E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníArchiv 2018

ITALIE.jpg
NABÍDKA SPORTOVNÍCH AKTIVIT PRO ZAMĚSTNANCE zimní semestr 2018
Katedra tělesné výchovy PřF nabízí všem zaměstnancům následující sportovní aktivity. Vybrané lekce jsou pro zaměstnance PřF zdarma, rozvrh jednotlivých cvičení je závislý na časových možnostech Sportovního centra UK a jiných sportovišť.
DANNY WONG.jpg
CANADA II.jpg
CANAD III.jpg
CANADA IV.jpg
CANADA V.jpg
CANADA VI.jpg
CANADA VII.jpg
CANADA VII a.jpg
CANADA VIII.jpg
CANADA IX.jpg
CANADA X.jpg
DO ZPRAVY.jpg
DO ZPRAVY I.jpg
8. konference Středoevropské asociace pro kanadská studia
Ve dnech 20. - 22. 9. 2018 proběhne za spoluúčasti geografů z naší fakulty na Univerzitě Karlově “8th Triennial International Conference of the Central European Association for Canadian Studies”. Program konference naleznete po rozkliknutí aktuality.
NA WEB.jpg
CANADA IV a.jpg
OCENENI RUK.jpeg
Vědecká rada Univerzity Karlovy oceňovala
Na zasedání vědecké rady UK, ve čtvrtek 20. září, byly osobnostem Univerzity Karlovy předány medaile a pamětní listy. Za významnou celoživotní práci v sociální geografii a regionálním rozvoji a za dlouholetou pedagogickou a vědeckou činnost na UK byli oceněni hned tři vědci z PřF UK: doc. RNDr. Ivan Bičík, CSc., prof. RNDr. Dušan Drbohlav, CSc. a RNDr. Ludvík Kopačka, CSc. Všem oceněným gratulujeme!
oceneni ruk I.jpg
Led jako mladý “fosilní záznam”
Voda je natolik všudypřítomnou a základní sloučeninou, že si laik stěží představí, že by mohla z vědeckého hlediska vůbec představovat nějakou záhadu. Opak je však pravdou. Řada fyzikálních vlastností vody je stále obestřena tajemstvím. Jeden z dříve nevysvětlených jevů nedávno objasnili geologové Jolana Hrubá a Günther Kletetschka z Přírodovědecké fakulty University Karlovy.
Dětský den v Karolinu
Univerzita Karlova Vás srdečně zve na Dětský den, který se koná 28. září 2018 od 10 do 18 hod v Karolinu, v rámci oslav 100.výročí založení Československa. Dětští návštěvníci se budou moci seznámit s každodenním životem za první republiky, s jejími významnými osobnostmi, zacvičit si se Sokoly a mnoho dalšího. Nevšedním zážitkem bude dobrodružná hra v uličkách Prahy. Vstup zdarma.
LOGO UK.jpg
Upozornění na výhrůžné e-maily
V uplynulém týdnu se významně rozšířily výhružné e-maily, které informovaly o napadení vašeho účtu a získání choulostivých informací, za jejichž smazání požadovaly zaplacení několika tisíc korun. Jde jen o planou výhrůžku.
3D.png
3D model interiéru přízemí budovy Přírodovědecké fakulty
Animaci průletu přízemím budovy PřF UK na Albertově vytvořil v rámci své bakalářské práce student katedry aplikované geoinformatiky a kartografie David Maceška.
3DI.jpg
Metodický seminář pro školitele Univerzity Karlovy 10. 10. 2018
Přihlášky do 5. 10. 2018
VAVRA WEB.jpg
Zemřel prof. RNDr. Jiří Vávra, DrSc.
Katedra parazitologie PřF UK a Laboratoř elektronové mikroskopie PřF UK s hlubokým zármutkem oznamují, že zemřel prof. RNDr. Jiří Vávra, DrSc., emeritní profesor a bývalý vedoucí katedry parazitologie, proděkan PřF UK, světoznámý vědec, výjimečný pedagog i mentor a kolega.
VAVRA.jpg
VAVRA WEB.jpg
obrazek č. 1 Ice profile.jpg
obrazek č.2.jpg
obrazek c.3.jpg
Vnitrostátní procedura přistoupení k Akci COST – uzávěrka 22. října
Vzhledem k nadcházejícímu vyhlášení veřejné soutěže podprogramu Inter-COST MŠMT stanovuje nejzazší termín na zaslání přihlášek pro vnitrostátní proceduru přistoupení k Akci COST na 22. 10. 2018 (budou-li příslušné dokumenty zaslány po tomto termínu, nebude pro žadatele možná účast ve veřejné soutěži). Pokud hodláte tuto vnitrostátní proceduru absolvovat, kontaktujte prosím co nejdříve Oddělení projektového řízení.
Plakat_Lindahl_A4_9_2018_landscape_final.jpg
lindahl web.jpg
Přednáška nositele Nobelovy ceny prof. Tomase Lindahla
Přirodovědecká fakulta UK a Ústav molekulární genetiky AV ČR vás srdečně zvou na přednášku biochemika, nositele Nobelovy ceny za chemii (2015), profesora Tomase Lindahla, "Projects on Inherited Autoimmunity and Alternative Life Forms", která se koná 16.října ve 14 hod ve Velké geologické posluchárně, Albertov 6, Praha 2.
lindahl web.jpg
AUMANN.jpg
AUMANN I.jpg
AUMANN II.jpg
Veřejná přednáška profesora Roberta J. Aumanna, laureáta Nobelovy ceny za ekonomii
Katedra aplikované matematiky MFF UK, Informatický ústav Univerzity Karlovy a Institut teoretické informatiky (CE-ITI) si vás dovolují pozvat na přednášku držitele Nobelovy ceny za ekonomii (2005) a profesora Hebrejské univerzity v Jeruzalémě, Roberta J. Aumanna, „Strategic information theory“, která se koná v pondělí 8. října 2018 ve 14 hod v refektáři malostranské budovy MFF UK, Malostranské nám. 25, Praha 1.
AUMANN I.jpg
quo vadis BATES.jpg
Quo Vadis Chemie: Catalysis: "Awakening Affinities" for Organic Synthesis
Další přednášku z cyklu "Quo Vadis Chemie", Catalysis: "Awakening Affinities" for Organic Synthesis, přednese prof. Roderick W. Bates ( katedra chemie a biochemie, Nanyang Technological University, Singapore). Přednáška proběhne v pondělí 15.10.2018 v posluchárně Ch-2 v 15.00.
bates.png
ILABO.jpg
Navštivte mobilní laboratoř
Společnost ILABO, výhradní zástupce firmy FRITSCH v ČR vás zve k návštěvě mobilní laboratoře FRITSCH. Najdete zde přístroje pro drcení, mletí a granulometrii. Přineste si vzorky! Drcení, mletí a granulometrii Vám na místě provedeme zdarma a zcela nezávazně. Pouze v Praze, 16.-18.10.2018, od 9.00 do 16.00 (čtvrtek do 12.00), Stavební fakulta ČVUT, Thákurova 7.
tomas lindahl.jpg
Plakat_Lindahl_A4_9_2018_landscape_final_web.jpg
Konference a vernisáž výstavy map „100 let proměn hranic našich regionů“
V rámci oslav výročí 100 let od vzniku Československa připravilo Ministerstvo vnitra odbornou konferenci na téma „100 let proměn hranic našich regionů“ a tématicky související výstavu map. Konference se uskuteční dne 17. října 2018 od 9:00 do 12:30 v sále zastupitelstva v budově Magistrátu hlavního města Prahy na Mariánském náměstí na Praze 1. Vernisáž výstavy map se koná dne 17. října 2018 od 13:00 do cca 16:00 v prostorách Křižovnické chodby Národní knihovny České republiky v budově Klementina.
historc.jpg
VEDA JE KRASNA OTVIRAK.jpg
Věda je krásná 2018 finišuje
Registrace příspěvků byla prodloužena do neděle 4.11. Tak neváhejte a určitě se o svá díla podělte s ostatními! Vítěze jednotlivých kategorií budeme znát nejpozději 25.11.2018. A rozhodně nepřijdou zkrátka!
UZOVKA.jpg
SPORTOVNI DEN I.jpg
SPORTOVNI DEN II.jpg
XIII. Geografický sportovní den
Zveme všechny zájemce z řad studentů i zaměstnanců na Geografický sportovní den, který pro vás připravila katedra tělesné výchovy. Ve čtvrtek 18. října 2018 je pro vás otevřeno hned několik sportovišť a od 16.00 se pak bude konat společné posezení na albertovských kurtech. Těšíme se na vás!
SPORTOVNI DEN I.jpg
školení koordinátorů aktivity KA3 "Etika tvůrčí činnosti ve světle posledních trendů a politiky UK"
Zveme Vás na školení koordinátorů aktivity KA3 v rámci projektu Zkvalitnění strategického řízení na Univerzitě Karlově v oblasti lidských zdrojů ve VaV. Školení na téma Etika tvůrčí činnosti ve světle posledních trendů a politiky UK, jehož lektorem je RNDr. Dominik Dvořák, Ph.D. z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání PedF UK se koná ve středu 17.10.2018 od 10.00 do 15.30 ve Velké zasedací síni Karolina.
ACADEMIA I.jpg
ACADEMIA.jpg
7. ročník Studentské soutěže Nakladatelství Academia
Nakladatelství Academia, součást Střediska společných činností Akademie České republiky, v.v.i., vyhlašuje 7.ročník Studentské soutěže o vydání rukopisu magisterské práce.
gr2801_obalka.jpg
Vyšlo nové číslo Geografických rozhledů
Je říjen 2018, měsíc oslav výročí vzniku Československa. Právě 100 let republiky je také klíčovým tématem pro první číslo 28. ročníku Geografických rozhledů.
GR.jpg
Dočerpání mzdových prostředků v roce 2019
Dny otevřených dveří 2018
V pátek a letos nově i v sobotu 19. a 20. ledna 2018 proběhne na naší fakultě Den otevřených dveří. Zváni jsou všichni zájemci o studium přírodních a společenských věd na naší fakultě z řad středoškoláků posledních, ale i nižších ročníků, nebo absolventů bakalářského studia.
PROJEKT KAMPUS.jpg
II. prezentace projektové dokumentace "Kampus Albertov - Biocentrum, Globcentrum"
Univerzita Karlova srdečně zve akademickou veřejnost a všechny další zájemce na prezentaci projektu Kampus Albertov ve fázi dokumentace pro územní řízení, která se koná ve středu 7.11. 2018 od 14.30 v Purkyňově ústavu na Albertově 4, Praha 2.
projekt kampus I.jpg
II. prezentace projektové dokumentace "Kampus Albertov - Biocentrum, Globcentrum"
Univerzita Karlova srdečně zve akademickou veřejnost a všechny další zájemce na prezentaci projektu Kampus Albertov ve fázi dokumentace pro územní řízení, která se koná ve středu 7.11. 2018 od 14.30 v Purkyňově ústavu na Albertově 4, Praha 2.
TROFEJ.jpg
Vernisáž výstavy Trofej v Hrdličkově muzeu člověka
Srdečně vás zveme na vernisáž čtvrté výstavy z cyklu site-specifických temporálních výstav s názvem TROFEJ. Tato výstava vznikla ve spolupráci s výtvarníkem Štěpánem Růžičkou a bude slavnostně zahájena v pondělí 22.10. v 18.00 v Hrdličkově muzeu člověka, Viničná 7, Praha 2. Výstava potrvá do 18.1.2019.
TROFEJ I.jpg
XIII. Geografický sportovní den
Zveme všechny zájemce z řad studentů i zaměstnanců na Geografický sportovní den, který pro vás připravila katedra tělesné výchovy. Ve čtvrtek 18. října 2018 je pro vás otevřeno hned několik sportovišť a od 16.00 se pak bude konat společné posezení na albertovských kurtech. Těšíme se na vás!
mezinárodní den archeologie.jpg
ERC: Národní informační den – Registrace otevřena
Národní informační den o grantech Evropské výzkumné rady (European Research Council, ERC) proběhne 27. 11. 2018. ERC podporuje riskantní výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru. Granty jsou určeny například výzkumníkům, kteří si zakládají nebo konsolidují vlastní výzkumné týmy (ERC Starting a Consolidator) nebo osobnostem, které významně ovlivnily svůj obor (ERC Advanced).
Oslavte s námi archeologii
Každoročně třetí sobotu v říjnu nabízejí archeologické organizace po celém světě pestrý program pro všechny zájemce o tuto dobrodružnou vědu. Připojte se k oslavám Mezinárodního dne archeologie a navštivte 20. října 2018 stánek Hrdličkova muzea v areálu pražského Karolina.
mezinarodni den archeologie.jpg
Borealis Student Innovation Award: příležitost pro chemiky
Do soutěže lze přihlásit bakalářské, magisterské a doktorské práce v oboru „olefin, polyolefin or base chemicals research“. Uzávěrka soutěže je 1. 3. 2019.
Borealis Student Innovation Award 2019.pdf
Největší vědecký festival v ČR hledá šikovné stážisty
Největší vědecký festival v České republice, Týden vědy a techniky AV ČR, který pořádá akademie věd ČR, hledá v termínu od 5. do 11. listopadu šikovné stážisty, kteří by organizátorům pomohli s koordinací festivalu v budově Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 1. Zájemci, zasílejte životopis do 21.10.2018.
KONFERENCE UK.jpg
KONFERENCE UK I.jpg
KONFERENCE UK II.jpg
Univerzita Karlova zve na mezinárodní rektorskou konferenci
Mezinárodní rektorská konference 100 let Československé / České republiky s podtitulem Dědictví demokracie, humanismu a odpovědnosti se koná ve dnech 24. a 25. října 2018 ve Vlasteneckém sále Karolina UK a je věnována tzv. osmičkovým výročím založení Československé republiky v mezinárodní perspektivě a také evropským tématům, která jsou spojena s akademickou obcí Univerzity Karlovy.
solve it.jpg
Nenechte si ujít další ročník studentské soutěže Solve it!
Solve it 2018: Vzdělávání v digitálním věku. Staňte se součástí týmu, který pomáhá vzdělávacím neziskovým organizacím utvářet jejich budoucnost. Tentokrát jsou partnery neziskové organizace Czechitas (CZ) a AjTyvIT (SK). Na vítěze čekají letenky dle vlastního výběru. Uzávěrka přihlášek je 4. listopadu 2018.
LERU Doctoral Summer School 2019
Akce proběhne 14. – 19. 7. 2019 na University of Edinburgh a bude zaměřena na důležitost mezinárodní spolupráce ve výzkumu a na budování kontaktů. Bude vybrán jeden účastník za Univerzitu Karlovu (jeho náklady na účast budou hrazeny). Zájemci se mohou hlásit do 22. 3. 2019.
Informační seminář o programu Erasmus+
Seminář proběhne 27. 11. 2018 (od 16:30) ve Velké geologické posluchárně (Albertov 6). Na semináři se dozvíte, jak postupovat, pokud byste rádi vyjeli na Erasmus, a také, co Vám tato zkušenost může dát.
Metodický seminář pro školitele Univerzity Karlovy 13. 11. 2018
obrazek.jpg
FAKUTLNÍ ZNAK ČERVENÝ.jpg
Senátní volby 2018
Ve dnech 26. až 29. listopadu 2018 probíhají volby do Akademického senátu UK pro volební období 2019 - 2022 a volby do Studentské komory Akademického senátu PřF UK pro volební období 2019 - 2021. Volit můžete prostřednictvím aplikace, přístupné po rozkliknutí této aktuality.
Senátní volby 2018
Ve dnech 26. až 29. listopadu 2018 probíhají volby do Akademického senátu UK pro volební období 2019 - 2022 a volby do Studentské komory Akademického senátu PřF UK pro volební období 2019 - 2021. Volit můžete prostřednictvím aplikace, přístupné po rozkliknutí této aktuality.
FAKUTLNÍ ZNAK ČERVENÝ.jpg

Akce dokumentů