Poster session 2011

V druhém ročníku katedrové poster session bylo možné vidět a diskutovat nad 17 postery magisterských studentů katedry. Oceněni byli tři autoři posterů, kteří získali v hodnocení pedagogů a doktorských studentů téměř shodný počet bodů - Jakub Dobiáš, Martin Mikeš a Jiří Svoboda. Gratulujeme!

Z poster session, která se letos opět protáhla až do nočních hodin, můžete vidět rovněž několik ilustrujících fotografií. Poster session se stává osvědčenou součástí programu katedrových seminářů a už se těšíme, jak se vyvede příští rok.

Vítězné postery:

• Jakub Dobiáš: Efekt larev vážek a dalších bezobratlých predátorů na společenstva experimentálních tůní (školitel: Martin Černý)
  • Martin Mikeš: Vliv okrajového efektu na predaci ptačích hnízd v podmínkách horského mlžného lesa v tropické Africe  (školitel: Ondřej Sedláček)
  • Jiří Svoboda: Experimentální přenos račího moru a jeho kvantifikace (školitel: Adam Petrusek)
  • Jiří Svoboda: Molekulární detekce nákazy račího moru v tureckém jezeře Eğirdir (školitel: Adam Petrusek)

K vidění byly pak i tyto mnohdy neméně zajímavé postery:

• Klára Matasová: Sezónní a meziroční variabilita v nakaženosti populací raka pruhovaného račím morem (školitel: Adam Petrusek)
  • Antonín Střížek: Vliv možnosti šíření berušek vodních na geografickou distribuci genealogických linií (školitelka: Veronika Sacherová)
  • Lucie Vopařilová: Fylogeografie listonoha jarního (školitelka: Veronika Sacherová)
  • Radek Lüftner: Chování sumce velkého v období reprodukce (školitel: Ondřej Slavík)
  • Tereza Kubíková: Produktivita prostředí a barevnost jihoafrických ptáků (školitel: David Hořák)
  • Lenka Kopsová: Geografické rozšíření a charakteristiky životních strategií ptáků západního Palearktu (školitel: David Hořák)