E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníArchiv 2018

stiborova.jpeg
tachezy.jpeg
101.jpeg
prednasky net I.jpg
prednasky net II.jpg
prednasky net.png
URBEX.jpg
LOGO.jpg
LOGO.jpg
Přednáška Opuštěná místa v Čechách i zahraničí a Urbex
Přednáška z cyklu Přednášky.net je zaměřena na opuštěná místa, budovy a komplexy v Čechách a zahraničí. Veškerá místa, která na přednášce uvidíte, jsou pečlivě vybrána. Dozvíte se o jejich historii i současném stavu. Přednáška se koná 17. 4. od 18:10 ve Velké geologické posluchárně na Albertově. Vstup zdarma.
URBEX.jpg
american term.jpg
Zveme vás na konferenci Americký semestr 1994 - 2018
Konference, věnovaná čtvrtstoletí geografické spolupráce mezi Darmouth College a Přírodovědeckou fakultou UK, za účasti Dr. Lee Schwartze, nejvýše postaveného geografa v americké administrativě a prof. Marie Price, prezidentky americké geografické společnosti, se koná ve čtvrtek 3.5. od 13:00 do 17:00 na Albertově 6, Praha 2. Konference proběhne v angličtině bez překladu tlumočníka.
25.jpg
hrdličkovo muzeum.jpg
Výstava Phantom Models IV v Hrdličkově muzeu člověka
Hrdličkovo muzeum člověka PřF UK Vás srdečně zve na vernisáž v pořadí již třetí výstavy z cyklu site-specifických temporálních výstav s názvem Phantom Models IV. Slavnostní zahájení výstavy se koná 23. 4. v 18.00 hod., Viničná 7, Praha 2. Výstava potrvá do 26. 6. 2018.
hrdličkovo muzeum I.jpg
hrdličkovo muzeum I.jpg
Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships 2018
Byla otevřena výzva k předkládání projektů na individuální pobyty výzkumníků spojené s mezinárodní mobilitou: Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships. Tyto granty jsou zajímavou příležitostí pro (budoucí) postdoky, ale také pro vedoucí výzkumných skupin, kteří si chtějí přivést výzkumníka ze zahraničí. Uzávěrka je 12. 9. 2018.
Workshop pro žadatele o MSCA Individual Fellowships
Akce proběhne 22. až 23. května 2018 v Technologickém centru AV ČR (Praha 6) a je určena pouze pro výzkumníky, kteří budou podávat projektový návrh do aktuální výzvy s uzávěrkou 12. 9. 2018 a jsou již domluveni s potenciální hostitelskou institucí. Tyto granty financují postdoktorské stáže (1-2 roky) v jiné zemi, než kde výzkumník dosud pracoval nebo studoval.
CZV.jpg
Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů jsou za dveřmi
Historické prostory pražského Karolina budou v sobotu 21. dubna hostit další ročník Dne celoživotního vzdělávání a Festivalu absolventů. Obě akce jsou koncipovány jako setkání pro všechny od 3 do 99 let. V rámci festivalu budou představeny fakultní a celouniverzitní aktivity nejen pro absolventy a připraven je rovněž bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie.
karolinum WEB.jpg
konference didaktika platba.jpg
didaktika prirodnich ved.jpg
Nenechte si ujít Mezinárodní konferenci didaktiky přírodních věd DidSci+ 2018
Srdečně Vás zveme na mezinárodní konferenci didaktiky přírodních věd "Aktuální otázky a jejich řešení - DidSci +2018 (Conference on Research in Didactics of the Sciences), která se koná 25. - 27. června 2018 v hotelu Globus v Praze. Přihlášky do 31. 5. 2018.
didaktika prirodnich ved logo.jpg
logo strom.jpg
science slam.jpg
Buď víc než student, víc než vědec. Zapoj se do Science slam!
Univerzita Karlova se i letos zapojila do projektu Science Slam. Jedná se o netradiční formu popularizace vědy a výzkumu, kdy mladí vědci prostřednictvím krátkého humorného stand up výstupu představují publiku své vědecké a výzkumné projekty. 1.workshop proběhne již 25.dubna!
gr2704_obalka.jpg
Nové číslo Geografických rozhledů je na světě
Čtvrté číslo 27. ročníku Geografických rozhledů přibližuje principy fungování globálních systémů různého charakteru a jejich dopady.
LOGO.jpg
Studenti Univerzity Karlovy obdrželi prestižní Ceny rektora a Bolzanovu cenu
Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima ocenil nejlepší absolventy každoročně udělovanou prestižní Cenou rektora. Mezi laureáty jsou i studenti naší fakulty. Cenu prof. RNDr. Jaroslava Heyrovského, pro nejlepší absolventy přírodovědných oborů, obdrželi Mgr. Filip Horký a Bc. Jiří-Jakub Zevl. Bolzanovu cenu, jejímž smyslem je již více než dvacet let podporovat vědeckou výchovu a odbornou připravenost studentů, získal za svou disertační práci RNDr. Miroslav Položij, Ph.D. Mimořádná cena rektora pak byla udělena Bc. Tereze Kmochové a Mgr. Martinu Minaříkovi, Ph.D.
pecet.jpg
Pozvánka_školení_Turnitin_2018.docx
5. ročník Frankfurt Summer School
Již po páté proběhne letní škola na Goethe University ve Frankfurtu nad Mohanem (SRN). Program věnovaný přírodním vědám bude letos zastřešen tématem »BIODIVERSITY AND GLOBAL CHANGE«. Přednášející jsou pedagogové a špičkoví vědci z Goethe Uni a Senckenberg Biodiversity and Climate Research Centre. Kromě přednášek budou náplní školy praktické kurzy zaměřené na makroevoluci a modelování, fylogenetické studie, morfometriku a statistiku. 16. 7. - 10. 8. 2018
Flyer_Frankfurt Summer School_2018-1_oříz.jpg
BRIGADA SUMAVA.jpg
BRIGADA SUMAVA I.jpg
CHKO Šumava hledá brigádníky do lesa!
CHKO Šumava hledá zájemce, kteří se nebojí práce v náročném terénu a za každého počasí.
Projekt CONSPIRO řeší kvalitu ovzduší v topné sezóně
Tým dr. Jana Hovorky z Ústavu pro životní prostředí z naší fakulty je jedním z koordinátorů projektu CONSPIRO, který sdružuje odborníky ze 14 evropských zemí. Projekt má za cíl zlepšit kvalitu ovzduší, znečištěného v malých sídlech během zimní topné sezóny.
vzducholoď_2_foo_Petr Jan Juračka_oříz.jpg
Nepřehlédněte nabídku studijních a výzkumných pobytů na zahraničních univerzitách
Nabídka se týká studijních a výzkumných pobytů na partnerských zahraničních univerzitách v USA, Kanadě, Austrálii, Novém Zélandu, Japonsku a Singapuru a Jižní Americe, a to pro zimní semestr 2018/2019. Přihlášky do 5.5.2018
Klastrové sloučeniny boru pro nanochemii
Intenzivní zájem docenta Pavla Matějíčka z katedry fyzikální a makromolekulární chemie PřF UK o sloučeniny boru, borany, vyústil nedávno v zajímavý úspěch. Respektovaný chemický časopis Langmuir jej požádal o přehledový článek, který reviduje více než desetiletou práci jeho a týmu kolegů ze skupiny Soft Matter. Článek se dostal na obálku časopisu a v online verzi patří od uveřejnění v listopadu 2017 k nejčtenějším článkům časopisu vůbec.
prfuk-bg-otvirak-019.jpg
1_oříz.jpg
genius loci 3_mensi.jpg
Další premiéra divadla HAMBA: Genius Loci
Jeden hotel, záhadná smrt, vyšetřující s neortodoxními metodami. A více než neobvyklí podezřelí. Divadelní spolek Hamba přichází s novou hrou od Vojtěcha Kynčla, autora komorního sci-fi Ke hvězdám a temné pohádky O drakovi z Hromové hory. Představení se odehraje ve Velké geologické posluchárně (Albertov 6) a to hned dvakrát, 14. května od 19h a 18. května od 18h. Pro lepší zážitek doporučujeme čelovku nebo baterku s sebou.
genius loci 3_mensi_oříz.jpg
Promítání filmu "Putinovy děti"
Ve čtvrtek 10.5.2018 proběhne v budově Albertov 6 (učebna Věž) druhé promítání dokumentárního filmu v rámci projektu Jeden svět na geografii. Můžete se těšit na film Putinovy "Děti 404" s odborným komentářem Michala Pitoňáka. Začínáme v 18:30. Vstup volný.
Pražské geotechnické dny 2018
Již tradiční Pražské geotechnické dny proběhnou letos mimořádně ve dvou dnech. Ve čtvrtek 17.5. Vás zveme na přednášku "Landfills I have known: the Good, the Bad & the Ugly" na PřF UK, Albertov 6, v pondělí 21.5. pak na 26. Prague Geotechnical Lecture - "Environmental Geotechnics: Looking back, Looking forward" do sídla AV ČR, Národní 3, Praha 1, obě pod vedením prof. R.Kerryho Rowea, Queen´s University, Canada.
GEOTECHNICKE DNY.jpg
GEOTECHNICKE DNY I.jpg
GEOTECH LOGO.jpg
V3 - plakát final 96.jpg
Nenechte si ujít 3. ročník charitativního běžeckého závodu Vinohradská Trojka
Studentský spolek Trimed z 3. lékařské fakulty Vás zve na 3. ročník charitativního běžeckého závodu Vinohradská Trojka areálem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Státního zdravotnického ústavu, který se koná 17.5. v 17:30.
Workshop pro žadatele o ERC granty
Akce proběhne 11. – 12. 6. 2018 v Technologickém centru AV ČR (Praha 6) a je určena pro výzkumníky, kteří se plánují ucházet o grant European Research Council: ERC Starting grant v říjnu 2018 nebo o ERC Consolidator grant v únoru 2019. ERC granty jsou udělovány až na 5 let a financují výzkumné projekty směřující za hranice poznání v daném oboru.
EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation – NELZE podávat přihlášky
NĚNÍ MOŽNÉ, aby se výzkumníci z Přírodovědecké fakulty zapojovali do žádostí podávaných do výzvy Common Challenges – Shared Solutions (Call no. 2018-01).
Knihovna chemie hledá kolegu/kolegyni
Knihovna chemie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy hledá vhodného kandidáta/ kandidátku na pozici informační pracovník/knihovník. Chemický obor výhodou nikoli podmínkou. Nástup 1.9. 2018. Strukturovaný životopis a motivační dopis zasílejte do 31.5.2018.
logo gdpr.jpg
kniha gdpr.jpg
hanus.png
fakultni skola.png
golias.png
radon.jpg
hydrogel.jpg
festival vědy.jpg
iupac.jpg
czech tourism.jpg
czech tourism.jpg
pramen radon.jpg
quovadis.png
quovadis I.jpg
quovadis I.jpg
quovadis I.jpg
Ceny Ziva_2018-70.jpg
Ceny časopisu Živa získala řada zástupců naší fakulty
Časopis Živa uděluje ocenění, určená autorům nejlepších článků, od roku 1997. Ve vile Lanna, kde dekorování oceněných tradičně probíhá, bylo ve středu 9. 5. oceněno hned několik zástupců naší fakulty v různých kategoriích. Všem oceněným srdečně blahopřejeme!
živa.jpg
Americký semestr proběhl letos již po pětadvacáté!
Již 25 let probíhá každoročně na naší fakultě tzv. Americký semestr – program vzájemné spolupráce mezi Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy a jednou z nejprestižnějších amerických univerzit Dartmouth College (New Hampshire, USA). Přibližně v polovině programu, 3. a 4. května, proběhla u příležitosti letošního kulatého výročí založení Amerického semestru oslava v podobě odborně-společenského programu pro fakultní i širší veřejnost.
25.jpg
Na Dvořákovu Prahu s ISIC kartou za hubičku!
Nebojte se klasiky! Hudebníci i orchestry, které vyprodávají velké koncertní sály po celém světě a honosí se prestižními cenami, opět míří do Prahy, a to od 7. do 21.9. Pokud jste studenti, máte platnou kartu ISIC a ještě vám nebylo 26 let, máte možnost navštívit libovolné množství festivalových koncertů se vstupenkou Studentský speciál za 100 korun!
Výzva TA ČR, program ÉTA
9. května byla vyhlášena druhá veřejná soutěž v programu ÉTA. Termín pro podávání návrhů do soutěže je 21.června 2018. Hlavní změnou od 1. veřejné soutěže je snížení maximální podpory na projekt na 80% a v případě, že aplikačním garantem bude podnik, musí být uchazečem projektu (tedy být interním aplikačním garantem).
DBU.jpg
Nabídka stipendijních pobytů na německých odborných pracovištích pro rok 2019
Německá spolková nadace pro životní prostředí, DBU, vypisuje každý rok stipendia pro kvalifikované absolventy magisterského studia vysokých škol ve Střední a Východní Evropě, zaměřených na studium různých oblastí tvorby a ochrany životního prostředí. Termín přihlášek je do 1.8.2018.
Doc. RNDr. Ivan Bičík, CSc. obdržel významné ocenění Varšavské univerzity
V dubnu 2018 při příležitosti mezinárodní konference na téma 100 let geografie na Varšavské univerzitě a 125 let od založení Polské geografické společnosti převzal doc. RNDr. Ivan Bičík, CSc. jako první zahraniční laureát významné ocenění Varšavské univerzity.
BIČÍK MEDAILE.jpg
Velká výstava bezobratlých v Botanické zahradě
Botanická zahrada PřF UK ožije v období mezi 8. - 17. červnem nejrůznější “havětí”. Již potřetí zde totiž proběhne Velká výstava bezobratlých, která nechá nahlédnout do světa řady skupin bezobratlých živočichů. Vítáni jsou na ní všichni, kdo se rádi dívají a nechají se o světě okolo sebe poučit.
Bezobratli_screen_6_oříz.jpg
ERC Advanced Grants 2018: výzva a interní pokyny
Granty European Research Council (ERC) podporují výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru. Advanced grants jsou určeny pro mezinárodně etablované vědce, kteří v posledních 10 letech významně ovlivnili svůj obor. Uzávěrka je 30.8.2018. Prosíme výzkumníky, kteří chtějí podat přihlášku do aktuální výzvy, aby do konce června kontaktovali Oddělení projektového řízení.
STARS.jpg
STARS.jpg
CHATAŘ.jpg
CHATAŘ.jpg
magnet.jpg
economic geography journal.jpg
cistirna odpadnich vod.jpg
GEN.jpg
ERC.jpg
pecet UK.jpg

Akce dokumentů