Jsou zobrazeny pouze položky, které jsou přístupné veřejně.
Pro zobrazení všech se prosím přihlašte.

13. historickogeografická konference - Periferie: Krajina (bez)naděje?

Datum konání 25.1.2017

Výzkumné centrum historické geografie – Historical Geography Research Centre (Historický ústav AV ČR, Praha a Přírodovědecká fakulta UK v Praze), Komise pro historickou geografii a sekce Historické geografie a environmentálních dějin ČGS připravují v pořadí již třináctou historickogeografickou konferenci, tentokrát na téma výzkumu periferních krajin. Organizátoři konference přijímají návrhy konferenčních vystoupení a posterů do 30.9. 2016.

Publikováno 26.7.2016

Mezinárodní konference o migraci

Datum konání 30.6.2016 - 2.7.2016

Migrace a integrace migrantů je téma, které hýbe nejen současnou Evropu, ale prakticky celým světem. Díky svému odbornému i organizačnímu zázemí uspořádá na přelomu června a července Přírodovědecká fakulta UK rozsáhlou mezinárodní konferenci v rámci výzkumné sítě IMISCOE. Jejím cílem je vysledování společných zákonitostí procesů spojených s migrací a integrací cizinců, mapování nejaktuálnějších trendů i sdílení příkladů dobré praxe. Záštitu nad ní přebralo mimo jiné vedení Univerzity Karlovy, Ministerstvo zahraničí ČR i Magistrát hlavního města Prahy

Publikováno 24.6.2016

Mezi výherci soutěže “Mapa roku” měla naše fakulta vícenásobné zastoupení

Letošní ročník soutěže “Mapa roku”, který vyhlašuje Česká kartografická společnost, byl letos již osmnáctým v pořadí. Mezi oceněnými měla naše fakulta hned několik zástupců: Vojtěcha Klecandu za diplomovou práci "Vizualizace historie změn v katastrální mapě" a Martina Hanuse a Luďka Šídla za Školní atlas dnešního Česka. Zvláštní ocenění získal výzkumný tým Urbánní a regionální laboratoře za kartografické zpracování problematiky sociálně prostorové diferenciace Česka a Prahy v historické perspektivě. Gratulujeme!

Publikováno 19.5.2016

Přednáška: Cities as centres of leisure and recreation – new trends in global tourism

Datum konání 18.4.2016

Další z cyklu přednášek, které budou prosloveny v cyklu programu ERASMUS+, se týká nového trendu v globální turistice: využívání městského prostředí jakožto centra pro rekreaci a odpočinek. V Malé paleontologické posluchárně na Albertově 6 bude přednášet dr. Robert Pawlusinski z Jagellonské univerzity v Krakově. všichni zájemci jsou srdečně vítáni!

Publikováno 14.4.2016