Online workshop pro žadatele o MSCA Postdoctoral Fellowships (13 a 14/6/2023)

Technologické centrum Praha pořádá online workshop How to write a competitive proposal for the MSCA Postdoctoral Fellowships 2023 call.
Fakultní aktualita a interní pokyny k této výzvě.

Kdy: 13. 6. 2023 (9:00) – 14. 6. 2023 (16:30)
          13. 6. 2023 (dopoledne): informace o výzvě
          13. 6. 2023 (odpoledne): workshop pro Life Sciences, Environment and Geosciences, Chemistry
          14. 6. 2023 (dopoledne): workshop pro Social Sciences and Humanities, Economic Sciences
          14. 6. 2023 (odpoledne): workshop pro Information Science and Engineering, Mathematics, Physics

Online. Link bude registrovaným účastníkům zaslán e-mailem před konáním akce.

Stránka akce s pokyny pro účastníky. Program.
Registrace otevřena do 5. 6. 2023 (23:59).

V rámci informační části budou prezentovány základní informace o výzvě včetně pravidel účasti, hodnotících kritérií, procesu hodnocení atd. Během workshopu pak budou účastníci pracovat s úspěšným návrhem MSCA-PF projektu, vyslechnou si zkušenosti úspěšného žadatele a doporučení hodnotitele MSCA-PF projektů.
Pokud plánujete žádat o MSCA-PF, účast na workshopu Vám velmi doporučujeme.

Pro přijetí na workshop musí účastníci zaslat organizátorům (na luzumova@tc.cz)
do 5. 6. 2023 (23:59):

• Předběžný abstrakt svého projektu (maximálně 2000 znaků včetně mezer).
  • Své CV sepsané dle MSCA-PF doporučení (viz formulář žádosti, str. 35).
    CV by mělo být pro workshop anonymizované – jméno žadatele (fellow) by mělo být začerněno nebo nahrazeno něčím generickým (je to z ohledů na hodnotitele, kteří na workshopu přednáší, aby se při hodnocení MSCA projektů v budoucnu nedostávali do konfliktu zájmů).

Podrobné pokyny najdete na stránce akce.

Co je MSCA-PF

Cílem programu Marie Skłodowska-Curie je podpořit mobilitu, další vzdělávání a profesní růst výzkumníků v Evropském výzkumném prostoru. V rámci MSCA-PF grantu je financována výzkumná stáž (1–2 roky) spojená s mezinárodní mobilitou (výzkumník musí grant řešit na instituci v jiné zemi, než kde dosud pracoval nebo studoval). Výzkumník (fellow) musí být držitelem titulu PhD a od jeho získání mít maximálně 8 let praxe ve výzkumu na plný úvazek. Téma výzkumu není omezeno. Projektový návrh musí budoucí fellow připravovat v úzké spolupráci s potenciálním školitelem na hostitelské instituci.

MSCA-PF je zajímavou příležitostí pro:

• výzkumníky, kteří chtějí vyjet na postdoktorskou stáž do zahraničí,
  • výzkumníky, kteří působili v zahraničí (alespoň 2 roky) a přijíždějí / vrací se do Česka,
  • výzkumníky, kteří nedávno přišli (nebo se vrátili) ze zahraničí,
  • vedoucí výzkumných týmů, kteří si chtějí přivést postdoka odkudkoli ze zahraničí.

Více informací viz fakultní aktualita a interní pokyny k výzvě MSCA-PF 2023.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 26. 5. 2023.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Pátek 26.05.2023 12:55