E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníNews


Alumni sraz 2016 - Společné inspirace vědy a hudby: Jaroslav Heyrovský a Praha

Datum konání 30.9.2016

Letošní sraz absolventů PřF UK proběhne stejně jako v loňském roce ve Velké aule staroslavného Karolina. Tématem programu setkání bude letos prolínání hudby a vědy v životě jedné z nejvýznamnějších osobností, spjatých s naší fakultou: nositelem Nobelovy ceny za chemii Jaroslavem Heyrovským. Všichni absolventi PřF UK jsou do Karolina 30. září v 18.00 srdečně zváni.

Publikováno 20.7.2016

Kroužky pro nejmenší přírodovědce

Školka Rybička, která se nachází v areálu naší fakulty na samotném okraji Botanické zahrady, pořádá přírodovědné kroužky pro děti od 4 do 9 let. Jsou určeny dětem, které se zajímají o zvířátka i rostliny, chtějí vědět, jak funguje svět kolem nich, a rády si vše vyzkouší.

Publikováno 21.9.2016

Nakladatelství Academia vyhlašuje 5. ročník soutěže o vydání rukopisu magisterské práce

Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., divize Nakladatelství Academia, vyhlašuje 5. ročník Studentské soutěže určené studentům a absolventům českých vysokých škol se sídlem v České republice. Záměrem je dát možnost mladým, ještě neobjeveným autorům vydat svou magisterskou práci pod hlavičkou předního českého nakladatelství a pro čtenáře objevit nový talent české vědy. V minulých ročnících byli zástupci naší fakulty velmi úspěšní - šance tedy rozhodně nejsou malé!

Publikováno 14.9.2016

Rozhovor s absolventem: geograf Petr Hofman a jeho cesta českou internetovou jedničkou

Absolventi naší fakulty nacházejí skvělé uplatnění nejen ve vědeckých oborech, ale často také přímo v komerčním sektoru. Kartograf Petr Hofman, který magisterské studium na naší fakultě ukončil v roce 2012, se prošel v Seznamu.cz řadou pozic. Nakonec však zvítězila jeho odbornost a věnuje se zde správě geodat. Za největší úspěch Petr považuje projekt mapy celého světa z OpenStreetMaps.

Publikováno 26.7.2016

Stáž u ministra pro životní prostředí Richarda Brabce

Současný ministr životního prostředí Richard Brabec je absolventem naší fakulty v oboru ložisková geologie. V rámci projektu PročByNe je možné přímo u něj absolvovat stáž, jejíž hlavní náplní bude stínování jeho práce. Pokud by vás zajímalo nahlédnout do nejvyšších pater české politiky takto zajímavým způsobem, můžete podat přihlášky do 20. srpna. Vlastní stáž proběhne mezi 19. - 30. 9. 2016.

Publikováno 21.7.2016

Na Expedici Neuron se letos můžete vydat již potřetí. Tentokrát již za celý 1 000 000 Kč!

Nadační fond Neuron na podporu vědy vypisuje letos již potřetí grant na podporu vědecké expedice. Naše fakulta má v získávání podpory již tradici: oba předcházející laureáti byli našimi absolventy. Oproti předcházejícím rokům se se však letos příspěvek na expedici navýšil čtyřnásobně! Své štěstí můžete letos zkusit i vy. Uzávěrky přihlášek jsou 30. září.

Publikováno 19.7.2016

Zemřel profesor Zdeněk Neubauer

Po delší vleklé nemoci zemřel v úterý 5.7. přední český filosof a biolog prof. RNDr. PhDr. Zdeněk Neubauer, CSc. Byl jedním z obnovitelů katedry filosofie a dějin přírodních věd PřF UK, kterou v první polovině 90. let vedl. Jeho rozsáhlé dílo obsahuje řadu spisů o vztahu přírodních věd a filosofie. Jako biolog se věnoval v první řadě mykologii a mikrobiologii. Zemřel ve věku 74 let. Čest jeho památce!

Publikováno 15.7.2016

13. Pražská muzejní noc proběhne i na naší fakultě

Datum konání 11.6.2016 - 12.6.2016

Noc ze soboty 11.6. na neděli 12.6. mezi 19. - 01. hodinou bude v české metropoli patřit muzeím. Již tradičně nebude stát stranou ani naše fakulta, která se má rozhodně čím pochlubit. Kromě fakultních muzeí a sbírek čeká na návštěvníky bohatý doprovodný program.

Publikováno 6.6.2016

Sleva v našem e-shopu k Mezinárodnímu dni dětí!

U příležitosti Mezinárodního dne dětí, který se každoročně slaví 1. června, jsme pro všechny naše příznivce připravili slevu na zboží z našeho eshopu ve výši 20%. Akce probíhá v týdnu mezi 30. květnem a 5. červnem.

Publikováno 30.5.2016

Akce dokumentů