací akce v Kampusu Hybernská. V pátek 1.října otevře své dveře široké veřejnosti Kampus hybernská, tepající a živoucí organismus v centru Prahy. Čeká vás bohatý program, prezentace aktivit spolupořadatelů akce (Kampus Hybernská, z.ú. a univerzitní projekt Hyb4City) a pivo zdarma pro první příchozí. Rovněž vstupné na všechny akce je zdarma.

Publikováno 24.9.2021

Diskuze: Innovation Heroes Vol.I - Jak se inovuje v IKEM?

Srdečně Vás zveme na diskusní setkání Innovation Heroes Vol. I - Jak se inovuje v IKEM?, které se uskuteční v úterý 5. 10. 2021 od 9:30 do 11:00 hod. v Kampusu Hybernská v čítárně za kavárnou Hlína. Jak se inovuje v IKEM, největším superspecializovaném klinickém a vědeckovýzkumném pracovišti v ČR a největším transplantačním centru v Evropě? Na otázky nejnovějších technologických inovací v medicíně a jak k nim v IKEM přispívají, bude odpovídat ředitel IKEM Ing. Michal Stiborek, MBA a Chief information officer IKEM Ing. Petr Raška, MHA. Vstup je zdarma, rezervace je nutná.

Publikováno 23.9.2021

Open Science Podcast

Centrum pro podporu open science vytvořilo nový projekt, který byl spuštěn v červnu tohoto roku: OPEN SCIENCE PODCAST. Prostřednictvím rozhovorů se zkušenými i začínajícími vědci, ale i knihovníky a vydavateli, kteří uvádějí principy a myšlenky otevřené vědy do praxe, podcast prezentuje názory a odpovědi na otázky týkající se různých aspektů open science. Podcast je určen doktorandům, vědcům, studentům, akademikům, ale i široké veřejnosti. Koordinátorka otevřené vědy z Přírodovědecké fakulty se na podcastu podílí jako jedna z moderátorů.

Publikováno 21.9.2021

Akce dokumentů