Aktuální informace na Katedře botaniky

Kanál RSS

A. Pokorná: Synantropní vegetace v minulosti? Světlé a stinné stránky archeobotanické analýzy
II. prezentace projektové dokumentace "Kampus Albertov - Biocentrum, Globcentrum"
Univerzita Karlova srdečně zve akademickou veřejnost a všechny další zájemce na prezentaci projektu Kampus Albertov ve fázi dokumentace pro územní řízení, která se koná ve středu 7.11. 2018 od 14.30 v Purkyňově ústavu na Albertově 4, Praha 2.
P. Maděra: Stromovité dračince - unikátní třetihorní relikty v současné realitě
První přednáška v rámci podzimního přednáškového cyklu ČBS a PřF UK bude věnována stromovitým dračincům. Co jsou zač a jak probíhá jejich výzkum? A jaké jsou jejich šance na přežití v rozvojových zemích?
Rudolphovy kvartérní semináře ZS 2018/19
Zveme Vás na mezioborové semináře sdružující zájemce o výzkum čtvrtohor. Program na tento semestr naleznete uvnitř.
Podzimní ostružiníková exkurze Divokou Šárkou
Česká botanická společnost zve všechny, kteří se nebojí botanických strastí a svízelů jako je rod Rubus. Sraz ve čtvrtek 18.10. ve 13.00 na konečné tramvajové stanici v Divoké Šárce.
Kurz práce s molekulárními daty v R 2019
R je v současnosti asi nejmocnější nástroj na statistické výpočty všeho druhu. Je k dispozici i celá řada modulů pro práci s molekulárními daty. Ty budou náplní kurzu. Předchozí znalost R je výhodou, nikoli však podmínkou. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Kurz práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum 2019
Nebojte se příkazové řádky Linuxu! Je to mocný a přívětivý nástroj. Prakticky shodně funguje příkazová řádka i v Apple osX, BSD a dalších UNIXových systémech, nejen v Linuxu. Základní znalost Linuxu není nutná. Kurz bude probíhat v Linuxu, ale většina věcí funguje stejně na osX a dalších UNIXech. Znalosti práce v Linuxu/UNIXu se hodí např. při zpracování molekulárních a jiných dat. MetaCentrum je služba CESNETu poskytující přístup k obrovské výpočetní kapacitě. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Pozvánka na přednášku Phylogenomics and Evolutionary Diversification of Legumes: more than just peas and beans
Přednáší Colin Hughes, University of Zurich.
Pozvánka na obhajobu dizertační práce Mgr. Diany Libeth Aparicio Vásquez
Evolutionary processes underlying plant diversification in the tropical Andean highlands
Konference říční krajina 2018
Pořádá: Koalice pro řeky se záštitou Institutu pro plánování a rozvoje hlavního města Prahy.
Dodatečné výběrové řízení pro program Erasmus+ na LS 18/19
Dodatečné výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ proběhne v úterý 18. 9. 2018. Lhůta pro dodání potřebných materiálů je 18. 9. 2018 do 12 h.
Praktikum analýzy molekulárních dat
Letošní podzim opět otevíráme kurz Advanced methods in DNA sequence and mulilocus data analyses (MB120P143) zaměřený na analýzu a interpretaci molekulárních dat.
Podzimní geobotanický slunovrat 2018
Podzimní obhajoby diplomových prací
Pozvánka na obhajobu dizertační práce Mgr. Soni Píšové
Homoploid hybrid speciation in closely related taxa of wetland plants
Pozvánka na obhajobu dizertační práce Mgr. Ivety Husákové
Species diversity, distribution and interspecific and intraspecific variation in performance of dry grassland species
Pozvánka na obhajobu dizertační práce Matthiase Hartmanna, M.Sc.
Geographical parthenogenesis: evolutionary and ecological significance of apomictic reproduction in vascular plants
Pozvánka na obhajobu dizertační práce Mgr. Ladislavy Paštové
The role of hybridization in plant evolution - using different methods for detecting plants of hybrid origin in the Elytrigia repens - Elytrigia intermedia hybrid complex
Výpadek elektrického proudu
Kvůli úpravě rozvaděče NN bude 29.8.2018 9:00-10:00 přerušena dodávka elektřiny.
Konference o nových technikách šlechtění rostlin
Biotrin, z.s. pořádá společně s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze konferenci zaměřenou na téma nových technik šlechtění rostlin. Akce se koná 13. září 2018 v prostorách VŠCHT pod názvem "New Breeding Techniques (NBT) - Hope for Agriculture and Food Chain". Vstup je volný, registrace byla prodloužena do 31. srpna 2018.