Informace o doktorském studiu

Katedra vypisuje místa pro doktorské studium v programu „filosofie a dějiny přírodních věd“

Předmětem výzkumu na katedře jsou obecně vztahy a souvislosti mezi filosofií a vědou a dějiny přírodních věd. Konkrétně se členové katedry věnují zejména presokratikům, renesančnímu myšlení, české a světové filosofii a vědě v 19. a 20. století.

Vítaná témata: Filosofie života, přírodní estetika, „francouzská epistemologie“, Zdeněk Horský (včetně zpracování jeho pozůstalosti), témata z dějin vědy (zejm. biologie) nebo dějin univerzity, nezávislá věda a kultura v minulých režimech.

Přednosti pracoviště: úzký kontakt s prostředím přírodovědných oborů v jejich teorii i praxi, tvořivé interdisciplinární a kolegiální prostředí, možnost zapojit se do různých typů projektů a odborných aktivit, spolupráce s několika zahraničními pracovišti (podpora zahraničních pobytů v rámci Erasmus+ apod.)

Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2019. V případě zájmu kontaktujte, pokud možno v předstihu, Vojtěcha Hladkého (vojtechhladky@seznam.cz).

Více informací viz zde:

Publikováno: Úterý 26.03.2019 11:55