E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníVýstava Pražská předměstí: Dynamika sociálního prostředí rostoucí metropole se přesouvá na své cestě na Albertov!

Zveme vás na již třetí zastávku výstavy, která je jedním z výstupů stejnojmenného tříletého projektu podpořeného v rámci programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity (NAKI II) Ministerstva kultury ČR. Výstava se věnuje proměnám sociálního prostředí okrajových částí dynamicky rostoucí metropole od období industrializace do současnosti. Výstavu můžete navštívit od 5. 9. do 5. 12. 2022.

Výstava Pražská předměstí: Dynamika sociálního prostředí rostoucí metropole

 

KDY: od 5. 9. do 5. 12. 2022
KDE: Přírodovědecká fakulta, Albertov 6, 2. patro, předsálí Mapové sbírky

 

 

Projekt Pražská předměstí: Dynamika sociálního prostředí rostoucí metropole  se zaměřuje na hlavní město Prahu, které je nejvýznamnějším sídelním prvkem v Česku přispívajícím k utváření národní a regionální identity a zároveň centrem kultury evropského i světového významu.

Hlavním cílem projektu je popsat a vysvětlit proměny sociálního prostředí okrajových částí dynamicky rostoucí metropole od období industrializace do dnešní doby.

Charakteristickým znakem projektu je využití historických statistických dat, která nebyla doposud kartograficky prezentována a zpřístupnění výsledků výzkumné práce v rámci infrastruktury prostorových informací (SDI) a otevřených dat poskytovaných prostřednictvím internetového mapového serveru široké odborné veřejnosti.

Dílčí cíle projektu se zaměřují na výzkum geografického vývoje sídelního areálu (Prahy), sociálně kulturní kontinuitu území a jejich prezentaci a zpřístupnění veřejnosti doma i v zahraničí. Spočívají v digitalizaci a veřejném zpřístupnění historických populačních dat a kartografických dokumentů, vytvoření nových specializovaných veřejných databází statistických a prostorových dat (geodatabází) pro historické hranice Prahy a její čtvrti, naplnění SDI a mapového serveru.

Kromě výstavy jsou či budou výsledky prezentovány ve formě čtyř sad specializovaných map, Historického populačního atlasu Prahy či například závěrečné vědecké konference.

Více o projektu: https://www.prazskapredmesti.cz/

 

Kontaktní osoby: Mgr. Nina Dvořáková Ph.D., nina.dvorakova@natur.cuni.cz,
                               Mgr. Marie Horňáková, marie.hornakova@natur.cuni.cz

 

 

Publikováno: Úterý 30.08.2022 00:00

Akce dokumentů