E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníArchiv 2018

oocyte.jpg
Vánoční turnaje_2018-001.jpg
Ceny děkana Přírodovědecké fakulty UK 2018
Na Předvánočním koncertě PřF UK 11. prosince 2018 byly slavnostně uděleny Ceny děkana nejlepším studentům, absolventům a mladým vědeckopedagogickým pracovníkům. Všem oceněným srdečně gratulujeme!
IMG_20161217_163148_upr.jpg
BG_2100 (1).JPG
znecisteni web.JPG
znecisteni web I.png
Srovnání zamořenosti vesnic kouřem z domácího vytápění má první výsledky. Data jsou alarmující!
Ve dnech 12. – 14. prosince 2018 se v Praze sejdou evropští odborníci na sledování kvality ovzduší, aby zhodnotili výsledky srovnávacího měření znečištění vzduchu malých sídel během topné sezony. Výzkum probíhá v rámci projektu CONSPIRO – Breathing Together for Cleaner Air (dýchat společně za lepší ovzduší), koordinovaného společností SCIENCE IN a Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy.
znecisteni I.jpg
mapka.jpg
mapka I.jpg
domky.jpg
Ve srovnání se západem českým suburbiím segregace nehrozí
Dynamika sociálního prostředí a prostorová mobilita v metropolitních regionech České republiky je název projektu Grantové agentury České republiky, který probíhal pod vedením výzkumného týmu Urbánní a regionální laboratoře. Co projekt provázelo, jakým způsobem výzkum probíhal či jak se dají využít jeho výsledky v praxi, řekl v rozhovoru pro GA ČR vedoucí výzkumného týmu a proděkan PřF UK doc. RNDr. Martin Ouředníček, Ph.D. z Katedry sociální geografie a regionálního rozvoje.
logo urlab.jpg
ouředníček.jpg
V Karolinu byli jmenováni noví profesoři. Tři z nich jsou z naší fakulty.
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy dnes předal jmenovací dekrety 60 novým profesorkám a profesorům. Nejvyšší akademický titul převzali nově jmenovaní ve Velké aule pražského Karolina. Prof. Tomáš Albrecht, prof. Josef Ježek a prof. Stanislav Opluštil jsou spojení s naší fakultou. Gratulujeme!
PR-iF_znak_UK_RGB_pos_cz (1).jpg
Tající ledovce uvolňují do atmosféry metan
Z tajícího Grónského kontinentálního ledovce se v létě uvolňuje metan, tvrdí nová studie publikovaná v časopise Nature, na které se podíleli vědci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Studie ukazuje, že biologické procesy pod ledem mohou ovlivňovat koncentrace skleníkových plynů v atmosféře a následně i celoplanetární klima.
metan_oříz.jpg

Akce dokumentů