Vltavské ostrovy v Praze - nová výstava na Geografické sekci

Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

.Výstava Vltavské ostrovy v Praze představuje historii i současnost vltavských ostrovů nacházejících se na území hl. m. Prahy výstižnými texty, dobovými obrázky i současnými fotografiemi. K zhlédnutí jsou i staré mapy zachycující ostrovy v různých obdobích - ostrovy současné i ty, které dnes již v reálu nespatříme. Návštěvník tak zjistí, že vltavské ostrovy, které můžeme považovat za specifická místa uprostřed města, byly svědkem takových událostí jako bylo první fotbalové derby Sparta-Slavie, premiéra Smetanovy symfonické básně  Má vlast či, že zde byly za války  uskladněny rekvírované zvony a spoustu dalších informací i o jejich budoucnosti. K dispozici jsou i názory návštěvníků ostrovů, kteří byly účastníky šetření prováděném  studenty geografie v rámci výuky.
Výstava se koná v předsálí Geografické knihovny, ve druhém patře budovy děkanátu Přírodovědecké fakulty UK (bezbariérový přístup), Albertov 6, Praha 2. Je přístupná zdarma každý všední den od 9 do 17 hodin od 3.11. 2014 do 31.1.2015.
Výstavu  připravilo Centrum geografie volného času (GeoVoČ),. Centrum pro výzkum v kulturní a historické geografii (KUHIG) při katedře sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s  Mapovou sbírkou UK a Výzkumným centrem historické geografie (VCHG), ve kterém působí autorky výstavy dr. Dana Fialová, Mgr. Michaela Steyerová (obě KSGRR PřF UK) a prof. Eva Semotanová (HÚ AV ČR). Autorkou grafiky je dr. Martina Hupková a s realizaci výstavy významnou pomocí přispěla Geografická knihovna.
Bližší informace o výstavě je možné získat na adrese dana.fialova@natur.cuni.cz, či telefonicky +420 221 951 397. Od února 2015 bude výstava k dispozici i dalším zájemcům - bližší informace o možnosti zapůjčení poskytuje Geografická knihovna blanka.simanova@natur.cuni.cz
Publikováno: Pátek 31.10.2014 12:00