E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníDruhá komentovaná prohlídka výstavy Pavel Aretin z Ehrenfeldu: mapa mezi defenestrací a Bílou horou

Komentovaná prohlídka výstavy se uskuteční ve středu 24. července 2019 od 14 hodin
Čas 24.07.2019
od 14:00 do 15:00
Jméno
Kontaktní telefon +420 221 951 967
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Mapová sbírka Vás zve na komentovanou prohlídku výstavy Pavel Aretin z Ehrenfeldu: mapa mezi defenestrací a Bílou horou, která se uskuteční ve středu 24. července 2019 od 14 hodin. Výstavou, kterou naleznete v předsálí Mapové sbírky (Albertov 6, druhé patro), Vás provede autorka PhDr. Mgr. Eva Novotná. Vstup na komentovanou prohlídku je zpoplatněn částkou 50 KčRezervaci místa na prohlídce lze provést prostřednictvím e-mailových adres tereza.dlabackova@natur.cuni.cz a josef.patak@natur.cuni.cz (rezervace není povinná, pouze doporučená).

Těšit se můžete na zevrubné představení života a díla pražského měšťana, písaře a kartografa Pavla Aretina z Ehrenfeldu, jehož mapa s názvem Regni Bohemiae nova et exacta descriptio byla poprvé vydána před čtyřmi sty lety. Autorka výstavy nastíní historický kontext, v němž na svou dobu podrobná a obsáhlá mapa vznikla, a provede návštěvníky dalšími osudy díla, které existovalo ve čtyřech vydáních. Přiblíženy budou i kartometrické analýzy, jež byly na vystavených dokumentech provedeny.

Vernisáž výstavy Pavel Aretin z Ehrenfeldu: mapa mezi defenestrací a Bílou horou

Vernisáž výstavy Pavel Aretin z Ehrenfeldu: mapa mezi defenestrací a Bílou horou

Výstava Pavel Aretin z Ehrenfeldu: mapa mezi defenestrací a Bílou horou

Výstava Pavel Aretin z Ehrenfeldu: mapa mezi defenestrací a Bílou horou

Publikováno: Úterý 16.07.2019 09:20

Akce dokumentů