E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníM. Hůla: Estetické vnímání květin člověkem

Další z přednášek pondělního přednáškového cyklu bude věnována kráse květin. Ovšem z vědeckého pohledu. Do tajů estetického vnímání posluchače zavede Martin Hůla z Katedry filosofie a dějin přírodních věd PřF UK. Přednášku pořádá Česká botanická společnost ve spolupráci s Katedrou botaniky PřF UK. Všichni zájemci z řad členů Společnosti, studentů i široké veřejnosti jsou vítáni.
Čas 11.03.2024
od 17:00 do 18:30
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání: Katedra botaniky PřF UK, Benátská 433/2, 128 00 Praha 2 — Nové Město

Anotace: Obliba květin je nedílnou součástí téměř všech lidských kultur napříč časem. Přestože se lidé květinami každodenně obklopují a utrácejí za ně desítky miliard dolarů ročně, bylo donedávna estetické vnímání květin člověkem vědecky zcela přehlíženo. V této přednášce představím, jakým způsobem květiny a rostliny působí na psychiku člověka a jaké teorie se snaží původ lidské obliby květin objasnit. Ukáži také výsledky empirických studií, které měly za cíl teorie testovat a zároveň zodpovědět, do jaké míry je estetické vnímání květin podmíněno kulturními a individuálními rozdíly.

Martin Hůla přednese přednášku na téma “Estetické vnímání květin člověkem” dne 11. 3. 2024 v Krajinově posluchárně od 17 hodin. Přednáška zároveň bude vysílána on-line. Odkaz k připojení se: https://meet.google.com/fys-sapq-pzj.

Přednáška proběhne v rámci přednáškového cyklu, který pořádá Česká botanická společnost ve spolupráci s Katedrou botaniky PřF UK. Program celého přednáškového cyklu naleznete na stránce https://botanospol.cz/cs/node/7176.

Ilustrační fotografie k přednášce "Estetické vnímání květin člověkem", foto: M. Hůla.

 

Publikováno: Středa 06.03.2024 11:05

Akce dokumentů