E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníWANTED!!! AMERICAN TERM!!!

Hledáme dobrovolníky pro americký semestr 2016

Kvapem se blíží již 23. ročník tzv. Amerického semestru, tedy intenzivní spolupráce mezi Dartmouth College (New Hampshire, USA) a Univerzitou Karlovou v Praze – katedrou sociální geografie a regionálního rozvoje a vybranými kolegy z geografické sekce, která spočívá v tom, že od začátku dubna do začátku června zde v „širokém slova smyslu vyučujeme“ americké studenty geografie (prostřednictvím přednášek, exkurzí, odborných konzultací, ale i organizace kulturních a společenských akcí). Dartmouth College je jednou z nejprestižnějších amerických univerzit a kontakt s jejími profesory a studenty je vždy obohacující!

 

Podle – již zaběhnutého – programu nabízíme vám, našim studentům geografie, možnost zapojit se do této akce. Jedná se o různorodou pomoc americkým studentům při jejich pobytu v Praze – asistenci při příjezdu a odjezdu studentů, pomoc s orientací v české společnosti či o drobné překlady z češtiny do angličtiny. Je vítána vlastní organizace kulturně-společenských nebo sportovních akcí. Rovněž se nabízí účast na některých z exkurzí po Česku. Odměnou je zdokonalení se v angličtině, poznání jiného stylu života i přístupu k uchopení geografie. Pro aktivní studenty může být odměnou i případné finanční ohodnocení.

 

Letošní ročník Amerického semestru bude oficiálně zahájen ve čtvrtek po Velikonocích 31. března, vaši pomoc ale uvítáme už během příprav! Pokud vás Americký semestr zaujal a rádi byste se zapojili, hlaste se, prosím, e-mailem u Madly Kaškové (magdalena.kaskova@natur.cuni.cz). Úvodní informační schůzka zapojených studentů proběhne v úterý 15. března ve 12.00 v kanceláři doc. Drbohlava.

 

Těšíme se na spolupráci!

 

Dušan Drbohlav, Ludvík Kopačka a Ivan Bičík

Publikováno: Čtvrtek 10.03.2016 07:30

Akce dokumentů