Program seminářů na zimní semestr 2011 / 2012

Již je znám program seminářů na zimní semestr akademického roku 2011 / 2012. Prosím, věnujte mu pozornost.

Aktuální program seminářů

Na seminářích katedry ekologie, které se konají v úterý 15 -16.30 hod., obvykle v posluchárně B2P (Viničná 7, 2. patro, půdní vestavba vpravo) se prezentují zejména:

• odborné přednášky domácích i zahraničních hostů katedry (často společně s jinými katedrami). Typická délka prezentace bývá okolo 1 hodiny, následuje diskuse.
  • zadaná témata a průběžné výsledky studentských prací (podrobné informace o organizaci studentských seminářů). Seminář se studentskými prezentacemi obvykle plně využije v rozvrhu zarezervovaných 90 minut.
  • tématické prezentace o projektech řešených na katedře.

Po zajímavých přednáškách hostů se často diskuse přesouvá do méně formálního prostředí v blízkém okolí, např. restaurace s minipivovarem Pivovarský dům nebo klubu Mrtvá ryba. Posledním předvánočním „seminářem“ je již tradičně celodenní výlet v okolí Prahy zakončený ve vhodném restauračním zařízení.

Seminare

Zimní semestr 2011/2012

(rovněž ke stažení v pdf)

• 4. října
    zahájení semestru - informace o předmětech a dalších aktivitách katedry v ZS
  • 11. října
    Ondřej Sedláček (katedra ekologie PřF UK): Proč ničit přírodu – disturbance a jejich význam v současné krajině
  • 14. - 16. října
    Výjezdní doktorandský seminář (Lomy u Jindřichova Hradce)
  • 18. října
    Prezentace začínajících diplomových prací I.: Roman Džamba, Barbora Hančíková, Karolína Houšková, Petr Rauner, Tereza Schořálková
  • 25. října
    Prezentace začínajících diplomových prací II.: Marie Altmanová, Martin Fořt, Martina Koubová, Jan Kubát, Pavel Pešek, Hana Dlouhá
  • 1. listopadu
    Jiří Reif, Tereza Petrusková, Lucie Diblíková & co. (katedra ekologie, ÚŽP aj.): Nahráváme Ptáka roku: Jaké výsledky přináší zapojení veřejnosti do vědeckého výzkumu?
  • 8. listopadu
    James F. Gillooly (University of Florida, USA): From Chirps to Roars: Are Differences in the Sounds of Animal Calls Predictable?
    (společně s katedrou zoologie, Velká zoologická posluchárna, Viničná 7)
  • 15. listopadu
    Willem Rens (University of Cambridge, UK): téma a místo konání bude upřesněno
  • 22. listopadu
    Petr Kuneš (katedra botaniky PřF UK): Kvantitativní rekonstrukce dlouhodobé dynamiky přirozených temperátních lesů: interglaciální pohled
  • 29. listopadu
    Lucie Juřičková (katedra zoologie PřF UK): Šneci a člověk: urbánní ekologie (nejen) našich plžů
  • 6. prosince
    Prezentace začínajících diplomových prací III.: Jana Buďová, Marie Dřízhalová, Jana Hrdličková, Jana Ružarovská, Tereza Vejvodová, Jakub Zelený
  • 13. prosince
    Laura Meyerson (University of Rhode Island, USA): Phragmites australis: an ecological perspective on a successful plant invader (společně s katedrou botaniky, Krajinova posluchárna, Benátská 2)
  • 20. prosince Vánoční výlet katedry ekologie
  • 3. ledna 2012
    Jan Frouz (Ústav pro životní prostředí PřF UK): Interakce v podzemí a sukcese rostlin na výsypkách
  • 10. ledna
    Prezentace pokračujících diplomových prací: poster session

Zde jsou programy seminářů jednotlivých semestrů ke stažení v pdf.
Zimní semestr 2011 / 2012
Letní semestr 2010 / 2011