Naše studentky získávají další ocenění

Lenka Filipová získala v rámci 4. vědecké konference PřF UK cenu děkana za nejlepší disertační práci, Anna Kinštová cenu za nejlepší studentský poster na 39. etologické konferenci.

Ve středu 14. listopadu proběhla již čtvrtá Vědecká konference Přírodovědecké fakulty UK. A již po čtvrté v řadě na ní získal student nebo člen naší katedry cenu děkana! Tentokrát se to povedlo Lence Filipové, získala cenu za nejlepší disertační práci "Genetická variabilita severoamerických druhů raků introdukovaných do Evropy a promořenost jejich populací původcem račího moru", kterou vypracovala v rámci doktorského studia pod dvojím vedením na katedře ekologie PřF UK a francouzské Université de Poitiers. Ceny děkana v minulých ročnících získali za naší katedru Eva Kozubíková, Lukáš Kratochvíl, Petr Keil, Adam Petrusek a Martin Hejda.

Druhou recentně oceněnou studentkou je Anna Kinštová, která ziskala cenu odborné komise za nejlepši poster na 39. etologické konferenci v Novém Městě na Moravě s posterem Kinštová A., Pišvejcová I., Laguna J.M., Petrusek A., Petrusková T.: "Rychlejší = agresivnější? Zrychlení trylku ve zpěvu lindušky lesní ukazuje agresivní vyladění".

Oběma úspěšným studentkám tímto gratulujeme! Více o oceněních na naší katedře naleznete v sekci ocenění v rámci tohoto webu.

Publikováno: Pátek 16.11.2012 13:30