Cesta kolem světa za 45 minut. Za obzory školního zeměpisu a dějepisu

V prostorách Národního pedagogického muzea Jana Ámose Komenského bude nová krátkodobá výstava
Čas 01.12.2023   08:00
31.10.2024   18:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání: Valdštejnská 20, Praha 1, Malá Strana

Výstava přiblíží návštěvníkům historii výuky zeměpisu přibližně od poloviny 19. století do poloviny 20. století. Z našich bohatých sbírek jsme vybrali množství krásných exponátů a některé předměty připutovaly také z dalších muzeí.

V rámci výstavy bude možné zhlédnout školní obrazy, učebnice, glóby, preparované živočichy a další zajímavosti a v historickém podzemí se budete moci přenést do vesmírných výšin. Výstava bude také opatřena interaktivními prvky.

Budou zde zastoupeny všechny kontinenty včetně Antarktidy a nejstaršímu exponátu je zhruba 4,5 miliardy let!

Pozvánka na vernisáž

Více informací naleznete na: Národním pedagogickém muzeu a knihovne J. A. Komenského

Publikováno: Pondělí 13.11.2023 10:55