E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníArchiv 2018

Soutěž o finanční podporu na výzkum v rámci diplomové práce
Studenti navazujícího magisterského studia na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje mohou soutěžit o finanční podporu na svůj diplomový výzkum. Návrhy projektů zasílejte do 15. května 2018.
Zpracování a analýza mikroskopických obrazů v biomedicíně
Ústav molekulární genetiky AV ČR a Československá mikroskopická společnost Vás zvou na týdenní kurz "Zpracování a analýza mikroskopických obrazů v biomedicíně" určený PhD studentům a mladším vědeckým pracovníkům. Kurz se bude konat v Ústavu molekulární genetiky AV ČR v Praze-Krči ve dnech 16.-20.4. 2018.
Program STARS napomáhá internacionalizovat doktorské studium
Program pro nadané doktorandy STARS vznikl na naší fakultě v roce 2011. Pro portál ResearchJobs vznikl rozhovor s proděkanem prof. Jakubem Langhammerem, který mapuje jeho minulosti vyhlídky. Do programu STARS je stále možné se přihlásit - termín pro podání přihlášky je do 16. března.
TISK Langhammer_maly.jpg
Termín pro podání přihlášek na naší fakultu je 28.2.!
Chystáte se studovat na naší fakultě v bakalářském nebo i navazujícím magisterském studiu? Neprováhejte svou šanci podat si přihlášku - poslední možnost je ve středu 28. února. Pozor - termín platí i pro studenty bakalářské studia naší fakulty, kteří se chystají pokračovat do dalšího stupně.
Pr_kampan_Aerofilms_slide_1920x1080px_oříz.jpg
Reprezentační ples fakulty už tento pátek!
23. února 2018 můžeme všichni společně oslavit začátek nového semestru! Stejně jako v předchozích letech bude ozdobou i letošní plesové sezóny tradiční Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Hudba, tanec, zábava, dobré jídlo, vybrané pití, setkání studentů, kolegů a přátel, to vše v jeden večer a pod jednou střechou Kongresového centra Praha.
CELSA PhD Academy on Transferable Skills
Akce proběhne 16. – 19. 4. 2018 v Praze. Pořádá ji Univerzita Karlova ve spolupráci s dalšími univerzitami z Central Europe Leuven Strategic Alliance (CELSA). Zájemci se mohou hlásit do konce března – účastníci budou vybráni na základě CV a motivačního dopisu.
CELSA PhD Academy booklet.pdf
DSC_3437.jpg
Na reprezentačním plese byli vyhlášeni vítězové ankety Studentský Velemlok
Studentský Velemlok patří již tradičně do rukou nejlepších pedagogů naší fakulty. Letos toto ocenění, které je udělováno na základě studentského hlasování, převzala z rukou děkana fakulty prof. Jiřího Zimy a předsedy akademického senátu fakulty dr. Radima Perlína šestice pedagogů. Všem laureátům upřímně gratulujeme!
žezlo11321587.jpg
Mezi vítězi Ceny Wernera von Siemense byli zástupci naší fakulty
Celkem 25 nejlepších mladých vědců, studentů a pedagogů převzalo ocenění ve 20. ročníku prestižní vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Cenu za nejvýznamnější výsledek základního výzkumu získal tým prof. Jířího Čejky z katedry fyzikální a makromolekulární chemie a AV ČR.
siemens-logo.png
Nabídka Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků
Katedra učitelství a didaktiky chemie v současné době nabízí šest akreditovaných kurzů.
logo_strom.jpg
Copy of AIESEC Blue Logo (1).png
logo jpg.jpg
logo jpg I.jpg
BAYER_LOGOANIMATION kurz ohne MS 30fps 1080p_00102.png
Career_logo_zlute_2018_iCS6-01.jpg
LOGO.jpg
logo coolagent.jpg
logo v jpg.jpg
logo ekosystem jpg.jpg
LOGO ExxonMobil red.png
logo exon jpg.jpg
Zúčastněte se natáčení pořadu Focus Václava Moravce. Hostem bude mimo jiné prof. Bohumír Janský
V úterý 13. března ze Staré čističky odpadních vod v Bubenči vysílá pořad Fokus Václava Moravce. Tématem bude "Voda" a vystoupí v něm mino jiné prof. Bohumír Janský či hydrogeolog a oceánolog Zbyněk Kukal. Pokud máte zájem stát se součásti publika, můžete doplnit své jméno do tabulky, kterou najdete po rozkliknutí aktuality. Produkce ČT se vám následně ozve. Čas je do čtvrtka 1.3. do 12.00.
NEJeures_logo.jpg
g-servis logo jpg.jpg
quinteles.jpeg
spolchemie_logo_standard(1).jpg
logo synlab jpg.jpg
unipetrol logo jpg.jpg
zememericsky ustav logo.jpg
logo ALS web.jpg
logo clovek v tisni.jpg
SEMINÁŘE STUDIUM V ZAHRANIČÍ JPG.jpg
Semináře o studiu v zahraničí
Informační, poradenské a sociální centrum UK pro Vás v letním semestru připravilo cyklus seminářů. Vstup je zdarma, registrace probíhá online, a to na každý seminář zvlášť.
fresenius web.jpg
DIPLOMKY AV JPG.jpg
Nabídka témat diplomových a doktorských prací
Pojďte s námi dělat neviditelnou vědu! Oddělení chemie a fyziky aerosolů, Ústav chemických procesů AV ČR nabízí témata diplomových a doktorských prací.
Nanolive: Zobrazování buněk – soutěž pro studenty o výzkumný pobyt ve Švýcarsku
Hlásit se mohou bakalářští nebo magisterští studenti. Součástí přihlášky musí být mikroskopem pořízený obrázek buňky. Vítěz získá týdenní výzkumnou stáž zahrnující práci s mikroskopem umožňujícím zobrazovat živé buňky ve 3D.
Jak se měnili Evropané v posledních 30 tisících letech?
Doc. Vladimír Sládek z katedry antropologie se společně se svým týmem věnuje analýzám kosterních pozůstatků Evropanů již více než 15 let. Výsledky jeho práce se právě staly součástí významné zahraniční monografie, která právě v těchto dnech vychází v nakladatelství Wiley-Blackewell v New Yorku.
sladek a kol..jpg
01.jpg
02.jpg
05.jpg
09.jpg
15.jpg
17.jpg
Setkání fakultních škol Přírodovědecké fakulty UK
V rámci Dne otevřených dveří PřF UK 2018 se uskutečnilo setkání zástupců fakultních škol, při němž získalo tento titul z rukou děkana PřF UK, prof. Jiřího Zimy šest nových škol. Součástí setkání bylo představení stávajících i nových podmínek spolupráce a výhod pro fakultní školy, novinek i nabídky jednotlivých sekcí pro školy a učitele.
V Mapové sbírce PřF UK byla uvedena do oběhu pamětní stříbrná mince ČNB
Rok 2018 je rokem 500. výročí vzniku nejstaršího kartografického zobrazení Čech, Klaudyánovy mapy. Za účasti děkana PřF UK prof. Jiřího Zimy, ředitelky Mapové sbírky PřF UK dr. Evy Novotné i ředitele peněžní sekce ČNB ing. Josefa Ducháčka byla slavnostním aktem uvedena do oběhu pamětní stříbrná mince, vydaná ČNB při příležitosti tohoto významného kartografického výročí. Aktu se zhostil předseda Evropské numismatické organizace ing. Evžen Škňouřil.
mapa klaud.png
Výstava Mapové sbírky: Mapy obležení
Výstava Mapy obležení / Siege maps byla připravena u příležitosti velkého úspěchu České republiky a Malty v soutěži o zápis do registru Memory of World UNESCO. Soubor čtyř Camociových map, dokumentující bitvu o Maltu v polovině 16. století, byl zapsán koncem roku 2017. Slavnostní předání certifikátů proběhne v dubnu 2018 na Ministerstvu kultury ČR. Již nyní je však v Mapové sbírce PřF UK prezentována výstava Mapy obležení, která objasňuje vznik a obsah map. Výstava potrvá do 15. 5. 2018.
mapy oblezeni_maly.jpg
Pozvánka na seminář "Predátorské časopisy“.
OPV ve spolupráci s Knihovnou chemie zve na další seminář z cyklu „Informační gramotnost pro doktorandy", tentokrát na téma "Predátorské časopisy“.
mexiko today.jpg
MEXICO.jpg
Nenechte si ujít přednášku velvyslankyně Spojených států mexických
Zveme Vás na přednášku J.E. Leonory Ruedy Gutiérrez "Mexico today", která se koná ve středu 7.3. 2018 ve 14.50 hod v posluchárně Věž na Albertově 6.
Nová kniha: O parazitech a lidech
Paraziti jsou tvorové fascinující – na jedné straně svou schopností ubližovat, na druhé straně svou všestranností a vynalézavostí, která nám dokáže prozradit mnoho o povaze živého světa. O dechberoucím světě parazitů, jejich místě v přírodě i jejich vztazích s lidmi právě vychází populárně-naučná kniha, jejíž autorský kolektiv má těžiště na naší katedře parazitologie.
O_parazitech_lidech_maly.jpg
Seminář informační zdroje (1).png
Jak napsat a obhájit bakalářskou (diplomovou) práci?
Seminář pořádá Knihovna chemie PřF UK. Jednotlivé části se uskuteční 10., 17., 24. dubna mezi 9.50 - 11.20. Nutná registrace na mailu: knihchem.info@natur.cuni.cz.
Národní informační den ke grantům Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA)
Akce proběhne 21. 3. 2018 v prostorách Akademie věd ČR (Národní 3, Praha 1) a proběhne v angličtině. Vystoupí zde například zástupce Evropské komise nebo čeští řešitelé MSCA projektů. Mezi granty MSCA patří například „Individual Fellowships“ pro postdoky nebo „Innovative Training Networks“ pro doktorandy.
mandela I.jpg
mandela II.jpg
mandela.jpg
Nenechte si ujít již 10. ročník studentské soutěže „Nelson Mandela World Human Rights Moot Court“
Do soutěže se mohou zapojit studenti všech vysokých škol. Soutěžící týmy se utkají nad aktuálními tématy z oblasti lidských práv. Uzávěrka přihlášek je stanovena na 16. dubna 2018.
nastartujte svou pamet.jpg
Nastartujte svou paměť
Nenechte si ujít semínář "Nastartujte svou paměť", který se koná 12.března 2018 od 16.00 v Coworking a vzdělávacím centru, Sněmovní 17, Praha 1. Vstup volný.
LERU Doctoral Summer School 2018
Akce proběhne 9. – 13. 7. 2018 na KU Leuven a bude zaměřena na důležitost interdisciplinární spolupráce ve výzkumu a v řešení problémů, kterým současná společnost čelí. Bude vybrán jeden účastník za Univerzitu Karlovu (jeho náklady na účast budou hrazeny). Zájemci se mohou hlásit do 31. 3. 2018.
Křest knihy "Univerzitní botanické zahrady v Praze v letech 1775-1945" proběhl ve skleníku Botanické zahrady
Knihu "Univerzitní botanické zahrady v Praze v letech 1775-1945" právě vydalo nakladatelství Národní archiv. A jelikož je hlavním tématem knihy právě naše Botanická zahrada (byť nejen ve své současné lokaci), byla tato publikace pokřtěna právě u nás. Slavnostního aktu, který proběhl 1.3., se účastnila řada význačných hostí včetně děkana PřF UK prof. Jiřího Zimy.
unizahrady_oříz.jpg
Kurz CŽV „Odborné zdravotnické laboratorní metody“ umožní získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání
Absolventi získají osvědčení o získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání podle ustanovení § 51 a § 52 zákona č. 96/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče. Přihlášky bude možno podat cca za 14 dní (konec března). Více informací sdělíme spolu s informací o otevření možnosti se hlásit na daný kurz.
Přírodověda populárně hledá šéfredaktora
Baví vás popularizace vědy a chcete své zkušenosti s ní využít? Popularizační rubrika webu PřF UK hledá nového šéfredaktora či šéfredaktorku z řad svých studentů. Hlásit se můžete do neděle 18. března včetně.
Výstražná stávka studentů #VyjdiVen
Studentská komora Akademického senátu PřF UK se aktivně připojila k výstražné stávce studentů #VyjdiVen plánovanou na 15. 3. 2018 od 12:00 a vyzývá studenty fakulty, aby se zapojili do této stávky. Současně studenti oslovili prostřednictvím děkana a jeho kolegia i pedagogy a pozvali je k spoluúčasti na této akci. Podle ohlasů na zveřejnění pozvánky se za hodinu přihlásilo k účasti více než 150 studentů a dalších členů akademické obce fakulty.
Vyjdi ven_II.jpg
Výstražná stávka studentů #VyjdiVen
Studentská komora Akademického senátu PřF UK se aktivně připojila k výstražné stávce studentů #VyjdiVen plánovanou na 15. 3. 2018 od 12:00 a vyzývá studenty fakulty, aby se zapojili do této stávky. Současně studenti oslovili prostřednictvím děkana a jeho kolegia i pedagogy a pozvali je k spoluúčasti na této akci. Podle ohlasů na zveřejnění pozvánky se za hodinu přihlásilo k účasti více než 150 studentů a dalších členů akademické obce fakulty.
Prof. Bohumír Janský v pořadu Fokus Václava Moravce
Kdy se lidstvo ocitne na suchu? Čekají svět boje o vodu? Jak s vodou zacházíme a jak si jí vážíme? Přímý přenos ze Staré čistírny odpadních vod v Praze – Bubenči. Pozvání přijali mimo jiné hydrolog Bohumír Janský, dálková plavkyně Yvetta Hlaváčová Tulip, oceánolog Zdeněk Kukal, klimatolog Alexander Ač nebo egyptolog Miroslav Bárta.
jansky251694_21.png
Upozornění Ekonomického oddělení
Od 16.3.2018 platí nový Zaváděcí list zakázky.
Pozvání na největší studentskou prezentaci projektů ve střední Evropě
Zveme Vás na největší festival mládežnických projektů a startupů ve střední Evropě, který se koná 16. května 2018 na Brněnském výstavišti. Akce je určená zejména pro studenty všech škol, výchovné pracovníky středisek volného času a kreativní pedagogy, ale vítáni jsou všichni nadšenci technologií, neformálního vzdělávání a světa startupů.
CENA CRYTUR.jpg
Nepřehlédněte soutěž o Cenu CRYTUR 2018
Cena CRYTUR 2018 patří autorům nejlepších diplomových prací se zaměřením na materiálové vědy, podaných k obhajobě v období od 1. 7. 2017 do 30. 6. 2018. Organizátoři chtějí prostřednictvím soutěže podpořit snahu diplomantů aplikovat nabyté vědomosti v praxi a vyzdvihnout inovativní postupy. Ceny jsou určeny i pro vedoucí prací.
České hlavičky: projekt určený nadaným středoškokolákům
Navštěvuje vaši laboratoř středoškolák, který zde pracuje na projektu pro SOČ či některou z oborových olympiád? Přihlaste jeho projekt do České hlavičky! Uzávěrka příjmu nominací je 30. června 2018.
Kurz CŽV „Odborné zdravotnické laboratorní metody“ umožní získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání
Ve spolupráci s 1. lékařskou fakultou UK otevíráme akreditovaný kvalifikační kurz. Vstupním požadavkem je absolvování magisterského studijního oboru přírodovědného zaměření. Přihlásit se mohou i studenti, kteří nejpozději k prvnímu dni konání kurzu absolvují magisterské studium a tuto skutečnost doloží potvrzením. Přihlášení je možno do 20.5. 2018.
kříž červený.jpg
Univerzitní workshop pro žadatele o Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships
Stále je možné se hlásit na workshop pořádaný 25. 4. 2018 v Karolinu. Je určen pro výzkumníky, kteří budou podávat projektový návrh do aktuální výzvy s uzávěrkou 12. 9. 2018. Tyto granty financují postdoktorské stáže (1-2 roky) v jiné zemi, než kde výzkumník dosud pracoval nebo studoval.
americký semestr.jpg
Jubilejní 25.ročník Amerického semestru byl zahájen
Ve středu 28. března 2018 proběhlo na Albertově zahájení jubilejního 25. ročníku tzv. Amerického semestru – programu vzájemné spolupráce mezi Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy a americkou Dartmouth College (New Hampshire, USA).
25 am.jpg
karolinum II.jpg
Univerzita Karlova otevře své sídlo veřejnosti
Univerzita Karlova otevře v sobotu 7. dubna své historické sídlo Karolinum veřejnosti. Připomene si tak 670 let od svého založení. Pro návštěvníky je připravena prohlídková trasa s řadou zajímavostí a výstava univerzitních insignií. Areál Karolina bude otevřen mezi 10 - 17 hodinou.
karolinum WEB.jpg
Book_Cover2.jpg
Křest knihy “Hodnocení stavu smrkových porostů”
Dne 26.3. proběhl na Katedře experimentální biologie rostlin ve Viničné 5 křest odborné publikace zaměřené na hodnocení fyziologického stavu smrkových porostů různými metodami spolu s uvedenými případovými studiemi z Krušných hor v letech 1998 - 2013. Slavnostního aktu se zúčastnila celá řada hostů z fakulty včetně proděkanů PřF UK – Dr. Aleše Soukupa, doc. Martina Ouředníčka a prof. Petra Horáka, kteří knihu pokřtili.
Book_Cover23.jpg
Sociální geografka Dana Fialová v České televizi
Jaro je konečně tu a s ním i začátek chalupářské sezóny. O českém chalupaření a chataření hovořila ve Studiu 6 České televize sociální geografka Dana Fialová.
fialová_čt_s6_oříz.png

Akce dokumentů