Jsou zobrazeny pouze položky, které jsou přístupné veřejně.
Pro zobrazení všech se prosím přihlašte.

Mezi výherci soutěže “Mapa roku” měla naše fakulta vícenásobné zastoupení

Letošní ročník soutěže “Mapa roku”, který vyhlašuje Česká kartografická společnost, byl letos již osmnáctým v pořadí. Mezi oceněnými měla naše fakulta hned několik zástupců: Vojtěcha Klecandu za diplomovou práci "Vizualizace historie změn v katastrální mapě" a Martina Hanuse a Luďka Šídla za Školní atlas dnešního Česka. Zvláštní ocenění získal výzkumný tým Urbánní a regionální laboratoře za kartografické zpracování problematiky sociálně prostorové diferenciace Česka a Prahy v historické perspektivě. Gratulujeme!

Publikováno 19.5.2016

Přednáška: Cities as centres of leisure and recreation – new trends in global tourism

Datum konání 18.4.2016

Další z cyklu přednášek, které budou prosloveny v cyklu programu ERASMUS+, se týká nového trendu v globální turistice: využívání městského prostředí jakožto centra pro rekreaci a odpočinek. V Malé paleontologické posluchárně na Albertově 6 bude přednášet dr. Robert Pawlusinski z Jagellonské univerzity v Krakově. všichni zájemci jsou srdečně vítáni!

Publikováno 14.4.2016

Dr. Raluca Horea-Serban: temná turistika v Rumunsku

Datum konání 11.4.2016

Temná turistika čili cestování po místech neštěstí a katastrof je zvláštní, nicméně rozvíjející se typ turistiky. O tom, jak vypadá "temné cestování" v Rumunsku bude v rámci programu Erasmus+ hovořit v pondělí 11.4. ve 14.00 v Malé paleontologické posluchárně Dr. Raluca Horea-Serbanová z univerzity v rumunském Iasi. Všichni zájemci jsou vítáni!

Publikováno 7.4.2016