E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníInformace pro zaměstnance

Jsou zobrazeny pouze položky, které jsou přístupné veřejně.
Pro zobrazení všech se prosím přihlašte.

​Zapojte se do mentoringového programu určeného pro žáky středních škol a gymnázií “Začni (si) s Přírodovědou!”

Projekt Začni (si) s Přírodovědou!, který naše fakulta úspěšně organizuje již 3. rokem (a to dokonce i během pandemického období) nastupuje do dalšího ročníku a shání nové lektory, kteří by vedli motivované a nadané maturanty a předmaturanty.​ ​Máte-li projekt, který byste mohli středoškolákům nabídnout, zašlete, prosím, krátkou anotaci do 15.8.2021. Budeme se těšit na Vaši případnou účast.

Publikováno 15.7.2021

Celouniverzitní uzavírka knihovního systému od 12. do 31. 8.

Od září 2021 budou všechny knihovny UK pracovat v nové knihovní platformě ALMA. Během prázdninových měsíců probíhají přípravné práce. Celouniverzitní uzavírka stávajícího systému bude probíhat od 12. do 31. srpna 2021 včetně. Zároveň nebude dostupný knihovní katalog, nebude možné si nic půjčit, prodloužit ani rezervovat. Během této doby budou do nové platformy přenášena data ze stávajících systémů, bude finalizována konfigurace a také budou probíhat školení knihovníků UK.

Publikováno 30.6.2021

Prevence sexuálního obtěžování

Univerzita Karlova klade velký důraz na prevenci a bezpečné prostředí pro všechny. Neakceptuje žádné formy sexuálního a genderově podmíněného obtěžování a násilí a očekává, že se všichni jednotlivci z univerzitní komunity, její návštěvníci/návštěvnice i smluvní partneři budou k sobě chovat ve vzájemném respektu, ohleduplně a s úctou.

Publikováno 14.6.2021

Nabídka šablony webů pro výzkumné skupiny

Pro výzkumné týmy působící na Přirodovědecké fakultě Univerzity Karlovy nově nabízíme možnost vytvořit si jednoduchou, atraktivní a zároveň responzivní webovou prezentaci své výzkumné činnosti. Pro zájemce o novou webovou prezentaci jsme připravili WordPressovou „šablonu“. Samotná šablona obsahuje kromě vytvořené WP šablony i předpřipravené stránky, pluginy a základní nastavení.

Publikováno 19.5.2021

Volba rektora Univerzity Karlovy

Akademický senát Univerzity Karlovy AS UK vyhlásil na svém zasedání 30.4. 2021 termíny a lhůty pro volbu kandidáta na funkci rektora UK. Více informací naleznete po rozkliknutí této aktuality.

Publikováno 4.5.2021

Dotazník - Dopady pandemie na akademické pracovníky

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se obrátilo i na naši fakultu s prosbou o vyplnění dotazníku Dopady pandemie na akademické pracovníky. Cílem dotazníku je identifikovat zásadní dopady pandemie COVID-19 na akademické pracovníky, zejména z hlediska jejich pracovních a životních podmínek. Anketa je dobrovolná a plně anonymní. Dotazník je otevřen pro odpovědi do 16.7.2021. Děkujeme všem, kdo se do průzkumu zapojí.

Publikováno 23.6.2021

Tisková konference: Univerzita Karlova dosáhla dalšího významného milníku v přípravě dostavby univerzitního kampusu na Albertově

Univerzita Karlova si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci k aktuálnímu stavu příprav na dostavbu univerzitního Kampusu Albertov, kde bylo v uplynulých dnech dosaženo získání územních rozhodnutí pro oba plánované objekty – Biocentrum a Globcentrum. Tisková konference, které se účastní mj. rektor UK prof. Tomáš Zima a premiér ČR Andrej Babiš, se koná 29. června 2021 v 9.00 ve Vlasteneckém sále v Karolinu. Konferenci bude možné sledovat online.

Publikováno 22.6.2021

Vzdělávací a vědecká soutěž Quarry Life Award

Skupina HeidelbergCement vyhlásila již 5. ročník mezinárodní vědecké a vzdělávací soutěže Quarry Life Award. Soutěž je zaměřena na lomy a pískovny, které jsou v současné kulturní krajině často místy s unikátními stanovišti pro rozmanité rostlinné a živočišné druhy. Studenti a vyučující mají možnost uplatnit své představy a nápady a navrhnout projekt, jak by mohla být dále posílena přírodovědná hodnota lomů a pískoven a jejich propojení s místní komunitou a širokou veřejností. Výherce čeká finanční odměna. Uzávěrka přihlášek je 18. listopadu 2021.

Publikováno 22.6.2021

Seminář: Urban Lab as an Innovative Tool for Urban and Metropolitan Cooperation - Practices and Challenges in the V4+ countries

Seminář představí zkušenosti a postupy Urban Labs v zemích V4+. Jeho cílem je podnítit a podpořit spolupráci mezi partnery, sdílet zkušenosti, diskutovat o praktikách městské participace, přístupech a iniciativách, podporovat spolupráci na úrovni metropolí a čtvrtí.Seminář proběhne online v anglickém jazyce v pondělí 21. června 2021 od 9.00. Účast na semináři je zdarma.

Publikováno 18.6.2021

Úspěch našeho stážisty v celostátním kole SOČ

Další celostátní a též nestandardní ročník Středoškolské odborné činnosti 2020/2021 je u konce a nás velice těší, že mezi úspěšnými řešiteli máme také našeho zástupce.

Publikováno 17.6.2021

Brigáda na Albertovských stráních 2021

I letos proběhla již tradiční brigáda na Albertovských stráních. Akci, která každoročně pomáhá zkrášlit okolí naší fakulty, uspořádala ve středu 16.6.2021 Studentská komora Akademického senátu fakulty. Všem zúčastněným děkujeme!

Publikováno 16.6.2021

Letní příměststké kempy pro vaše děti zdarma

Nepřehlédněte skvělou nabídku letních příměstských kempů pro vaše děti, které ve školním roce 2020/2021 plnily povinnou školní docházku na 1. a 2. stupni ZŠ. Díky spolupráci mezi fakultami UK tak mají možnost zdarma využít programu, organizovaného Univerzitou Karlovou. Příměstské tábory probíhají od 19.- 27.8. 2021.

Publikováno 15.6.2021

Akce dokumentů