E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



RSS

Kanál RSS

V. Grulich: Omán není jenom poušť
Omán není jenom poušť aneb botanické postřehy z Arabského poloostrova, tak zní název další přednášky konané v rámci přednáškového cyklu ČBS a PřF UK. Všechny zájemce srdečně zveme.
P. Pokorný: Na východ. Aneb jak poznávat minulost bez lopaty a přesto dobrodružně.
Minulost je nenávratně pryč a jedním ze způsobů, jak nahradit pomyslný stroj času, je pohybovat se v prostoru. Připodobnění dávných krajin střední Evropy můžeme najít cestou na východ, od Jižního Uralu po východní Sibiř. Představí je další přednáška pořádaná ČBS a PřF UK, na kterou tímto všechny zájemce zveme.
Přednášky uchazečů o místo vegetačního ekologa na katedře botaniky
V přednášce uchazeči představí svou dosavadní činnost a nastíní základní badatelský směr případného působení na katedře a plánovaný způsob výuky vegetace střední Evropy.
M. Margold: Zalednění západní Kanady v pozdním glaciálu ve vztahu k nárůstu hladiny světového oceánu a osídlení Ameriky lidmi
M. Chytrý: Pladias – databáze české flóry a vegetace
Databáze Pladias je novým veřejně přístupným elektronickým zdrojem základních botanických informací pro území ČR. Jaká data zde lze nalézt a jak je lze využít, nám představí Milan Chytrý v přednášce, na kterou tímto jménem ČBS a PřF UK zveme.
34. ročník Memoriálu PhDr. Miroslava Bubníka
Další ročník Memoriálu PhDr. Miroslava Bubníka o pohár 17. listopadu v plaveckých štafetách pod záštitou děkana PřF UK prof. RNDr. Jiřího Zimy, CSc. a České asociace univerzitního sportu se letos koná v pondělí 19. listopadu od 18:00 v Plaveckém bazénu SCUK v Hostivaři, Praha 10. Přihlášky do 18. listopadu.
Věda není věda, zapoj se do Science slam.
Science slam je formát, který pomáhá popularizovat vědu a výzkum. Je to netradiční soutěž, při níž mladí vědci formou stand up výstupu představují své zajímavé vědecké a výzkumné projekty. Soutěží se ve třech kategoriích, a to 10. listopadu na Albertově a 15. listopadu v Karolinu.
Informační den Univerzity Karlovy
Přijďte se s univerzitou seznámit naživo. Představíme Vám všech 17 fakult a můžete se ptát na vše: od přijímaček přes detaily studia až po možnosti uplatnění absolventů. Připraven je i pestrý doprovodný program. Těšíme se na vás v sobotu 10. listopadu 2018 od 9.00 do 16.00 v areálu Albertova, Praha 2.
Š. Janeček: 10 let výzkumu opylování v Kamerunu
Jménem ČBS a PřF UK zveme všechny zájemce na další přednášku. Tentokrát nás zavede do Kamerunu. S výzkumem opylování, který tam provádí vědci z Univerzity Karlovy a Akademie věd, nás seznámí Štěpán Janeček.
A. Pokorná: Synantropní vegetace v minulosti? Světlé a stinné stránky archeobotanické analýzy
II. prezentace projektové dokumentace "Kampus Albertov - Biocentrum, Globcentrum"
Univerzita Karlova srdečně zve akademickou veřejnost a všechny další zájemce na prezentaci projektu Kampus Albertov ve fázi dokumentace pro územní řízení, která se koná ve středu 7.11. 2018 od 14.30 v Purkyňově ústavu na Albertově 4, Praha 2.
Senátní volby 2018
Ve dnech 26. až 29. listopadu 2018 proběhnou volby do Akademického senátu UK na PřF UK pro volební období 2019-2022 a volby do Studentské komory Akademického senátu PřF UK pro volební období 2019 - 2021. Termín pro podání písemného návrhu kandidatur do obou voleb je 12. listopad 2018 do 12:00.
P. Maděra: Stromovité dračince - unikátní třetihorní relikty v současné realitě
První přednáška v rámci podzimního přednáškového cyklu ČBS a PřF UK bude věnována stromovitým dračincům. Co jsou zač a jak probíhá jejich výzkum? A jaké jsou jejich šance na přežití v rozvojových zemích?
Rudolphovy kvartérní semináře ZS 2018/19
Zveme Vás na mezioborové semináře sdružující zájemce o výzkum čtvrtohor. Program na tento semestr naleznete uvnitř.
Podzimní ostružiníková exkurze Divokou Šárkou
Česká botanická společnost zve všechny, kteří se nebojí botanických strastí a svízelů jako je rod Rubus. Sraz ve čtvrtek 18.10. ve 13.00 na konečné tramvajové stanici v Divoké Šárce.
Kurz práce s molekulárními daty v R 2019
R je v současnosti asi nejmocnější nástroj na statistické výpočty všeho druhu. Je k dispozici i celá řada modulů pro práci s molekulárními daty. Ty budou náplní kurzu. Předchozí znalost R je výhodou, nikoli však podmínkou. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Kurz práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum 2019
Nebojte se příkazové řádky Linuxu! Je to mocný a přívětivý nástroj. Prakticky shodně funguje příkazová řádka i v Apple osX, BSD a dalších UNIXových systémech, nejen v Linuxu. Základní znalost Linuxu není nutná. Kurz bude probíhat v Linuxu, ale většina věcí funguje stejně na osX a dalších UNIXech. Znalosti práce v Linuxu/UNIXu se hodí např. při zpracování molekulárních a jiných dat. MetaCentrum je služba CESNETu poskytující přístup k obrovské výpočetní kapacitě. Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.
Pozvánka na přednášku Phylogenomics and Evolutionary Diversification of Legumes: more than just peas and beans
Přednáší Colin Hughes, University of Zurich.
Pozvánka na obhajobu dizertační práce Mgr. Diany Libeth Aparicio Vásquez
Evolutionary processes underlying plant diversification in the tropical Andean highlands
Konference říční krajina 2018
Pořádá: Koalice pro řeky se záštitou Institutu pro plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

Akce dokumentů