Pražská muzejní noc v Mapové sbírce

Mapová sbírka Vás zve na exkurze do sbírkového sálu a komentované prohlídky výstavy Mikuláš Klaudyán: první mapa Čech 1518
Čas 09.06.2018   19:00
10.06.2018   01:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Mapová sbírka Vás srdečně zve na akce, které pořádá v rámci Pražské muzejní noci, jež se uskuteční v sobotu 9. června 2018. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky sbírkového sálu, kde si mohou prohlédnout reprodukce vzácných starých map z našeho fondu, stejně jako několik glóbů z 19. století.

V rámci doprovodného programu bude na chodbě před Mapovou sbírkou volně přístupná výstava Mikuláš Klaudyán: první mapa Čech 1518 s videoprezentací. Komentované prohlídky výstavy, které povede Alena Vydláková, se uskuteční ve 20:30, 21:30 a 22:30.

Doporučujeme také návštěvu programu, který připravila Knihovna geografie. V jeho rámci Vás čeká výroba vlastního glóbu a hrátky s mapou Mikuláše Klaudyána.

Pozvánka na komentované prohlídky Mapové sbírky

Pozvánka na komentovanou prohlídku výstavy

Praktické informace

Kde nás najdete?

Mapová sbírka Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy

Albertov 6, 2. patro

Co pro vás chystáme?

Komentované prohlídky Mapové sbírky

• každou celou hodinu od 19:00 do 1:00 (poslední vstup o půlnoci)
  • kapacita jedné skupiny omezena na 15 osob
  • na galerii Mapové sbírky není možný bezbariérový vstup
  • nabízíme možnost rezervace místa prostřednictvím mailu mapcol@natur.cuni.cz či na telefonním čísle 221 951 590
  • možnost rezervace místa v prohlídkové skupině (až do vyčerpání kapacity) i večer v den konání akce (od 18:30) před Mapovou sbírkou
  • prohlídka probíhá v českém jazyce, k dispozici jsou i tištěné průvodní texty v anglickém jazyce

Na které doprovodné akce se můžete těšit?

Výstava Mikuláš Klaudyán: první mapa Čech 1518 s videoprezentací

Komentované prohlídky výstavy