E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Výstražná stávka studentů #VyjdiVen

Studentská komora Akademického senátu PřF UK se aktivně připojila k výstražné stávce studentů #VyjdiVen plánovanou na 15. 3. 2018 od 12:00 a vyzývá studenty fakulty, aby se zapojili do této stávky. Současně studenti oslovili prostřednictvím děkana a jeho kolegia i pedagogy a pozvali je k spoluúčasti na této akci. Podle ohlasů na zveřejnění pozvánky se za hodinu přihlásilo k účasti více než 150 studentů a dalších členů akademické obce fakulty.

Publikováno 12.3.2018

Výstava Mapové sbírky: Mapy obležení

Výstava Mapy obležení / Siege maps byla připravena u příležitosti velkého úspěchu České republiky a Malty v soutěži o zápis do registru Memory of World UNESCO. Soubor čtyř Camociových map, dokumentující bitvu o Maltu v polovině 16. století, byl zapsán koncem roku 2017. Slavnostní předání certifikátů proběhne v dubnu 2018 na Ministerstvu kultury ČR. Již nyní je však v Mapové sbírce PřF UK prezentována výstava Mapy obležení, která objasňuje vznik a obsah map. Výstava potrvá do 15. 5. 2018.

Publikováno 2.3.2018

Mezi vítězi Ceny Wernera von Siemense byli zástupci naší fakulty

Celkem 25 nejlepších mladých vědců, studentů a pedagogů převzalo ocenění ve 20. ročníku prestižní vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Cenu za nejvýznamnější výsledek základního výzkumu získal tým prof. Jířího Čejky z katedry fyzikální a makromolekulární chemie a AV ČR.

Publikováno 27.2.2018

Na reprezentačním plese byli vyhlášeni vítězové ankety Studentský Velemlok

Studentský Velemlok patří již tradičně do rukou nejlepších pedagogů naší fakulty. Letos toto ocenění, které je udělováno na základě studentského hlasování, převzala z rukou děkana fakulty prof. Jiřího Zimy a předsedy akademického senátu fakulty dr. Radima Perlína šestice pedagogů. Všem laureátům upřímně gratulujeme!

Publikováno 26.2.2018

Geografie stále mezi nejlepšími

Geografie na UK uspěla i v roce 2018 v rámci QR World University Ranking 2018. Již několik let po sobě se daří Geografii na Univerzitě Karlově se držet v hodnocení geografických pracovišť na 51. – 100. místě, což znamená velmi prestižní umístění.

Publikováno 6.2.2018

Prof. Bohumír Janský v pořadu Fokus Václava Moravce

Kdy se lidstvo ocitne na suchu? Čekají svět boje o vodu? Jak s vodou zacházíme a jak si jí vážíme? Přímý přenos ze Staré čistírny odpadních vod v Praze – Bubenči. Pozvání přijali mimo jiné hydrolog Bohumír Janský, dálková plavkyně Yvetta Hlaváčová Tulip, oceánolog Zdeněk Kukal, klimatolog Alexander Ač nebo egyptolog Miroslav Bárta.

Publikováno 15.3.2018

Křest knihy "Univerzitní botanické zahrady v Praze v letech 1775-1945" proběhl ve skleníku Botanické zahrady

Knihu "Univerzitní botanické zahrady v Praze v letech 1775-1945" právě vydalo nakladatelství Národní archiv. A jelikož je hlavním tématem knihy právě naše Botanická zahrada (byť nejen ve své současné lokaci), byla tato publikace pokřtěna právě u nás. Slavnostního aktu, který proběhl 1.3., se účastnila řada význačných hostí včetně děkana PřF UK prof. Jiřího Zimy.

Publikováno 11.3.2018

V Mapové sbírce PřF UK byla uvedena do oběhu pamětní stříbrná mince ČNB

Rok 2018 je rokem 500. výročí vzniku nejstaršího kartografického zobrazení Čech, Klaudyánovy mapy. Za účasti děkana PřF UK prof. Jiřího Zimy, ředitelky Mapové sbírky PřF UK dr. Evy Novotné i ředitele peněžní sekce ČNB ing. Josefa Ducháčka byla slavnostním aktem uvedena do oběhu pamětní stříbrná mince, vydaná ČNB při příležitosti tohoto významného kartografického výročí. Aktu se zhostil předseda Evropské numismatické organizace ing. Evžen Škňouřil.

Publikováno 1.3.2018

Akce dokumentů