E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality

Jsou zobrazeny pouze položky, které jsou přístupné veřejně.
Pro zobrazení všech se prosím přihlašte.

Nové elektronické hodnocení výuky

Konec papírovým anketám? Uvidíme! Spouštíme novou aplikaci na hodnocení předmětů studenty (anketa). Vyzkoušejte ji i Vy na hodnoceni.natur.cuni.cz. Budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu. Hodnocení probíhá od 18. 5. do 30. 6.

Publikováno 18.5.2017

Veletrh vědy 2017

Datum konání 8.6.2017 - 10.6.2017

Akademie věd ČR pořádá letos již potřetí populárně naučnou akci, Veletrh vědy. Čekají na vás novinky ze světa vědy a interaktivní expozice špičkových vědeckých pracovišť, science center, univerzit a dalších institucí, které se zabývají vědou ve všech jejích podobách. Letos jsou pro návštěvníky připraveny novinky v podobě zón vyhrazených pro učitele nebo pro kariéru studentů a absolventů. Přírodovědecká fakulta a Přírodovědci.cz zde nebudou chybět.

Publikováno 17.5.2017

Kvalita půdy neustále klesá. Alarmující stav je předmětem odborného semináře, zaměřeného na formulování poznatků využitelných politiky

Na Biologickém centru Akademie věd ČR v Českých Budějovicích se buduje unikátní vědecké zázemí pro výzkum vztahů mezi půdou a vodou - Výzkumná infrastruktura SoWa (z anglického Soil&Water – půda a voda) dalšími členy konsorcia jsou kromě BC AV ČR, Univerzita Karlova, Jihočeská univerzita, Česká geologická služba a nově též Ústav pro hydrodynamiku AV ČR. V pátek 19. května pořádá tato iniciativa odborný seminář, jehož cílem je formulovat vědecké poznatky jako podklad pro politická rozhodnutí.

Publikováno 16.5.2017

Seminář k programu H2020: klima, životní prostředí, zemědělství, suroviny

Datum konání 24.5.2017

Na semináři se dozvíte předběžné informace o konkrétních tématech, která by měla být v rámci programu Horizont 2020 financována v období 2018-2020 v oblastech (i) klima, životní prostředí, suroviny (Societal Challenge 5) a (ii) zemědělství, lesnictví, mořský a sladkovodní výzkum, bioekonomika (Societal Challenge 2). Semináře proběhne v Mineralogické posluchárně 24.5. od 10 do 12 hod. Akce je otevřená i pro zájemce mimo Přírodovědeckou fakultu.

Publikováno 11.5.2017

Paleoekológia nie je len o vymieraní dinosaurov: Pakomáre (Chironomidae) v paleoekológii

Datum konání 15.5.2017

Rudolphova labolatoř pro paleoekologii, katedry botaniky Vás zve na přednášku Vladimíra Kubovčíka z Fakulty ekológie a environmentalistiky, Technické univerzity ve Zvolene. Prednáška popularizační formou uvede posluchače do studia paleoekologie, priblíží pakomáry jako indikátory změn prostředí v historickém vývoji jezer a ukáže několik případových studií, ve kterých pakomáři sehráli klíčovou úlohu v interpretaci vývoje prostředí za posledních několik století až tisíciletí. Přednáška se koná 15. května v Krajinově posluchárně (B14) v Benátské 2.

Publikováno 9.5.2017

Odešel Honza Suda

Ve čtvrtek 9. března zemřel Honza Suda – světový botanik, vynikající pedagog, náš kolega a kamarád.

Publikováno 13.3.2017

Akce dokumentů