Demografie sportu: Aplikace demografické analýzy ve sportu

Sports demography: Demographic analysis applied to sporting populations

Zadavatel: GAUK 2014-2016 (č. 786314)
Hlavní řešitel: Mgr. et Mgr. Petra Dupalová (studentka doktorského studia)
Školitelka: RNDr. Klára Hulíková Tesárková Ph.D.

Anotace:
Projekt “Demografie sportu: Aplikace demografické analýzy ve sportu” navazuje tematicky i metodicky na úspěšně obhájenou diplomovou práci, která se zabývala aplikací demografické analýzy ve sportu, konkrétně v atletice a přímo souvisí s tématem disertační práce. Týká se možnosti aplikace metod využívaných v rámci demografické analýzy úmrtnosti na data týkající se převážně délky sportovní kariéry.

Cílem je využití metody analýzy přežití k popisu a interpretaci vybraných ukazatelů vztahujících se ke sportovní kariéře sportovců (např. celkové délky kariéry sportovců, doba setrvání na vrcholové úrovni, aj.) Součástí projektu bude také rešerše relevantní literatury a tím i získání přehledu o případných dalších metodických rozšířeních přístupu k analýze tohoto typu.