Databáze digitalizovaných mapových sbírek

Databáze o digitalizovaných mapových sbírkách v České republice a v zahraničí

vstup do databáze

Databáze digitalizovaných mapových sbírek České republiky a zahraničí postupně vzniká od roku 2017 jako jedna z iniciativ otevřené platformy pro kartografické dokumenty při Národním komitétu UNESCO. Podnět k jejímu vzniku dala ředitelka Mapové sbírky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy PhDr. Mgr. Eva Novotná, která ji edituje a rozvíjí. Ing. Miroslav Čábelka vytvořil webové rozhraní.

Databáze, určená především správcům a administrátorům sbírek, ale i badatelům, vědcům a široké veřejnosti, v současnosti eviduje 26 českých a 21zahraničních digitálních mapových sbírek. Návštěvník zde nalezne důležité kontaktní údaje, odkazy a webové adresy, stručný popis fyzického i digitálního fondu, specifikaci popisných metadat a obrazových souborů nebo metodiky ke zpracování a zpřístupnění kartografických děl.

K dispozici jsou také prezentace, metodiky, statistiky a další zajímavé informace.

Úvodní stránka Databáze digitalizovaných mapových sbírek České republiky