E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Science on stage 2022: Den otevřených dveří

Datum konání 26.3.2022

Zveme všechny zájemce na největší mezinárodní setkání učitelů přírodních věd matematiky a IT v Evropě, které se koná v rámci Dne otevřených dveří v sobotu 26. 3. 2022 v konferenčním centru v komplexu nákupního centra Fénix. Festival bude otevřen ve dvou časových slotech - od 9:30 do 13:00 a od 13:30 do 18:30. Vstup na Den otevřených dveří je zdarma, registrace je nutná.

Publikováno 14.3.2022

Minerálem roku 2022 je křemen

Rok 2022 byl Mezinárodní mineralogickou asociací (IMA) pod pod záštitou OSN/UNESCO vyhlášen rokem mineralogie. Minerálem roku byl vyhlášen křemen. V této souvislosti právě vychází nové, speciální, číslo fakultního magazínu Přírodovědci.cz a rovněž pro vás připravujeme i popularizační seminář Křemen, který se uskuteční 3. května 2022 na pražském Albertově.

Publikováno 4.3.2022

Konference: Racionální přístupy ke covid-19 napříč disciplínami

Srdečně zveme všechny zájemce na konferenci Iniciativy Sníh na téma Racionální přístupy ke covid-19 napříč disciplínami, která si klade za cíl poskytnout odborné i laické veřejnosti komplexní pohled na racionální a evidence- based přístupy k pandemii covid 19. Konference se koná 8. března 2022 od 10.00 hod. v budově Akademie věd, Národní 3, Praha 1 a také online prostřednictvím platformy ZOOM. Organizátorem konference je i Iniciativa Sníh a Přírodovědecká fakulta UK.

Publikováno 4.3.2022

Geografické pondělky: Ruská válka na Ukrajině - příčiny, formy a důsledky konfliktu

Od akademického roku 2021/2022 pořádá Geografická sekce PřF UK pravidelné debaty s odborníky z akademické i veřejné sféry na aktuální témata. Tím příštím, v pondělí 7. března 2022 v 17.30 hod. ve Velké geologické posluchárně, bude Ruská válka na Ukrajině - příčiny, formy a důsledky konfliktu. Diskuzi můžete sledovat i online.

Publikováno 2.3.2022

Příspěvek na cestu studentky nebo studenta do zahraničí na zkušenou

Nadační fond Přírodovědecké fakulty UK, který podporuje pedagogickou, vědeckou a výzkumnou činnost fakulty, vyhlašuje i v letošním roce výzvu pro podávání žádosti o Příspěvek na cestu studentky nebo studenta do zahraničí na zkušenou. Konečný termín pro podávání žádostí je 27. 3. 2022

Publikováno 22.2.2022

Geografické rozhledy: Volby

Zajímají vás parlamentní volby 2021 z geografické perspektivy? Jak je to s volební manipulací v Česku nebo Jak se můžete zapojit do fungování obce aneb volby jsou jen začátek? Odpověď na tyto otázky i mnoho dalšího, najdete v třetím čísle 31. ročníku Geografických rozhledů na téma Volby, které právě vychází.

Publikováno 15.2.2022

Zkus učit!

Program Zkus učit!, který je projektem spolku Výluka, z.s., spouští svůj jarní běh, ve kterém si může kdokoliv na týden vyzkoušet práci učitele. Před třídu se může postavit každý, koho toto smysluplné a důležité povolání zajímá. Program Zkus učit! proběhne v březnu, dubnu a květnu a přihlášky jsou otevřené již nyní. Více informací v této aktualitě.

Publikováno 7.2.2022

Komunita KUDBi

Katedra učitelství a didaktiky biologie spouští zbrusu nový projekt nazvaný "Komunita KUDBi" s cílem rozšířit propojení s pedagogy, studenty i nepedagogy z praxe a za tímto účelem spouští i nové webové stránky. Na nich najdete nejen informace o činnosti KUDBi, ale také rozcestník pro přihlašování na kurzy, organizované katedrou. Základem aktivit je vzdělávání budoucích učitelů v bakalářských a magisterských oborech se zaměřením na vzdělávání a také výzkum v pedagogicko-didaktické oblasti.

Publikováno 1.2.2022

Akce dokumentů