E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníArchiv 2018

foto ples I.jpg
mini ples.jpg
Blahopřejeme laureátům Ceny děkana Přírodovědecké fakulty UK
Na Předvánočním koncertě PřF UK byly uděleny Ceny děkana nejlepším studentům, absolventům a mladým vědeckopedagogickým pracovníkům.
FAKUTLNÍ ZNAK ČERVENÝ.jpg
Den otevřených dveří 2018
V pátek a letos nově i v sobotu 19. a 20. ledna 2018 proběhne na naší fakultě Den otevřených dveří. Zváni jsou všichni zájemci o studium přírodních a společenských věd z řad středoškoláků posledních, ale i nižších ročníků, nebo absolventů bakalářského studia.
PJJ_1964.jpg
Kniha "Atlas náboženství Česka"
Atlas náboženství Česka představuje první rozsáhlou a ucelenou geografickou analýzu náboženské krajiny Česka a jejích proměn od počátku transformace společnosti po roce 1989. Je dílem kolektivu autorů pod vedením Tomáše Havlíčka z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje.
atlas titulka.jpg
UC Berkeley Summer Certificate Course - call for papers
The Beahrs Environmental Leadership Program (ELP) of the College of Natural Resources at the University of California, Berkeley provides state-of-the-art training in environmental and natural resources science, policy, and leadership to strengthen the capacities of environmental practitioners worldwide.The final deadline for applications is January 13, 2018.
Seminář na PřF UK: Grantové příležitosti v programu H2020
Oddělení projektového řízení Přírodovědecké fakulty srdečně zve na seminář Grantové příležitosti v programu Horizont 2020. Seminář poskytne ucelený přehled grantových (i jiných) příležitostí pro jednotlivce, výzkumné týmy a mezinárodní konsorcia v programu Horizont 2020 – největším programu na podporu výzkumu v Evropě – a jeho blízkém okolí.
horizon2020.png
Výzkumný fond CELSA – spolupráce s KU Leuven – připomenutí
Výzva podpoří projekty řešené společně s výzkumníky z Katolické univerzity v Lovani. Uzávěrka je 1. 3. 2018. Pokud plánujete podání přihlášky, kontaktujte prosím Oddělení projektového řízení.
Vyplňování prohlášení poplatníka daně a žádost o roční zúčtování daní
orange web-04.jpg
stav planety.jpg
Nenechte si ujít veřejnou přednášku a diskusi Reflexe stavu planety
Zajímá vás stav planety Země a naší civilizace? Využijte mimořádnou příležitost dozvědět se o často bagatelizovaném nebo naopak démonizovaném tématu. Informace z první ruky od světově uznávaného odborníka prof. Davida Storcha. V pátek 19.1. 2018 v 15:30 hod ve Velké geologické posluchárně, Albertov 6.
web.jpg
Naše fakulta na veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus Praha 2018
Uvažujete o studiu přírodních věd? Doporučujeme vám zastavit se u stánku Přírodovědecké fakulty na veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus v Praze, který proběhne ve dnech 23. – 25. ledna na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. Veletrh je pro návštěvníky otevřen vždy od 8:00, v úterý a ve středu do 16:00, ve čtvrtek pak do 15:00.
fb_gaudeamus.jpg
9. ročník konference Mladých demografů
Dovolujeme si Vás pozvat na 9. ročník konference Mladých demografů, která se uskuteční ve dnech 15. a 16. února 2018 v prostorách naší fakulty.
V Karolinu byli jmenováni noví profesoři. Tři z nich působí na naší fakultě
Jmenovací dekrety novým profesorkám a profesorům předal 22. ledna 2018 v Karolinu ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. Mezi jmenovanými byli i prof. Ivan Němec z katedry anorganické chemie (a proděkan pro chemickou sekci), prof. Viktor Černý z katedry antropologie a prof. Petr Svoboda z katedry buněčné biologie (UMG AV ČR). Gratulujeme!
znak_2018-01-16.jpg
VENKOV SEMINAR.jpg
Zveme Vás na diskuzní seminář Venkov 2018
Již 11. ročník toho semináře se koná ve čtvrtek 1. 2. 2018 v 10.00 hod ve Velké geologické posluchárně, Albertov 6, Praha 2. Vstupné zdarma, kapacita sálu je omezena.
ceska geograficka.jpg
Logo male nove2012.jpg
Metrohm young chemist Awards.png
Nepřehlédněte! Soutěž pro mladé chemiky!
Děláte výzkum v oblasti chemie? Zúčastněte se The Metrom Young Chemist Award a vyhrajte finanční odměnu a výlet do centrály firmy Metronom ve Švýcarsku!
Přípravné kurzy na přijímací řízení 2018
Chcete uspět u přijímacích zkoušek, ale nejste si příliš jisti svými znalostmi? Přírodovědecká fakulta UK pro vás připravila kurzy, díky kterým můžete svou šanci na přijetí výrazně zvýšit.
pripravne kursy.jpg
Univerzitní workshop pro žadatele o Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships
Workshop pořádaný 25. 4. 2018 v Karolinu je určen pro výzkumníky, kteří budou podávat projektový návrh do aktuální výzvy s uzávěrkou 12. 9. 2018. Tyto granty financují postdoktorské stáže (1-2 roky) v jiné zemi, než kde výzkumník dosud pracoval nebo studoval.
VELETRH VYSOKYCH SKOL I.jpg
VELETRH VYSOKYCH SKOL II.jpg
Přírodovědecká fakulta na Veletrhu pražských veřejných vysokých škol
Veletrh pražských veřejných vysokých škol se uskuteční ve čtvrtek 1.2.2018 od 9:00 do 16:30 v budově Fakulty stavební ČVUT v Praze. Vstup je zdarma.
VELETRH VYSOKYCH SKOL.jpg
VELETRH NA WEB.jpg
veletrh na web I.jpg
Informační den COST
Akce proběhne 16. 2. 2018 v Technologickém centru AV ČR (Praha 6). Program COST podporuje „networkingové“ projekty mezinárodní spolupráce ve výzkumu a je doporučovaným nástrojem k navázání kontaktů. V České republice se lze navíc ucházet o granty Inter-COST, které umožňují částečně financovat náklady na výzkum spojený s účastí v akcích COST.
obrazek CRYTUR.jpg
jpg crytur.jpg
Získejte Cenu CRYTUR za nejlepší diplomovou práci v materiálových vědách
Společnost CRYTUR, spol. s.ro. vyhlašuje ve spolupráci s portálem Careermarket.cz 5.ročník této soutěže. Cílem je ocenit autory nejlepších magisterských prací se zaměřením na materiálové vědy, podaných k obhajobě v období od 1.7.2017 do 30. 6. 2018. Ceny jsou určeny i vedoucím přihlášených prací. Přihlášky zasílejte nejpozději do 15. 5. 2018.
seismic obrazek.jpg
Třeba právě vy získáte cenu za nejlepší bakalářskou a závěrečnou práci
Společnost Seismik s.r.o. ve spolupráci s portálem Careermarket.cz vyhlašuje šestý ročník soutěže o nejlepší bakalářskou a diplomovou práci v oboru teoretické a užité geofyziky a seismiky.
SEISMIC jpg.jpg
Geografie stále mezi nejlepšími
Geografie na UK uspěla i v roce 2018 v rámci QR World University Ranking 2018. Již několik let po sobě se daří Geografii na Univerzitě Karlově se držet v hodnocení geografických pracovišť na 51. – 100. místě, což znamená velmi prestižní umístění.
logo_strom.jpg
JANSKY.jpg
jansky rozhlas.jpg
Profesor Bohumír Janský hostem České televize a Českého rozhlasu
4. února 2018 Česká televize vysílala projekt GEN, který byl věnován prof. Janskému z katedry fyzické geografie a geoekologie PřF UK. Ve stejný den proběhl také rozhovor s panem profesorem v Českém rozhlasu v pořadu Host Radiožurnálu.
JANSKY WEB.jpg
VYSTAVA WEB I.jpg
První číslo v roce 2018 Geografických rozhledů s tématem subsaharská Afrika právě vyšlo
Subsaharská Afrika, nejdynamičtěji se rozvíjející světový makroregion plný kontrastů, je ústředním tématem těchto Geografických rozhledů.
rozhledy_maly.jpg
VYSTAVA WEB II.jpg
VYSTAVA WEB III.jpg
VYSTAVA WEB IV.jpg
VYSTAVA WEB V.jpg
VYSTAVA WEB VII.jpg
Výstava "Důsledky změny klimatu ve světových velehorách"
Dne 30.1. 2018 proběhla slavnostní vernisáž výstavy v Senátu Parlamentu České republiky, která se koná pod záštitou pana senátora prof. RNDr. Václava Hampla, DrSc.
zmeny klimatu.jpg
stipendium.jpg
Studijní stipendium na vybrané německé VŠ v zimním semestru 2018/2019
Dobrovolnická organizace GFPS nabízí za podpory Česko-německého fondu budoucnosti studentům všech studijních oborů semestrální stipendium na vybranou německou vysokou školu. Cílem stipendia je podpořit především první výjezdy studentů, kteří se chtějí zlepšit v německém jazyce a poznat německou kulturu. PŘIHLÁŠKY DO 20.3.2018.
Soutěž Famelab 2018
FameLab účastníkům nabízí šanci zlepšit své schopnosti v oblasti popularizace vědy a komunikace s médii. Zároveň si klade za cíl přinést publiku aktuální ukázky toho, čím se v současnosti zabývá výzkum zejména v oblasti přírodních věd. Samotné přihlášení probíhá velmi snadno, a to na základě vyplnění přiložené přihlášky (česky nebo anglicky) a její zaslání na e-mail: famelabcz@gmail.com do 28. února 2018.
Kniha: Čtení a psaní odborného textu v environmentálních vědách
Potřebujete poradit jak napsat vaši bakalářskou nebo diplomovou práci, či dokonce váš první odborný článek? Pomoci by vám mohla nová kniha od autorů Jana Frouze a Olgy Vinduškové z Ústavu pro životní prostředí.
obalka-page-001.jpg
Seminář na fakultě: Grantové příležitosti v programu H2020 – připomenutí
Seminář poskytne ucelený přehled grantových (i jiných) příležitostí v programu Horizont 2020 – největším programu na podporu výzkumu v Evropě. Akce proběhne 14. 2. 2018 (14:00-16:00) v Mineralogické posluchárně (Albertov 6, 1. patro). Prosíme zájemce o účast, aby se předem zaregistrovali. Prezentace ze semináře je k dispozici.
Prestižní ocenění knihy Contested Childhoods: Growing Up In Migrancy: Migration, Governance, Identities
Kniha Contested Childhoods: Growing Up In Migrancy: Migration, Governance, Identities, do které kapitolou s názvem Identity Development Among Young of Vietnamese Descent in the Czech Republic přispěly Mgr. Andrea Svobodová, Ph.D. a doc. RNDr. Eva Janská, Ph.D. z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje získala ocenění Outstanding Academic Title pro rok 2017.
kniha.jpg
kniha cena.jpg
Seminář "Praktický průvodce citační databází"
KarierniDen2016_042.jpg
Kariérní den PřF UK
Chcete si zmapovat své budoucí možnosti na trhu práce a již během studia se potkat s potenciálním zaměstnavateli? Sháníte stáž nebo zajímavou brigádu? Právě pro vás pořádáme 14. března Kariérní den.
do okenka.jpg
V žebříčku časopisu Týden se naše fakulta ve své kategorii skvěle umístila!
Časopis TÝDEN již potřetí přináší unikátní srovnání tuzemských univerzit a vysokých škol. V kategorii přírodních věd se naše fakulta umístila na druhém místě. A jelikož se na prvním místě objevili naši sousedé z Matfyzu, je jasné, že v "našich" oborech jsme jedničky!
logo_strom.jpg
cerebit.jpg
biocev.jpg
Biotechnologický ústav AV ČR hledá postdoktoranda/ku pro svůj projekt
Biotechnologický ústav AV ČR hledá zájemce na pozici Postdoctoral fellow of a research project „Centre for Recombinant biotechnologies and Immunotherapeutics (CEREBIT)“. Přihlášky do 25.2.2018.
Informační týden UK proběhne mezi 20. - 28. 2.
Přihlášku ke studiu na naší fakultě můžete podat do 28. února. Pokud máte ve věci nejasnosti, můžete využít Informační týden UK. Více informací o akci získáte po rozkliknutí aktuality.
UK-5162-version1-reduk593version1graficka_podob.png
VĚDMA - INICIATIVA NA PODPORU VĚDKYŇ MATEK
Výzva VĚDMA má za cíl upozornit na problematickou situaci mladých vědkyň - matek. Pokud chcete iniciativu, která má původ na Ústavu biologie obratlovců AV ČR podpořit, můžete svůj souhlas vyjádřit připojením svého jména k výzvě. Formulář najdete po rozkliknutí aktuality.
SPRAVNY PLAKAT NA WEB.jpg
PrF_ples_plakat_A2_v3 (1).jpg
Soutěž o finanční podporu na výzkum v rámci diplomové práce
Studenti navazujícího magisterského studia na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje mohou soutěžit o finanční podporu na svůj diplomový výzkum. Návrhy projektů zasílejte do 15. května 2018.
Zpracování a analýza mikroskopických obrazů v biomedicíně
Ústav molekulární genetiky AV ČR a Československá mikroskopická společnost Vás zvou na týdenní kurz "Zpracování a analýza mikroskopických obrazů v biomedicíně" určený PhD studentům a mladším vědeckým pracovníkům. Kurz se bude konat v Ústavu molekulární genetiky AV ČR v Praze-Krči ve dnech 16.-20.4. 2018.
Program STARS napomáhá internacionalizovat doktorské studium
Program pro nadané doktorandy STARS vznikl na naší fakultě v roce 2011. Pro portál ResearchJobs vznikl rozhovor s proděkanem prof. Jakubem Langhammerem, který mapuje jeho minulosti vyhlídky. Do programu STARS je stále možné se přihlásit - termín pro podání přihlášky je do 16. března.
TISK Langhammer_maly.jpg
Termín pro podání přihlášek na naší fakultu je 28.2.!
Chystáte se studovat na naší fakultě v bakalářském nebo i navazujícím magisterském studiu? Neprováhejte svou šanci podat si přihlášku - poslední možnost je ve středu 28. února. Pozor - termín platí i pro studenty bakalářské studia naší fakulty, kteří se chystají pokračovat do dalšího stupně.
Pr_kampan_Aerofilms_slide_1920x1080px_oříz.jpg
Reprezentační ples fakulty už tento pátek!
23. února 2018 můžeme všichni společně oslavit začátek nového semestru! Stejně jako v předchozích letech bude ozdobou i letošní plesové sezóny tradiční Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Hudba, tanec, zábava, dobré jídlo, vybrané pití, setkání studentů, kolegů a přátel, to vše v jeden večer a pod jednou střechou Kongresového centra Praha.
CELSA PhD Academy on Transferable Skills
Akce proběhne 16. – 19. 4. 2018 v Praze. Pořádá ji Univerzita Karlova ve spolupráci s dalšími univerzitami z Central Europe Leuven Strategic Alliance (CELSA). Zájemci se mohou hlásit do konce března – účastníci budou vybráni na základě CV a motivačního dopisu.
CELSA PhD Academy booklet.pdf
DSC_3437.jpg
Na reprezentačním plese byli vyhlášeni vítězové ankety Studentský Velemlok
Studentský Velemlok patří již tradičně do rukou nejlepších pedagogů naší fakulty. Letos toto ocenění, které je udělováno na základě studentského hlasování, převzala z rukou děkana fakulty prof. Jiřího Zimy a předsedy akademického senátu fakulty dr. Radima Perlína šestice pedagogů. Všem laureátům upřímně gratulujeme!
žezlo11321587.jpg
Mezi vítězi Ceny Wernera von Siemense byli zástupci naší fakulty
Celkem 25 nejlepších mladých vědců, studentů a pedagogů převzalo ocenění ve 20. ročníku prestižní vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Cenu za nejvýznamnější výsledek základního výzkumu získal tým prof. Jířího Čejky z katedry fyzikální a makromolekulární chemie a AV ČR.
siemens-logo.png
Nabídka Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků
Katedra učitelství a didaktiky chemie v současné době nabízí šest akreditovaných kurzů.
logo_strom.jpg
Copy of AIESEC Blue Logo (1).png

Akce dokumentů