E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Vodu bychom měli chránit ústavou. Rozhovor s profesorem Bohumírem Janským

O hydrologické bilanční rovnici a co je v této rovnici v současné době nejzávažnější; jaké postupy hydrologové navrhují a že akumulace vody je kontroverzní téma i na naší alma mater; o (ne)hospodaření pitnou vodou a její ochraně, ale i o tom, že výjimečná výstava Amazonka míří z České republiky do Latinské Ameriky se dočtete v rozhovoru s hydrogeografem profesorem Bohumírem Janským pro časopis Forum Magazín Univerzity Karlovy.

Publikováno 22.3.2024

Příspěvek na cestu studentky nebo studenta do zahraničí na zkušenou

Nadační fond Přírodovědecké fakulty UK, v jehož statutu je podpora pedagogické, vědecké a výzkumné činnosti vykonávané na fakultě, vyhlašuje i letos výzvu pro podávání žádostí o příspěvek na cestu studentky nebo studenta do zahraničí na zkušenou. Žádost mohou podat pouze studenti PřF UK magisterského nebo doktorského studia, a to do 7. dubna 2024. Hlavním poskytovatelem příspěvku je Nadační fond IOCB Tech v rámci svého projektu "Stipendium Nadačního fondu IOCB Tech".

Publikováno 21.3.2024

Zlatá promoce pro absolventky a absolventy z roku 1974

Srdečně zveme všechny absolventky a absolventy, kteří si v letošním roce připomenou výročí 50 let od svého absolutoria na naší fakultě, na Zlatou promoci. Ta se již tradičně koná ve Velké aule pražského Karolina v sobotu 13. dubna 2024. Těšíme se na vás!

Publikováno 31.1.2024

V Karolinu byli jmenováni noví profesoři. Tři z nich jsou z naší fakulty.

Prezident České republiky Petr Pavel a ministr školství Mikuláš Bek předali 12. prosince 2023 jmenovací dekrety dvaceti sedmi osobnostem Univerzity Karlovy. Nejvyšší akademický titul převzali nově jmenovaní ve Velké aule pražského Karolina. Prof. RNDr. Markéta Martínková, Ph.D., prof. Josef Novotný, Ph.D. a prof. RNDr. Martin Ouředníček, Ph.D. jsou spojeni s naší fakultou. Gratulujeme!

Publikováno 13.12.2023

Uzávěrka přihlášek do programu L´OREAL - UNESCO Pro ženy ve vědě

Pouhý měsíc zbývá do uzávěrky přihlášek do 18. ročníku programu L´OREAL-UNESCO Pro ženy ve vědě. Máte titul Ph.D. z oblasti fyzikálních věd, formálních věd, technických věd a technologií, věd o živé přírodě či chemických věd a zároveň Vám není více než čtyřicet let, tak stále máte šanci se svým výzkumným projektem vyhrát tento prestižní talentový program. Hlásit se můžete do 31. prosince 2023.

Publikováno 28.11.2023

Předvánoční koncert PřF UK

Datum konání 6.12.2023

Srdečně vás zveme na tradiční Předvánoční koncert Přírodovědecké fakulty, který se koná ve středu 6. prosince 2023 od 18 hodin ve Velké aule Karolina. Součástí večera bude udělování pamětních medailí a rovněž Cen děkana nejlepším absolventům a mladým vědecko-pedagogickým pracovníkům. Vstup je volný. Těšíme se na setkání v adventním čase.

Publikováno 22.11.2023

Workshop: Pioneering the Future: Journey Through Medical Innovations

Datum konání 7.12.2023

Srdečně zveme všechny zájemce na jednodenní workshop dr. Ivany Schnur na téma Pioneering the Future: Journey Through Medical Innovations, která se koná 7. 12. 2023 od 9 hod. v Malé aule Karolina. Seminář se bude zabývat symbiotickým vztahem mezi inovacemi a zvýšenou kvalitou péče o pacienty a zdůrazní klíčovou roli kreativity, zodpovědného riskování a étosu spolupráce. Součástí bude panelová diskuze se špičkovými odborníky. Registrace nutná.

Publikováno 21.11.2023

17. listopad na Albertově 2023

Již 9. rokem si společně v rámci Svobodného listopadu i letos budeme připomínat památky dne, který hýbal historií a to 17. listopadu. Jak už je zvykem, sejdeme se na Albertově, na místě pro události tohoto dne velmi významném. Tentokrát však výjimečně v klidnější ulici Studničkova.

Publikováno 15.11.2023

Purkyňův nadační fond ocenil našeho absloventa Mgr. Františka Sklenáře

Proběhl 8. ročník publikační soutěže o nejlepší práce publikované v impaktovaných časopisech za rok 2022, které byly vyhlášeny Purkyňovým nadačním fondem. Hodnotící komise vybrala nejlepší práce v každé kategorii (teoretické, interní a chirurgické obory) s přihlédnutím nejen k výši impact factoru (IF), ale i celkové kvalitě přihlášených prací. Počet přihlášených prací v jednotlivých kategoriích byl následující: 12 prací v teoretických oborech, 22 prací v interních oborech a 9 prací v chirurgických oborech.

Publikováno 30.10.2023

Geografické pondělí: Přírodní katastrofy nejen ve velehorách

Datum konání 16.10.2023

Geografická sekce PřF UK vás srdečně zve na moderovanou debatu Přírodní katastrofy nejen ve velehorách, která se koná v rámci cyklu Geografické pondělí, a to 16. října 2023 v 18:00 na Albertově 6. Hosty budou Adam Emmer a Jan Klimeš z katedry fyzické geografie a geoekologie PřF UK.

Publikováno 12.10.2023

Akce dokumentů