E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality

Jsou zobrazeny pouze položky, které jsou přístupné veřejně.
Pro zobrazení všech se prosím přihlašte.

V. Žárský & J. Žárský: Ledová kolébka suchozemských rostlin

Datum konání 13.3.2023

S přednáškovým cyklem ČBS a Katedry botaniky PřF UK zavítáme v pondělí 13. 3. do dávné historie. A sice do doby, kdy rostliny osidlovaly prvně souš, provedou nás Viktor a Jakub Žárští. Všichni zájemci z řad členů ČBS, studentů i široké veřejnosti jsou vítáni.

Publikováno 7.3.2023

E. Ekrtová a kol.: Červená kniha květeny Vysočiny

Datum konání 6.3.2023

Další přednáška z přednáškového cyklu České botanické společnosti a Katedry botaniky PřF UK bude na téma "Červená kniha květeny Vysočiny, aneb Co zajímavého roste a rostlo na pomezí Čech a Moravy". Všichni zájemci z řad členů ČBS, studentů i široké veřejnosti jsou vítáni.

Publikováno 2.3.2023

Seeking Assistant Professor in Plant Ecology

Datum konání 2.3.2023 - 31.3.2023

Department of Botany, Charles University, Prague, Czech Republic is seeking an experienced independent researcher to join the academic staff of the Plant Ecology unit. The successful candidate will become a member of a group addressing a broad range of research questions in the fields of plant functional and vegetation ecology.

Publikováno 1.3.2023

Proti hlavnímu proudu současné systematiky hub

Vývoj v současné systematice hub směřuje z velké části k dělení existujících druhů na menší, úzce definované druhy. Jak ale demonstrovali vědci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Mikrobiologického ústavu AV ČR na modelu rodu Aspergillus (kropidlák), není takové dělení často opodstatněné a pouze komplikuje nebo znemožňuje správnou identifikaci druhů. Výsledky byly publikovány v sérii tří publikací v prestižním časopisu Studies in Mycology

Publikováno 26.2.2023

Příspěvek na cestu studentky nebo studenta do zahraničí na zkušenou

Chystáte se na zahraniční cestu a chtěli byste dát dohromady příslušné peníze, které to bude stát? Příspěvek 30 tisíc korun z Nadačního fondu Přírodovědecké fakulty by vám mohl pomoci! Nadační fond i letos vyhlašuje výzvu pro podávání žádostí o tento příspěvek. Konečný termín pro podání žádostí je 19. 3. 2023. Budou preferovány příspěvky na financování takových cest, které potrvají 30 a více dnů.

Publikováno 13.2.2023

Akce dokumentů