E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Dvě nová studentská ocenění

V měsíci červnu získali naši studenti hned dvě ocenění na dvou vědeckých konferencích - Tereza Slámová bodovala v portugalském Faro, Matěj Pokorný v Kořenově. Oběma gratulujeme!

Publikováno 2.8.2018

Petr Pyšek získal Robert H. Whittaker Distinguished Ecologist Award

Whittaker Award je udělována Americkou společností pro ekologii a je určena výrazným osobnostem světové ekologie žijícím mimo Spojené státy americké. Petr Pyšek ji získal za rok 2017, zejména za jeho progresivní výzkum na poli ekologie invazních druhů.

Publikováno 7.3.2018

Rozhlasové reportáže z našeho kamerunského výzkumu

K probíhající expedici členů naší katedry do Kamerunu se připojil i redaktor Českého rozhlasu Plus Ondřej Novák. Ten o naší práci i o kamerunské přírodě natočil sérii reportáží v rámci “Vědeckých dobrodružství” Magazínu Leonardo.

Publikováno 2.3.2018

Do nového roku s novými titulkami!

První titulní stránka patří tentokrát časopisu Zoologischer Anzeiger a ilustruje článek tříčlenného katedrového týmu. Druhá titulka je pak časopisu Global Ecology and Biogeography.

Publikováno 2.1.2018

David Storch k podpisu světového apelu vědců

Profesor David Storch se i přes své osobní výhrady připojil ke světové výzvě vědců upozorňující na možný nástup šestého světového vymírání, resp. globální změně s možným fatálním dopadem pro současnou civilizaci.

Publikováno 5.12.2017

Petr Pyšek patří mezi nejcitovanější vědce

Petr Pyšek se stal oficiálně jedním z nejcitovanějších vědců svého oboru ve světě. Tento žebříček se stanovuje na základě počtu tzv. Highly Cited Papers na portálu Web of Science, kam se v oboru Environment / Ecology dostal výzkum zhruba 160 lidí, napříč všemi obory se pak jedná o seznam 3500 nejlepších vědců planety.

Publikováno 4.12.2017

Akce dokumentů