Š. Janeček: 10 let výzkumu opylování v Kamerunu

Jménem ČBS a PřF UK zveme všechny zájemce na další přednášku. Tentokrát nás zavede do Kamerunu. S výzkumem opylování, který tam provádí vědci z Univerzity Karlovy a Akademie věd, nás seznámí Štěpán Janeček.
Čas 29.10.2018
od 17:15 do 18:15
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Původně studentské výpravy za poznáním přerostly v dlouhodobý systematický výzkum, jehož součástí je snaha o pochopení vztahů mezi rostlinami a jejich opylovači. Postupně se tak našim vědcům daří odkrývat nejen význam jednotlivých faktorů, jako je silný tropický déšť nebo nadmořská výška, ale nachází i drobné a poutavé příběhy evoluce jednotlivých organizmů.

Výzkum opylovačů zahrnuje i práci stromolezců. ilustrační foto k přednášce © Š. Janeček

Přijďte se dozvědět více o jejich práci a zároveň se pokochat krásami kamerunské přírody! Přednáška se uskuteční v Krajinově posluchárně (Katedra botaniky PřF UK, Benátská 2, Praha 2).

Publikováno: Středa 24.10.2018 09:00