E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



RSS

Kanál RSS

Obhajoba doktorské práce Anežky Eliášové
Pražská muzejní noc na PřF UK
V rámci Pražské muzejní noci, dnes již největší kulturní a populárně-vědecké akce v hlavním městě, bude od soboty 9. června od 19.00 do neděle 10. června do 01.00 ponocovat i naše fakulta. V tuto noc pro Vás neotevíráme pouze muzejní sbírky, stejně jako každý rok vás i letos čeká bohatý doprovodný program.
Harmonogram obhajob bakalářských prací - podzim 2018
Podzimní obhajoby bakalářských prací na katedře botaniky se konají 7. září 2018 od 9:00 v Krajinově posluchárně.
Velká výstava bezobratlých v Botanické zahradě
Botanická zahrada PřF UK ožije v období mezi 8. - 17. červnem nejrůznější “havětí”. Již potřetí zde totiž proběhne Velká výstava bezobratlých, která nechá nahlédnout do světa řady skupin bezobratlých živočichů. Vítáni jsou na ní všichni, kdo se rádi dívají a nechají se o světě okolo sebe poučit.
Exkurze po levém břehu Vltavy - z Kralup do Nelahozevsi
Poslední z jarního cyklu exkurzí ČBS a PřF UK povede podél Vltavy, a sice z Kralup nad Vltavou přes PP Hostibejk do Nelahozevsi (fytoregion 7c. Slánská tabule).
Zehnálek P.: Tři července v Panamě aneb kam šlápneš tam hvězdovka
Přednáška v rámci jarního přednáškového cyklu ČVSM
Ceny časopisu Živa získala řada zástupců naší fakulty
Časopis Živa uděluje ocenění, určená autorům nejlepších článků, od roku 1997. Ve vile Lanna, kde dekorování oceněných tradičně probíhá, bylo ve středu 9. 5. oceněno hned několik zástupců naší fakulty v různých kategoriích. Všem oceněným srdečně blahopřejeme!
Exkurze na písčiny dolního Polabí
Předposlední z jarních exkurzí pořádaných ČBS a PřF UK bude směřovat na Litoměřicko za vegetací písčin (svaz Corynephorion canescentis). Všichni zájemci z řad studentů, členů Společnosti i široké veřejnosti jsou srdečně zváni.
P. Kuneš: Paleoekologická perspektiva kolonizace oceánických ostrovů – lekce pro ochranu přírody
P. Pyšek: Makroekologie rostlinných invazí – co ukazují nové databáze?
Chcete-li se dozvědět, jak se studují rostlinné invaze v celosvětovém měřítku, neváhejte a navštivte poslední z přednášek jarního přednáškového cyklu ČBS a PřF UK. Všichni zájemci z řad studentů, členů ČBS i široké veřejnosti jsou srdečně zváni!
Exkurze do jižního okolí Žehuňského rybníka
Další z jarních exkurzí pořádaných ČBS a PřF UK bude směřovat na východ od Prahy, k Žehuni, konkrétně do Dománovického lesa.
D. Vondrák: O jezerních sedimentech, jejich zvířeně a jedné sopce aneb Kvartérní paleozoologie vodních bezobratlých v ČR a její současná témata
Exkurze za včelníky na Haknoveckých skalách v NPR Karlštejn
Další z exkurzí pořádaných ČBS a PřF UK bude směřovat do Českého krasu na lokality nad tzv. xerotermní hranicí lesa, ale i na další zajímavá místa. Všechny studenty, členy ČBS i další zájemce srdečně zveme.
Další premiéra divadla HAMBA: Genius Loci
Jeden hotel, záhadná smrt, vyšetřující s neortodoxními metodami. A více než neobvyklí podezřelí. Divadelní spolek Hamba přichází s novou hrou od Vojtěcha Kynčla, autora komorního sci-fi Ke hvězdám a temné pohádky O drakovi z Hromové hory. Představení se odehraje ve Velké geologické posluchárně (Albertov 6) a to hned dvakrát, 14. května od 19h a 18. května od 18h. Pro lepší zážitek doporučujeme čelovku nebo baterku s sebou.
Exkurze kaňonem Vltavy v okolí Živohošti
Všechny srdečně zveme na další z jarních exkurzí pořádaných ČBS a PřF UK. Bude směřovat do Středního Povltaví (fytoregion 41.), konkrétně do okolí Živohoště, kterým nás provedou Jiří Malíček a Rudolf Hlaváček.
Janošík L.: Zemničky a kulosporky, houbové klenoty skryté mezi mechorosty
Přednáška v rámci jarního přednáškového cyklu ČVSM
Nenechte si ujít Mezinárodní konferenci didaktiky přírodních věd DidSci+ 2018
Srdečně Vás zveme na mezinárodní konferenci didaktiky přírodních věd "Aktuální otázky a jejich řešení - DidSci +2018 (Conference on Research in Didactics of the Sciences), která se koná 25. - 27. června 2018 v hotelu Globus v Praze. Přihlášky do 31. 5. 2018.
Zemřel Jiří Váňa
Hluboce zarmouceni oznamujeme, že nás navždy opustil pan Prof. RNDr. Jiří Váňa, DrSc.
H. Štorchová: Druhová radiace rostlin na příkladech ze Severní Ameriky
“Opravdu víme, jak vznikají nové druhy ?” Tak zní podtitul další z přednášek pořádaných ČBS a PřF UK, na kterou tímto všechny zveme.
R. Hédl: Dlouhodobé změny vegetace temperátních lesů
Globální změna prostředí se projevuje také v temperátních lesích, relativně nejstabilnějším z hlavních typů temperátních ekosytémů. Radim Hédl v další přednášce z jarního cyklu přednášek pořádaných ČBS a PřF UK představí, jak ji lze studovat prostřednictvím starých fytocenologických záznamů.

Akce dokumentů