Jsou zobrazeny pouze položky, které jsou přístupné veřejně.
Pro zobrazení všech se prosím přihlašte.

Naším cílem má být zvýšení životní úrovně

Zahraniční investice do Česka přinesly chybějící kapitál a do velkých podniků i nové technologie, na druhou stranu zatlačily menší české firmy do nevýhodných pozic, do jakési nízkonákladové ekonomiky. Tak to podle geografa prof. Petra Pavlínka z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje funguje i v automobilovém průmyslu. Důsledkem je odliv vytvořené hodnoty, což může zpomalovat další rozvoj celé ekonomiky. Více se dočtete v rozhovoru pro časopis Ekonom.

Publikováno 17.6.2019

Regionální rozvoj v podmínkách intenzivní globalizace...

Datum konání 10.4.2019

...role regionálních inovačních systémů a globálních produkčních sítí | Pozvánka na veřejnou přednášku v rámci jmenovacího řízení profesorem doc. RNDr. Jiřího Blažka, Ph.D. z KSGRR.

Publikováno 2.4.2019

26. Americký semestr zahájen!

Ve středu 27. března 2019 proběhlo na Albertově zahájení 26. ročníku tzv. Amerického semestru – programu vzájemné spolupráce mezi Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy a americkou Dartmouth College (New Hampshire, USA).

Publikováno 1.4.2019

East Asian Urban and Regional Development

Pozvánka na přednášky profesora Bae-Gyoon Parka z Národní university v Soulu na téma "Ekonomický rozvoj a urbanizace ve východní Asii".

Publikováno 20.3.2019

Rozhovor s laureátem Studentského velemloka za rok 2017/2018 za geografii Miroslavem Maradou

Doc. RNDr. Miroslav Marada, Ph.D. (*1971) vystudoval na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy magisterské i postgraduální studium, v roce 2016 se zde rovněž habilitoval. Nyní působí na Katedře sociální geografie a regionálního rozvoje, kde se zaměřuje na geografii dopravních systémů, věnuje se didaktice geografie a koncepci geografického vzdělávání. Ocenění získal za předmět Sociogeografické regionální systémy. Docent Marada má velmi rád hudbu a tanec, na reprezentačním plese fakulty byste jej proto potkali, i kdyby nebyl mezi oceňovanými.

Publikováno 8.3.2019