Jsou zobrazeny pouze položky, které jsou přístupné veřejně.
Pro zobrazení všech se prosím přihlašte.

Venkov 2017

Datum konání 2.2.2017

Pozvánka na 10. ročník diskuzního semináře.

Publikováno 11.1.2017

V pondělí byli jmenováni noví profesoři. Mezi nimi i dva zástupci geografické sekce

Doc. RNDr. Dagmar Dzúrová, CSc. a doc. RNDr. Dušan Drbohlav, CSc. Tito dva zástupci naší fakulty byli v pondělí spolu s dalšími 50 kolegy z Univerzity Karlovy a dalších českých univerzity účastníky slavnostního aktu v Karolinu, během něhož získali z rukou ministryně Kateřiny Valachové dekret o jmenování profesorem. Gratulujeme!

Publikováno 21.12.2016

Vyšlo druhé číslo časopisu Geografické rozhledy

Na začátku prosince vyšlo druhé číslo 26. ročníku Geografických rozhledů - odborně-popularizačního časopisu zaměřeného na geografické a environmentální vzdělávání vydávaného pod hlavičkou České geografické společnosti. Časopis je vhodným zdrojem či doplňkem informací pro učitele a studenty geografie a příbuzných disciplín, stejně tak i pro veřejnost mající zájem o současný geografický výzkum či zajímavá témata v oboru. Aktuální číslo je tematicky zaměřené na přírodní cykly.

Publikováno 21.12.2016

Profesor Luděk Sýkora v pořadu Fokus Václava Moravce

Pořad Fokus Václava Moravce staví na silných tématech a diskusi se zajímavými hosty v příjemném prostředí. Jedním z hostů pořadu, který byl tentokrát věnován českým sídlům, byl i profesor Luděk Sýkora z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje.

Publikováno 21.9.2016

Výstava "Regiony v čase a prostoru" probíhá v předsálí Mapové sbírky na Albertově 6

Datum konání 1.9.2016 - 30.10.2016

Výzkumné centrum historické geografie (VCHG) ve spolupráci s Historickým ústavem Akademie věd ČR, Centrem pro výzkum v kulturní a historické geografii, PřF UK a Sekcí historické geografie a environmentálních dějin České geografické společnosti uspořádalo výstavu Regions through Space and Time / Regiony v čase a prostoru, jejímž cílem je představit aktuální výzkum historických geografů, geografů a historiků sdružených kolem VCHG v oblasti formování a proměn regionů. Důraz je kladen na propojení tradičních témat s tématy novými.

Publikováno 12.9.2016