Jsou zobrazeny pouze položky, které jsou přístupné veřejně.
Pro zobrazení všech se prosím přihlašte.

Geografie opět zabodovala v prestižním mezinárodním žebříčku

Britská společnost Quacquarelli Symonds zařadila do prestižního mezinárodního žebříčku celkem patnáct oborů Univerzity Karlovy. Geografie vyučovaná na Přírodovědecké fakultě UK si z nich vedla nejlépe, stejně jako loni se umístila v první stovce.

Publikováno 29.4.2015

New Wave 2015

Datum konání 21.5.2015 - 22.5.2015

Publikováno 21.5.2015

Cizincům musíme dát něco extra, Lidové noviny, 7.5.2015

Evropa se v otázce migrantů ocitla na rozcestí. Zatímco země EU váhají, zda mají pomoci nárazníkovým státům s azylovou vlnou, o kvalifikované cizince s perspektivou se přetahují. „V téhle soutěži rozhodně nevyhráváme,“ říká v rozhovoru pro LN Dušan Drbohlav, sociální geograf z Katedry sociální geografie a regionálního rozvoje PřF UK.

Publikováno 11.5.2015

Naši absolventi převzali významná univerzitní ocenění

Cena prof. RNDr. Jaroslava Heyrovského a Cena prof. PhDr. Václava Příhody. Těmito oceněními jsou z rukou rektora Univerzity Karlovy honorování nejlepší absolventi přírodovědných oborů a nejlepší absolventi učitelského studia. V podvečer 18.3. byli oceněni hned čtyři naši absolventi.

Publikováno 19.3.2015