E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



Knihy Nakladatelství Karolinum v nabídce EBSCO eBooks

Společnost EBSCO Information Services zpřístupní více než 150 titulů prestižního českého nakladatelství Karolinum.

.Nakladatelství Karolinum je největším univerzitním vydavatelem odborné literatury v České republice a jeho produkce pokrývá řadu akademických oborů. Vít Krobot, editor Karolina, komentuje partnerství se společností EBSCO následovně: 

 

."Rozšíření dostupnosti našich elektronických knih prostřednictvím EBSCO bude přínosem pro řadu uživatelů. Jsme obzvlášť rádi, že naše tituly budou k dispozici nejen českým knihovnám, ale i všem knihovnám po celém světě. Informace, které akademici potřebují, budou tak díky EBSCO dostupnější, což zjednoduší a zkomfortní vyhledávání informací při vědecké práci. Do konce roku 2014 přes EBSCO zpřístupníme cca. 200 našich titulů."


O Nakladatelství Karolinum

Nakladatelství Karolinum je součástí Univerzity Karlovy v Praze, největší vzdělávací instituce v České republice. Nakladatelství poskytuje podporu pro výzkum a vzdělávání v širokém spektru oborů a formátů – od humanitních věd po vědy přírodní a medicínu, od vědeckých monografií, časopisů a učebnic k elektronickým zdrojům.
Samostatné ediční projekty zahrnují současné publikace o dějinách střední Evropy, knihy o umění, jazykové učebnice a různé disciplinární a interdisciplinární edice, včetně překladů renomovaných zahraničních vydavatelů (se zaměřením na literární vědu, historii kultury, lingvistiku a filozofii). Speciální projekty propagují českou kulturu v zahraničí prostřednictvím moderní české beletrie a knih o Praze v cizojazyčných překladech. Tituly vybrané do našeho anglického programu jsou distribuovány po celém světě nakladatelstvím University of Chicago Press.

 

O společnosti EBSCO Information Services

EBSCO Information Services (EBSCO) je předním poskytovatelem elektronických informačních zdrojů a služeb pro knihovny celého světa. Společnost má více než 6 000 discovery zákazníků ve více než 100 zemích. EBSCO Discovery Service™ (EDS) umožňuje každé instituci rychlé a jednoduché prohledávání celé kolekce z jediného vyhledávacího místa, nesrovnatelnou kvalitu řazení výsledků podle relevance a bohaté možnosti uživatelského přizpůsobení. EBSCO je také předním poskytovatelem online výzkumného obsahu pro knihovny, včetně stovek výzkumných databází, historických archivů, medicínských referenčních zdrojů point-of-care a korporátních výukových nástrojů – naše produkty slouží milionům koncových uživatelů a desítkám tisíc institucí. EBSCO je předním poskytovatelem elektronických časopisů a knih pro knihovny - nabízíme správu předplatného více než 360 000 unikátních titulů včetně více než 57 000 online titulů a také online přístup k více než 600 000 elektronických knih.  EBSCO Information Services je jednou z divizí EBSCO Industries Inc., jedné z největších soukromých rodinných společností ve Spojených státech amerických od roku 1944. EBSCO Information Services s.r.o. se sídlem v Praze je pobočkou EBSCO Information Services a obchodním zastoupením společnosti pro oblast střední, východní a jihovýchodní Evropy a zemí CIS. www.ebsco.cz

Publikováno: Úterý 04.11.2014 09:45

Akce dokumentů