E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Petr Pyšek získává dvě důležitá ocenění

Petr Pyšek se umístil, tak jako loni, v žebříčku jednoho procenta nejcitovanějších vědců planety ve svém oboru. Zároveň obdržel ocenění Nadačního fondu Neuron.

Publikováno 4.12.2018

Z obhajoby dizertace rovnou na titulku Science!

Pokud bychom měli dát dohromady výčet skutečně výjimečných studentů naší katedry, Vojta Kubelka by byl patrně na jedné z předních příček. Ne-li té přímo první. Vojta projevil svoji píli spojenou s naprosto profesionálními znalostmi nejen naší fauny již jako bakalářský student. Nyní se mu však povedlo něco vskutku mimořádného - poslední kapitola jeho dizertační práce vyšla shodou okolností těsně před vlastní obhajobou v prestižním Science! Zdobí však rovněž samotnou titulku tohoto světově proslulého časopisu. Vojta nám udělal velikou radost a my mu z celého srdce gratulujeme!

Publikováno 14.11.2018

První místo na Neobiotě!

Klára Pyšková získala cenu za nejlepší poster na prestižní konferenci v irském Dún Laoghaire, a to s příspěvkem: “Jackals in Europe - Embraced enrichment of biodiversity or unwanted alien species?”.

Publikováno 11.9.2018

Eliška Padyšáková získala prestižní ocenění Peter Ashton Prize

Eliška Padyšáková z pracovní skupiny "hmyzí společenstva" Katedry ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Laboratoře ekologie společenstev Entomologického ústavu Biologického centra AV ČR byla oceněna prestižní cenou Peter Ashton Prize! Tuto cenu udílí Asociace pro tropickou biologii a ochranu (Association for Tropical Biology and Conservation) za nejlepší článek napsaný studentem v mezinárodním vědeckém časopise Biotropica.

Publikováno 3.9.2018

Dvě nová studentská ocenění

V měsíci červnu získali naši studenti hned dvě ocenění na dvou vědeckých konferencích - Tereza Slámová bodovala v portugalském Faro, Matěj Pokorný v Kořenově. Oběma gratulujeme!

Publikováno 2.8.2018

Petr Pyšek získal Robert H. Whittaker Distinguished Ecologist Award

Whittaker Award je udělována Americkou společností pro ekologii a je určena výrazným osobnostem světové ekologie žijícím mimo Spojené státy americké. Petr Pyšek ji získal za rok 2017, zejména za jeho progresivní výzkum na poli ekologie invazních druhů.

Publikováno 7.3.2018

Akce dokumentů