Jsou zobrazeny pouze položky, které jsou přístupné veřejně.
Pro zobrazení všech se prosím přihlašte.

Eastern Regional Congress 2017

Datum konání 31.3.2017 - 5.4.2017

Studenti geografie a členové EGEA (European Geography Association) letos na jaře pořádají mezinárodní studentský kongres.

Publikováno 5.2.2017

Urban Dynamics and Neighbourhood Change in Cities after Transition

Monotematické číslo Sociologického časopisu, sdružující převážně empiricky orientované příspěvky, které hodnotí proměny vybraných měst zemí střední a východní Evropy v posledních desetiletích. Na čísle se podílelo hned několik pracovníků Geografické sekce PřF UK.

Publikováno 19.2.2017

Vyšlo třetí číslo časopisu Geografické rozhledy

Třetí číslo Geografických rozhledů nabízí témata zabývající se měřením v geografii. Články ukazují vybrané jevy a veličiny, které můžeme v geografii měřit a následně vyhodnocovat. Jsou zaměřeny na ukázky analýzy reliéfu, dozvíme se, jakým způsobem jsou minulé klimatické změny archivovány v zemské kůře. Věříme, že se vám bude číslo líbit a naleznete v něm řadu inspirací, které půjdou využít ve výuce.

Publikováno 14.2.2017

Venkov 2017

Datum konání 2.2.2017

Pozvánka na 10. ročník diskuzního semináře.

Publikováno 11.1.2017

V pondělí byli jmenováni noví profesoři. Mezi nimi i dva zástupci geografické sekce

Doc. RNDr. Dagmar Dzúrová, CSc. a doc. RNDr. Dušan Drbohlav, CSc. Tito dva zástupci naší fakulty byli v pondělí spolu s dalšími 50 kolegy z Univerzity Karlovy a dalších českých univerzity účastníky slavnostního aktu v Karolinu, během něhož získali z rukou ministryně Kateřiny Valachové dekret o jmenování profesorem. Gratulujeme!

Publikováno 21.12.2016

Vyšlo druhé číslo časopisu Geografické rozhledy

Na začátku prosince vyšlo druhé číslo 26. ročníku Geografických rozhledů - odborně-popularizačního časopisu zaměřeného na geografické a environmentální vzdělávání vydávaného pod hlavičkou České geografické společnosti. Časopis je vhodným zdrojem či doplňkem informací pro učitele a studenty geografie a příbuzných disciplín, stejně tak i pro veřejnost mající zájem o současný geografický výzkum či zajímavá témata v oboru. Aktuální číslo je tematicky zaměřené na přírodní cykly.

Publikováno 21.12.2016