E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníInformace pro zaměstnance

Jsou zobrazeny pouze položky, které jsou přístupné veřejně.
Pro zobrazení všech se prosím přihlašte.

Pronájem startovacího bytu

Univerzita Karlova nabízí pronájem startovacího bytu pro mladé akademické a vědecké pracovníky UK. Podání žádosti o přidělení startovacího bytu je možné do 14. října 2022. Podrobné informace i podklady k podání žádosti najdete v této aktualitě.

Publikováno 30.6.2022

Twitterový účet @science_charles je oficiálním účtem PřF UK

Sociální síť Twitter patří ve vědeckém světě k nejvýznamnějším nástrojům komunikace vědeckých výsledků a naše fakulta proto využívá svých oficiálních komunikačních aktivit i tento kanál. Oficiální fakultní twitterový účet nedubluje již existující kanály, ale obrací se především k cílové skupině zahraničních vědců a novinářů. Je proto veden v angličtině a pro maximální aktuálnost informací je spravován několika správci ze všech sekcí fakulty. Pokud máte založený vlastní twitterový účet, můžete začít náš fakultní sledovat či jej ve svých tweetech označovat.

Publikováno 15.6.2022

7. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic - uzávěrka přihlášek prodloužena

Rádi bychom vás informovali, že 13. září se v Národní technické knihovně uskuteční již 7. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic, jejímž cílem je dát dohromady budoucí generaci skvělých vědců a inovátorů. Prezentace soutěžících probíhá v anglickém jazyce ve formátu pitch-talku" a nezáleží, zda se jedná o téma z oboru výpočetní techniky nebo medicíny, ekonomie nebo strojního inženýrství, filosofie, robotiky, chemie, umění nebo zemědělství – soutěž je otevřená každému a vítáni jsou studenti všech stupňů vč. Ph.D. a postdoc. Uzávěrka přihlášek je do 14. července 2022.

Publikováno 15.6.2022

Kontaktní list odborníků pro média

Medializace vědeckých výsledků a celých významných tematických oblastí (např. “sucho”, “infekční onemocnění”, “občanská věda”) nabývá v současném společenském klimatu na stále větší důležitosti. Média (např. Redakce vědy ČT a další) zvyšují poptávku po odbornících, kteří by byli ochotni (často i distanční formou) k vyjádření pro dané médium. Chtěli byste se stát takovým fakultním odborníkem? Nebo máte téma, které by bylo pro medializaci vhodné? Zanechte nám na sebe kontakt (po rozkliknutí aktuality).

Publikováno 15.6.2022

Letní cestovatelská soutěž s fakultním e-shopem

Jste hrdý Přírodovědec a chystáte se v létě vyrazit na cesty? Máte nějaký kousek z naší fakultní kolekce, jako je mikina, tričko nebo třeba batoh? Tak se s námi podělte o své zážitky! Pošlete nám fotku ze svých poutí a zapojte se do letní cestovatelské soutěže, ta probíhá od 14.6. 2022 - 31.8. 2022.

Publikováno 4.7.2022

Cena Josefa Vavrouška 2022

Děkan Fakulty sociálních věd UK vyhlašuje 27. ročník veřejné soutěže o cenu Josefa Vavrouška. Letošním tématem jsou „Lidské hodnoty a problémy rozvoje civilizace“.

Publikováno 29.6.2022

Letní vědecký kemp Akademie věd ČR

Akademie věd ČR pořádá během letních prázdnin vzdělávací program pro učitele základních a středních kol - Letní vědecký kemp - který proběhne v rámci třech kurzů v měsíci srpnu v Třešti. V této souvislosti hledá lektory chemie a biologie, kteří by prezentovali učitelům pokusy a pomůcky, které by tito mohli zapojit do své výuky a udělat ji pro žáky přínosnější a zajímavější. Lektoři budou finančně odměněni. V případě zájmu se prosím přihlaste do 8. 7. 2022.

Publikováno 29.6.2022

Populární FameLab tentokrát pod křídly Univerzity Karlovy

Po 11 letech mezinárodní soutěže v popularizaci vědy - FameLab - přebírá od British Council štafetu Univerzita Karlova. I tentokrát mají soutěžící 3 minuty na to, aby prezentovali před laickým publikem své vědecké téma, a to bez audiovizuální techniky a pouze s pomůckami, které si na jeviště dokáží sami přinést a odnést. Dokážete ostatní lidi přimět k tomu, aby vnímali svět z jiné perspektivy a chcete si otevřít nové možnosti? Pak se přihlaste do 17. 7. 2022 zasláním videa do předkola této soutěže.

Publikováno 29.6.2022

Uzavření pokladny

Dne 4.7.2022 bude fakultní pokladna uzavřena z důvodu čerpání dovolené.

Publikováno 23.6.2022

Experientia Day 2022

Nadace Experientia podporuje mladé vědce a vědkyně z oboru organické, bioorganické a medicinální chemie na zahraničních stážích i zde v ČR díky vědeckým start-up grantům. Přijďte na Experientia Day, který se bude konat ve čtvrtek 30. června od 9.00 v hlavní přednáškové místnosti na ÚOCHB AV ČR, Flemingovo nám. 2, Praha 6.

Publikováno 21.6.2022

Poslední číslo 31. ročníku Geografických rozhledů

Krajiny a energie jižní Moravy; Prostorovost jižní Moravy; Ohrožená Moravská Amazonie; Mrazivé Hodonínsko; Moravský Manchester; Brno jako živá učebnice geografie a mnohá další, to všechno jsou témata posledního čísla 31. ročníku Geografických rozhledů s názvem Jižní Morava, které právě vychází.

Publikováno 15.6.2022

"Sound of Science" v Národním domě na Vinohradech

Francouzské velvyslanectví v ČR spolu s Francouzským institutem v Praze vás srdečně zvou na konferenci "Sounds of Science", která se koná ve čtvrtek 23. června 2022 od 17.00 v Národním domě na Vinohradech. Nenechte si ujít příležitost setkat se se špičkovými francouzskými vědci, nositeli Nobelovy a Kavliho ceny a klavíristou a skladatelem Karolem Beffou při tvůrčím dialogu mezi uměním a vědou. Akce se koná v anglickém jazyce.

Publikováno 10.6.2022

Ex - premiéra divadelního spolku Hamba

Do meziplanetárního korporátu přichází nová duše, nebo možná spíš tělo. Hackerka se vrátí k svému ex-milenci, aby jej vytáhla ještě na jednu misi. Chystá se prezentace přísně tajného projektu Ex. A ředitel si neváží svých bezpečnostních složek tak, jak by měl... Divadelní spolek Hamba zve na premiéru své deváté divadelní hry, která proběhne 17. a 19. června 2022 od 18hod. ve Velké geologické posluchárně. Vstupné dobrovolné.

Publikováno 9.6.2022

Úklid genetické zahrady

Zveme všechny pracovité zájemce na úklid Genetické zahrady, který proběhne ve středu 15. června od 10.00. Akci pořádá SKAS.

Publikováno 8.6.2022

Tajemství jména

Chemická sekce PřF UK, katedra analytické chemie a Knihovna chemie srdečně zvou všechny zájemce na výstavu Tajemství jména, věnovanou poznání osudů těch, kteří zanechali v chemické laboratoři trvalou stopu. Výstava je otevřena denně od 10. června 2022 do 31. května 2023 v prostorách Knihovny chemie, Hlavova 8, Praha 2. Vstup je volný.

Publikováno 8.6.2022

Kurzy v Peci pod Sněžkou

Vzhledem k projevenému zájmu o externí kurzy v Peci pod Sněžkou rozšiřujeme tuto nabídku i pro zaměstnance naší fakulty. Jedná se o kurz Řečnické umění doktorandů vědeckých oborů, který se koná v termínu od 7. - 11. 9. 2022 a o kurz Aplikovaná improvizace - od 14. - 18. 9. 2022. Kurzy se rychle plní, tak se neváhejte zaregistrovat.

Publikováno 6.6.2022

Akce dokumentů