E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Do nového roku s novými titulkami!

První titulní stránka patří tentokrát časopisu Zoologischer Anzeiger a ilustruje článek tříčlenného katedrového týmu. Druhá titulka je pak časopisu Global Ecology and Biogeography.

Publikováno 2.1.2018

David Storch k podpisu světového apelu vědců

Profesor David Storch se i přes své osobní výhrady připojil ke světové výzvě vědců upozorňující na možný nástup šestého světového vymírání, resp. globální změně s možným fatálním dopadem pro současnou civilizaci.

Publikováno 5.12.2017

Petr Pyšek patří mezi nejcitovanější vědce

Petr Pyšek se stal oficiálně jedním z nejcitovanějších vědců svého oboru ve světě. Tento žebříček se stanovuje na základě počtu tzv. Highly Cited Papers na portálu Web of Science, kam se v oboru Environment / Ecology dostal výzkum zhruba 160 lidí, napříč všemi obory se pak jedná o seznam 3500 nejlepších vědců planety.

Publikováno 4.12.2017

Hned dvě ceny z etologické konference!

Naše studentka Monika Nečasová získala hned dvě ceny na za svůj poster na 44. konferenci České a Slovenské etologické společnosti s příspěvkem "Hlasy jelenů - mapování jelenů evropských, jelenů sika a jejich kříženců pomocí audionahrávek". Získala druhé místo v hodnocení odborné komise a místo první v ceně publika.

Publikováno 4.12.2017

Michal Šulc získal 3. Marcin Antczak Award

3. Marcin Antczak Award za nejvíce inspirativní práci v oboru ornitologie publikovanou v roce 2016 v recenzovaném časopise, která je určená mladým autorům z Polska, České republiky a Slovenska, putuje k Michalovi Šulcovi.

Publikováno 30.10.2017

Nejlepší poster na Zoologických dnech 2017

Vojtěch Kubelka získal cenu za nejlepší poster na Zoologických dnech v Brně s příspěvkem: Kubelka V., Šálek M., Tomkovich P., Freckleton R., Székely T.: Global patterns of nest predation among shorebirds. Gratulujeme!

Publikováno 20.3.2017

Produktivita prostředí – klíčová proměnná, kterou neumíme stanovit

Článek Ireny Šímové a Davida Storcha, poukazující na zásadní mezery v porozumění klíčové ekologické veličině a jejímu rozložení na povrchu Země, vyhrál v soutěži E4 (Ecography Award for Excellence in Ecology and Evolution) časopisu Ecography cenu za nejlepší přehledový článek (review) v konkurenci 45 zaslaných rukopisů.

Publikováno 28.1.2017

Akce dokumentů