E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníSoutěž Famelab 2018

FameLab účastníkům nabízí šanci zlepšit své schopnosti v oblasti popularizace vědy a komunikace s médii. Zároveň si klade za cíl přinést publiku aktuální ukázky toho, čím se v současnosti zabývá výzkum zejména v oblasti přírodních věd. Samotné přihlášení probíhá velmi snadno, a to na základě vyplnění přiložené přihlášky (česky nebo anglicky) a její zaslání na e-mail: famelabcz@gmail.com do 28. února 2018.

Soutěžící musí v pouhých třech minutách publiku a odborné porotě vysvětlit své vědecké téma. Porota posuzuje, zda je vystoupení vědecky správné, srozumitelné laické veřejnosti a pokud možno i zábavné. V oblastních kolech ze soutěžících vybere deset nejlepších pro školení MasterClass a následující národní finále. Svého favorita / favoritku do finále nominuje svým hlasováním také publikum. Vítěz/ka národního finále reprezentuje Českou republiku v anglickém Cheltenhamu.

Tato soutěž pro mladé vědce a vědkyně vznikla v Anglii v roce 2004 a úspěšně se šíří po světě. Hlavními partnery na mezinárodní úrovni jsou vedle British Council také NASA a CERN.  Do dnešního dne se soutěže zúčastnilo téměř 7000 mladých vědců z 33 zemí světa.

V České republice FameLab probíhá pod záštitou předsedkyně Akademie věd ČR profesorky Evy Zažímalové a za podpory Českých center, Nadace Tomáše Bati a spolku ADETO.

Elektronická přihláška, informace, praktické tipy a vystoupení z minulých ročníků jsou k dispozici na www.famelabcz.com a na www.britishcouncil.cz

Samotné přihlášení probíhá velmi snadno, a to na základě vyplnění přiložené přihlášky (česky nebo anglicky) a její zaslání na e-mail: famelabcz@gmail.com do 28. února 2017.

Publikováno: Středa 07.02.2018 10:55

Akce dokumentů