Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

ERC Starting Grants 2018: interní pokyny – připomenutí
Granty European Research Council (ERC) podporují výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru. ERC Starting Grants jsou určeny pro vědce 2-7 let po PhD – prosíme výzkumníky, kteří chtějí podat přihlášku do této výzvy, aby co nejdříve – nejpozději do 22.9.2017 – kontaktovali Oddělení projektového řízení.
Semináře o studiu v zahraničí
Chtěli byste studovat v cizí zemi a nejste si jisti, jak na to? Pak byste měli navštívit seminář pořádaný IPSC. Registrace je zdarma!
Podzimní geobotanický slunovrat 2017
Srdečně vás zveme na páteční oslavu podzimního slunovratu, začínáme v 6 hodin na dvoře Benátské 2.
Harmonogram obhajob bakalářských prací - podzim 2017
Plánovaný výpadek datové a telefonní sítě
Na pátek 15.9. 2017 od 19:00 je naplánovaná první ze dvou výměn centrálních síťových prvků fakulty a úprava el. napájení serverovny.
Blíží se volby rektora Univerzity Karlovy
Do podzimní volby rektora naší univerzity opět vstupuje profesor Tomáš Zima, nově pak biolog Jan Černý, profesor Přírodovědecké fakulty UK. Další kandidáti zatím známi nejsou a lhůta pro podávání návrhů na kandidáta končí ve čtvrtek 21. 9. 2017 v 18:00.
Interní pokyny pro podávání nových projektů GAUK 2018
Nové přihlášky projektů pro rok 2018 - Fakultní termín pro podání nových přihlášek ve webové aplikaci je 13.11.2017. Termín je platný do půlnoci určeného dne.
Informace OPV - Cestovní pojištění
Ke dni 1.7.2013 má fakulta uzavřenu pojistnou smlouvu na cestovní pojištění zaměstnanců a studentů při cestách do zahraničí u pojišťovny AIG Europe Limitet se sídlem V Celnici 1031/4, Praha 1. Kartičku Travel Guard si lze vyzvednout na oddělení podpory vědy nebo při převzetí valutové zálohy na fakultní pokladně. Po návratu je třeba kartičku pojištence vrátit zpět.
Plánovaný výpadek datové sítě v budově Benátská 2
Ve středu 6.9. v době 18:00 - 23:00 plánujeme výpadek datové sítě v Benátské 2.
Otevíráme nový ročník mentoringového programu
Začátek zimního semestru přináší již tradičně příležitost pro studenty PřF UK zapojit se do mentoringového programu, který nabízí individuální spolupráci studentů a odborníků z různých institucí. Přihlášky lze podávat do 30. 9. 2017
Obhajoba doktorské práce Jaroslava Zahradníčka
Harmonogram obhajob diplomových prací - podzim 2017
Nový ročník Expedice Neuron zahájen!
Expedice Neuron je příležitostí pro odvážné vědce, kteří ke svému výzkumu potřebují data z terénu. Šanci na úspěch mají smělé projekty s jasným vědeckým cílem a přínosem, přičemž ale není žádné omezení na obor, kterého se expedice týká. Přihlaste svůj projekt a získejte podporu až 1 milion korun. Letos je možné se přihlásit do 30. září 2017.
Erasmus+ - výběrové řízení na studijní pobyty na LS 17/18
Výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ proběhne v úterý 19.9. 2017. Lhůta pro dodání potřebných materiálů je 18.9.2017 do 16 h.
Soutěž Erasmus Label 2017
Dům zahraniční spolupráce jako koordinátor Programu Erasmus+, jehož součástí je i program Erasmus, vyhlašuje dne 17. 5. 2017 devátý ročník soutěže Erasmus Label, tentokrát na téma: „Erasmus včera a dnes“. Své přihlášky a příspěvky zasílejte nejpozději do 30. 9. 2017
Na pomoc středoškolským učitelům biologie
Přenášet aktuální oborové poznatky do hodin biologie nebývá pro učitele na středních školách vždy snadné. Hlavním problémem je obvykle nedostatek dobře dostupných, dostatečně spolehlivých a pokud možno informačně ucelených a vzájemně provázaných materiálů v češtině, o které by se mohli při přípravě i v hodinách opřít. To se rozhodli změnit naši biologové podílející se významným způsobem na seriálu didaktických článků vycházejících v časopise Živa, který si spolupráci s učiteli klade jako jeden z hlavních současných úkolů.
Lesní pastva – ztracená a znovunalezená paměť krajiny?
Vlivem člověka se mění krajina a její využití. Dříve relativně častý typ pastevní krajiny s rozvolněným porostem stromů v průběhu minulého století téměř vymizel. Tento významný biotop mnoha druhů živočichů a rostlin byl přeměněn v pastviny či pole nebo zarostl lesem. Dnes však znovu vznikají nové plochy lesních pastvin. Jak se jejich existence proměňovala od první poloviny 19. století, to zkoumali vědci z ČZU, Kodaně, Výzkumného ústavu pro krajinu a okrasné zahradnictví a také Jaroslav Vojta, botanik z Katedry botaniky naší fakulty.
Vydejte svou diplomovou práci v Nakladatelství Academia - Studentská soutěž
Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., divize Nakladatelství Academia, vyhlašuje 6. ročník Studentské soutěže určené studentům a absolventům českých vysokých škol se sídlem v České republice. Záměrem je dát možnost mladým, ještě neobjeveným autorům vydat svou magisterskou práci pod hlavičkou předního českého nakladatelství a pro čtenáře objevit nový talent české vědy. Uzávěrka soutěže je 31.10. 2017
Pražská muzejní noc na Přírodovědecké fakultě
V rámci již tradiční akce Pražská muzejní noc ožijí v sobotu 10. června pražská muzea, galerie a instituce podobného charakteru. Naše fakulta a její muzea plná fosílií, koster, map i minerálů budou také ponocovat.
Grantové a stipendijní projekty Česko-bavorské vysokoškolské agentury
Dovolujeme si Vás informovat o aktuálních grantových a stipendijních programech a o plánovaném fóru Česko-bavorské vysokoškolské agentury.