E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníArchiv 2018

Americký semestr proběhl letos již po pětadvacáté!
Již 25 let probíhá každoročně na naší fakultě tzv. Americký semestr – program vzájemné spolupráce mezi Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy a jednou z nejprestižnějších amerických univerzit Dartmouth College (New Hampshire, USA). Přibližně v polovině programu, 3. a 4. května, proběhla u příležitosti letošního kulatého výročí založení Amerického semestru oslava v podobě odborně-společenského programu pro fakultní i širší veřejnost.
25.jpg
Na Dvořákovu Prahu s ISIC kartou za hubičku!
Nebojte se klasiky! Hudebníci i orchestry, které vyprodávají velké koncertní sály po celém světě a honosí se prestižními cenami, opět míří do Prahy, a to od 7. do 21.9. Pokud jste studenti, máte platnou kartu ISIC a ještě vám nebylo 26 let, máte možnost navštívit libovolné množství festivalových koncertů se vstupenkou Studentský speciál za 100 korun!
Výzva TA ČR, program ÉTA
9. května byla vyhlášena druhá veřejná soutěž v programu ÉTA. Termín pro podávání návrhů do soutěže je 21.června 2018. Hlavní změnou od 1. veřejné soutěže je snížení maximální podpory na projekt na 80% a v případě, že aplikačním garantem bude podnik, musí být uchazečem projektu (tedy být interním aplikačním garantem).
DBU.jpg
Nabídka stipendijních pobytů na německých odborných pracovištích pro rok 2019
Německá spolková nadace pro životní prostředí, DBU, vypisuje každý rok stipendia pro kvalifikované absolventy magisterského studia vysokých škol ve Střední a Východní Evropě, zaměřených na studium různých oblastí tvorby a ochrany životního prostředí. Termín přihlášek je do 1.8.2018.
Doc. RNDr. Ivan Bičík, CSc. obdržel významné ocenění Varšavské univerzity
V dubnu 2018 při příležitosti mezinárodní konference na téma 100 let geografie na Varšavské univerzitě a 125 let od založení Polské geografické společnosti převzal doc. RNDr. Ivan Bičík, CSc. jako první zahraniční laureát významné ocenění Varšavské univerzity.
BIČÍK MEDAILE.jpg
Velká výstava bezobratlých v Botanické zahradě
Botanická zahrada PřF UK ožije v období mezi 8. - 17. červnem nejrůznější “havětí”. Již potřetí zde totiž proběhne Velká výstava bezobratlých, která nechá nahlédnout do světa řady skupin bezobratlých živočichů. Vítáni jsou na ní všichni, kdo se rádi dívají a nechají se o světě okolo sebe poučit.
Bezobratli_screen_6_oříz.jpg
ERC Advanced Grants 2018: výzva a interní pokyny
Granty European Research Council (ERC) podporují výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru. Advanced grants jsou určeny pro mezinárodně etablované vědce, kteří v posledních 10 letech významně ovlivnili svůj obor. Uzávěrka je 30.8.2018. Prosíme výzkumníky, kteří chtějí podat přihlášku do aktuální výzvy, aby do konce června kontaktovali Oddělení projektového řízení.
STARS.jpg
STARS.jpg
CHATAŘ.jpg
CHATAŘ.jpg
magnet.jpg
economic geography journal.jpg
cistirna odpadnich vod.jpg
GEN.jpg
ERC.jpg
pecet UK.jpg
pecet UK.jpg
FAKUTLNÍ ZNAK ČERVENÝ.jpg
update.jpg
PERU.jpg
economic geography journal.jpg
STARS.jpg
CHLUPACOVO.jpg
MINERALOGICKE MUZEUM.jpg
MINERALOGICKE MUZEUM I.jpg
MAPOVÁ SBÍRKA.jpg
BOTANICKA ZAHRADA.jpg
HRDLIČKOVO MUZEUM II.jpg
CHEMIE.jpg
Pražská muzejní noc na PřF UK
V rámci Pražské muzejní noci, dnes již největší kulturní a populárně-vědecké akce v hlavním městě, bude od soboty 9. června od 19.00 do neděle 10. června do 01.00 ponocovat i naše fakulta. V tuto noc pro Vás neotevíráme pouze muzejní sbírky, stejně jako každý rok vás i letos čeká bohatý doprovodný program.
MUZEJNI NOC.jpg
Pozvanka_vystava_Klaudyan.jpg
Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 v Mapové sbírce
Knihovna geografie a Mapová sbírka Geografické sekce PřF UK vás zvou, u příležitosti 500. výročí vydání první mapy Českého království, na výstavu Mikuláš Klaudyán: první mapa Čech 1518. Výstava potrvá od 23.5. do 31.12.2018. Vstup je volný.
logo klaudyan.jpg
Pozvanka_vystava_Klaudyan (1).jpg
Vyšlo opatření rektora: Zásady a pravidla ochrany osobních údajů
Pozvanka_vystava_Klaudyan FINAL.jpg
VELETRH VEDY II.jpg
VELETRH VĚDY LOGO.png
VELETRH VEDY III.jpg
kure_jandova.png
21. ročník Ceny Wernera von Siemense byl vyhlášen
Společnost Siemens, ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a rektorem Tomášem Zimou, který převzal roli předsedy jedné z porot, hledá a následně ocení nejlepší studenty, vedoucí jejich prací, mladé vědce a pedagogy. V letošním roce na vítěze čekají navýšené odměny spolu s cenou 10 000 Kč za doporučení vítěze. Přihlášky podávejte do 25.listopadu 2018.
SOUTĚŽ NAKLADATELSTVI AV.jpg
Nakladatelství Academia vyhlašuje 7. ročník Studentské soutěže o vydání rukopisu magisterské práce
Diplomové práce z kategorií Vědy o živé přírodě a chemické vědy, Vědy o neživé přírodě, Humanitní a společenské vědy mohou vedoucí prací i kateder přihlašovat do 31.10.2018.
Zajímavá brigáda v krásném prostředí Národního parku Šumava
Správa Národního parku Šumava hledá brigádníka/brigádnici v rámci dotazníkového šetření - socio-ekonomický monitoring. 5 dní v červnu až říjnu 2018.
Elektronické hodnocení výuky
Konec papírovým anketám! Školní rok 2017/2018 je prvním rokem, kdy spouštíme pouze elektronickou aplikaci pro hodnocení předmětů studenty (anketa). Zapojte se i v letním semestru na hodnoceni.natur.cuni.cz v období 14. 5. – 30. 6. 2018. Budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu.
čtvercový plakát.jpg
Elektronické hodnocení výuky
Konec papírovým anketám! Školní rok 2017/2018 je prvním rokem, kdy spouštíme pouze elektronickou aplikaci pro hodnocení předmětů studenty (anketa). Zapojte se i v letním semestru na hodnoceni.natur.cuni.cz v období 14. 5. – 30. 6. 2018. Budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu.
BIOCEV I.jpg
Dny Biocevu 2018
Biotechnologické a biomedicínské centrum Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci (BIOCEV) pořádá letos již potřetí Vědeckou konferenci s poster session. Všichni zájemci jsou srdečně zváni. Akce se koná 18. - 19.6. 2018.
BIOCEV.jpg
Prof. Kindlmann ve Studiu 6
Zajímavý rozhovor o ohrožení biodiverzity s prof. Pavlem Kindlmannem z Ústavu pro životní prostředí.
[···]
ARCHEOLOGICKÁ ŠKOLA.jpg
LOGO ARCHEOLOGICKÁ SKOLA.jpg
Archeologická letní škola letos poprvé za účasti Hrdličkova muzea
Archeologické letní škola s názvem ANTICKÝ SVĚT A EVROPA OČIMA 21. STOLETÍ proběhne 11.- 13. 6. 2018 v kampusu Hybernská. Hrdličkovo muzeum člověka doplní program nejen o zajímavosti z paleopatologie, ale i o metody kosterní antropologie, které jsou nezbytnou součástí archeologické terénní práce.
obrazek archeolog skola.jpg
antibiotics.jpg
Appbiotics tým hledá betatestery pro svoji aplikaci
Appbiotics tým vás zve do programu testování nevydané verze aplikace Appbiotics, která pomáhá lépe užívat antibiotika. Jako tester získáte aktualizaci, která zahrnuje testovací verzi aplikace Appbiotics, která může obsahovat také dosud nevydané verze okamžité aplikace.
obrazek GR.jpg
Nové číslo Geografických rozhledů je na světě
Hory, to je téma posledního pátého čísla letošního ročníku Geografických rozhledů. Jak se člověk adaptoval na život v horách? Víte, jak vznikla horská údolí? Jak působí mráz v našich horách a jak se interakce hor s atmosférou odráží na počasí? A stane se Krušnohoří památkou UNESCO? Toto a mnoho dalšího se dočtete v novém čísle.
logo.jpg
plakátek.jpg
Výstava Cesta spravedlivá od alchymie k chemii
Knihovna chemie Přírodovědecké fakulty UK hostí od 24.5. do 31. 10. 2018 zajímavou expozici, zachycující okamžiky dějin alchymie a chemie od nejstarších dob do konce 18.stol. Vstup volný.
na web.jpg
na web.jpg
0001 (3).jpg
flyier-A3-final-CZ.jpg
science slam II.jpg
Zapojte se do Charles University Science Slam!
Science Slam je stand-up formát, kdy mladí vědci prezentují své výzkumné projekty v krátkých 6- minutových rozhovorech, které lze snadno sledovat. Následně publikum hlasuje za nejlepší výkon. Důležité není vědecký výsledek jejich práce, ale jak vysvětlit projekt zábavným, srozumitelným a stručným způsobem.
BIO BIO CEV.jpg
BIO BIO BIO CEV I.jpg
TK PTACEK.jpg
TK MAPA.png
Unikátní projekt zmapoval nářečí strnada v Česku
Článek týmu z katedry ekologie Přírodovědecké fakulty UK, Ústavu biologie obratlovců AV ČR a České společnosti ornitologické, který nedávno vyšel v prestižním ornitologickém časopise IBIS, je vyvrcholením více než šestileté spolupráce mezi českými vědci a dobrovolníky z řad veřejnosti, kteří mapovali geografickou variabilitu ve zpěvu strnada obecného v Česku. Povedlo se tak shromáždit studijní materiál, který nemá ve světě obdoby.
strnad.jpg
valdštejnská zahrada.jpg
senat.jpg
Zahradní slavnost Klubu Alumni Univerzity Karlovy
První místopředsedkyně Senátu PČR Mgr. Miluše Horská a rektor Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc. Vás srdečně zvou na Zahradní slavnost, která se, pod záštitou senátora prof. RNDr. Václava Hampla, DrSc., koná ve středu 27.6.2018 od 18:00 do 20:00 ve Valdštejnské zahradě v Praze.
Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships 2018 – připomenutí
Připomínáme otevřenou výzvu k předkládání projektů na výzkumné postdoktorské stáže spojené s mezinárodní mobilitou: Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships (MSCA-IF). Tyto granty jsou zajímavou příležitostí pro (budoucí) postdoky, ale také pro vedoucí výzkumných skupin, kteří si chtějí přivést výzkumníka ze zahraničí. Uzávěrka je 12. 9. 2018.
uvodka.jpg
machač.jpg
machač.jpg
A5_orientacni_tyden_final.jpg
Orientační týden 2018, vstupte do světa UK
Informační, poradenské a sociální centrum pořádá Orientační týden 2018, cyklus přednášek pro studenty prvních ročníků UK. Registrace na jednotlivé přednášky bude spuštěna 1. týden v září.
obrazek na web.jpg
Pomozte zalesnit Jeseníky!
Spolek ekologická organizace PagoPago pokračuje v záchraně lesa před kůrovcovou kalamitou v Jeseníkách. Placená brigáda. Akce se koná celé léto. Nástup možný ihned.
Univerzita Karlova má osmnáct nových profesorů, dva z nich jsou z naší fakulty
Šedesát kandidátů převzalo 25. června ve velké aule Karolina profesorské jmenovací dekrety. Osmnáct z nich bylo z Univerzity Karlovy. Z naší fakulty byli profesory jmenováni doc. Ivan Čepička z katedry zoologie a doc. Oldřich Fatka z Ústavu geologie a paleontologie.
pečeť.jpg
Přerušení dodávky elektřiny 17.7.2018
Pravidelná revize trafostanice Hlavova 8 se letos bude konat v úterý 17.července 2018.
KRÁTKÝ ANONYMNÍ DOTAZNÍK JEN NA PÁR MINUT
Studentka Pedagogické fakulty UK Vás laskavě žádá o vyplnění dotazníku pro svoji diplomovou práci na téma Účinků léčivých rostlin na lidský organismus. Dotazník bude aktivovaný do 5.7.2018.
Uzavření bistra
V době letních prázdnin od 2. 7. do 31. 8. 2018 je uzavřeno bistro Živina v budově Albertov 6.
Naši odborníci na výzkum kvasinek otevřeli v časopise Science vědeckou debatu o apoptóze u nižších eukaryot
Odbornice z BIOCEVu Zdena Palková a Libuše Váchová spolu s dalšími zahraničními kolegy poukázali v příspěvku typu „technical comment“ časopise Science na problematické přístupy a nedostatečně podložené závěry v článku dříve publikovaném v témže časopise. Zmíněný článek popsal programovanou, apoptóze-podobnou smrt plísně Aspergillus fumigatus indukovanou plicními neutrofily jako důležitý mechanismus imunitní reakce.
palkova.jpg
CHAMELEON I.jpg

Akce dokumentů