E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníNews


Advent na Univerzitě Karlově

Datum konání 28.11.2016

28. listopadu 2016 se Univerzita Karlova otevře všem svým studentům, absolventům, zájemcům o studium i přátelům při společné oslavě adventu.

Publikováno 27.10.2016

Divadelní spolek Hamba slaví 10 let. Zahraje pohádku O drakovi z Hromové hory

Datum konání 16.11.2016

Divadelní spolek Hamba působí na fakultní půdě již 10 let (a samotní herci tomu nechtějí věřit). U příležitosti tohoto význameného jubilea soubor zahraje 16. listopadu od 19.30 v posluchárně Ch1 svou nejnovější hru, pohádku O drakovi z Hromové hory. Představením však oslavy končit nebudou, večer se můžete těšit i na Umisťovací výstavu vysloužilých rekvizit a kostýmů, spojenou s dražbou, občerstvením a tombolou. Zavzpomínejte se souborem na předchozí hry a třeba si vedle kulturního zážitku domů odneste malý či větší suvenýr.

Publikováno 25.10.2016

Hokejová bitva aneb sportovní souboj univerzit na ledě i mimo něj

Datum konání 27.10.2016

Čtyři největší pražské univerzity budou mít opět možnost poměřit své síly na ledové ploše i mimo ní. Hlasivky studentů a studentek se opět rozezní ve čtvrtek 27.10.2016 hokejovým chrámem Tipsport arény v pražských Holešovicích a to již pošesté. Atraktivní hokej, souboje univerzitních kotlů, divácké soutěže, to vše a mnohem víc na Vás čeká na letošní Hokejové bitvě. Univerzita Karlova opět představí výběr nejlepších a nejzkušenějších hráčů, kteří budou bojovat o neuvěřitelný pátý titul mistra Hokejové bitvy.

Publikováno 25.10.2016

Kroužky pro nejmenší přírodovědce

Školka Rybička, která se nachází v areálu naší fakulty na samotném okraji Botanické zahrady, pořádá přírodovědné kroužky pro děti od 4 do 9 let. Jsou určeny dětem, které se zajímají o zvířátka i rostliny, chtějí vědět, jak funguje svět kolem nich, a rády si vše vyzkouší.

Publikováno 21.9.2016

Nakladatelství Academia vyhlašuje 5. ročník soutěže o vydání rukopisu magisterské práce

Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., divize Nakladatelství Academia, vyhlašuje 5. ročník Studentské soutěže určené studentům a absolventům českých vysokých škol se sídlem v České republice. Záměrem je dát možnost mladým, ještě neobjeveným autorům vydat svou magisterskou práci pod hlavičkou předního českého nakladatelství a pro čtenáře objevit nový talent české vědy. V minulých ročnících byli zástupci naší fakulty velmi úspěšní - šance tedy rozhodně nejsou malé!

Publikováno 14.9.2016

Rozhovor s absolventem: geograf Petr Hofman a jeho cesta českou internetovou jedničkou

Absolventi naší fakulty nacházejí skvělé uplatnění nejen ve vědeckých oborech, ale často také přímo v komerčním sektoru. Kartograf Petr Hofman, který magisterské studium na naší fakultě ukončil v roce 2012, se prošel v Seznamu.cz řadou pozic. Nakonec však zvítězila jeho odbornost a věnuje se zde správě geodat. Za největší úspěch Petr považuje projekt mapy celého světa z OpenStreetMaps.

Publikováno 26.7.2016

Stáž u ministra pro životní prostředí Richarda Brabce

Současný ministr životního prostředí Richard Brabec je absolventem naší fakulty v oboru ložisková geologie. V rámci projektu PročByNe je možné přímo u něj absolvovat stáž, jejíž hlavní náplní bude stínování jeho práce. Pokud by vás zajímalo nahlédnout do nejvyšších pater české politiky takto zajímavým způsobem, můžete podat přihlášky do 20. srpna. Vlastní stáž proběhne mezi 19. - 30. 9. 2016.

Publikováno 21.7.2016

Alumni sraz 2016 - Společné inspirace vědy a hudby: Jaroslav Heyrovský a Praha

Datum konání 30.9.2016

Letošní sraz absolventů PřF UK proběhne stejně jako v loňském roce ve Velké aule staroslavného Karolina. Tématem programu setkání bude letos prolínání hudby a vědy v životě jedné z nejvýznamnějších osobností, spjatých s naší fakultou: nositelem Nobelovy ceny za chemii Jaroslavem Heyrovským. Všichni absolventi PřF UK jsou do Karolina 30. září v 18.00 srdečně zváni.

Publikováno 20.7.2016

Akce dokumentů