E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


První místo na Neobiotě!

Klára Pyšková získala cenu za nejlepší poster na prestižní konferenci v irském Dún Laoghaire, a to s příspěvkem: “Jackals in Europe - Embraced enrichment of biodiversity or unwanted alien species?”.

Publikováno 11.9.2018

Eliška Padyšáková získala prestižní ocenění Peter Ashton Prize

Eliška Padyšáková z pracovní skupiny "hmyzí společenstva" Katedry ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Laboratoře ekologie společenstev Entomologického ústavu Biologického centra AV ČR byla oceněna prestižní cenou Peter Ashton Prize! Tuto cenu udílí Asociace pro tropickou biologii a ochranu (Association for Tropical Biology and Conservation) za nejlepší článek napsaný studentem v mezinárodním vědeckém časopise Biotropica.

Publikováno 3.9.2018

Dvě nová studentská ocenění

V měsíci červnu získali naši studenti hned dvě ocenění na dvou vědeckých konferencích - Tereza Slámová bodovala v portugalském Faro, Matěj Pokorný v Kořenově. Oběma gratulujeme!

Publikováno 2.8.2018

Petr Pyšek získal Robert H. Whittaker Distinguished Ecologist Award

Whittaker Award je udělována Americkou společností pro ekologii a je určena výrazným osobnostem světové ekologie žijícím mimo Spojené státy americké. Petr Pyšek ji získal za rok 2017, zejména za jeho progresivní výzkum na poli ekologie invazních druhů.

Publikováno 7.3.2018

Rozhlasové reportáže z našeho kamerunského výzkumu

K probíhající expedici členů naší katedry do Kamerunu se připojil i redaktor Českého rozhlasu Plus Ondřej Novák. Ten o naší práci i o kamerunské přírodě natočil sérii reportáží v rámci “Vědeckých dobrodružství” Magazínu Leonardo.

Publikováno 2.3.2018

Do nového roku s novými titulkami!

První titulní stránka patří tentokrát časopisu Zoologischer Anzeiger a ilustruje článek tříčlenného katedrového týmu. Druhá titulka je pak časopisu Global Ecology and Biogeography.

Publikováno 2.1.2018

Akce dokumentů