E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníRSS

Kanál RSS

Odešel Honza Suda
Ve čtvrtek 9. března zemřel Honza Suda – světový botanik, vynikající pedagog, náš kolega a kamarád.
Informační den Elixír CZ na UK
Infrastruktura Elixir CZ je již rok v provozu a podniká aktivity nejenom v ČR, ale je i významně zapojena do aktivit evropské infrastruktury Elixír.
Usnesení Akademického senátu PřF UK
Akademický senát PřF UK přijal usnesení ve věci přijetí novely zákona č. 114/1992 sb. Více čtěte po rozkliknutí aktuality.
Nepůvodních druhů celosvětově přibývá
Nárůst počtu nepůvodních druhů nevykazuje žádné známky zpomalení, ukázal mezinárodní tým 45 vědců, vedený pracovníky výzkumného centra v německém Senckenbergu a vídeňské univerzity, na němž se podílel i profesor Petr Pyšek z katedry ekologie. Během posledních století počty nových introdukcí po celém světě trvale rostou, přičemž více než třetina z celého zaznamenaného počtu se odehrála mezi roky 1970 až 2014. Studie vyšla v prestižním časopise Nature Communications.
Seminář: Jak prezentovat odborné výsledky
Knihovna chemie pro vás připravila dva workshopy připravené speciálně pro Přírodovědeckou fakultu UK. Workshopy jsou cíleny na autory, lektory, studenty i začínající redaktory technické literatury. Oba proběhnou v posluchárně Ch3 v budově chemických ústavů 7. 3. a 14. 3. mezi 10 - 11.30. Všichni zájemci jsou srdečně vítáni.
Výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+
Výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ proběhne ve středu 9.3. 2016. Lhůta pro dodání potřebných materiálů je 7.3.2016 do 16 h.
Hydrobotanická exkurze z Lanžhota
Pracovní skupina pro studium makrofyt vod a mokřadů při České botanické společnosti vás zve na hydrobotanickou exkurzi ve dnech 15. – 18. 6., která se uskuteční na mokřady na dolním toku Moravy s výjezdy do oblasti moravského Soutoku, slovenského Záhorie a také přiléhající rakouské části. Akci připravujeme ve spolupráci se členy Slovenské botanické společnosti a jednáme i o spolupráci s rakouskými botaniky.
24. jarní bryologicko-lichenologické setkání
Zveme Vás na jarní bryologicko-lichenologické setkání, které se bude konat v Mikulově ve dnech 30. 3. – 2. 4. 2017.
Přednáškový cyklus ČBS a katedry botaniky PřF UK - jaro 2017
Všechny přednášky se konají v Krajinově posluchárně katedry botaniky PřF UK Praha, Benátská 2, Praha 2 od 17:00 hodin.
Exkurze ke květeně
Exkurze bude v termínu 22.5-27.5.2017, pojedeme do Slovenského krasu
Mezioborová exkurze Ukrajina-Moldávie 2017
Exkurze bude v termínu 22.6. - 3.7.2017, pojedeme do nížin a podhůří Moldávie a na západní Ukrajinu se zastávkami v Rumunských a Ukrajinských Karpatech
Seminář k jubileu prof. M. Rejmánka
Slavnostní seminář se bude konat 9.1.2017 v Krajinově posluchárně od 17 hodin. Všichni jsou vítáni.
Vánoční večírek Katedry botaniky 2016
Rádi bychom Vás tímto pozvali na tradiční předvánoční bezcévný večírek a geobotanický Slunovrat (obé dohromady tvoří vánoční večírek Katedry botaniky), které se uskuteční v pondělí 19.12.2016 od 19:00.
Fotoatlas semenáčků
Fotoatlas semenáčků Martiny Horáčkové.
Workshop on population genetics of polyploids 24-25.1. 2017
There will be a short workshop on population genetics of polyploids.
Kurz práce s molekulárními daty v R 2017
R je v současnosti asi nejmocnější nástroj na statistické výpočty všeho druhu. Je k dispozici i celá řada modulů pro práci s molekulárními daty. Ty budou náplní kurzu. Předchozí znalost R je výhodou, nikoli však podmínkou. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Kurz práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum 2017
Nebojte se příkazové řádky Linuxu! Je to mocný a přívětivý nástroj. Prakticky shodně funguje příkazová řádka i v Mac OS X, BSD a dalších UNIXových systémech, nejen v Linuxu. Základní znalost Linuxu není nutná. Kurz bude probíhat v Linuxu, ale většina věcí funguje stejně na Mac OS X a dalších UNIXech. Znalosti práce v Linuxu/UNIXu se hodí např. při zpracování molekulárních a jiných dat. MetaCentrum je služba CESNETu poskytující přístup k obrovské výpočetní kapacitě. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Volba kandidáta na děkana - veřejná diskuse s kandidáty
V úterý 4. října se uskuteční veřejné setkání s kandidáty na děkana. Diskuse proběhne ve Velké geologické posluchárně, Albertov 6, od 16 hodin.
Výběrové řízení Erasmus+
Doplňkové výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ na letní semestr akad. roku 2016/2017 proběhne v úterý 27.9. 2016. Lhůta pro dodání potřebných materiálů je 27.9.2016 do 10 h.
Harmonogram podzimních obhajob diplomových prací
Podzimní obhajoby diplomových prací budou probíhat 14. a 15. 9. 2016 v Krajinově posluchárně.

Akce dokumentů