Pamětní grant Martiny Roeselové na naší katedře!

Pamětní grant Martiny Roeselové, který finančně podporuje mladé vědkyně a vědce pečující o dítě předškolního věku, zná své příjemce pro rok 2024. Nadační fond IOCB Tech oznámil jména deseti nových příjemkyň a příjemců grantu, mezi něž rozdělí 1,5 milionu korun. Máme radost, že mezi oceněnými je i "naše" Terka Jaroměřská! 🙂 Gratulujeme!

Stipendium ve výši 150 tisíc korun získávají studenti postgraduálního studia a postdoktorandi aktivně působící v oboru přírodních věd na univerzitách a neuniverzitních vědeckých pracovištích v České republice, kteří zároveň pečují o dítě předškolního věku.Finanční podpora je určená na pokrytí služeb péče o dítě tak, aby se vědci a vědkyně na začátku rodičovství mohli i nadále věnovat studiu či výzkumu a neztratili kontakt se světovou vědou. Pamětní grant Martiny Roeselové připomíná památku mezinárodně uznávané vědkyně Martiny Roeselové z Ústavu organické chemie a biochemie ATV ČR, kde také vznikl. Uděluje se od roku 2016 a až dosud jej obdrželo 35 mladých vědkyň a vědců z řady českých univerzit a výzkumných institucí.

Držiteli Pamětního grantu Martiny Roeselové pro rok 2024 za naši fakultu jsou:

Tereza Novotná Jaroměřská
Katedra ekologie PřF UK a Biologické centrum AV ČR, sekce Zoologie, Ústav půdní biologie a biogeochemie
Ali Masihi
Ústav hydrogeologie, inženýrské geologie a užité geofyziky

Publikováno: Čtvrtek 14.12.2023 08:10