E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníNové číslo Geografických rozhledů je na světě

Hory, to je téma posledního pátého čísla letošního ročníku Geografických rozhledů. Jak se člověk adaptoval na život v horách? Víte, jak vznikla horská údolí? Jak působí mráz v našich horách a jak se interakce hor s atmosférou odráží na počasí? A stane se Krušnohoří památkou UNESCO? Toto a mnoho dalšího se dočtete v novém čísle.

5.číslo 27.ročníku Geografických rozhledů s tématem Hory

 

Poslední 5. číslo letošního ročníku Geografických rozhledů se soustředí na téma Hory

V posledním čísle 27. ročníku Geografických rozhledů diskutujeme, jak se na život v horách člověk adaptoval. Vysvětlujeme vznik horských údolí. Ilustrujeme působení mrazu v našich horách. Zaměřujeme se na to, jak se interakce hor (zvýšeného reliéfu) s atmosférou odráží na počasí (nejen) v horských oblastech. Zveme vás na geomorfologickou procházku po Krkonoších. Nabízíme alternativní metodu zápisu žáků z vyučovacích hodin, skečnouting, který kombinuje vizuální znázornění probírané látky s verbálním. Představujeme místně zakotvené učení, projektový způsob výuky, kterým lze posílit sounáležitost žáků s místem, ve kterém žijí. Řešíme, jestli se Krušnohoří stane památkou UNESCO. Zkoumáme možnosti využití starých důlních děl pro další účely prospěšné pro okolní krajinu, ekosystém i společnost.

Titulní fotografii obstaral Petr Jan Juračka při výstupu na K2!

Geografické rozhledy můžete sledovat a číst i v online verzi na www.geograficke-rozhledy.cz a na facebooku a instagramu časopisu @geograficke.rozhledy.

Roční předplatné (5 čísel za školní rok) pouze za 335 Kč objednávejte online zde.

 

Publikováno: Středa 30.05.2018 14:40

Akce dokumentů