Urbánní a regionální laboratoř (URRlab)

Webová prezentace výzkumného centra: http://urrlab.cz/

Urbánní a regionální laboratoř (URRlab) je pracovní skupina vědeckých pracovníků, pedagogů a doktorských studentů katedry sociální geografie a regionálního rozvoje. Hlavním cílem pracovní skupiny je sdílení a diskuse témat vztahujících se k výzkumu a praktickým problémům měst, osídlení, regionálního rozvoje a příbuzných oborů z pozice sociální geografie. Tým funguje na základě společně realizovaných výzkumných projektů základního i aplikovaného výzkumu. Členové výzkumného týmu publikují v předních domácích i mezinárodních časopisech. Výsledky aplikovaného výzkumu představují zejména specializované mapy, metodiky a také webové portály www.suburbanizace.cz a www.atlasobyvatelstva.cz. Členové týmu vydali několik editovaných odborných knih, monotematické číslo časopisu a dvojjazyčný mapový atlas. Teoretický i empirický výzkum je využíván v univerzitní výuce na přednáškách pro české i cizojazyčné publikum. Vlajkovou lodí přednášek na fakultě je kurz Urban Social Geography I a II.