E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníPřednáška "BIG Data and GIS" prof. Michaela F. Goodchilda

Česko navštíví ve dnech 12. až 16. 12. 2014 "světový geoinformatik č. 1" prof. Michael F. Goodchild
Čas 15.12.2014
od 15:00 do 17:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

 

Vážení přátelé,

Pozvánka na přednášku

rádi bychom Vás pozvali na přednášku "BIG Data and GIS" prof. Michaela F. Goodschilda, která se uskuteční 15. 12. 2014 od 15:00 v Aule Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně (Kotlářská 2). Přednášku konanou v rámci programu INNOLEC uvede prof. Milan Konečný.

 

Prof. Michael F. Goodschild byl v letech 1997–2012  předsedou výkonného výboru Národního centra pro geografické informace a analýzu  (National Center for Geographic Information and Analysis) a podílel se na významných projektech, které byly odstartovány v USA a později ovlivnily rozvoj v celém světě. Šlo zejména o rozpracování koncepce Digital Earth (Digitální planeta Země), která je v současnosti rozvíjena i v EU, Číně, Japonsku, Austrálii, Novém Zélandu, Kanadě, apod. Projekt navazoval na úspěšnou realizaci tzv. NSDI (Národní prostorové datové infrastruktury) v USA.  Koncepce SDI byla uplatněna mimo jiné i při vytvoření nejvýznamnější geoinformační iniciativy EU - INSPIRE a je velice aktuální při aktuální tvorbě Strategie rozvoje infrastruktury pro prostorové informace ČR do roku 2020, která byla schválena usnesením vlády ČR ze dne 8. října 2014 č. 815, tzv. GeoInfoStrategie.

 

V současnosti je prof. Goodchild aktivní na 2 univerzitách:  Affiliate Professor of Geography, University of Washington,  Emeritus Professor of Geography a Research Professor, University of California, Santa Barbara.

Podrobný životopis prof. Michaela F. Goodschilda naleznete na webu: http://www.geog.ucsb.edu/~good/Goodchild-CV.html

 

 

 

 

 

 

Publikováno: Pondělí 08.12.2014 08:00

Akce dokumentů