E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníVelká výstava bezobratlých v Botanické zahradě

Botanická zahrada PřF UK ožije v období mezi 8. - 17. červnem nejrůznější “havětí”. Již potřetí zde totiž proběhne Velká výstava bezobratlých, která nechá nahlédnout do světa řady skupin bezobratlých živočichů. Vítáni jsou na ní všichni, kdo se rádi dívají a nechají se o světě okolo sebe poučit.

 

 

Svět bezobratlých živočichů je pestrý na počet druhů, nejrůznější bizarní životní strategie, ale také na tvarovou a barevnou rozmanitost a ano - na krásu. Vědci působící na katedře zoologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a v Národním muzeu spojili své síly, aby krásy bezobratlého světa přiblížili co nejširšímu okruhu zájemců. Třetí ročník Velké výstavy bezobratlých představí plejádu živočichů od sekáčů, pokoutníků či vodouchů až po raky, berušky vodní nebo splešťule. V akváriích si zblízka prohlédnete také larvy jepic, potápníků a vážek, v teráriích najdete brouky zlatohlávky, střevlíky či mrchožrouty.

K vidění bude rovněž sekce bezobratlých obyvatel našich domovů nebo kolekce měkkýšů střední Evropy. Živé exponáty doplní fotografie našich nejzajímavějších bezobratlých. Budete se tedy moci bezprostředně setkat jak s běžnými, tak s velmi vzácnými a ohroženými druhy ze střední Evropy i blízkého okolí.

 

Výstava se koná 8.–17. června 2018 v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK (Na Slupi 16, Praha 2). Otevřeno je denně od 10:00 do 18:00 hodin. Výstava probíhá ve stanech a je přístupná za každého počasí. K dispozici bude také stánek e-shopu Přírodovědci.cz s tématicky příbuzným zbožím.


VSTUPNÉ:

- děti do 6 let zdarma
- dospělí 40 Kč
- děti, vojsko a důchodci  20 Kč
- rodinné vstupné (dva dospělí a dvě děti) 100 Kč
- přihlášené školní skupiny (pouze pro školy registrované v katalogu Přírodovědci.cz) zdarma


 

 

Publikováno: Čtvrtek 17.05.2018 12:00

Akce dokumentů