RSS
- Harmonogram podzimních obhajob diplomových prací
- Obhajoby diplomových prací se budou konat ve čtvrtek 1. 9. 2022 od 10 hodin v Krajinově posluchárně.
- Obhajoba dizertační práce Anny Tiché
- Seminárium katedry botaniky, 29. 6. ve 14 hodin.
- Obhajoby diplomových prací - jaro 2022
- Květnové obhajoby bakalářských prací
- Harmonogram jarních obhajob BP, 2022.
- Květnové obhajoby bakalářských prací
- Harmonogram jarních obhajob BP, 2022.
- Fakulta hostí mezinárodní setkání otevřené vědy Evropské pylové databáze
- Ve dnech 1.- 3. června 2022 se v prostorách PřF UK na Albertově 6 uskuteční mezinárodní setkání otevřené vědy komunity Evropské pylové datábáze. Toto setkání po dlouhé době podpoří komunitu paleoekologů, kteří se zabývají dlouhodobým vývojem ekosystémů a krajiny ve vztahu ke změnám klimatu a lidské činnosti. Přednášky (pouze v Aj) jsou veřejně přístupné a vstup na ně je zdarma, pro veřejnost bude dále připravena i interaktivní miniexpozice propojující umění s mikrofosiliemi.
- Obhajoba doktorské práce Terezy Veselské
- Obhajoba doktorské práce Lucie Vančurové
- Kronika broučích invazí
- Úhyn lesů v posledních letech nabírá na obrátkách. Ruku v ruce narůstají i kůrovcové populace, které decimují někdy i relativně zdravé stromy. Dochází v současné době opravdu k extrémním situacím, které nemají obdoby nebo se již něco takového stalo i dříve? A mohou nám minulé události pomoci v řešení současných problémů? Odpovědi na tyto otázky hledali vědci v nedotčené oblasti Vysokých Tater. Na výzkumu pod vedením Nicka Schafstalla z České zemědělské univerzity se významně podíleli i Petr Kuneš a Helena Svitavská Svobodová z Katedry botaniky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.
- Těžký život rostlin
- Rostliny můžeme najít na většině zemského povrchu, a proto asi není překvapením, že se mezi nimi rozvinula široká škála adaptací a životních strategií. Různá narušení vedou k odstranění rostlinné biomasy, a to jak se s tím rostlina vypořádá, je klíčovým faktorem v selekci. Právě vegetativní regenerace je jednou z možných reakcí, které si rostlina vyvine. Existují dokonce i druhy, které dokáží přežít zničení celé své nadzemní části. Tým vědců, mezi které patří i Jitka Klimešová z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, se zaměřil právě na tuto skupinu rostlin. Zkoumali vliv odstranění nadzemních částí rostlin na jejich růst, kořenové dýchání a efektivitu fotosyntézy.
- Jarní exkurze do okolí Prahy a Floristicko-ekologické exkurze
- Program Jarních exkurzí od okolí Prahy a Floristicko-ekologických exkurzí v roce 2022
- Online seminář k šedesátému výročí založení Botanického ústavu AV ČR
- Nabídka zaměstnání: Krajský úřad Ústeckého kraje - odbor životního prostředí a zemědělství
- Target enrichment for plant/animal systematics - methodological workshop - MB120C117
- You are interested in phylogenomics? You want to learn how to do a phylogenomics project, from the wet lab to data analysis, including the theory behind? Then this is your workshop!
- V. Novotný: Proč v tropickém lese roste tolik druhů stromů
- Česká botanická společnost a Katedra botaniky PřF UK zvou na přednášku Vojtěcha Novotného na téma “Proč v tropickém lese roste tolik druhů stromů: pralesní experimenty z Nové Guineje”.
- Obhajoba doktorské práce Gabriely Šrámkové
- Obhajoba doktorské práce Veroniky Konečné
- Solidarita PřF UK s děním na Ukrajině
- Tato stránka shromažďuje informace o dění na PřF UK, které souvisí se situací na Ukrajině.
- SBÍRKA "POMOC PRO UKRAJINU" NA PřF UK
- Sbírka bude probíhat ve vestibulech budov Albertov 6 a Viničná 7 od pondělí 28.2. 2022 - dary nechte odložené na těchto dvou sběrných místech. Další informace budou dále průběžně aktualizovány.
- Prohlášení vedení PřF UK k situaci na Ukrajině
- Vedení Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a předsednictvo Akademického senátu fakulty jednoznačně stojí za vyhlášením rektorky Univerzity Karlovy z 24. 2. 2022, s jehož textem se plně ztotožňují.
Akce dokumentů