Co Čech, to Homo chatař či chalupář Lidové noviny | 26.5.2016 | Rubrika: Ekonomika, Dana Fialová, Jiří Vágner

(...)

Problematice druhého bydlení se dlouhodobě věnují Dana Fialová a Jiří Vágner z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
Ve své nebývale rozsáhlé studii Sociogeografické aspekty druhého bydlení v Česku kromě jiného napsali:
„S ohledem na výrazné rozdíly mezi chatami, rekreačními domky a chalupami zabírá průměrný rekreační objekt v Česku sedmdesát metrů čtverečních a leží na pozemku o rozloze 1000 metrů čtverečních. Disponuje pěti lůžky, pravidelně ho využívá pět až šest osob k dvougenerační rekreaci s relativní převahou důchodců a dospělých, z nichž dvě třetiny mají středoškolské a vyšší vzdělání. Dvě třetiny objektů leží v dojezdové vzdálenosti do 30 kilometrů od místa bydliště.“

(...)

Publikováno: Čtvrtek 26.05.2016 11:30