E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Výstava Mapa Království českého, 1720

Srdečně vás zveme na výstavu Mapa Království českého, 1720, která vznikla ve spolupráci geografické sekce PřF UK, Mapové sbírky a Knihovny geografie. Výstava představuje život a dílo rakouského vojenského inženýra a kartografa Johanna Christopha Müllera (1673–1721), jehož tzv. velká mapa Čech pod titulem Mappa geographica Regni Bohemiae byla publikována před 300 lety. Výstavu můžete zhlédnout od 17. ledna do 26. května 2023 na Albertově 6. Vstup je volný.

Publikováno 16.1.2023

Zemřel profesor Petr Nachtigall

Prof. RNDr. Petr Nachtigall, Ph.D. zemřel 28. prosince 2022. Byl mezinárodně uznávaným odborníkem v oblasti teoretického studia materiálů, na naší fakultě působil na katedře fyzikální a makromolekulární chemie. Čest jeho památce.

Publikováno 3.1.2023

Laboratorní metody v asistované reprodukci (kurz celoživotního vzdělávání)

Jste absolventem některého z přírodovědeckých oborů (biologie, chemie) a přemýšlíte o uplatnění v oblasti reprodukční medicíny? Napomoci vám může kurz “Laboratorní metody v asistované reprodukci”, který vypisuje naše fakulta v rámci Celoživotního vzdělávání. Kurz bude probíhat v průběhu ledna 2023. Přihláška do kurzu se podává výhradně elektronicky v SIS v termínu od 6.12. - 3.1. 2023. Po otevření SIS otevřete položku "Přijímací řízení" a následně zvolte záložku "Založení nové přihlášky".

Publikováno 6.12.2022

Zemřel docent Jan Krekule

Docent Jan Krekule, význačný vědec v oboru experimentální biologie rostlin a úspěšný popularizátor poznatků jak ze svého oboru, tak z botaniky v celé její šíři, zemřel 18. listopadu 2022.

Publikováno 22.11.2022

Diskusní setkání: Zapomínáme!

Srdečně vás zveme na diskusní setkání s ukrajinskými studenty a akademiky. Akce "Zapomínáme" se koná ve středu 16. listopadu 2022 v 18.00 v amfiteátru Albertov. Jejím cílem je zprostředkovat setkání studentů, akademiků a veřejnosti s lidmi, kteří zažili, nebo zažívají bezpráví a brutalitu nesvobodných režimů.

Publikováno 27.10.2022

Přednáška Miluj svoje bakterie aneb Poselství z úsvitu života

Srdečně zveme všechny zájemce na další z cyklu přednášek v rámci Večerů na FF UK na téma Miluj svoje bakterie aneb Poselství z úsvitu života, které se v pondělí 31. října od 19:30 ve Velké aule FF UK ujme RNDr. Josef Lhotský, Ph.D., evoluční biolog a spisovatel, absolvent naší fakulty.

Publikováno 26.10.2022

Blíží se uzávěrka soutěžních příspěvků výtvarné soutěže Věda je krásná

Zbývá posledních pár dní do uzávěrky soutěžních příspěvků soutěže Věda je krásná. Ta končí v půlnoci 31. října 2022. Tak neváhejte a rychle registrujte svoje fotografie či ilustrace na stránkách soutěže. Již tradičně se soutěží ve třech akademických kategoriích určených pro fakultní veřejnost a v kategorii Objevitelská, kde se utká veřejnost široká. Vyhlášení vítězů všech kategorií proběhne 7. prosince ve Velké aule Karolina. Těšíme se na všechny, kteří se zúčastní.

Publikováno 26.10.2022

Film Civilizace - dobrá zpráva o konci světa přichází do kin

Právě byl uveden do kin výpravný dokument režiséra Petra Horkého a archeologa Miroslava Bárty o zákonech, kterými se řídí vzestup a pád civilizací a společností. Film se snaží na základě příběhů z různých částí světa odpovídat na otázky, které trápí většinu z nás – odkud a kam jdeme, jaký má náš život smysl a co může každý z nás udělat pro to, aby byl svět lepší a udržitelný. Film bude promítán v kinech po celé České republice i v zahraničí. Záštitu nad ním poskytla Univerzita Karlova, jedním z kameramanů je Petr Jan Juračka z naší fakulty.

Publikováno 14.10.2022

Film Civilizace - dobrá zpráva o konci světa přichází do kin

Právě byl uveden do kin výpravný dokument režiséra Petra Horkého a archeologa Miroslava Bárty o zákonech, kterými se řídí vzestup a pád civilizací a společností. Záštitu filmu poskytla Univerzita Karlova, jedním z kameramanů je Petr Jan Juračka z naší fakulty.

Publikováno 13.10.2022

15. Mezinárodní konference GeoRaman 2022

Ve dnech 29. srpna až 1. září se koná na půdě Univerzity Karlovy v historické budově Karolina 15. ročník mezinárodní vědecké konference GeoRaman 2022. Cyklus konferencí GeoRaman je tradiční setkávání špičkových vědců se zaměřením na aplikaci analytické metody Ramanovy spektroskopie v oblasti geověd, planetárních věd a věd o kulturním dědictví. Tento ročník, významný pro komunitu i s ohledem na pauzu způsobenou pandemií, je organizován pracovníky Ústavu geochemie, mineralogie a nerostných zdrojů, hlavní organizátorem je Mgr. Adam Culka, Ph.D.

Publikováno 29.8.2022

Akce dokumentů