E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Laboratorní metody v asistované reprodukci (kurz celoživotního vzdělávání)

Jste absolventem některého z přírodovědeckých oborů (biologie, chemie) a přemýšlíte o uplatnění v oblasti reprodukční medicíny? Napomoci vám může kurz “Laboratorní metody v asistované reprodukci”, který vypisuje naše fakulta v rámci Celoživotního vzdělávání. Kurz bude probíhat v průběhu ledna 2023. Přihláška do kurzu se podává výhradně elektronicky v SIS v termínu od 6.12. - 3.1. 2023. Po otevření SIS otevřete položku "Přijímací řízení" a následně zvolte záložku "Založení nové přihlášky".

Publikováno 6.12.2022

Zemřel docent Jan Krekule

Docent Jan Krekule, význačný vědec v oboru experimentální biologie rostlin a úspěšný popularizátor poznatků jak ze svého oboru, tak z botaniky v celé její šíři, zemřel 18. listopadu 2022.

Publikováno 22.11.2022

Diskusní setkání: Zapomínáme!

Srdečně vás zveme na diskusní setkání s ukrajinskými studenty a akademiky. Akce "Zapomínáme" se koná ve středu 16. listopadu 2022 v 18.00 v amfiteátru Albertov. Jejím cílem je zprostředkovat setkání studentů, akademiků a veřejnosti s lidmi, kteří zažili, nebo zažívají bezpráví a brutalitu nesvobodných režimů.

Publikováno 27.10.2022

Přednáška Miluj svoje bakterie aneb Poselství z úsvitu života

Srdečně zveme všechny zájemce na další z cyklu přednášek v rámci Večerů na FF UK na téma Miluj svoje bakterie aneb Poselství z úsvitu života, které se v pondělí 31. října od 19:30 ve Velké aule FF UK ujme RNDr. Josef Lhotský, Ph.D., evoluční biolog a spisovatel, absolvent naší fakulty.

Publikováno 26.10.2022

Blíží se uzávěrka soutěžních příspěvků výtvarné soutěže Věda je krásná

Zbývá posledních pár dní do uzávěrky soutěžních příspěvků soutěže Věda je krásná. Ta končí v půlnoci 31. října 2022. Tak neváhejte a rychle registrujte svoje fotografie či ilustrace na stránkách soutěže. Již tradičně se soutěží ve třech akademických kategoriích určených pro fakultní veřejnost a v kategorii Objevitelská, kde se utká veřejnost široká. Vyhlášení vítězů všech kategorií proběhne 7. prosince ve Velké aule Karolina. Těšíme se na všechny, kteří se zúčastní.

Publikováno 26.10.2022

Film Civilizace - dobrá zpráva o konci světa přichází do kin

Právě byl uveden do kin výpravný dokument režiséra Petra Horkého a archeologa Miroslava Bárty o zákonech, kterými se řídí vzestup a pád civilizací a společností. Film se snaží na základě příběhů z různých částí světa odpovídat na otázky, které trápí většinu z nás – odkud a kam jdeme, jaký má náš život smysl a co může každý z nás udělat pro to, aby byl svět lepší a udržitelný. Film bude promítán v kinech po celé České republice i v zahraničí. Záštitu nad ním poskytla Univerzita Karlova, jedním z kameramanů je Petr Jan Juračka z naší fakulty.

Publikováno 14.10.2022

Film Civilizace - dobrá zpráva o konci světa přichází do kin

Právě byl uveden do kin výpravný dokument režiséra Petra Horkého a archeologa Miroslava Bárty o zákonech, kterými se řídí vzestup a pád civilizací a společností. Záštitu filmu poskytla Univerzita Karlova, jedním z kameramanů je Petr Jan Juračka z naší fakulty.

Publikováno 13.10.2022

15. Mezinárodní konference GeoRaman 2022

Ve dnech 29. srpna až 1. září se koná na půdě Univerzity Karlovy v historické budově Karolina 15. ročník mezinárodní vědecké konference GeoRaman 2022. Cyklus konferencí GeoRaman je tradiční setkávání špičkových vědců se zaměřením na aplikaci analytické metody Ramanovy spektroskopie v oblasti geověd, planetárních věd a věd o kulturním dědictví. Tento ročník, významný pro komunitu i s ohledem na pauzu způsobenou pandemií, je organizován pracovníky Ústavu geochemie, mineralogie a nerostných zdrojů, hlavní organizátorem je Mgr. Adam Culka, Ph.D.

Publikováno 29.8.2022

Výstava Pražská předměstí: Dynamika sociálního prostředí rostoucí metropole od září na Albertově

Výstava Pražská předměstí: Dynamika sociálního prostředí rostoucí metropole se přesouvá na své cestě na Albertov! Zveme vás na již třetí zastávku výstavy, která je jedním z výstupů stejnojmenného tříletého projektu podpořeného v rámci programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity (NAKI II) Ministerstva kultury České republiky. Výstava se věnuje proměnám sociálního prostředí okrajových částí dynamicky rostoucí pražské metropole od období industrializace do současnosti.

Publikováno 19.8.2022

Planeta Praha na plátně i v knize

Muflon, roháč obecný, plch velký, mravenec otrokářský, myšice křovinná, slípka zelenooká a další a další. Ti všichni jsou v hlavních rolí nejen snímku Planeta Praha, který stále běží v kinech, ale setkáte se s nimi i na stránkách stejnojmenné knihy, která film doprovází. Jejími autory jsou zároveň odborní poradci zmiňovaného filmu - Dr. Ondřej Sedláček, Dr. Petr Šípek, prof. David Storch a Mgr. Jan Šturma z naší fakulty.

Publikováno 15.8.2022

Akce dokumentů